אחד מהקוראים הקבועים של הבלוג, ערן, שלח לי בחודש שעבר מייל וביקש לדעת כיצד למנוע את תפוגת הנקודות שיש בחשבונו במועדון של הייאט. אז בחרתי לענות בפוסט.


נוסח המייל:

״הי ליאור,

יש לי קרוב ל-29,000 נקודות של הייאט. הפעילות האחרונה בחשבון היתה ביולי 2015, ולפחות פורמלית הם טוענים כי הנקודות נשמרות לשנתיים.

מאחר ולא צפויה לי שהות בהייאט בחודשים הקרובים ובאופן כללי לא נוהג להתאכסן ברשת:

 (א) האם באמת מדיניות זו נאכפת?

 (ב) האם יש דרך לשמור על חשבון פעיל ללא שהיות או רכישת נקודות? ראיתי שהמינימום לרכישה הוא 1000 נקודות ב-24$ ואצטרך לפחות 2000 נקודות אם ארצה בעתיד לנצלן ללילות בונוס (כפולות של 5000). זה כבר ספקולטיבי מדי בשבילי. 

מה דעתך?״

וזו תשובתי:

ראשית, תנאי התוכנית אכן קובעים שחשבון יכול להיסגר (והנקודות ימחקו) לאחר 24 חודשים ללא פעילות. תניח שזה באמת מה שיקרה כי להערכתי מדובר בפעולה כמעט אוטומטית. אולי בתוספת חודש/יים כתקופת גרייס.

שנית, אני מציע שתתחיל מלנסות את הפתרון הקל והבנאלי ביותר שעלול לעבוד: להקים הזמנה ללילה-בונוס ולבטלה. פורמלית פעולה זו אמורה לייצר שתי שורות של פעילות בחשבון – הוצאה והכנסה של נקודות – ולהערכתי זה אמור להספיק.

(הערה שלא נכללה בתשובה המקורית: ׳הטריק׳ הזה עובד במועדוני מלונות אחרים אבל לא אמור לעבוד במועדון של הייאט. משזה נאמר, תמיד טוב לנסות קודם כל את הפתרון הזה כי הוא קל, מהיר ונטול סיכון לאור העובדה שלילות-בונוס ניתנים תמיד לביטול ללא קנס. כלומר, זה טיפ טוב כאמירה כללית אם כי פחות רלוונטי במקרה הפרטי הזה).

שלישית, במידה והטריק הזה לא עובד, אתה יכול לחכות למבצע רכישת נקודות או לצבור נקודות שלא בדרך של שהייה במלון. הייאט מאפשרת לחברי מועדון לצבור נקודות על הוצאות במסעדות ובספא של רוב מלונות הקבוצה גם לאורחים מזדמניםכלומר, אם ייצא לך במהלך אחת הנסיעות הקרובות תוכל להיכנס למלון של הייאט רק בשביל קפה ומאפה, נגיד. אל תשכח לספק את כרטיס חבר המועדון שלך ולבקש שהנקודות יצברו. למידע נוסף ראה את העמוד הזה

בכל מקרה אין הגיון ברכישת 2,000 נקודות במחיר מלא. אם אתה בוחר בדרך זו עדיף לך לרכוש 1,000 נקודות בלבד. טיעון הגדלת היתרה מעבר ל-30,000 הוא לכאורה ריאלי אם כי בפועל מדובר ברכישת נקודות במחיר מלא שתוכל לעשות בכל עת.

Hyatt Gold Passport Buy Points Promotion - May 16

לסיכום

כדאי תמיד לשים לב לתפוגת הנקודות בחשבון. זה נכון למועדוני מלונות ולמועדוני תעופה כאחד, ונכון גם לנוסעים תכופים וגם לנוסעים מזדמנים. טוב שערן שם לב לנקודות שעומדת להימחק מחשבונו ואני שמח שהוא פנה אלי בבקשה לעצה. ברוב המקרים המועדון יישלח עדכון במייל לחברי מועדון שנקודות עומדות להימחק מחשבונם אבל זה לא הכרח המציאות וגם ככה במקרים רבים מתעלמים מהמיילים האלו כאילו היו מיילים פרסומיים.

שירות מומלץ אחד שמציע מעקב אחר נקודות בחשבונות של מועדוני תעופה ומועדוני מלונות הוא AwardWallet. יש שירות בסיסי בחינם, שיכול להתאים לנוסעים מזדמנים, ויש שירות מתקדם בעלות של 30$ לשנה שיכול להתאים לנוסעים תכופים.

לסיום אזכיר שאתם תמיד מוזמנים לפנות אלי עם שאלות, קצרות ופשוטות או ארוכות ומסובכות, ואשמח לעזור ככל שאוכל. פנו אלי במייל: lior@flying-out.com. לפעמים, במקרים פחות תכופים ממה שהייתי רוצה, אפרסם בבלוג שאלות של קוראים עם התשובה שעניתי להם.

תגובה אחת

השאר תגובה

BoardingArea