בקיץ שעבר השיקה ויזה בישראל אתר הזמנות למוצרי תיירות בשיתוף איסתא. במסגרת מבצע חדש ניתנת הנחה בסך 100$ ברכישת כל כרטיס טיסה ב-350$ ומעלה (לפני הנחה). זה נשמע טוב מדי… אז יצאתי לבדוק וחזרתי אליכם עם תוצאות.

visa-travel-website-100-usd-discount

כרטיסי טיסה, כאמירה כללית, אינם מאותם מוצרים שאפשר למצוא במחירים שונים בתכלית בין מוכרים שונים. הכוונה כמובן להשוואה של תפוחים לתפוחים – כלומר, אותו כרטיס טיסה בדיוק עד לרמת מחלקת הכרטוס. לפעמים יהיו אתרי הזמנות שיציעו כרטיס מסוים במחיר מעט זול יותר מאתרים אחרים או מאתר חברת התעופה אבל באופן כללי מדובר על הנחות קטנות יחסית של אחוזים בודדים במקרה הטוב. נדיר שאתר הזמנות מציע קופון שמוריד בצורה משמעותית (עשרות דולרים או עשרות אחוזים) את מחירם של כרטיסי טיסה הנמכרים דרכו במחיר שוק התחלתי.

לכן הופתעתי מאוד לראות את המבצע באתר ההזמנות של ויזה (בו מעולם לא השתמשתי, אבל ידעתי על קיומו). המבצע מבטיח 100$ הנחה ברכישת כל כרטיס טיסה (או חופשה בארץ ובחו״ל) בסכום של 350$ ומעלה וככל הנראה ללא תנאים נוספים. ראוי לציין שלא הצלחתי למצוא באתר את תנאי המבצע המלאים וזה חובבני מאוד בעיניי. אני בטוח שאם אתקשר למוקד השירות אוכל לקבל תשובות אבל זה קצת לא רציני מצד האתר לא להציג את המידע במלואו. האתר, למקרה שזה לא היה ברור, מיועד למחזיקי כרטיס אשראי של ויזה בלבד.

השאלה שעניינה אותי היא: האם המחירים המוצגים באתר הם אכן מחירי שוק לאותם כרטיסים? רוצה לומר – זו חוכמה קטנה מאוד להציע 100$ הנחה לכרטיס אם אתה מראש מתמחר את הכרטיס ב-100$ מעל מחיר השוק שלו. החלטתי לבדוק את מחירי האתר ולהשוות אותם למחירי אותם כרטיסים בשני מקורות שונים: אתר חברת התעופה (הישראלי, אם קיים) והמטריקס של ITA.

לטובת הבדיקה המצאתי עשרה כרטיסי טיסה רנדומליים שבחרתי מראש ולא ערכתי בהם שינויים כדי לעודד תוצאה כלשהי. בחרתי עשר חברות תעופה שונות וחיפשתי כרטיס הלוך/חזור מת״א לשדה הבית של כל אחת מהן (למעט אלעל, כמובן) בתאריכים שונים. כל הכרטיסים במחלקת התיירים לנסיעה של שבוע אחד בדיוק.

סקירת מחירים

חברת תעופה: לופטהנזה
הלוך/חזור בקו: ת״א – פרנקפורט (FRA)
טיסת הלוך: LH695 ב-10 לאוקטובר, מחלקת כרטוס W.
טיסת חזור: LH686 ב-17 לאוקטובר, מחלקת כרטוס V.

מחיר ע״פ המטריקס: 636$

מחיר באתר החברה: 618$

מחיר באתר של ויזה: 674$

הפרש המחיר: 56$ מעל מחיר השוק שהם 9.1% פרמיה.

חברת תעופה: איבריה
הלוך/חזור בקו: ת״א – מדריד (MAD)
טיסת הלוך: IB3321 ב-11 לנובמבר, מחלקת כרטוס N.
טיסת חזור: IB3316 ב-18 לנובמבר, מחלקת כרטוס A.

מחיר ע״פ המטריקס: 352$

מחיר באתר החברה: 382$ (כולל 30$ עמלה באתר)

מחיר באתר של ויזה: 386$

הפרש המחיר: 34$ מעל מחיר השוק שהם 9.7% פרמיה.

חברת תעופה: ק.ל.מ
הלוך/חזור בקו: ת״א – אמסטרדם (AMS)
טיסת הלוך: KL462 ב-12 לדצמבר, מחלקת כרטוס X.
טיסת חזור: KL461 ב-19 לדצמבר, מחלקת כרטוס N.

מחיר ע״פ המטריקס: 337$

מחיר באתר החברה: 347$

מחיר באתר של ויזה: 359$

הפרש המחיר: 22$ מעל מחיר השוק שהם 6.5% פרמיה.

חברת תעופה: אוסטריאן
הלוך/חזור בקו: ת״א – וינה (VIE)
טיסת הלוך: OS860 ב-1 לינואר, מחלקת כרטוס W.
טיסת חזור: OS857 ב-8 לינואר, מחלקת כרטוס K.

מחיר ע״פ המטריקס: 411$

מחיר באתר החברה: 393$

מחיר באתר של ויזה: 436$

הפרש מחיר: 43$ מעל מחיר השוק שהם 10.9% פרמיה.

חברת תעופה: בריטיש
הלוך/חזור בקו: ת״א – לונדון הית׳רו (LHR)
טיסת הלוך: BA162 ב-2 לפברואר, מחלקת כרטוס Q.
טיסת חזור: BA165 ב-9 לפברואר, מחלקת כרטוס O.

מחיר ע״פ המטריקס: 488$

מחיר באתר החברה: 518$ (כולל 30$ עמלה באתר)

מחיר באתר של ויזה: 524$

הפרש מחיר: 36$ מעל מחיר השוק שהם 7.4% פרמיה.

חברת תעופה: אייר פראנס
הלוך/חזור בקו: ת״א – פריס (CDG)
טיסת הלוך: AF1321 ב-3 למרץ, מחלקת כרטוס V.
טיסת חזור: AF1620 ב-10 למרץ, מחלקת כרטוס V.

מחיר ע״פ המטריקס: 440$

מחיר באתר החברה: 450$

מחיר באתר של ויזה: 480$

הפרש מחיר: 40$ מעל מחיר השוק שהם 9.1% פרמיה.

חברת תעופה: סוויס
הלוך/חזור בקו: ת״א – ציריך (ZRH)
טיסת הלוך: LX255 ב-4 לאפריל, מחלקת כרטוס V.
טיסת חזור: LX256 ב-11 לאפריל, מחלקת כרטוס L.

מחיר ע״פ המטריקס: 578$

מחיר באתר החברה: 561$

מחיר באתר של ויזה: 622$

הפרש מחיר: 61$ מעל מחיר השוק שהם 10.9% פרמיה.

חברת תעופה: פינאייר
הלוך/חזור בקו: ת״א – הלסינקי (HEL)
טיסת הלוך: AY798 ב-6 למאי, מחלקת כרטוס R.
טיסת חזור: AY797 ב-12 למאי, מחלקת כרטוס R.

מחיר ע״פ המטריקס: 372$

מחיר באתר החברה: 342$

מחיר באתר של ויזה: 375$

הפרש מחיר: 33$ מעל מחיר השוק שהם 9.6% פרמיה.

חברת תעופה: אלאיטליה
הלוך/חזור בקו: ת״א – רומא (FCO)
טיסת הלוך: AZ815 ב-6 ליוני, מחלקת כרטוס W.
טיסת חזור: AZ808 ב-13 ליוני, מחלקת כרטוס W.

מחיר ע״פ המטריקס: 405$

מחיר באתר החברה: 415$

מחיר באתר של ויזה: 443$

הפרש מחיר: 38$ מעל מחיר השוק שהם 9.4% פרמיה.

חברת תעופה: אלעל
הלוך/חזור בקו: ת״א – בריסל (BRU)
טיסת הלוך: LY331 ב-7 ליולי, מחלקת כרטוס O.
טיסת חזור: LY334 ב-14 ליולי, מחלקת כרטוס O.

מחיר ע״פ המטריקס: 379$

מחיר באתר החברה: 379$

מחיר באתר של ויזה: 377$

הפרש מחיר: 2$ מתחת למחיר השוק (!) שהם 0.5% הנחה.

ניתוח התוצאות

אם קראתם את כל המספרים עד כה לבטח שמתם לב שהתוצאה האחרונה, כרטיס של אלעל, היא העוף המוזר. במספר בדיקות נוספות שעשיתי לכרטיסים שונים של אלעל נראה כי האתר של ויזה מציע בדיוק את המחיר המוצג באתר החברה (וכך גם בתוצאות של המטריקס) או מוריד אותו ב-2$ בדיוק (שווה ערך להשוואת התוצאה). המשמעות הברורה היא שמשתלם במיוחד לבצע הזמנות לטיסות אלעל דרך האתר של ויזה כל עוד המבצע בתוקף ובהנחה שאכן מתקבלת הנחה של 100$ בכל הזמנה.

לגבי תשעת הכרטיסים האחרים,

האתר של ויזה מציע באופן עקבי מחירים גבוהים יותר מהמחירים שניתן למצוא באתרי חברות התעופה או באתרי ההזמנות (בהנחה שהמטריקס לא מצא מחירי פאנטום… וזו הנחה בריאה בהתחשב במחירים שמצאתי וציטטתי כאן). אם לדייק – האתר של ויזה הציע מחיר הגבוה ב-9.2% בממוצע מהמחיר הנמוך הקיים בשוק. זה הפרש ניכר, אבל סביר.

יש לזכור שהזמנה דרך סוכן ישראלי (איסתא, במקרה הזה) מאפשרת לבטל את הכרטיס בתוך שבועיים מיום רכישתו ע״פ תנאי חוק הגנת הצרכן. זו ׳הטבה׳ שלא מציעים סוכנים בחו״ל ובעיניי יש לה ערך כספי אמיתי. יחד עם זאת, פרמיה של כמעט עשרה אחוזים במחיר יכולה לכסות אלטרנטיבית רכישת ביטוח ביטול טיסה שיהיה תקף ממש עד מועד הטיסה.

