בפוסט ההוא בחרתי להשתמש בנקודות של מועדון SPG – אותן בין השאר ניתן לרכוש ישירות מהמועדוןוכך אעשה גם בפוסט הזה. הנקודות של SPG כ״כ פופולריות בקרב שחקני נקודות ומיילים משום שהן נחשבות ל׳מטבע גמיש׳ במובן שניתן להמיר אותן למיילים של מגוון רחב של מועדוני תעופה. לרשימה המלאה של מועדוני התעופה השותפים לחצו כאן.

הנה הטבלה המלאה ליחסי ההמרה בין נקודות של מועדון SPG (קבוצת סטארווד) לרשימה ארוכה של מועדוני תעופה:

SPG Transfer to Miles 1

SPG Transfer to Miles 2

SPG Transfer to Miles 3

שימו לב: בהמרה של 20,000 נקודות ניתן בונוס של 5,000 נקודות נוספות. כלומר, ברוב המקרים, 20,000 נקודות מומרות ל-25,000 מיילים. ניתן להנות מהבונוס הנ״ל ללא הגבלה.

לא אטרח עם הקדמה נוספת כדי לא לחזור על מה שכתבתי בפוסט של יום ראשון.

סביב העולם עם שבע עצירות

בפוסט משלים, וסתם בשביל הכיף, בחרתי שוב לעצור בשבע ערים מרכזיות (רובן שונות), לטוס מערבה במקום מזרחה ולהשתמש בדיוק בפי שתיים יותר נקודות. שיהיה פיקנטי.

הערים בהן בחרתי: שיקגו, הונולולו, טוקיו, סידני, הונגקונג, סיאול ופראג.

לטובת המסלול השתמשתי בשישה כרטיסי בונוס של שישה מועדוני תעופה שונים ובטיסות של שש חברות תעופה מובילות. בבקשה אל תחברו את המספרים האלו למספר אחד. להלן הפירוט:

כרטיס ראשון: מת״א לשיקגו

מועדון תעופה: Miles & Bonus (איג׳יאן)

עלות: 45,000 מיילים בתוספת מעל 100$ במסים

חברת תעופה: אייר קנדה

המועדון של איג׳יאן קטן אבל בכל זאת מוכר היטב בקרב נוסעים תכופים. בין השאר הוא אטרקטיבי מאוד לנוסעים ישראלים משום שהוא מכליל את ישראל כחלק מאזור מאוחד של ׳אירופה וצפון אפריקה׳ (לעומת רוב מועדוני התעופה שמכלילים את ישראל באזור המזרח התיכון). לכן כרטיסי בונוס ליציאה מת״א לכיוון מערב הופכים זולים יותר. המועדון כן גובה היטלדלק על כרטיסי בונוס. בחרתי בטיסות של אייר קנדה משום שהחברה שולחת מטורונטו לת״א מטוסי דרימליינר חדישים עם מחלקת עסקים מצוינת.

AIR CANADA - Air Canada Premiers New Boeing 787 Dreamliner Cabin


כרטיס
שני: שיקגו להונולולו

מועדון תעופה: KrisFlyer (סינגפור איירליינס)

עלות: 20,000 מיילים בתוספת כמה דולרים בודדים.

חברת תעופה: יונייטד

שדה התעופה אוה׳רה בשיקגו (ORD) הוא האב גדול של יונייטד כך שניתן להגיע משיקגו להונולולו עם עצירה אחת בלבד. ניתן גם לכלול קונקשיין בניוארק (EWR) כדי להנות מהמחלקה הראשונה של יונייטד בטיסת טרנסקון לחוף המערבי. שימו לב: בהמרה של 20,000 נקודות תקבלו למעשה 25,000 מיילים של סינגפור כך שישאר לכם עודף של 5,000 מיילים לאחר ההמרה. לחילופין, תוכלו להמיר את אותן 20,000 נקודות ל-25,000 מיילים של אלסקה ואז לטוס עם אמריקן במקום יונייטד ולכלול עצירה אחת בדרך.

