טיפ: השתמשו באתרי קאשבק

את הפוסט הזה, במתכונת זו או אחרת, אני מעלה אחת לכמה חודשים. למה? כי זה באמת טיפ חשוב שלדעתי כולם צריכים ליישם. זה נכון להזמנת מוצרי נסיעות, כמו כרטיסי טיסה וחדרי מלון, וזה נכון להזמנת מוצרים בכלל. כדאי להתרגל להשתמש באתרי קאשבק כדי לחסוך בגדול.

TCB Homepage March17

אתרי קאשבק הם פורטלים שמקשרים החוצה לאתרים אחרים. כל מעבר דרכם נרשם אוטומטית לחשבון המשתמש. מרגע שנוחתים באתר ממשיכים את הליך הרכישה כרגיל ללא הבדל. הקאשבק, אותו החזר כספי, מגיע בהמשך – לפעמים מתעדכן בתוך כמה ימים או כמה שבועות ובכל מקרה רק לאחר מימוש העסקה (הטיסה או השהייה, ככל שמדובר במוצרי נסיעות).

ניתן לקבל קאשבק על אתרי הזמנות כמו בוקינג, אקספדיה, הוטלס, פרייסליין ועוד. ניתן לקבל קאשבק גם על הזמנות באתרי קבוצות המלונות הגדולות כמו הילטון, מאריוט, אינטרקונטיננטל ועוד. אפילו ניתן לקבל קאשבק מאתרי חברות תעופה כמו בריטיש איירוויס, אייר פראנס, אמריקן ואחרות (רק שימו לב להגבלה האזורית). כל מה שנדרש הוא לעבור לאתרים האלו דרך אתר הקאשבק – אז למה לא?

אתר הקאשבק שאני משתמש בו בעצמי ועליו אני ממליץ כאן הוא TopCashBack. לאתר האמריקני יש גם שלוחה בריטית אבל בה אני כמעט ולא משתמש. אתם מוזמנים להירשם לאתר באמצעות קישור ההרשמה שלי שיזכה אותי בבונוס של 15$ ברגע שתצברו מספיק קאשבק בעצמכם. תודה מראש על התמיכה בבלוג!

להרשמה: www.topcashback.com/ref/flyingout

TCB הוא לא היחיד בשוק. הנה כמה אתרים גדולים ומומלצים אחרים: Mr Rebates, Ebates ו-FatWallet.

שימו לב שלא כל המוצרים והשירותים תקפים לטובת קאשבק. במלונות, לדוגמה, יש תעריפים מוזלים שלא יאפשרו צבירת קאשבק. אבל שווה לנסות בכל מקרה.

מעבר דרך אתר קאשבק לא ׳פוגע׳ בתהליך הרכישה בשום צורה. המחירים אותם מחירים. הזמנות שמבוצעות ישירות באתרי קבוצות המלונות הן הזמנות ישירות לכל דבר ויאפשרו צבירת נקודות וקרדיט לסטטוס במועדון המלונות של הקבוצה. באותה מידה הזמנה בהוטלס,קום, לדוגמה, תצבור קרדיט במסגרת תוכנית הנאמנות של האתר (׳לילה בחינם אחרי עשרה לילות׳).

כמה אפשר לחסוך?

באופן גס אתרי קאשבק מספקים החזר של בין 5% ל-10% על הזמנת מלונות – דרך אתרי קבוצות המלונות הגדולים או דרך אתרי הזמנות – ובין 5$ ל-10$ להזמנת כרטיס טיסה. אבל לפעמים יש הזדמנויות להגיע להחזר משמעותי הרבה יותר שיכול להיות מעל 15% להזמנת מלונות ומעל 15$ להזמנת כרטיס טיסה.

אתן לכם דוגמה די חריגה.

ב-12 לדצמבר 2016 יצא אתר TCB במבצע ליום אחד במסגרתו ניתן כפל קאשבק במעבר למגון רחב של אתרים. פרסמתי על כך בדף הפיסבוק של הבלוג. אחד מהאתרים האלו היה FlightHub שמתמחה, איך לא, בהזמנת כרטיסי טיסה. אני משתמש באתר הזה יחסית הרבה ואפילו הקדשתי לו פוסט באוקטובר האחרון. אתר FlightHub מציע קאשבק של 15$ להזמנת כל כרטיס טיסה, ללא מינימום עלות (די מדהים בעיניי), ובמסגרת אותו מבצע מחודש דצמבר הוא הציע 30$ להזמנת כל כרטיס טיסה. קיצוני, כן?

באותה תקופה התלבטתי לגבי רכישת כרטיס לטיסה של חברת התעופה XL Airways מת״א לפריס. זו חברה חדשה שמתחרה בקו, ומפעילה בו מטוסי איירבאס A330 רחבי-גוף, ובשלב ראשון הציעה כרטיסים במחירים נמוכים מאוד של כמה עשרות דולרים לכיוון. זו אינה חברת לואוקוסט כך שהמחיר כולל משלוח מזוודה, בחירת מושב וארוחה בטיסה. פרטים נוספים ראו בפוסט הזה.

כמה טוב שהתלבטתי וכך יכלתי לנצל את המבצע של TCB. עברתי לאתר FlightHub ורכשתי כרטיס לטיסה בכיוון-אחד מת״א לפריס תמורת 62.20$. מחיר הבסיס של הכרטיס הוא 5$ בלבד כפי שניתן לראות בפירוט המחיר במייל ההזמנה:

XL Airways Ticket Price 62.20 USD

ואכן, על אף מחיר בסיס של 5$ בלבד נזקף לזכותי קאשבק בסך 30$ על ההזמנה. אז אפשר לומר שבעצם רכשתי את הכרטיס תמורת 32.20$ בלבד. 

TCB 30$ Cashback for 5$ Airfare

במקרה הזה, שהוא אכן חריג מכל בחינה, הצלחתי לקבל קאשבק של כמעט חצי מההוצאה שכנראה גם ככה הייתי מוציא (במטרה לנסות עוד חברת תעופה).

איך מקבלים את ההחזר שנצבר בחשבון?

דרך פשוטה היא להעביר את הכסף ישירות לחשבון הפייפל ומשם לחשבון הבנק. ההעברה השניה, לחשבון הבנק בישראל, כרוכה בעמלה.

יש אפשרויות אחרות למימוש ההחזר, לפחות באתר TCB. שימו לב שרוב האפשרויות אפילו כוללות בונוס של 3% עד 6%. כך, לדוגמה, תוכלו להזמין כרטיס מתנה של אמקס – ששווה כמו כסף לרוב הרכישות בתוך ארה״ב – ולהנות מבונוס נדיב של 6% לכל סכום שתטענו בו. לחילופין תוכלו לבקש קרדיט לשימוש באמזון עם בונוס של 3% מהסכום המבוקש (לא חייבים לנצל את כל היתרה הקיימת בחשבון).

הנה האפשרויות הקיימות כרגע באתר TCB:

TCB Redeem Cashback

לסיכום

אני משתמש באתרי קאשבק לעיתים תכופות ובעצם לא מבצע הזמנה באף אתר (למוצרי נסיעות או בכלל) מבלי לבדוק האם ניתן לקבל קאשבק על רכישות דרכו. למה לא לחסוך אם אפשר? עבורי זה החיסכון מסתכם במאות דולרים בכל שנה אז לא בדיוק כסף כיס.

אם גם אתם רוצים לחסוך אז עשו לעצמכם טובה גדולה: הירשמו כבר עכשיו לאתר קאשבק והתרגלו להשתמש בו. לאט לאט כל ההחזרים יצטברו. זה קל, זה פשוט וזה כדאי. ההמלצה שלי על TCB היא תוצר של ניסיון אישי אבל אני יודע שהרבה מקוראי הבלוג משתמשים דווקא באתרים אחרים וגם זה כמובן מצוין.

13 מחשבות על “טיפ: השתמשו באתרי קאשבק

 1. דודי

  האם חובה לעשות את ההזמנות מכרטיס אשראי אחד, או אפשר להשתמש בכרטיסי​ אשראי שונים.
  נ.ב. כמובן שנירשם מהלינק ששלחת 🙂

  1. אמצעי התשלום לא משנה. העיקר לעבור דרך אתר הקאשבק בזמן שאתה מחובר לחשבון שלך בו (ותתקבל על המסך הודעה שהמעבר נרשם). אתה גם יכול להזמין מוצרים ושירותים עבור אחרים ולקבל קאשבק כי עברת דרך החשבון שלך – וזה יתרון גדול למי שמזמין כרטיסי טיסה ומלונות עבור חברים ומשפחה.

   ותודה על התמיכה!

  1. זה טריק טוב אבל לא תמיד משתלם. אתרי הקאשבק מקבלים מבוקינג, לדוגמה, עמלה גבוהה יותר ממה שיקבל משתמש ממוצע בתוכנית השותפים. כך שגם אם אתר הקאשבק מעביר הלאה רק חצי מהעמלה הזאת, לצורך העניין, זה עדיין יכול להיות האפיק המשתלם ביותר.

   אגב בוקינג, כדאי לדעת שוויזאייר, חברת הלואוקוסט, מציעה אפשרות דמויית-קאשבק שבה עוברים לאתר בוקינג דרך האתר של וויזאייר ומקבלים חזרה כ-10% מסך ההזמנה בקרדיט לטיסות וויזאייר. עבור מי שגם ככה רוכש כרטיסים של וויזאייר מדי פעם זה יכול להיות שווה-כסף ואף טוב יותר מקאשבק רגיל. 10% זה יותר ממה שבוקינג מציעה בתוכנית השותפים שלה.

 2. פינגבאק: המבצע החדש של קלאב קרלסון הוא תמריץ מצוין לסופ״ש ארוך באירופה – FlyingOut

 3. פינגבאק: שלושה מבצעים מעניינים לשכירת רכב – FlyingOut

 4. פינגבאק: לאירופה בסטייל: חברות התעופה שמציעות מחלקות פרימיום בין ת״א לאירופה – FlyingOut

 5. פינגבאק: לשלושה ימים בלבד: מבצע מצוין של מועדון IHG Rewards – FlyingOut

 6. פינגבאק: מדריך: איך לחסוך כסף על הזמנות באתר בוקינג.קום – FlyingOut

 7. פינגבאק: איך קבוצת הילטון מפלה לרעה ולטובה בעלי סטטוס דיימונד במועדון שלה – FlyingOut

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s