35% הנחה ברכישת נקודות של סטארווד

מבצע מצוין לרכישת נקודות שימושיות במיוחד שניתן להמיר בקלות למגוון רחב של מועדוני תעופה. המחיר הרגיל לנקודות הוא 35$ ל-1,000 נקודות אך בזכות 35% הנחה (ברכישת 5,000 נקודות ומעלה) המחיר יורד ל-22.75$ ל-1,000 נקודות. כל חבר מועדון ראשי לרכוש עד 30,000 נקודות בשנה קלנדרית ולקבל במתנה 30,000 נקודות נוספות. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לקרוא פוסט שכתבתי על מבצע דומה לפני כמה חודשים. המבצע החדש בתוקף עד ה-29 לדצמבר.

בריטיש ואיבריה החלו לגבות עמלת הזמנה מסוכני נסיעות

סוכני נסיעות מזמינים כרטיסי טיסה לרוב באמצעות מערכות ה-GDS (מערכות ההפצה הגלובליות שהן הגורם המתווך בין הסוכנים לספקי המוצרים והשירותים). חברות תעופה רבות טוענות שישנן עלויות נוספות למכירת כרטיסים באפיק זה לעומת מכירה ישירה באתר החברה. קבוצת לופטהנזה הייתה הראשונה להרים את הכפפה, ולעצבן את סוכני הנסיעות, כשהחלה לגבות עמלה מכל הזמנה שמבוצעת באמצעות מערכות ה-GDS. לסוכנים לא הייתה ברירה אלא לגלגל את העמלה על הלקוח והמשמעות הפשוטה היא שהלקוח ראה מחיר גבוה יותר להזמנה דרך סוכן לעומת הזמנה ישירה. החלה מהשבוע מצטרפות בריטיש ואיבריה למחנה של לופטהנזה והן גובות מעתה עמלה בגובה 9.5 אירו מכל סגמנט בכרטיס שמוזמן באמצעות ה-GDS. כלומר, 19 אירו לכרטיס הלוך/חזור פשוט. אייר פראנס וק.ל.מ הודיעו שהן יכניסו לשימוש עמלה דומה בעתיד הקרוב אך טרם מסרו מה יהיה גובהה.

500 מיילים של איג׳יאן בחינם בהורדת האפליקציה

חברת התעופה היוונית איג׳יאן איירליינס, שזוכה בפרסים רבים כחברת תעופה אזורית מצטיינת, מפעילה מועדון תעופה קטן אך פופולרי בשם Miles+Bonus. כעת מציע המועדון 500 מיילים במתנה לכל מי שיורד את האפליקציה של החברה ויתחבר לחשבונו. פשוט וקל. אם אתם עדיין לא חברי מועדון אז תשמחו לגלות שהמועדון גם מעניק מתנת הצטרפות של 1,000 מיילים שאפילו נספרים לסטטוס. כמובן שאין מימוש אמיתי ליתרה של 1,500 מיילים אבל זו התחלה טובה.

מועדון AAdvantage מציע סטטוס גבוה למכירה

זה לא אטרקטיבי כמו שזה אולי נשמע. ההצעה, שרואה אור לקראת סוף כל שנה, פונה לחברי מועדון שצברו מיילים בחשבונם אבל לא מספיק כדי להשיג סטטוס גבוה וניתנת להם האפשרות לשלם כדי ׳להשלים את הפער׳. המחיר תלוי ביתרת המיילים החסרה. אני, לדוגמה, כחבר מועדון שעתיד לאבד סטטוס אקזקיוטיב-פלטינום בסוף ינואר, קיבלתי הצעה לרכוש סטטוס גולד ב-700$ או סטטוס פלטינום ב-1300$. אלו לכאורה מחירים גבוהים מאוד אבל עדיין יכולים להיות פתרון אטרקטיבי וזול לחברי מועדון שכן מעוניינים בסטטוס גבוה ולא הגיעו לרף הפעילות הדרוש.

מבצע תקופתי חדש של קלאב קרלסון במספר גרסאות

הקישור לעיל הוא לגירסה ה׳רזה׳ ביותר של המבצע, שבעיניי היא הכדאית ביותר לפחות עבור נוסעים מזדמנים, עם בונוס של 15,000 נקודות לאחר שהייה אחת בלבד. ישנן עוד שלוש גרסאות למבצע – השניההשלישית והרביעית – אך ייתכן שכל חבר מועדון יכול להירשם רק לאחת מהגרסאות שנבחרה עבורו מראש (והיא שמופיעה במייל הפרסומי שנשלח לאותו חבר מועדון). אני בכל זאת מציע לכל אחד לנסות להירשם קודם כל לגירסה שרלוונטית יותר עבורו.

קתאי פסיפיק תפתח סניף מכירות עצמאי בישראל

זו אולי נראית כמו כותרת חסרת משמעות אבל בעיניי מדובר בצעד חשוב שבין השאר מוכיח את מידת ההצלחה של הקו של החברה לת״א, את מידת המחויבות של החברה לפעילות בישראל ואת השאיפה שלה להציע שירות לקוחות טוב יותר לנוסעיה. בינתיים מיוצגת החברה בארץ ע״י טל תעופה, חברה וותיקה שמצייגת חברות תעופה רבות, אך ככל הנראה כבר בינואר תפסיק קתאי להשתמש בשירותיה של טל תעופה ותעביר את כל הפעילות לסניף החדש.

נחתם הסכם תעופה חדש בין ישראל וניו-זילנד

אולי הסכם התעופה השולי ביותר שנחתם לאחרונה והוא, להערכתי, מהווה צעד פוליטי יותר מצעד מקצועי. לא במקרה ההסכם נחתם לאור חגיגות מאה שנה לשחרור ב״ש בקרב שבו נלחמו גם חיילים ניו-זילנדים. הסכם התעופה החדש יאפשר בין השאר גם הפעלת טיסות ישירות בין המדינות (אם כי טיסות נון-סטופ הן בקושי אפשרויות).

בונוס של 50% ברכישת מיילים של מועדון FlyingBlue

המבצע החדש, שמגיע פעמיים-שלוש בשנה בדר״כ, יהיה בתוקף עד ה-20 לנובמבר. הבונוס ניתן ברכישת 4,000 מיילים ומעלה עד למקסימום השנתי של 75,000 מיילים עבור חברי מועדון ללא סטטוס. ברכישת היתרה המקסימלית, תמורת 2062.50 אירו, המחיר יורד עד 18.33 אירו לכל 1,000 מיילים. לא מחיר אטרקטיבי והרכישה כדאית ואך ורק אם חסרה לכם יתרת מיילים קטנה למימוש רצוי.

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד שנולדו בחודש נובמבר

המבצע הקבוע של אעל במהדורה נוספת. במסגרת המבצע נהנים חברי מועדון מכרטיסי בונוס במחירים מוזלים לרכישה בחודש הולדתם בצמוד לכרטיס זהה בכסף (באותן טיסות). כלומר, המבצע מכוון לזוגות יותר מכל דבר אחר. היעדים הפעם: מינכן, ברצלונה, ונציה, בוסטון והונג-קונג. הזמנות עד ה-30 לנובמבר, יציאות עד ה-28 לפברואר.

נפתח טרמינל 4 בשדה התעופה צ׳אנגי בסינגפור (SIN)

מדובר כנראה בטרמינל הנוסעים המתקדם ביותר בעולם כיום. הטרמינל, שבין השאר יהיה ביתה החדש של קתאי פסיפיק, עמוס במערכות טכנולוגיות מהשורה הראשונה שנועדו לאפשר לנוסעים להשלים את המעבר בשדה בזריזות, בקלות וכמעט ללא כל התערבות מצד אנשי צוות. צ׳ק-אין, מסירת כבודה, מעבר בהגירה ואפילו עלייה למטוס – הכל יכול הנוסע לבצע בעצמו. בניית הטרמינל הושלמה כבר בדצמבר אך מאז נערכו אינספור מבדקים וסקירות כדי להבטיח שהטרמינל החדש יהיה מושלם לקראת פתיחתו (ככה עושים דברים בסינגפור). הנוסעים שירדו מהטיסה הראשונה, טיסת קתאי פסיפיק מהונג-קונג, זכו לקבלת פנים חגיגית ודיווחו בצורה חיובית מאוד על המעבר בטרמינל.

5,000 מיילים של לופטהנזה בהשכרת רכב עם באדג׳ט

מבצע אטרקטיבי של מועדון Miles&More. להזמנות עד ה-30 לנובמבר, להשכרות עד ה-30 ליוני 2018. כנראה שאין מגבלת יעדים אבל ההשכרה חייבת להיות באורך 3 ימים ומעלה. ניתן להנות מהבונוס מספר פעמים.

4 תגובות

 1. רובי

  כנראה שאני בר מזל. ההצעה שלי מאמריקן היא רק 1200 כדי להישאר פלטיניום. לא תודה.
  מה שכן, בימים יפים יותר השוואת סטטוס עם אלסקה היתה נותנת לי שנה נוספת עם אותם הטבות באמריקן. לא עוד.
  אסטרטגיה לשנה הבאה? לעבוד מהר על סטטוס סילבר בבריטיש שיקנה לי את אותן הטבות ואולי אפילו להתפרע ולהגיע לגולד שבעצם יתן לי שנתיים של שקט. (בשנה שאחרי גולד בריטיש משנמכת אותך לסילבר גם אם לא טסת מייל אחד).
  ואולי יונייטד? הסטטוס שלי באמריקן פג ב31 בינואר. מהי הדקה התשעים בה אני יכול לבקש השוואה מיונייטד שאז יתחילו ה-90 יום לתקתק?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה יכול לבקש מסלול מהיר לסטטוס מיונייטד כל עוד הסטטוס הגבוה שלך באמריקן עדיין בתוקף. כלומר, עד ה-31 לינואר. רק קח בחשבון שהתהליך יכול לארוך מספר ימים בהם יבקשו ממך להציג צילומי מסך וכו׳ – אז עדיף שתתחיל את ההתעסקות הזאת באמצע ינואר ולא אחרי.

   הגב
 2. אריק

  מה אפשר לעשות עם כמה אלפים בודדים של מיילים של אגי'אן?

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea