סדרת פוסטים על טיסות מעניינות ברחבי העולם. לא הארוכות או היקרות ביותר אבל כאלו שאולי תרצו להכיר. והפעם: איך טסים בסטייל עם בריטיש איירוויס בין לונדון לניו-יורק?

BA1 Seats

בין לונדון לניו-יורק פועלות חברות תעופה רבות המפעילות עשרות טיסות בכל יום במצטבר. זה אחד הקוים העמוסים ביותר בחצי המערבי של כדור הארץ. המטוס הנוח ביותר שפועל בקו הזה, בעיניי, הוא ה-77W של אמריקן שמציע מחלקת עסקים נהדרת – אפילו שמדובר בטיסה לא מאוד ארוכה (פחות מ-7 שעות).

אבל יש דרך מעניינת יותר לדלג בין שני המטרופולינים הסופר-מרכזיים האלו: עם טיסה 001 של בריטיש איירוויס.

בריטיש מפעילה שתי טיסות יומיות, BA001 ו-BA003, בין שדה התעופה סיטי בלונדון (LCY) לשדה התעופה קנדי בניו-יורק (JFK). הטיסות האלו מופעלות ע״י מטוסי איירבאס A318, צרי-גוף, שכוללים מחלקת עסקים בלבד עם 32 מושבים סה״כ בקונפיגרציה של 2X2. המושבים שודרגו עם השנים למושבי מיטה-שטוחה.

זה הכי קרוב שיש לטיסה במטוס פרטי.

BA Club World out of LCY

BA1 Airbus A318 Flat-bed Seats

הטיסות בכיוון מערב עוצרות לתדלוק בשדה התעופה של שאנון באילנד (SNN). זו עצירה של שעה קלה במהלכה יורדים הנוסעים מהמטוס ומבצעים הליך הגירה לכניסה לארה״ב. כך, לאחר הנחיתה בשדה התעופה קנדי, הם יוצאים בזריזות יחסית מהשדה כאילו נחתו עם טיסה פנימית מארה״ב. זהו אחד המקרים היחידים כיום בהם ניתן לבצע הליך הגירה לארה״ב מחוץ לארה״ב.

טיסות החזור, BA002 ו-BA004, לא מבצעות עצירה בדרך.

BA1 Airbus A318

למה שתרצו להעדיף את הטיסות האלו?

אפשר לחשוב על שלושה יתרונות עיקריים:

 • הטיסות יוצאות משדה התעופה סיטי שנמצא ממש במרכז לונדון. זה יתרון אמיתי לנוסעים עסקיים שצריכים לקפוץ לניו-יורק לביקור קצר ורוצים לקצר ככל האפשר את זמן הנסיעה. יש נוחות לא מבוטלת בהעדפה של השדה הקטן והקרוב. הטיסות גם חוזרות לאותו שדה, כמובן.
  – – –
 • במטוס יש רק 32 נוסעים וכולם באותה מחלקת שירות. כלומר, העלייה למטוס מהירה מאוד וכך גם הירידה ממנו. זאת ועוד, רמת השירות בטיסה גבוהה למדי ובין השאר כי זה נחשב קו יוקרתי מאוד שמשרת בעיקר את הקהל העסקי.
  – – –
 • זה מספר טיסה מיתולוגי שכן את הטיסות האלו הפעיל מטוס הקונקורד בעבר. הוא היה מטוס הדגל של בריטיש במשך תקופה לא קצרה ועד היום נחשב לפלא תעופתי, אך הוא יצא משירות פעיל לפני שנים רבות. יש משהו אייקוני בטיסה BA001. בנוסף, מעניין יותר לטוס מעל אוקיינוס במטוס צר-גוף (כמו שהיה הקונקורד, אגב).

לחצו כאן לקריאת כתבה מקיפה על הטיסות האלו.

לחצו כאן למידע נוסף מתוך האתר של בריטיש.

BA1 Operated by the Concorde

9 תגובות

 1. אופיר

  כדאי רק לעדכן שהחל מנובמבר 2016 בוטלו הטיסות BA3/4 ולכן כיום יש רק טיסה יומית אחת (ולפעמים בשבתות אין טיסה כלל).

  הגב
 2. דן עצלן

  יש גם טיסה של בריטיש מפריז אורלי לניו יורק

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה מתכוון לקו של חברת OpenSkies. היא בבעלות בריטיש וגם היא מפעילה מטוסים עם מחלקת עסקים בלבד.

   הגב
 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ב-OpenSkies, ליאור, יש מזמן גם מחלקת תיירים וגם תיירים פלוס.
  נסעתי אתם פעמיים. הביזנס דומה להוא המזעזע של האחות הגדולה, בריטיש, רק שבנוסף לכל הצרות, הוא מתוחזק בצורה מחפירה.
  על מה שווה לדבר? על התיירים פלוס. שדומה בדיוק למחלקות העסקים של אל על במטוסים צרי הגוף. לפעמים, עם התמחור שלה, זו עסקה ממש לא רעה.

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea