טוויסט בעלילה. השנה עזבתי את מועדון AAdvantage (אמריקן) לטובת מועדון MileagePlan (אלסקה). בינתיים לא טסתי מספיק כדי להשיג את הסטטוס הגבוה ביותר – אבל קיבלתי השוואת סטטוס. מסתבר.


נתחיל מהקדמה קצרה עבור אלו שלא מכירים את עולם הסטטוסים הגבוהים.

השוואת סטטוס ומסלול מהיר לסטטוס

הרעיון הוא פשוט: מועדון לקוחות אחד מעוניין למשוך ׳לקוחות כבדים׳ של מועדון לקוחות אחר וכתמריץ למעבר הוא מציע לתת להם תנאי כניסה דומים לאלו שהם מקבלים במועדון הנוכחי שלהם או לפחות לתת לך דרך קצרה להגיע לתנאים האלו.

השוואת סטטוס (Status Match) הוא ההליך שבו מועדון לקוחות מעניק בצורה ישירה ומראש סטטוס גבוה ללקוחות שמחזיקים בסטטוס גבוה של מועדון מתחרה (מתוך רשימה סגורה של מועדונים מתחרים אבל לפעמים זו רשימה ארוכה). בדר״כ הסטטוס שהוענק יהיה בתוקף לזמן מוגבל, אם זה שלוש חודשים או שנה, ולפעמים יהיו הטבות מסוימות שלא יחולו על אלו שקיבלו את הסטטוס בדרך זו לעומת אלו שהשיגו אותו ׳בדרך הקשה׳. כל זה הגיוני מאוד שכן לקוח בכיר של מועדון מסוים, שכבר השיג סטטוס גבוה ונהנה מסל הטבות נדיב, יהיה לו תמריץ נמוך מאוד לעבור למועדון מתחרה שבו יצטרך ׳להתחיל מאפס׳ כמו אחרון הלקוחות.

מסלול מהיר לסטטוס (Status Challenge) הוא ההליך שבו מועדון לקוחות מציע ללקוח חדש מסלול מקוצר לסטטוס גבוה. לפעמים ההצעה פונה רק ללקוחות שמחזיקים בסטטוס גבוה של מועדון מתחרה, לפעמים היא פתוחה רק לקהל מוגדר (עובדי חברה מסוימת, בעלי אזרחות מסוימת וכו׳) אך לפעמים היא פתוחה לכל מבקש. המסלול המהיר מוגבל בזמן, לרוב שלושה או ארבעה חודשים, כשבמהלך אותה תקופה נדרש חבר המועדון לרשום פעילות בהיקף פרופורציונלי לדרישות הסטטוס לשנה שלמה. כך, לדוגמה, אם סטטוס מסוים דורש השגת 120,000 מיילים ב-12 חודשים הרי שאם המסלול המקוצר יהיה באורך של 4 חודשים הדרישה כנראה תהיה להשיג 40,000 מיילים במהלך תקופה זו. כביכול הליך של ׳הוכחת רצינות׳.

hhonors-gold-mvp-fastrack

שימו לב שמרבית מועדוני הלקוחות, בין אם מדובר במועדון תעופה או במועדון מלונות, מגבילים את מספר הפעמים שבהם חשבון מסוים יכול להנות מהשוואת סטטוס או מסלול מהיר לסטטוס. במקרים רבים מדובר באפשרות לקבל כל אחד מאלו פעם אחת בלבד בחיי החשבון. מי שרוצה להתחכם יכול, עקרונית, לפתוח חשבון חדש עם כתובת מייל חדשהאבל זה גם בניגוד לתנאי המועדון, גם קצת מסבך את החיים וגם בדרך כנראה הולכות לעולמן כל הנקודות שהיו בחשבון הראשון (אם היו).

המשמעות היא שנוסע מתוחכם צריך לדעת מתי לבקש השוואת סטטוס או מסלול מהיר לסטטוס ומאיזה מועדון כדי לא ׳לשרוף הזדמנויות׳ בלי סיבה טובה. לא צריך לבקש רק כי אפשר לבקש אלא כדאי לבקש רק במידה ותבוא מכך תועלת אמיתית. זה עניין שדורש תכנון מוקדם.

השוואת סטטוס במועדון של אלסקה

מועדון התעופה MileagePlan מציע השוואת סטטוס לבעלי סטטוס גבוה במועדונים של חברות התעופה הבאות: אירומקסיקו, אייר קנדה, אמריקן, דלתא, פרונטיר, הוואיאן, ג׳ו בלו, סאות׳ווסט ויונייטד. כלומר, כל חברות התעופה הגדולות בצפוןאמריקה.

המועדון כלל לא מציע מסלול מהיר לסטטוס.

באופן לא לגמרי שיגרתי המועדון מאפשר לקבל השוואת סטטוס גם לסטטוס הגבוה ביותר שלו שנקרא MVP Gold 75K. לא כל מועדוני התעופה שמציעים השוואת סטטוס מאפשרים לקבל בדרך זו גם את הסטטוס הגבוה ביותר שלהם אלא מגבילים את ההצעה עד לסטטוס השני הגבוה ביותרבמטרה לשמור על היוקרה של הסטטוס הגבוה ביותר.

alaska-mp-elite-cards

אבלוזה אבל רציני אליו אתייחס בהמשךהמועדון של אלסקה מציע השוואת סטטוס אך ורק לחברי מועדון שכתובת מגוריהם בארה״ב. או, אם לחדד, אך ורק לחברי מועדון ש׳גרים באזור שאותו משרתת אלסקה ברשת הטיסות שלה׳. אין חובה שחבר המועדון יהיה אזרח אמריקני אלא רק שיתגורר בארה״ב.

כדי לבקש השוואת סטטוס יש לשלוח מייל לכתובת ״elite.flyer@alaskaair.com״ בצירוף צילום של כרטיס חבר המועדון המוכיח סטטוס במועדון מתחרה (מלפנים ומאחור), צילום מסך מהחשבון המקוון באתר המועדון המתחרה שמציג את הסטטוס וכל הפרטים הרלוונטיים וכמו כן גם צילום דרכון או רישיון נהיגה במוכיח כתובת מגורים בארה״ב.

דרישת כתובת המגורים

אתחיל מטיעון שאולי ייראה בעייתי לחלקכם: בעיניי הדרישה של אלסקה למגורים בארה״ב היא דרישה מיותרת, לא הגיונית ואפילו לא כדאית עבור המועדון כגוף שמעוניין למשוך לקוחות חדשים. זה לא צריך להיות תנאי סף אלא לכל היותר שיקול משמעותי במכלול של שיקולים.

הרי מה זה באמת משנה איפה מתגורר חבר המועדון?

אני מבין את הרציונל שמאחורי הדרישה. המועדון מנסה לגייס לשורותיו נוסעים שאם יינתן להם סטטוס גבוה הם כנראה יעדיפו במקרים רבים לטוס עם אלסקה מאשר עם חברות מתחרותוהיתרון הזה נשלל אם אלסקה לא משרתת את שדה הבית שלהם. לכאורה טיעון מצוין שמצדיק את הדרישה אלא שבפועל ייתכן בהחלט מצב שחבר מועדון יטוס פעמים רבות לארה״ב ובתוך ארה״ב, עם עשרות טיסות בשנה בקוים בהם פועלת אלסקה, מבלי שכתובת המגורים שלו תהיה בארה״ב. וזה בדיוק המקרה שלי.

עד כה ב-2017 נכנסתי לארה״ב שש פעמים כשבכל ביקור טסתי מספר טיסות פנימיות (כמעט כולן עם אמריקן, אלא מה). בהמשך השנה אני צפוי להגיע לארה״ב לפחות פעמיים נוספות אם לא שלוש, וגם אז כנראה אטוס מספר טיסות פנימיות בכל ביקור. ראוי להבהיר שאלסקה לא מפעילה קוים מחוץ לצפוןאמריקה ולכן הדגש שלי כאן הוא על הטיסות הפנימיות. בהתחשב בנתונים האלו, ובמקרה המסוים שלי, זה יהיה קצת חסר הגיון מצד המועדון לסרב השוואת סטטוס רק משום שטכנית כתובת המגורים שלי אינה בארה״ב.

כלומר, הדרישה הזו כמובן פוגעת בי כלקוח פוטנציאלי של אלסקה וכחבר מועדון MileagePlan אבל גם, בעיניי, פוגעת במועדון שעלול לאבד בשל אותי כלקוח.

אולי אתם מסכימים עם ההגיון שלי ואולי לא, אבל בכל מקרה עשיתי מעשה

הבקשה שלי התקבלה

בחודש שעבר החלטתי לשנות את כתובת המגורים שלי כפי שהיא מופיעה בחשבון המועדון. לא באמת עברתי לארה״ב, כמובן, אבל יש כתובת אמריקאית אחת שבה אני מרגיש בנוח להשתמש כאילו שהייתה כתובת המגורים שלי. היא לא פיקטיבית והיא לא שייכת למלוןאבל אני כמובן לא גר שם.

שיניתי את הכתובת בחשבון כאמור, וחיכיתי.

כמה שבועות אח״כ הגשתי את הבקשה. כללתי צילום כרטיס החבר שלי במועדון AAdvantage (אמריקן), צילום מסך של מצב החשבון הנוכחי שלי באתר של אמריקן וצילום מסך של מצב החשבון שלי מסוף שנת 2016. בשנה שעברה רשמתי במועדון קרוב ל-150,000 מיילים בעוד הסטטוס הגבוה ביותר במועדון של אמריקן, אקזקיוטיב פלטינום, דורש רק 100,000 מיילים.

aadvantage-account-nov16

מספר ימים אח״כ קיבלתי מענה שהשוואת סטטוס מוצעת רק לחברי מועדון שמתגוררים בארה״ב. צפוי, אם כי נראה שהנציג שטיפל בבקשה לא טרח לבדוק את כתובת המגורים כפי שהיא רשומה בחשבון שלי אלא הניח משום מה שאני לא גר בארה״ב.

בתגובתי כתבתי שעדכנתי את כתובת המגורים שלי לכתובת אמריקנית (מבלי באמת לציין שאני גר כרגע בארה״ב או שהכתובת היא באמת כתובת המגורים שליכי אלו היו שקרים) וביקשתי להפנות תשומת לב לעובדה שכל הטיסות שקירדטתי עד כה השנה למועדון הן טיסות אל/מ/בתוך ארה״ב (אמת לאמיתה). כתבתי שאני מתכנן להגיע השנה לסטטוס הגבוה ביותר ושסה״כ רציתי להתחיל את הדרך ברגל ימין אז ביקשתי שישקלו מחדש את הבקשה שלי בהתאם לנסיבות המיוחדות.

והופיום למחרת עודכן הסטטוס בחשבוני ואני כעת מחזיק בסטטוס הגבוה ביותר במועדון, MVP Gold 75K, שיישאר בתוקף עד סוף 2017. עד אז אני מאמין שאגיע לתנאי הסף להשגתו כך שהוא יישאר בתוקף גם לשנה הבאה. הצלחה!

בפועל הסטטוס הזה יקנה לי לחודשים הבאים רק הטבה משמעותית אחת: בונוס של 125% בצבירת המיילים. זה אומר, בפועל, שאצבור בהמשך השנה כמה עשרות אלפי מיילים שלא הייתי צובר אם לא הייתי מקבל את הסטטוס מוקדם.

mp-elite-tiers-bonuses

אגב, בהשגת הסטטוס בדרך הרגילה חברי מועדון מקבלים בונוס של 50,000 מיילים אבל הבונוס הזה לא ניתן למי שמקבל את הסטטוס בדרך של השוואת סטטוס. אז את הבונוס הזה אקבל בהמשך השנה כשאשיג 90,000 מיילים לסטטוס (הדרישה לסטטוס הנ״ל).

לסיכום

אני תוהה כמה השינוי של הכתובת בחשבון היה מעשה לגיטימי. אין ספק שמדובר בתחום אפור, שהרי לכאורה זו הטעייה מצידי, אבל לא באמת מדובר על עבירה על תנאי המועדון. מה גם שלא כתבתי אפילו שקר אחד בכל התכתובת שלי עם המועדון. בכל מקרה, בעיניי, התוצאה הסופית היא בגדר ׳הדבר הנכון לעשות׳ גם מבחינתי וגם מבחינת המועדון שהרוויח כעת לקוח מרוצה יותר שממילא תכנן להשיג את הסטטוס שניתן לו במתנה מוקדם מהצפוי.

אני כמובן שמח שקיבלתי את הסטטוס כבר עכשיו כך שאוכל להתחיל להנות מההטבות שלו. להזכירכם במעבר שלי למועדון של אלסקה ויתרתי הלכה למעשה על הטבות רבות שמוצעות לי במועדון של אמריקן ומכאן שהשוואת הסטטוס היא הגיונית והוגנת. יש לי עוד הרבה טיסות לקרדט למועדון בהמשך השנה ואני מרוצה מאוד מהעובדה שאצבור הרבה יותר מיילים מטיסות אלו כדי להגדיל את היתרה שלי בחשבון (שאני מעריך שתגיע למעל רבע מיליון עד סוף השנה…).

אשמח לשמוע את דעתכם. האם שינוי הכתובת היה דבר הוגן לעשות? האם אתם חושבים שהדרישה של אלסקה בכלל הגיונית? או אולי זה לא משנה אם היא הגיונית וצריך לכבד אותה בצורה עיוורת? האם הייתם עושים דבר אחר אם הייתם במקומי? שתפו בתגובות!

19 תגובות

 1. איתי

  לדעתי שינוי כתובת זה לגיטימי, במיוחד במקרה שלך. עבור אנשים שמטיילים הרבה המושג מגורים הוא דיי פלואידי גם ככה. מניסיון יש הרבה דברים שגם כשאתה מחזיר את הכתובת לישראל נשארים פתוחים. כמו לדוגמא תכנית הdining של יונייטד.

  הגב
 2. מאיר

  לפני כמה חודשים ביקשתי מיונייטד השוואת סטטוס ל-Diamond שיש לי בדלתא. להפתעתי, הם השוו לי לסטטוס הגבוה ביותר שלהם, למרות שבפרטי התוכנית הם באמת משווים רק לרמה אחת מתחתיו…
  אבל כרגע נראה שלמרות שתכננתי לעבור אליהם, אני אשאר עם דלתא לפחות עד סוף השנה כדי להשאיר את הסטטוס שלי שם. ואז שנה הבאה אני חושב בכלל לעבור ל-Flying blue, מת על KLM.

  הגב
 3. יי

  אני לא מבין, ההטבה המשמעותית היחידה שאתה מקבל כבעל הסטטוס הגבוה ביותר היא בצבירת מיילים? מעניין אם במצב הנוכחי לא עדיף להגיע מהר לדרישות הסף של המועדון בתחילת השנה, ולנצל את שאר השנה כדי לתחזק סטטוס במועדון אחר (מישהו אמר איג'יאן?).
  אגב, ריצת המיילים הארוכה שתכננת בתחילת השנה תבוטל בעקבות ההשוואה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   דרישת הסף לסטטוס הזה היא 90,000 מיילים לסטטוס (EQM) בטיסות כל השותפות של המועדון. זה לא מעט. השנה לא אטוס כמו בשנים קודמות ועל כן אני בספק רב שאצליח להשיג סטטוס גבוה נוסף כלשהו.

   עשיתי ריצת מיילים אחת בשבועיים האחרונים, מאירופה לארה״ב, ותהיה אחת נוספת בספטמבר. אף אחת מהן לא ארוכה בצורה מיוחדת – שתיהן בכרטיסי הלוך/חזור מאירופה לארה״ב (הראשון במחלקת העסקים ושני במחלקת תיירים-פרימיום). סביר להניח שהייתי עושה את שתיהן גם אם הייתי בוחר לשמר סטטוס עם אמריקן.

   הגב
 4. אופיר

  עם כל הכבוד, ליאור, זה לא טוויסט בעלילה זוהי הונאה. אולי היא לא כזו נוראית, אולי אפשר להציע לה הסברים הגיוניים אבל עדיין הונאה. אני גם לא חושב שבעל בלוג / אתר שמכבד את עצמו (והבלוג שלך הוא מקצועי ורציני) יכול להרשות לעצמו לפרסם דבר כזה באופן פומבי. אני אפילו חושב שזו אפילו עילה לתביעה משפטית – גם עצם המעשה וגם פרסום שבאופן משתמע מעודד אחרים לעשות אותו – אם כי ברור שהסיכוי שזה יקרה קלוש עד לא קיים.

  בקיצור – לא לעניין, במיוחד הפומביות שאתה נותן לכך.

  הגב
  • מאיר

   לא הגזמת בכלל… עוד שניה נוחתים אצלו האינטרפול.
   גם הוא וגם אלסקה נהנים, גם להם נוח להעלים עין כל עוד יש כתובת אמריקאית.

   הגב
   • אופיר

    אה, נכון, שכחתי שצריך לשמור על החוקים רק כשהם לא פועלים נגד טובתנו האישית ו/או שאין סיבה לשמור עליהם אם אף אחד לא רואה / יודע שהפרנו אותם.

    וברור שאלסקה איירליינס מאוד נהנים שעוברים על החוקים שלהם; אם הם היו מספיק חכמים אז הם אפילו היו חושבים לא להמציא חוקים שפועלים כנגדם.

    אכן, תגובה ישראלית קלאסית.

  • Lior @ FlyingOut

   אופיר,

   קודם כל תודה על התגובה. גם אם אני לא מסכים איתך אני בהחלט שמח שמישהו הציג את הטיעון השלילי כי אחרת לא היה כאן דיון אלא הצדקה נטו של מעשה. אני חיפשתי ליצור את הדיון, בכוונה, ולכן גם בחרתי לפרסם את הפוסט. זכותך לחשוב שגם המעשה לא לגיטימי וגם עצם הפרסום לא לגיטימי.

   אני רוצה להבהיר אבל דבר אחד: לא הייתה כאן שום ׳עבירה על החוקים של אלסקה׳. בשום מקום באתר של אלסקה לא כתובים התנאים המדויקים להשוואת סטטוס, בטח שלא בתקנון הפעילות של המועדון, ולכן לא צריך ללכת רחוק מדי עם טענת ׳הפרת החוקים׳. יש דרישה שמוצגת בצורה לא מנומקת במיילים אישיים שנציגי המועדון שולחים לחברי המועדון, זה הכל, ואפשר להניח שגם מבחינת המועדון מדובר בדרישה שאפשר להבליג עליה אם הנסיבות מתאימות. או לפחות כך אני מאמין, ועובדה היא שהמועדון אישר את השוואת הסטטוס מבלי שהוא התעקש שאציג לו מסמכים נוספים כלשהם שמאמתים את הכתובת.

   אני שוב מדגיש כי מדובר בכתובת אמיתית לחלוטין שאני יכול לקבל אליה מכתבים וחבילות. לא המצאתי כתובת ולא השתמשתי בכתובת של מלון.

   אם המועדון של אלסקה מעוניין לתבוע אותי הוא מוזמן. במקרה הכי גרוע אני אאבד כמה עשרות אלפי מיילים (היתרה הקיימת בחשבון) והם יאבדו לקוח לתמיד. לא נראה לי שזו תוצאה ראויה, רצויה או סבירה.

   ושוב, הרעיון בפוסט הוא לפתוח את הדיון בנושא ולכן אני שמח על תגובתך אפילו שאיני מסכים איתה.

   הגב
   • ophirmm@gmail.com

    טוב, אם הבלוג הזה הפך לעוד שלוחה של הקומבינה-ניישן אז זה באמת חבל; חשבתי שאפשר יהיה לקיים בלוג תעופה ישראלי בלי היהירות והשחצנות המקובלת במקומותינו; כנראה שטעיתי.

    מה שעשית כלשעצמו הוא לא כזה חמור, אני מסכים. אבל לפרסם את זה בבלוג שמתיימר להיות רציני ולהתגאות בכך, ועכשיו גם לטעון בחשיבות עצמית רבה שאם אלסקה יפעלו כנגדך ההפסד כולו שלהם, פסיב-אגרסיב קלאסי, זה באמת יותר מדי. אדיוס חביבי.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד שהשגת זאת!
  אני מסכים עם הנאמר קודם- לא כזה נורא ושכיח מאוד להנחתי

  הגב
 6. hemedr

  אני לא רואה שום בעיה עם זה בטח אם רשמת רק אמת. החיים הם לא שחור ולבן.

  הגב
 7. א.ש. דותן

  כמה הערות:

  1. אישית אני חושב שכדאי לבחור במועדון שיש לו את מס' הטיסות הרב ביותר היוצאות מישראל (כמובן לא כולל
  אלעל). מועדון כזה יבטיח הגעה אל הסטטוס הגבוה בזמן הקצר ביותר
  2. ברגע שאתה משלם על כרטיס טיסה מישראל לארה"ב בחברה אחת ועל כרטיסים עם אלסקה בתוך ארה"ב,
  אתה למעשה מעלה את המחיר הכולל של הטיסות.
  3. אני מאוד מופתע שההטבה היחידה שאתה מקבל עם MVP Gold מתבטאת בתוספת מיילים. מה עם שוברי
  upgrades, מה לגבי מטען, מה לגבי כניסה לטרקלין וכד'?
  4. השוואת סטטוס ל- United, Delta ו- American לא תתאפשר עם הטריק שאתה מציע כאן (כתובת
  אמריקאית) , מפני שחבר מועדון של אחת מהחברות הגדולות בעל כתובת בארה"ב צריך לקרדט בנוסף למיילים,
  PQD שהוא אכן רכש את הכרטיס דרך החברה, תנאי שאינו קיים עבור חבר מועדון בכל כתובת בישראל (יחד
  עם זאת נאמר לי שבקרוב זה יגיע גם לישראל ושאר העולם)

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תגובתי להערות:

   (1) זה לא משנה לי שאלסקה עצמה לא טסה לנתב״ג. הרי ניתן להגיע לסטטוס גבוה במועדון של החברה גם בלי לטוס טיסה אחת של אלסקה לאורך כל השנה. אני כן מסכים שעדיף לבחור במועדון תעופה שבנתב״ג ניתן למצוא נוכחות משמעותית מספיק לחברות התעופה השותפות שלו. במקרה הזה אין בעיה כי בין השאר בנתב״ג נוחתות לא מעט שותפות של אלסקה: בריטיש, אייר פראנס, קוריאן, פינאייר, ק.ל.מ, היינאן איירליינס וקתאי פסיפיק.

   (2) אין לי תכנון לעשות דבר כזה. ברוב המקרים טיסות הפנים שלי בארה״ב נכללות במסגרת הכרטיס הבינ״ל.

   (3) הבונוס לצבירת המיילים הוא מבחינתי היתרון הגדול של הסטטוס. מכיוון שבעיניי מיילים של אלסקה שווים בערך 50% יותר ממיילים של אמריקן מדובר בצבירה מהירה הרבה יותר באופן יחסי. הסטטוס כמובן מגיע עם הטבות רבות נוספות אבל הרבה מהן לא יהיו שימושיות מדי עבורי. הטבת כבודה? אני לא מוסר כבודה ממילא. כניסה לטרקלינים? אני בדר״כ טס במחלקות הפרימיום. שדרוגים בטיסות אלסקה? לא סביר שאטוס עם אלסקה יותר מדי ואם כן אז כנראה הכרטיס שלי ממילא יהיה במחלקה ראשונה.

   (4) אתה צודק, למרות שאמריקן מחילה את הדרישה שלה על כלל חברי המועדון ולא רק חברי המועדון שכתובתם בארה״ב. זו אחת הסיבות שעזבתי השנה את מועדון AAdvantage.

   הגב
 8. ארז

  היי ליאור, אילו חברות זרות יאפשרו השוואת מעמד ו/או מסלול מהיר לבעלי סטטוס גולד של אל על, ואיך פרקטית ניתן לבצע? בעיקר מעניין אם אתה יודע בהקשר הזה על החברות ששותפות בסטאר.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית מועדוני תעופה זרים לא משווים סטטוס גבוה של אלעל. אולי מתוך הנחת היסוד שמרבית הנוסעים המחזיקים סטטוס גבוה של אלעל לא יעבירו את הביזנס שלהם לחברה אחרת בהינתן שיקבלו השוואה משום שהם טסים עם אלעל משיקולי לו״ז, שיקולי מעביד (אין להם ברירה) או משיקולים אידיאולוגיים אחרים (ביטחון, צוות דובר עברית וכו׳).

   אבל זה לא אומר שאי אפשר למנף סטטוס של אלעל. כבר שמעתי על לא מעט הצלחות כאלו – בעיקר מצד נוסעים תכופים שיכלו להציג לצד הסטטוס גם היסטוריית נסיעות ענפה ובעיקר אם היא כוללת גם טיסות במחלקות הפרימיום. המועדון שבוחן את ההשוואה ירצה לראות שהנוסע אכן טס בקוים רלוונטיים לעיתים תכופות.

   בברית סטאר כנראה שהכי קל יהיה לקבל השוואת סטטוס ממועדון Miles&Smiles (טורקיש). מועדון MileagePlus (יונייטד) מציע מסלול מהיר לסטטוס שפורמלית לא פתוח למחזיקי סטטוס גבוה של אלעל אבל להערכתי זה בהחלט אפשרי. אפילו מועדון Miles&More (לופטהנזה) משווה סטטוס לעיתים נדירות יחסית אבל להערכתי זה יהיה אפשרי אך ורק עבור נוסעים תכופים מאוד, אולי פלטינום ומעלה, שיכולים להציג היסטוריית נסיעות ספציפית בקוים בהן פועלת קבוצת לופטהנזה. כדי לקבל מידע נוסף על התהליך והדרישות המסוימות פשוט פנה לשירות הלקוחות של כל אחד מהמועדונים.

   הגב
 9. חופשה במזרח הרחוק, פרק 1: מבוא – FlyingOut

  […] הכרטיס שלי עלה 2010$ בגלל שבחרתי במחלקת כרטוס גבוהה יותר בטיסות פינאייר בכיוון אסיה. את הטיסות קרדטתי למועדון MileagePlan (אלסקה). הכרטיס הקנה לי קרדיט של 20,560 מיילים לסטטוס ו-43,630 מיילים למימוש (כולל בונוס לסטטוס). […]

  הגב
 10. ו… השגתי את הסטטוס הגבוה ביותר במועדון התעופה של אלסקה – FlyingOut

  […] באוגוסט קיבלתי מהמועדון של אלסקה השוואת סטטוס. זה מהלך מקובל של מועדוני תעופה שמנסים למשוך לשורותיהם נוסעים תכופים בעלי סטטוס גבוה במועדון מתחרה (במקרה שלי – הסטטוס הגבוה ביותר במועדון של אמריקן). הייתה בעייתיות מסוימת על האופן שבו קיבלתי את השוואת הסטטוס הזו אבל אחת הטענות שלי הייתה שמדובר בהשוואת סטטוס ׳אמיתית׳ במובן שאני מאמין שבאמת אגיע לאותו סטטוס בהמשך השנה. – – – […]

  הגב

השאר תגובה