כרטיס שלישי: הונולולו לטוקיו

מועדון תעופה: Miles & More (קבוצת לופטהנזה)

עלות: 35,000 מיילים ומעל 100$ במסים

חברת תעופה: אסיאנה איירליינס

אחד המימושים הטובים ביותר במועדון של קבוצת לופטהנזהמהוואי לצפוןאסיה (לרבות הונגקונג). ניתן להשתמש בטיסות של מספר חברות תעופה אבל אני בחרתי את החברה הקוריאנית שמציעה מוצר מצוין במחלקות הפרימיום שלה.

Asiana Business Class Lounge 1

Asiana Business Lounge – Seoul Incheon Airport

כרטיס רביעי: טוקיו לסידני

מועדון תעופה: MileagePlus (יונייטד)

עלות: 30,000 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים

חברת תעופה: אולניפון איירוויס

זה כרטיס בונוס מעט טריקי אבל אין בעיה אמיתית להשתמש בו. כרטיס בונוס מטוקיו לסידני אמור לעלות 40,000 מיילים במחלקת העסקים ועל מנת לקבל את המחיר המוזל צריך לבחור יעד סופי שנמצא באוקיאניה ולא באוסטרליה עצמה (שהיא, גיאוגרפית, חלק מאוקיאניה). לדוגמה: נאדי, עיר מרכזית בפיג׳י. כרטיס בונוס מטוקיו לנאדי, עם קונקשיין בסידני, יעלה 30,000 מיילים במחלקת העסקים. בסידני ממילא צריך לאסוף כבודה אז אפשר פשוט לא להגיע לטיסת ההמשך. אגב, באותו אופן ניתן להחליף את סידני באוקלנד כי ממילא טיסת ההמשך מסידני תהיה לאוקלנד עם אייר ניוזילנד (ומשם לנאדי). אולניפון, חברה תעופה יפנית מעולה, שולחת לסידני מטוסי דרימליינר חדישים מדגם 787-9 עם מחלקת עסקים מעולה.

Sydney

Sydney

כרטיס חמישי: סידני לסיאול עם עצירה בהונגקונג

מועדון תעופה: MileagePlan (אלסקה)

עלות: 30,000 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים

חברת תעופה: קתאי פסיפיק

כרטיס בונוס קלאסי בטיסות של אחת מהחברות הטובות בעולם. המועדון של אלסקה מאפשר עצירה אחת בחינם בכל כרטיס בונוס, אפילו בכיווןאחד, כך שניתן לבקר בהונגקונג לכמה ימים מבלי להעלות את מחיר הכרטיס.

כרטיס שישי: סיאול לת״א עם עצירה בפראג

מועדון תעופה: Etihad Guest (אתיהאד)

עלות: 41,940 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים

חברת תעופה: צ׳כיה איירליינס

סיפור מעניין. לחברה הצ׳כית יש מטוס רחבגוף אחד בלבד בצי שהיא מחכירה מקוריאן אייר (שותפה לברית סקיי). המטוס הזה מפעיל שתי טיסות שבועיות מפראג לסיאול וחזרה ובעצם משלים את הלו״ז של קוריאן אייר שמפעילה ארבע טיסות שבועיות בקו. זה היעד הרחוק היחיד שאותו משרתת החברה. בהיותה שותפה במועדון של אתיהאד ניתן להשתמש במיילים לטיסות האלו אבל טיסות המשך, לדוגמה מפראג לת״א, מתומחרות בנפרד במסגרת אותו כרטיס בונוס או בכרטיס בונוס נפרד. עלות הטיסה הארוכה היא 25,610 מיילים (כן, בחיי) בעוד עלות הטיסה הקצרה לת״א היא 16,330 מיילים. המלצתי היא לוותר על הטיסה השניה ולרכוש אותה בכסףאבל לצורך הפוסט בחרתי בכרטיס בונוס.

Czech Airlines A330 Business Class

סיכום ההוצאות

כל ששת כרטיסי הבונוס, שמכסים ביקור בשבעה יעדים שונים, ידרשו 45,000 מיילים של איג׳יאן, 20,000 מיילים של סינגפור איירליינס, 35,000 מיילים של לופטהנזה, 30,000 מיילים של יונייטד, 30,000 מיילים של אלסקה וקצת פחות מ-42,000 מיילים של אתיהאד.

איך נשיג את היתרות האלו?

 • 45,000 מיילים של איג׳יאן = 40,000 נקודות של סטארווד (כולל הבונוס).
 • 20,000 מיילים של סינגפור איירליינס = 20,000 נקודות של סטארוורד (הבונוס, 5,000 מיילים, יישאר לשימוש עתידי).
 • 35,000 מיילים של לופטהנה = 30,000 נקודות של סטארווד (כולל הבונוס).
 • 30,000 מיילים של יונייטד = 72,000 נקודות של מאריוט = 24,000 נקודות של סטארווד.
 • 30,000 מיילים של אלסקה = 25,000 נקודות של סטארווד (כולל הבונוס).
 • 42,000 מיילים של אתיהאד = 37,000 נקודות של סטארווד (כולל הבונוס).

United and Marriott RewardsPlus

סה״כ העלות היא 176,000 נקודות של מועדון SPG. המסים על כרטיסי הבונוס, להערכתי, ייצאו סביב 450$ סה״כ לששת הכרטיסים.

לסיכום

אני מודה שהיה קצת מאתגר למצוא את כרטיסי הבונוס המתאימים שגם יביאו את העלות הכוללת לבדיוק 176,000 מיילים. כמובן שאפשר להוריד את העלות הכוללת עם בחירת כרטיסי בונוס אחרים והאפשרויות באמת בלתי מוגבלות.

כדאי לשים לב שמועדוני תעופה רבים מציעים כרטיסי בונוס מסביב לעולם בכל מחלקת שירות שתרצו. כרטיסי בונוס כאלו במחלקת העסקים לרוב עולים באזור 250,000 מיילים. אבל באפיק זה תמיד תהיו מוגבלים לשימוש בחברות תעופה מברית אחת בלבד ולכל התנאים שמכתיב מועדון התעופה שדרכו אתם רוכשים את הכרטיס. לפעמים יש הגבלה לביקור בשלוש יבשות בלבד, לפעמים יש הגבלה על כיוון הטיסה ולפעמים הגבלות מורכבות אחרות. כלומר, באפיק זה העלות הכוללת יכולה להיות נמוכה יותר מהזמנת שורת כרטיסי בונוס נפרדים אבל בתמורה יש פגיעה משמעותית בגמישות.

RTW Award for 176K SPG Points

13 תגובות

 1. יי

  אני זוכר שחברות תעופה מאוד לא אוהבות "בריחה" באמצע כרטיס (כתבת על זה גם בזמנו), כמו זו שהצעת בסידני. תהיתי לעצמי, האם אתה מכיר מקרים של סנקציות שהוטלו על נוסע שיצא באמצע? למשל דרך חשבון המיילים שלו?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא מכיר מקרים כאלו באופן אישי למעט סיפורי הפולקלור באינטרנט. בפועל חברות התעופה יודעות שלמעט ביטול כל שאר הטיסות בכרטיס אין להן הרבה מה לעשות כי כל פעולה נוספת כנראה לא תחזיק מעמד בבית משפט (אם הן יתבעו אח״כ ע״י הנוסע). בשביל מה להן לפתוח מלחמה כשהן לא הפסידו בעצם סנט מכל הסיפור (ואולי אפילו הספיקו למכור את המושבים הריקים לנוסעים אחרים).

   הזהרתי בעבר מפעולות כאלו. ראשית כי שאר הטיסות בכרטיס יבוטלו ושנית כי זו בעיה גדולה כששולחים כבודה. המקרה של סידני חריג משום שבכניסה לאוסטרליה, כמו גם בכניסה לארה״ב או לסין, חובה לאסוף כבודה ממילא כך ש׳הסכנה׳ השניה אינה רלוונטית. זאת ועוד, במקרה של ויתור על טיסות המשך יש היתכנות שמועדון התעופה יסרב לתת מיילים על הטיסות שכן נקלחו – אבל גם זה לא רלוונטי כשמדובר בכרטיס בונוס. במיוחד אם לנוסע אין בכלל מיילים נוספים בחשבון.

   הגב
 2. Elad

  נהדר, תודה.

  שאלה: עד כמה טיסות אלה קשיחות. האם אחרי ההזמנות ניתן לבצע ביטול/שינוי בכרטיסים?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, וודאי. כל מועדון קובע את תנאי הביטול והשינוי של כרטיסי הבונוס שלו כך שאין אמת אחת בעניין. בעלי סטטוס גבוה במועדון לרוב זוכים לפטור מלא או חלקי מעמלות אלו עד כדי כך שבעלי הסטטוס הגבוה ביותר במועדונים רבים יכולים להזמין, לשנות ולבטל כרטיסי בונוס כאוות נפשם ללא עמלה כלל.

   רק במקרים נדירים יחסית מועדון לא מאפשר שינוי או ביטול של כרטיס בונוס. בדר״כ מדובר בעמלות בגובה של כמה עשרות דולרים.

   הגב
 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ודה רבה על הסקירה!
  רק שאלה – כל כמה זמן יש מבצעים ב- SPG? כי כעת המבצע שהיה (וכתבת עליו) חלף

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בדר״כ שלוש או ארבע פעמים בשנה. המבצע הסטנדרטי מציע 30% הנחה אבל לפעמים ניתן להנות מ-50% הנחה.

   הגב
 4. אלעד

  אין מזמינים כרטיס בונוס באייגן איירלינס היוונית? באתר יש רק טבלת מיילים אך לא ניתם להזמין

  הגב
   • אלעד

    תודה הצלחתי להכנס לחשבון (הרדום) אבל יש בעיה- לא ניתן לראות זמינות בכרטיסי בונוס…אז אני אמור לדוגמא לקנות מיילים או להעביר מspg ורק אחרי שכבר העברתי לראות רם יש בכלל טיסות זמינות???

   • Lior @ FlyingOut

    עניין מוכר עם מועדוני תעופה רבים. באתר המועדון ניתן לראות זמינות חלקית בלבד אם בכלל. אם אתה רוצה לחפש זמינות מושבי בונוס לטיסות בברית סטאר אני ממליץ שתשתמש באתר של יונייטד (לא נדרשת הרשמה למועדון) ועל בסיס הממצאים שם תיצור קשר עם שירות הלקוחות של איג׳יאן. רק אחרי שמאשרים לך את קיומם של המושבים במערכת שלהם תבקש לשים את כרטיס הבונוס על ׳הולד׳ כדי להעביר נקודות לחשבון – זה נהוג, ונדמה לי שהמועדון של איג׳יאן מאפשר ׳הולד׳ של עד חמישה ימים.

 5. EW

  אהלן ליאור,
  האם משהו כזה עדיין אפשרי? אני רואה פה: https://www.marriott.com/loyalty/redeem/travel/points-to-miles.mi שיחס ההמרה השתנה ל-3:1. זה מכפיל פי 3 את העלות אם הבנתי נכון.
  כמו כן לפי השווי הראלי פה – https://flying-out.com/2018/04/22/the-value-of-points-april-2018/ זה לא נראה שזה משתלם יותר, נכון?
  או שאלו נקודות מריוט ולא הבנתי משהו.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לאחרונה אוחדו המועדונים של מאריוט, סטארווד וריץ-קרלטון. כעת קיים רק המועדון של מאריוט (MR) במתכונת החדשה שלו. כחלק מהתהליך הייתה המרת נקודות של סטארווד (SPG) לנקודות של מאריוט ביחס של 3:1.

   לפני האיחוד הערכת השווי שלי לנקודות של סטארווד הייתה כ-2.4 סנט/נקודה ולנקודות של מאריוט כ-0.8 סנט/נקודה. זה מתאים.

   הגב

השאר תגובה