אם אכן ניתנת הנחה של 100$ לכרטיס הרי שבכל הדוגמאות לעיל – בתנאי שמדובר בנוסע יחיד, או לפחות שכל נוסע מבצע את ההזמנה שלו בנפרד – יהיה משתלם להזמין דרך האתר של ויזה.

נותרתי עם סימן שאלה גדול אחד. בתוצאות החיפוש האתר דואג לפרסם את המחיר המבוקש המלא ותחתיו את המחיר ׳החדש׳ לאחר הנחה של 100$. גימיק מצוין שבהחלט מושך את העין. אך כאשר ממשיכים להתקדם במסכי ההזמנה מוצג רק המחיר הראשון ללא התיחסות להנחה. אני מניח, ולא מצאתי לכך סימוכין, שההנחה ניתנת בעצם במעמד החיוב ולכאורה מחיר הרכישה מוצג ללא הנחה. הייתי שמח לאשש את התיאוריה הזאת באמצעות תנאי המבצע המלאים אך אלו, כפי שציינתי קודם, אינם מופיעים באתר.

(אם מצאתם במקרה את תנאי המבצע המלאים – אנא שילחו אלי עותק או קישור!)

לסיכום

האתר של ויזה להזמנת מוצרי תיירות, ׳טסתי׳, הפועל בשיתוף עם איסתא, הוא אתר הזמנות שולי יחסית בנוף הישראלי. הוא מציע מנוע חיפוש בסיסי בלבד שאינו מאפשר בחירת מחלקת שירות גבוהה או ביצוע חיפוש רב-יעדי. האתר מעוצב היטב ונוח מאוד לשימוש.

עד כה לא הייתה לי סיבה אמיתית להתייחס אליו. הוא לא מציע יתרון כלשהו על פני אתרים אחרים, אפילו ישראלים, ולכן ידעתי על קיומו והתעלמתי ממנו. המבצע החדש והסופר-חריג בעיניי חייב להעלות אותו על הראדר של כל מזמיני כרטיסי הטיסה – מהנוסעים המזדמנים ועד הנוסעים התכופים ביותר. הנחה של 100$ מכרטיס במחיר של 350$ ומעלה היא פנטסטית.

גם כאשר המחיר המוצג באתר ׳טסתי׳ גבוה בכמה עשרות דולרים מהמחיר הזול ביותר הקיים בשוק – ההנחה מתווספת ויוצרת הפרש חיובי שיכול להגיע לעשרות אחוזים ממחיר הכרטיס. פוטנציאלית מדובר בהנחה של עד 28.6% ממחיר הכרטיס!

שימו לב שהאתר מציע גם מוקד הזמנות טלפוני בו נגבית עמלה בסך 10$ לנוסע (לכרטיסי טיסה). אם יש לכם ספק לגבי קבלת ההנחה (לא ניסיתי בעצמי עדיין) אולי מוטב שתבצעו את ההזמנה דרך המוקד. אישית אני מעדיף לקבל הנחה של 90$ באופן וודאי מאשר לקוות לקבל הנחה של 100% עם סיכוי מסוים שפספסתי משהו.

חברים – אם יש לכם כרטיסי טיסה להזמין, ובפרט כאלו שמחירם מסתכם בשלוש ספרות בדולרים, זה הזמן לחפש אותם באתר של ויזה ולבדוק אם הם זכאים להנחה הנדיבה. בהצלחה!

(שימו לב: ההזמנה בפועל מבוצעת ע״י איסתא… אתר טסתי הוא אתר שיווקי בלבד).

5 תגובות

 1. מאיר

  תודה על המידע, זה באמת מבצע הזוי שלדעתי הם מפסידים מזה
  קניתי כרטיס של אוקראין אינטרנשיונל שעלה באתר של חברת התעופה 356$ ובדקתי באתרים הגדולים הישראלים והבינלאומים והכי זול שהציעו את הכרטיס הזה היה ב341$
  קניתי אותו בטסתי ב280$

  ברכישה בשלב האחרון לפני התשלום מופיעים תנאי המבצע, המבצע עד ה30/9 וכל לקוח יכול לממש רק פעם אחת את ההטבה הזאת גם אם יש לו כמה כרטיסי אשראי של ויזה, זה לפי מספר זהות ולא לפי כרטיסים.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   המון תודה על המידע המעודכן!

   הנה, הוספת בעצם את כל מה שהיה חסר בפוסט. ניסיון מוחשי, ותנאים חשובים שלא הופיעו בצורה גלויה באתר (למעט בסוף תהליך הרכישה, מסתבר).

   אכן מבצע מעולה. שמח שיצא לך לנצל אותו ולחסוך כמה מאות ש״ח!

   הגב
 2. ff

  תודה לליאור ומאיר על המידע החשוב הזה.
  הבעייה היא שמספר היעדים מוגבלים מאוד. רוצה למשל את המזרח הרחוק ואין. אז…. אני לא יכולה להשתמש בהטבה הזו. ו…חבל אפילו שיש לי כאל

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea