גם במקרה הזה שימוש בנקודות יכול ליצור חיסכון כספי משמעותי. זה לא יהפוך את ההרפתקה לזולה במונחים אבסולטייםבואו נהיה מציאותיים, מדובר בטיסה במחלקה ראשונה של חברה מובילהאבל באופן יחסי לכרטיסים בכסף החיסכון יהיה משמעותי.

אגב, הפוסט הזה הוא במידה מסוימת המשך ישיר של פוסט אחר בכותרת דומה שפרסמתי מוקדם יותר השנהאז חלק מהמידע חוזר על עצמו.

איירבאס A380 בשירות אתיהאד

אתיהאד מחזיקה 10 מטוסים מהדגם הענק של איירבאס. המטוסים האלו משרתים בקוים של החברה משדה הבית שלה באבודאבי (AUH) לניויורק קנדי (JFK), לונדון הית׳רו (LHR), סידני (SYD), מלבורן (MEL) ופריס שארלדהגול (CDG). עד ה-1 ליולי שירתו המטוסים גם בקו של החברה למומביי (BOM) אבל מאז הועברו לשרת בקו לפריס. ב-29 לאוקטובר צפויים המטוסים להפסיק לשרת את הקו למלבורן.

Etihad A380

במטוסי ה-A380 של אתיהאד יש סה״כ 494 מושבים בשלוש מחלקות שירות: 415 מושבים במחלקת התיירים, 70 מושבים במחלקת העסקים ו-9 מושבים במחלקה הראשונה.

לא, רגע, בעצם יש ארבע מחלקות שירות במטוס. למה? כי אחד מהמושבים במחלקה הראשונה, 1A כמובן, הוא מוצר אחר לגמרי משמונת המושבים האחרים במחלקה. הוא נקרא ׳The Residence׳, בהיותו דירה קטנה במטוס ולא רק מושב, אבל הוא לא רלוונטי להמשך הפוסט אז ברשותכם הדיון לגביו ייגמר בשלב זה.

Etihad A380 First Class Map

המחלקה הראשונה במטוסי ה-A380 של אתיהאד היא ספינת הדגל של מחלקות הפרימיום בעולם התעופה. פשוט ככה. היא יוצאת דופן, פורצת דרך, חדשנית, קיצונית ומציעה חווית טיסה שאין שניה לה. תרגישו חופשי לחשוב שאני מגזים אבל זו האמת בעיניי. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לקרוא את הביקורת המקיפה שכתבתי על המחלקה בשנה שעברה.

Etihad Airwats First Class Apartment #4

כמה יקר לטוס במחלקה הראשונה?

בואו נתחיל מכרטיס קיצוני במיוחד: הלוך/חזור מניויורק קנדי (JFK) לסידני (SYD) בתעריף הגמיש (מחלקת כרטוס F).

Expensive Ticket

כן, אתם רואים נכון, הכרטיס עולה קצת יותר מ-34,000$.

אבל יש גם כרטיסים פחות קיצוניים ויקרים שכוללים טיסות במחלקה זו. לדוגמה: כרטיס הלוך/חזור מקולומבו (CMB) ללונדון הית׳רו (LHR) בתעריף המוזל (מחלקת כרטוס P).

CMB-LHR Etihad First Class

ועדייןגם הכרטיסים הזולים ביותר, אפילו בכיווןאחד, עולים אלפי דולרים רבים. לא עסק זול.

מכרטיסי הבונוס תבוא הישועה

בפוסט שפרסמתי מוקדם יותר השנה כללתי סקירה של שלושה מועדוני תעופה שניתן להשתמש בנקודות שלהם לרכישת כרטיסי בונוס עם טיסות של אתיהאד: AAdvantage (אמריקן), Mileage Bank (אול ניפון) ו-Etihad Guest (אתיהאד). המידע באותו פוסט עדכני למעט העובדה שאתיהאד לא שולחת יותר את ה-A380 למומביי (BOM), כפי שציינתי קודם בפוסט, ולכן האפשרות להשתמש ב-40,000 מיילים על מנת לטוס מישראל להודו במחלקה ראשונה אינה רלוונטית יותר (זה עדיין המחיר לכרטיס הבונוס הזה, אבל, הכרטיס לא יכלול טיסה במחלקה הראשונה המדוברת).

אבל הנה דוגמה לכרטיס בונוס אחד שעדיין אפשר להזמין בעלות שפויה:

ת״א ללונדון בכיווןאחד עם מיילים של אמריקן

עלות: 62,500 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים

אם אין לכם מיילים של אמריקן: מועדון AAdvantage מוכר מיילים במסגרת מבצעים מיוחדים במחיר שמתחיל מ-17.2$ לכל 1,000 אבל לרוב צריך לרכוש יתרה גדולה מאוד של מיילים כדי להשיג את המחיר הנמוך ביותר. לכן נניח לצורך העניין שניתן לרכוש מיילים במחיר של 18$ לכל 1,000 – וגם זה בהזדמנות טובה בלבד. במחיר כזה העלות של הכרטיס כולו תהיה סביב 1200$ כולל מסים.

כרטיס בונוס מת״א ללונדון בהכרח יכלול גם טיסה של רויאל ג׳ורדניאן מת״א לעמאן, אח״כ קונקשיין ארוך מאוד בעמאן (ראו הוזהרתם, לפחות ע״פ לו״ז הטיסות הנוכחי של החברות) ואח״כ טיסת המשך מעמאן לאבודאבי עם רויאל ג׳ורדניאן או אתיהאד. שתי הטיסות הראשונות יהיו במחלקת העסקים. רק אחריהן תבוא הטיסה השלישית, מאבודאבי ללונדון, שבה ניתן יהיה להנות מהמחלקה הראשונה של אתיהאד ב-A380. כדאי גם לזכור שכרטיס כזה יאפשר לבקר בטרקלין המחלקה הראשונה של אתיהאד באבודאבי.

GCM TLV-LHR via AMM and AUH

איך לחפש מושבי בונוס בטיסות אתיהאד ולהזמין אותם עם מיילים של אמריקן? לחצו כאן.

אלו הטיסות הנוחות ביותר:

RJ TLV-AMM

EY AMM-LHR

מספר הערות נוספות:

 • אפשר כמובן להזמין גם את אותו כרטיס בונוס בכיוון ההפוך אבל המסים יהיו פי כמה גבוהים יותר ולו״ז הטיסות יאלץ קונקשיינים אפילו ארוכים יותרולכן אני ממליץ לוותר על האפשרות הזאת.
  – – –
 • ניתן להחליף את לונדון הית׳רו (LHR) בפריס שארל דה גול (CDG) אבל זה כנראה יאריך עוד יותר את זמני הקונקשיינים משום שאתיהאד מפעילה שלוש טיסות יומיות בין אבודאבי ללונדון עם ה-A380 אבל רק אחת לפריס (מתוך שתיים יומיות כשהשניה מופעלת ע״י מטוסי בואינג 777).
  – – –
 • כמובן שלונדון לא חייב להיות היעד הסופי של כרטיס הבונוס וניתן להוסיף טיסת המשך פניםאירופית של בריטיש או שותפה אחרת של מועדון AAdvantage (פינאייר, איבריה, אייר ברלין…). אני מזכיר את מה שציינתי לאחרונה בפוסט: כרטיסי בונוס של אמריקן יכולים לכלול עד מקסימום של ארבעה קטעי טיסה בכל כיוון.

הלו״ז של הכרטיס הזה בהחלט לא אידיאלי. הקונקשניינים ארוכים והם לאורך הלילה כך שלנוסע הממוצע יהיה אפקט של עייפות מצטברת וזה אולי ייפגע בחוויית הנסיעה. אפשר למצוא פינות מנוחה בטרקלינים ולנמנם קצת אבל זה פתרון חלקי בלבד. ועדייןזו הדרך הזולה ביותר והנוחה ביותר (יחסית) לנסות את ה-A380 מבלי לשלם אלפי דולרים רבים. קל וחומר למי שיש מספיק מיילים של אמריקן.

etihad-first-class-lounge-auh-dining-2

Etihad First Class Lounge – AUH Airport

באופן אישי הייתי שוקל ברצינות להוסיף לכרטיס טיסה רביעית, מלונדון ליעד אירופי כלשהי, בבוקר למחרת הנחיתה בלונדון. כלומר, בדוגמה לעיל, בבוקר של ה-16 לספטמבר. ניתן לעשות קונקשיין של עד 24 שעות (Layover) בכרטיסי בונוס של אמריקן. זה יאפשר ביקור קצרצר בלונדון ויעד סופי שזול יחסית לחזור ממנו לת״א (פראג, בודפשט, ברלין, אתונה, סופיה…).

מי שנהנה מיתרת מיילים בריאה בחשבון אולי יעדיף לטוס עד ניויורק קנדי (JFK) או אפילו להמשיך את כרטיס הבונוס עם טיסה של אמריקן ליעד המשך כלשהו בתוך ארה״ב. כרטיס בונוס כזה יעלה 115,000 מייליםכמעט פי שתיים בעלות אבל גם כמעט פי שתיים במרחק הטיסות. לו״ז הטיסות של רויאל ג׳ורדניאן ואתיהאד עדיין יחייב קונקשיינים ארוכים ומתישים אבל לפחות בטיסה מאבודאבי לניויורק תהיה הזדמנות לשינה ארוכה ונוחה.

לסיכום

הכרטיס שהצגתי כאן הוא לא האפשרות הנוחה ביותר או החכמה ביותר להגיע מת״א ללונדון והוא לא מהווה מימוש מצוין למיילים של אמריקן. אבלהוא כן מציע אפשרות להגשים חלום במחיר שלהערכתי רוב הנוסעים יכולים להרשות לעצמם לפחות באופן חד פעמי. הרי איזה חובב תעופה לא היה רוצה להגיד שהוא הספיק לטוס במחלקה הראשונה המפנקת ביותר בשמיים?

מי שמעוניין לחכות עם ההרפתקה הזאת צריך לזכור שהעתיד יכול להביא שינוי חיובי אחד ושינוי שלילי אחד. השינוי החיובי שאולי יגיע: אתיהאד אומנם לא מתכננת לרכוש מטוסי A380 נוספים אבל ייתכן שנראה בעתיד הקרוב שינויי לו״ז נוספים, זמניים או קבועים, שישלחו את המטוסים האלו ליעדים אחרים או ליעדים קיימים בלו״ז טיסות שיהיה נוח יותר עבור הנוסע שיוצא מת״א. השינוי השלילי שאולי יגיע: מועדון AAdvantage עלול להעלות (שוב) את עלויות כרטיסי הבונוס. למרות שזה פחות סביר בעיניי משום שבפעם האחרונה, רק לפני קצת יותר משנה, מחירם של חלק מכרטיסי הבונוס קפץ ביותר מ-50%.

אז מה דעתכם? חוויה של טיסה במחלקה הראשונה הטובה בעולם יכולה להצדיק הוצאה של בערך 1200$ לכרטיס בכיווןאחד?

7 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  טסתי איתם במחלקה ראשונה הלוך/חזור לסידני בעלות של 120 אלף מיילים אמריקן לפני כשנתיים, היו ימים…
  אני חייב לציין שאני לא מת על המחלקה שלהם (המיטה/ ספסל לא נח לשינה) אבל בהחלט חויה שצריך לנסות

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה כבר עניין אישי. לחובבי תעופה מושבעים האפשרות לנסות מטוס חדש, חברת תעופה חדשה או מחלקת שירות יוצאת מן הכלל – כל אלו הם חוויות מבוקשות בפני עצמן. אז לא תמיד היעד הוא המטרה.

   הגב

השאר תגובה