מבצעים מהסוג הזה מופיעים בדר״כ שלוש או ארבע פעמים בשנה אבל לרוב ההנחה מגיעה עד 30% בלבד. במקרים חריגים ניתנת הנחה של מעל 35% וגם אז היא מוצעת רק לחלק מחברי המועדון ולא לכולם.

נקודות של סטארווד ב-22.75$ ל-1,000

המבצע בתוקף עד ה-30 ליוני ומקנה 35% הנחה ברכישת 5,000 נקודות ומעלה. זיכרו שאומנם לא ניתן לרכוש עצמאית יותר מ-30,000 נקודות בשנה קלנדרית אך ניתן לקבל נקודות במתנה מחברי מועדון אחריםכך שאפקטיבית ניתן לעקוף את רף 30,000 הנקודות.

לרכישת נקודות לחצו כאן.

נקודות של מועדון SPG, ככלל, שוות יותר מ-22.75$ ל-1,000. הסיבה העיקרית היא שניתן להמיר אותן בקלות למיילים של מגוון מועדוני תעופה ע״פ הצורך והגמישות הזאת היא שנותנת לנקודות ערך גבוה. כמובן שניתן גם להשתמש בהן לרכישת לילותבונוס במלונות קבוצת סטארווד וגם באפיק זה ניתן לחלץ מהנקודות ערך גבוה מאוד.

בהמרה של 20,000 נקודות למיילים של אחד ממועדוני התעופה המשתתפים המועדון נותן בונוס של 5,000 נקודות כך שכל 20,000 נקודות מומרות בפועל ל-25,000 מיילים. כלומר, במסגרת המבצע הנוכחי אפשר בעצם לרכוש מיילים של מגוון רחב של מועדוני תעופה במחיר של 18.2$ לכל 1,000 מיילים (בהנחה שתרכשו 20,000 נקודות תמורת 455$ ותמירו אותן ל-25,000 מיילים).

Transfer SPG Points to Miles

מדוע נקודות של סטארווד שוות כ״כ הרבה?

הן ׳גמישות׳. נכון שכל מועדוני המלונות מאפשרים להמיר את הנקודות שלהם למיילים של מועדוני תעופה, זה מקובל, אבל יחס ההמרה שמציע מועדון SPG הוא חריג לטובה. כאמירה כללית הנקודות של המועדון מומרות למיילים ביחס של 1:1 עם בונוס בהמרה של 20,000 נקודות כפי שהסברתי לעיל. מכיוון שלמועדון יש רשימה ארוכה ומכובדת של מועדוני תעופה שותפים הרי שמדובר ביתרון עצום כי כך חברי המועדון יכולים לשמור את הנקודות שלהם בחשבון עד ליום שבו יידרשו ליתרה מסוימת במועדון תעופה מסוים ואז יוכלו להמיר בקלות ובזריזות את הנקודות.

לילותבונוס זולים במועדון. ברוב מועדוני המלונות לילותבונוס מתחילים מ-5,000 נקודות בלבד. זה נכון למועדונים של הילטון, הייאט, אינטרקונטיננטל ואחריםעל אף שהנקודות שלהם הן בעלות שווי שוק מעט שונה. במועדון של סטארווד לילותבונוס מתחילים מ-2,000 נקודות בלבד ללילות סופ״ש במלונות מקטגוריה 1. זאת ועוד, במלונות מקטגוריה 3 ומעלה חברי מועדון נהנים מלילה חמישי בחינם במימוש הנקודות שלהם. כך, לדוגמה, מלון מקטגוריה 3 דורש 7,000 נקודות ללילה אבל חמישה לילות רצופים באותו מלון יעלו רק 28,000 נקודות כי הלילה החמישי יהיה חינם (או, במילים אחרות, ממוצע של 5,600 נקודות ללילה בלבד).

העברת נקודות חינמית למועדון של מאריוט. האפשרות הזאת קיימת מאז שקבוצת מאריוט רכשה את קבוצת סטארווד ובינתיים המועדונים ממשיכים לפעול בנפרד. ככל הנראה הם ימשיכו לפעול בנפרד לכל הפחות עד 2019 ואפשר לקוות שהאפשרות תהיה פתוחה כל אותה עת. העברת הנקודות היא דוכיוונית, חופשית לגמרי, ביחס של 1:3 לטובת המועדון של סטארווד. כלומר, ניתן להמיר 1,000 נקודות של סטארווד ל-3,000 נקודות של מאריוט. עם נקודות של מאריוט ניתן כמובן לרכוש לילותבונוס במלונות קבוצת מאריוטוהנה יתרון גדול עבור הנקודות של סטארווד. להזכירכם רשת ריץקרלטון היוקרתית היא חלק מקבוצת מאריוט.

לסיכום

אני כמעט ולא מתארח במלונות קבוצת סטארווד. הקבוצה דווקא מציעה מלונות מעולים באופן כללי אבל יש לי ׳מחוייבות קודמת׳ למלונות של קבוצות אחרות. משזה נאמר, אני כן מקפיד לטפח יתרת נקודות בריאה במועדון SPG. את הנקודות אני משיג בדרכים שונות: רכישה ישירה במסגרת מבצעים, צבירת נקודות מנסיעות אובר, שימוש בתוכנית ה-BRG של הקבוצה, שהייה מזדמנת במלונות הקבוצה ועוד.

אני מאוד מעריך את האפשרות להמיר את הנקודות של סטארווד למיילים של מועדוני תעופה שונים ע״פ הצורך (ואומנם ההמרה אורכת בדר״כ מספר ימים ואינה מיידית). קל וחומר אם מדובר במועדון תעופה שלא מוכר מיילים באופן קבוע או שמוכר אותם במחירים גבוהים. כך, באמצעות מועדון SPG, אני בעצם שומר על גישה לטבלאות המימוש של אותו מועדון תעופה. אם אני צריך באופן מיידי כמה עשרות אלפי מיילים במועדון תעופה מסוים, לטובת מימוש רצוי, אני יודע איך להשיג אותם.

העצה שלי, אם כן, היא לא לרכוש נקודות של סטארווד באופן ספקולטיבי לגמרי אפילו תחת בונוס נדיב של 35%. אם אין לכם נסיעות בעתיד הקרוב ואין לכם כרטיסי בונוס שאתם מעוניינים לרכושאולי עדיף שתוותרו על ההזדמנות הפעם. אבל אם אתם כן משחקים את משחק המיילים והנקודות, ואולי אתם פשוט מעוניינים להגדיל את היתרה במועדון תעופה מסוים, המבצע הנוכחי הוא הזדמנות מצוינת לרכוש את המיילים שאתם צריכים (במחיר של החל מ-18.2$ לכל 1,000 מיילים בלבד).

12 תגובות

 1. הונג קונגי

  היתי ממליץ לפוסטים שנוגעים במבצעי נקודות לציין היסטורית, כמה פעמים בשנה המבצע מופיע, האם היו בעבר מבצעים עם תעריפים טובים יותר וכו.

  הבעיה הכי גדולה היא שהמבצעים מופיעים כשאתה לא צריך אותם. ולהחליט לקנות ספקולטיבית יהיה פשוט יותר אם המידע הנ"ל יהיה זמין.

  הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם ניתן לרכוש מעל 20 אלף מיילים בשנה קלנדרית?
  האם ניתן לרכוש כל יום עד 20 אלף?
  כי הבנתי שאפשר אבל לא ברור לי איך.
  תודה מראש

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כל חבר מועדון יכול לרכוש לעצמו עד 30,000 נקודות בשנה קלנדרית. הוא יכול לקבל נקודות נוספות כמתנה מחברי מעדון אחרים כך שלחשבונו ייכנסו בסופו של דבר יותר מ-30,000 נקודות בשנה קלנדרית.

   הגב

השאר תגובה