נדמה שתכליתם של מועדוני תעופה היא להטיב עם הנוסעים התכופים. זה נכון היום פחות מבעבר. אך המציאות היא שרוב הנקודות שמנפיק מועדון תעופה שוכבות דווקא בחשבונותיהם של נוסעים מזדמנים שהיתרה הממוצעת בהם נמוכה למדי. פשוט יש הרבה יותר נוסעים מזדמנים, שהפעילות בחשבון שלהם נמוכה מאוד עד אפסית, לעומת נוסעים תכופים.

לרוב חברי מועדון הנוסע המתמיד יש יתרה של פחות מ-200 נקודות בחשבון ורוב הנקודות האלו יימחקו לפני שיגיעו למימוש. זה נתון סטטיסטי כללי ששמעתי פעם מבכיר באלעל. סה״כ הגיוני ותואם את המצב המקובל בעולם מועדוני התעופה.

אז אם יש לכם מעט מאוד נקודות, או אולי פשוט נקודות שעומדות לפוג תוקף בחודשים הקרובים מתוך יתרה גדולה יותר, הנה כמה רעיונות למימוש:

שובר בשווי 150 ש״ח לשימוש בחנויות מגה ותחנות דור-אלון

במסגרת מבצע חדש, שככל הנראה התחיל בשבוע האחרון של פברואר, חברי מועדון המחזיקים בכרטיס האשראי הממותג של דיינרס (בלבד) יכולים להנפיק מחשבונם שוברים בסך 150 ש״ח שמכובד בחנויות מגה, מגה בעיר, תחנות הדלק של דור-אלון וחנויות הנוחות שבהן. כל שובר דורש 100 נקודות ולא נראה שקיימת מגבלה על מספר השוברים שניתן להנפיק.

matmid-150-ils-voucher-promo

והנה האותיות הקטנות מתוך אתר אלעל:

matmid-150-ils-voucher-tc

במימוש הזה מתקבל ערך של 41 סנט לנקודה (1.5 ש״ח). בפוסט מתחילת השנה, שבו הצגתי הערכות שווי למיילים ונקודות ממגוון רחב של מועדוני לקוחות, ציינתי שלנקודות אלעל יש ערך ריאלי של 35 סנט עבור הנוסע הממוצע. כלומר, במימוש הנ״ל לשובר – שהוא שובר שימושי מאוד כמעט עבור כל אחד – הנקודות מקבלות ערך הוגן לכל הפחות ואטרקטיבי מאוד תחת הנסיבות הנכונות.

אם אתם נוסעים מזדמנים שלא מגיעים למימוש נקודות עבור כרטיסי בונוס באופן רגיל אני מציע בחום לבחור באפשרות הזאת ולנצל נקודות לפני שהן נמחקות מהחשבון.

פרטים מלאים באתר המועדון.

מוצרים שונים מחוברת הדיוטי-פרי בטיסות אלעל

המימוש הזה רלונטי כמובן אם אתם או מישהו קרוב אליכם עתידים לטוס עם אלעל בחודשים הבאים.

המועדון מאפשר לרכוש מוצרים מראש, ולקבלם במטוס, תוך שימוש בכסף, נקודות או שילוב של השניים. ישנם מוצרים שעלותם מתחת ל-100 נקודות וישנם מוצרים רבים יותר שניתן להשתמש ביתרה של פחות מ-100 נקודות כדי להוזיל את עלותם בכסף.

הנה כמה דוגמאות למוצרים שעלולים לעניין כמעט כל אחד:

elal-buyfly-product-1

elal-buyfly-product-2

elal-buyfly-product-3

ביטוח ביטול טיסה לכרטיס בעלות של על 500$

האפשרות הזאת פתוחה רק למחזיקי כרטיס פלייקארד ולבעלי סטטוס גבוה במועדון.

בסוף 2015 כתבתי פוסט על אפשרות מימוש זאת ולכן לא ארחיב עליה כאן שוב. השורה התחתונה היא שניתן לרכוש ביטוח בנקודות והמדרגה הנמוכה ביותר, שמבטחת כרטיס שעלותו עד 500$, דורשת רק 60 נקודות. להבנתי המימוש הוא לשובר חופשי לשימוש עם TripGuaranty, החברה שאחראית על המיזם תחת חברת הביטוח הפניקס, ואין התנייה שהטיסות המבוטחות יהיו טיסות אלעל.

המדרגה הבאה, אגב, בה ניתן לבטח כרטיס שעלותו עד 1000$, דורשת 110 נקודות מועדון.

tripguaranty-buy-with-ly-points

כרטיס בונוס לטיסות אלעל או אפ

כן, מתבקש, לאור העובדה שקיימים כרטיסי בונוס שעלותם נמוכה מ-100 נקודות. אבל הם מעטים.

בטיסות אלעל היתרה הזאת תספיק לכרטיס הלוך/חזור לאתונה בלבד, בעונת החורף (נובמבר עד מרץ) ורק למחזיקי כרטיס פלייקארד. כלומר, אפשרות זו אינה רלוונטית לרוב חברי המועדון וברוב השנה.

פרטים מלאים באתר החברה.

matmid-bonus-ticket-to-athens

אם תרצו כרטיס בונוס בטיסות אפ תוכלו להסתפק ביתרה הנ״ל כדי לרכוש כרטיס הלוך/חזור לבודפשט או לרנקה בעונת החורף בלבד. אם אתם מחזיקים בכרטיס האשראי פלייקארד העלות תהיה נמוכה יותר כך שתשארו עם עודף או לחילופין תוכלו לרכוש שני כרטיסים בכיוון-אחד בשילוב יעדים כמו בודפשט ופראג (25 נקודות ו-60 נקודות, בהתאמה, בעונת החורף).

פרטים מלאים באתר החברה.

up-bonus-tickets-for-flycard

במסגרת מבצעים מיוחדים ניתן לרכוש כרטיסי בונוס בעלות נקודות נמוכה משמעותית מהרגיל. תחת המבצעים האלו תוכלו לטוס ליעדים שונים של אלעל תוך שימוש ביתרה של 100 נקודות או פחות אבל לפעמים היתרה הזאת תספיק רק לכיוון-אחד ליעד מרכזי. לעמוד המבצע הנוכחי, שמסתיים ב-31 למרץ, לחצו כאן.

המועדון גובה היטל-דלק על כרטיסי בונוס כך שלצד הנקודות הדרושות תאלצו לשלם סכום לא מבוטל בהיטל-דלק ומסים. במקרים מסוימים התוספת הכספית הזאת תייצר ערך נמוך במיוחד לנקודות, אבל במקרים אחרים הנקודות יכולות לחסוך כסף רב. בטיסות אפ היטל-הדלק הוא בסך 21$ לכיוון, זאת כאמור בנוסף למסים (תלוי בקו ובכיוון).

תרומת נקודות

הנה פוסט שכתבתי בנושא בקיץ האחרון.

ניתן לתרום כמה נקודות שתרצו לאחת מתוך רשימה של עמותות. זה בהחלט עדיף מאשר לתת לנקודות להימחק בחשבון.

Donate LY Points - 6

6 תגובות

 1. Dror

  האם יש אפשרות מעשית להשתמש בנקודות אל על לשדרוג ? כלומר תיאורטית קיימת אפשרות כזו, אבל היות ומחייבת רכישה של הכרטיס הכי יקר אז למעשה היא לא קיימת. יש משהו שאני מפספס?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה לא מפספס שום דבר. שדרוג בנקודות, מובטח מראש או בשדה, הוא כלי שמיועד לנוסעים העסקיים יותר מכל דבר אחר. אצלם נהוג המושג ״בר-שדרוג״ ככינוי לכרטיס שהוא במחלקות הגבוהות SMY (או ׳סמי׳, בקיצור, אם תרצה). כרטיסים מוזלים לא ניתן לשדרג בנקודות.

   כרטיסים במחלקות SMY הם בעלי תנאים גמישים מאוד ולכן יקרים מאוד. במקרים רבים הם יהיו יקרים יותר מכרטיסים במחלקות הכרטוס המוזלות של מחלקת העסקים – כך שלא תצטרך אפילו להשתמש בנקודות אם עניין הגמישות פחות משנה לך.

   הגב

השאר תגובה