אני חושב שיש דיספרופורציה בין האזכור של מועדון M&M בבלוג לבין הפופולריות שלו בקרב ציבור הנוסעים הישראלי. רוצה לומרהמועדון פופולרי מאוד ואני מזכיר אותו יחסית מעט בבלוג או לפחות לא מציג אותו באור חיובי מדי.

זה לא מקרי. העובדה הפשוטה היא שאני מאמין שמועדון M&M הוא בעל יתרונות מסוימים, אומנם, אבל סה״כ הוא לא אחד המועדונים המובילים בברית סטאר. מדוע? כי הדרך לסטטוס גבוה ארוכה יחסית (למעט עבור מי שטס אקסקלוסיבית במחלקות הפרימיום), המיילים נמחקים לאחר שלוש שנים (למעט עבור בעלי סטטוס גבוה או מחזיקי כרטיס האשראי הממותג), יש היטלדלק כמעט על כל כרטיסי הבונוס (ולרוב מדובר בתוספת כספית גדולה למדי) וההטבות שהוא מציע לבעלי סטטוס גבוה מוגבלות למדי. זאת ועוד, תנאי המועדון לא תמיד ברורים ומצליחים לבלבל אפילו את הנוסעים התכופים ביותר של קבוצת לופטהנזה.

אבללמועדון ישנם כמה תוכניות מעניינות ומבצעים תקופתיים שכדאי להכיר. את הסקירה המלאה של אלו אשאיר לפוסט אחר כי בפוסט הזה אני רוצה להתמקד רק באחד מהם: MileageBargains.

אפיק כדאי למימוש מיילים

במסגרת מבצע MileageBargains מוצעים כרטיסי בונוס בהנחה גדולה לתקופת זמן מוגבלת בין אוסף לא מבוטל של צמדי ערים. לרוב ההנחה ניתנת רק לכרטיסים במחלקת התיירים אבל לפעמים גם במחלקת העסקים.

כמה גדולה ההנחה? מעל 50% במקרים רבים.

כך, לדוגמה, מוצע כרטיס בונוס הלוך/חזור מפראג לשיקגו במחלקת העסקים של לופטהנזה במחיר מוזל של 55,000 מיילים במקום המחיר הרגיל של 105,000 מיילים. שימו לב שכדי להנות מהמחיר המוזל יש לבצע את ההזמנה במהלך חודש אוגוסט ולטוס בין ה-1 לדצמבר וה-15 לינואר.

MileageBargains Prague to Chicago

לפני שאגיע לכרטיסי בונוס ליציאה מת״א אני רוצה לציין מספר הערות שנכונות גם לדוגמה הנ״ל וגם באופן כללי למבצע MileageBargains.

 • המחיר המוזל הוא רק לכרטיסי הלוך/חזור. לא ניתן לרכוש כרטיס בכיווןאחד במחצית המחיר. זאת על אף שמועדון M&M כן מאפשר להזמין כרטיסי בונוס רגילים בכיווןאחד.
  – – –
 • כל הצעה במסגרת המבצע היא של אחת מחברות התעופה המשתמשות במועדון Miles&More. חמש מהחברות הן בקבוצת לופטהנזה – סוויס, בריסל איירליינס, אוסטריאן, יורוווינגס וכמובן לופטהנזה – והחברה השישית היא לוט הפולנית (שאינה חברה בקבוצת לופטהנזה אבל כן שותפה במועדון Miles&More. ניתן להשתמש רק בטיסותיה של אותה חברהלא כולל טיסות קודשיירעל מנת להנות מהמחיר המוזל.
  – – –
 • רק מספר מוגבל של מושבים בכל טיסה או בכל קו מוצעים במחיר המוזל. ייתכן בהחלט שיהיו מושבי בונוס זמינים בטיסה מסוימת אך המחיר המוזל לא יינתן עבורם.
  – – –
 • לא ניתן להזמין כרטיס במחיר המוזל באמצעות שירות הלקוחות של המועדון. יש לבצע את ההזמנות אך ורק באתר המועדוןרק שם יוצג המחיר המוזל.
  – – –
 • רוב ההצעות מתייחסות למדינות ולא לשדות תעופה מסוימים. המשמעות היא שניתן לכלול בכרטיס הבונוס גם טיסות פנימיות בתוך אותה מדינה בהינתן שהן מופעלות ומשווקות ע״י החברה המציעה.

Lufthansa Group

בדוגמה הנ״ל ההצעה שייכת ללופטהנזה ומוגבלת ליציאות מצ׳כיה. בפועל המשמעות היא שההצעה מוגבלת ליציאה מפראג (PRG) משום שלופטהנזההחברה, לא הקבוצהלא מפעילה טיסות לערים אחרות בצ׳כיה. אם הייתי בוחר בהצעה אחרת המוגבלת ליציאות מאיטליה, למשל, אז הייתה אפשרות לבחור במספר שדות מוצא שונים משום שלופטהנזה טסה למגוון יעדים באיטליה. כאמור, רק טיסות של החברה עצמה יכולות להיכלל בכרטיס הבונוס כדי להנות מהמחיר המוזל.

אז, לסיכום ביניים: כל הצעה במסגרת המבצע מוגבלת לטיסות של חברת תעופה אחת, רק לכרטיסי הלוך/חזור, להזמנה במסגרת חלון זמן מסוים ולטיסות במסגרת חלון זמן מסוים (לרוב שונה).

באופן טבעי מוצעים בדרך זו כרטיסי בונוס בקוים שסובלים מביקוש נמוך במועדים מסוימים במהלך השנה. שיקגו קפואה בדצמבר וינואר, למשל.

ישראל ו-MileageBargains

פעם, לפני כמה שנים, ישראל נכללה במבצע של המועדון. אולי לא באופן קבועכלומר, לא בכל ׳סיבוב׳ היו הצעות ליציאה מת״אאבל סה״כ ישראל לא הודרה מהשתתפות. עד שזה השתנה. בשלב מסוים, למיטב זכרוני, ישראל עדיין נכללה במבצע אבל לא היה ניתן למצוא בפועל כרטיסי בונוס מוזלים ונראה כאילו מדובר בכסת״ח אבל אח״כ נעלמו ההצעות כליל.

נראה שמשהו השתנה ושוב מופיעות הצעות ליציאה מת״א. אומנם לא הצעות אטרקטיביות, בינתיים, אבל זה עדיף מכלום.

איך תוכלו לראות את ההצעות האלו? לחצו כאן.

על מנת לנווט בין ההצעות השונות ממדינות שונות לחצו על ״Filters״ וביחרו מדינה אחרת או סננו את ההצעות השונות כרצונכם.

MileageBargains Search 1

נכון להיום אני רואה עשר הצעות שונות ליציאה מת״א. כולן שייכות לחברה הפולנית לוט, כולן לטיסות במחלקת התיירים בלבד וכולן כמובן ליעדים בפולין (שהרי אין אפשרות אחרת כי מדובר בהצעות של לוט). הנה הן:

MileageBargains Israel Offers 1

MileageBargains Israel Offers 2

החדשות הטובות הן שההצעות האלו מאפשרות לרכוש כרטיסי בונוס הלוך/חזור מת״א לאירופה בעלות של 15,000 מיילים בלבד במקום המחיר הרגיל של 40,000 מיילים.

הערה ברשותכם: ״המחיר הרגיל״ לעיל מתייחס לחברי מועדון שכתובת מגוריהם אינה בישראל. חברי מועדון שכתובת מגוריהם בישראל נהנים מ׳מחירי אירופה׳ (כאילו ישראל היא חלק מאירופה) במימוש מיילים לכרטיסי בונוס ליציאה מת״אועבורם, עבורנו, המחיר הרגיל הוא רק 35,000 מיילים. אבל אני מבין מדוע המערכת של המועדון מציגה את המחיר הגבוה יותרולא רק כדי להדגיש את מידת החיסכון הפוטנציאלי. אגב, יפה לראות שהמחיר המוזל מופיע גם בתוצאות מחשבון כרטיסי הבונוס של המועדון.

Miles&More Calculator

נמשיך הלאה.

בלחיצה על אחת ההצעות ייפתח דף חדש עם פרטי ההצעה המלאים.

MileageBargains TLV to KTW

מאותו דף תוכלו להתחיל את חיפוש הטיסות ע״פ תאריכים רצויים. במידה ואינכם מחוברים לחשבונכם באתר ייתכן שתקבלו הודעת שגיאה לאחר ניסיון ההתחברות במהלך החיפוש. לכן אני ממליץ קודם כל להתחבר לחשבון ואז לבצע את החיפושלא להפך.

MileageBargains Search 2

בתוצאות החיפוש מוצגים התאריכים שנבחרו ולצידם תאריכים קרובים כך שניתן לדלג בין התאריכים השונים מבלי לעזוב את דף תוצאות החיפוש. מתחת לכל תאריך יופיע המחיר המינימלי הזמין ולכן קל לזהות מיד את התאריכים בהם זמינים מושבי בונוס במחיר המוזל של המבצע.

MileageBargains Search 3

לאחר שמצאתם את התאריכים הרצויים לכם תוכלו לבחור את הטיסות שלצידן מופיע המחיר המוזל.

MileageBargains Search 4

לאחר בחירת הטיסות תגיעו לדף סיכום ההזמנה שבו יוצג המחיר הסופי של כרטיס הבונוס שכולל את המיילים הדרושים (בהנחה שיש לכם מספיק, אחרת תופיע הערה) והמסים שעליכם להוסיף.

במקרה של כרטיס הלוך/חזור מת״א לקטוביץ (KTW), לדוגמה, המסים יחסית נמוכים (משום שהטיסות מופעלות ע״י לוט) ועומדים על סה״כ 77$.

MileageBargains Search 5

בפוסט של אתמול נתתי למיילים של המועדון ערך ריאלי של 13$ לכל 1,000. כלומר, כרטיס הבונוס לעיל הוא בעלות ריאלית של 272$ (195$ בשווי ריאלי של מיילים ו-77$ במסים). אז ראשיתמדובר במחיר טוב מאוד כאמירה כללית, מה גם שהוא תקף לחודש ספטמבר ולא לאמצע החורף.

זה הזמן להיזכר שישנן גם טיסות לואוקוסט בין ת״א למספר יעדים בפולין וגם לוט החלה להציע בשנה האחרונה תעריפים מוזלים בין המדינות. ראינו כרטיסי הלוך/חזור של לוט בטיסות הישירות מת״א לוורשה במחיר התחלתי של 150$ בלבד. לכאורה, אם כן, לשלם 272$ על כרטיס הלוך/חזור זו לא מציאה ענקית.

אלא שכרטיסי בונוס נהנים מתנאים של שירותמלא לרבות הזכאות לפריט כבודה אחד והאפשרות לבחור מושבים מראש. זאת בעוד שירותים אלו יידרשו תשלום נוסף בטיסות לואוקוסט או בטיסות לוט בתעריפים המוזלים ביותר. לכן חשוב לבצע השוואה של תפוחים לתפוחים, כמו שאומרים. ולא נשכח את כל אלו שמחזיקים סטטוס גבוה בברית סטאר שלהם יש תמריץ ברור לטוס עם לוט לעומת חברת לואוקוסט.

לסיכום

מבצע MileageBargains הוא אחד האטרקטיביים ביותר בעולם מועדוני התעופה אך לצערנו הוא כולל בינתיים הצעות חלשות מאוד ליציאות מת״א. משזה נאמר, 15,000 מיילים לכרטיס הלוך/חזור זו עסקה מצוינתאפילו כשהמחירים בכסף אינם גבוהים.

ההמלצה שלי היא לנסות ׳לצוד׳ הצעות מעניינות למחלקת העסקים של סוויס, אוסטריאן או אפילו בריסל איירליינס. שלושת החברות האלו מציעות מחלקת עסקים טובה מאוד. הכוונה כאן היא להצעות ליציאה מיעדים שונים באירופה ובפרט כאלו שזול יחסית להגיע אליהם מת״א.

(הערה טכנית לסיום: תיאורתית את כרטיסי הבונוס הזולים ביותר בין ישראל לאירופה ניתן לרכוש במבצע ״Promo Awards״ של מועדון FlyingBlue… אבל יש כ״כ הרבה כוכביות לעניין הזה שאני לא יכול בלב שלם לקחת את האפשרות הזאת ברצינות).

9 תגובות

 1. יי

  אם כבר לופטהנזה. תוכל לכתוב בבקשה פוסט על מצבה של אייר ברלין? מאז ההכרזה השבוע על חדלות פרעון אני תוהה לעצמי מה קורה שם? לופטהנזה רוכשת אותם? הממשלה תומכת? עד כמה המצב גרוע בהשוואה לאלאיטליה? ואיך איתחאד מתמודדת עם העובדה ששתיים מהחברות שבבעלותה נמצאות בחדלות פרעון?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   שאלות טובות מאוד. אשתדל לכתוב משהו בימים הקרובים. אז לבינתיים:

   סה״כ המצב לא קטסטרופלי. מצבה הכלכלי של אייר-ברלין ידוע היטב והחברה נמצאת על סף פשיטת רגל כבר שנים. מבחינת הממשלה הגרמנית, כך נראה, הפתרון האידיאלי הוא שכל נכסיה של אייר-ברלין יועברו לרשות לופטהנזה במחיר הנמוך ביותר האפשרי או אפילו בחינם (בדרך יצירתית כזאת או אחרת). הממשלה הגרמנית לא מעוניינת לראות פגר שעליו חוגגות חברות לואוקוסט זרות כמו ראינאייר או איזיג׳ט. כרגע הממשלה הגרמנית נתנה לאייר-ברלין הלוואת גישור להמשך פעילות – בדיוק מה שעשתה ממשלת איטליה לטובת אליטליה – וזאת על אף שאייר-ברלין אינה נושאת הדגל הגרמני. נכון לכרגע אין סכנה אמיתית ללו״ז הטיסות של אייר-ברלין ולכרטיסים שכבר נרכשו. מרבית הסיכויים, להערכתי, שהחברה תתפרק במהלך השנה הבאה ונכסיה יועברו לחברות אחרות אבל קיים גם סיכוי לא מבוטל שהיא תמצא מימון חדש ותמשיך לפעול כרגיל. שוב, אייר-ברלין אינה נושאת דגל ועל כן לגרמניה יש מחוייבות חלשה הרבה יותר להציל אותה בניגוד למקרה איטליה/אליטליה. להערת אתיהאד – אנחנו מדברים על חברת תעופה שהפסידה שני מליארד דולר ב-2016 – בדיוק בגלל השקעות בחברות תעופה כושלות – וזה כנראה לא מנע אפילו שעת שינה אחת למנהליה.

   והנה כותרת עדכנית:

   http://www.reuters.com/article/us-air-berlin-lufthansa-talks-idUSKCN1AX0EZ

   הגב
 2. גיא

  האם ההערה על FlyingBlue היא עקב זה שאף פעם לא באמת נשארים כרטיסים במחירי המבצע?

  יש לי כבר תקופה מאד ארוכה כ15000 מיילים במועדון, שתיאורטית אמורים להספיק לטיסת הלוך-חזור כלשהיא לאירופה במסגרת promo awards, אבל מעולם לא הצלחתי בפועל למצוא כרטיס זמין ולרכוש. אשמח לטיפים בנושא במידה ויש לך 🙂

  לחלופין אשמח להצעות לשימוש אלטרנטיבי למיילים האלה, בהתחשב בכך שאני כבר לא טס יותר עם FB/KLM… כבר שוקל להשתמש בהם כדי לרכוש משהו קטן בחנות שלהם וזהו.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן גיא,

   גם אני טרם ראיתי כרטיסים מוזלים במסגרת המבצע ליציאה מת״א. אחד מקוראי הבלוג דיווח לי בזמנו שהוא פנה למועדון וקיבל תשובה שישראל אומנם היא חלק מאירופה אבל אין הנחה לכרטיסי בונוס ליציאה מת״א – כאילו שת״א מוחרגת מהמבצע, לפחות בכיוון אירופה. אני לא יודע אם זה הכלל אבל, כאמור, אני מעולם לא מצאתי מושבים במחיר המוזל במסגרת המבצע. במילים אחרות: אל תבנה על מימוש מיילים בדרך זו.

   המועדון מאפשר כרטיסי בונוס בכיוון-אחד כך שתוכל לרכוש טיסה לאירופה, או חזרה מאירופה לישראל, תמורת 12,500 מיילים. הכיוון השני כמובן ידרוש כרטיס בכסף – אבל יש כאן פוטנציאל לחיסכון.

   לחילופין, כדאי לך לבדוק איך תוכל להשיג את היתרה החסרה לכרטיס הלוך/חזור – עוד 10,000 מיילים – בקלות יחסית ובמשך זמן קצר. אולי להזמין שהייה במלון דרך אתר PointsHound (יש שת״פ ולפעמים יש בונוס נדיב להזמנה ראשונה), אולי להמיר נקודות של אמקס, אולי לרכוש מיילים ישירות מהמועדון, אולי להמיר נקודות של מועדון מלונות (באופן כללי עצה גרועה).

   הגב
 3. ארז

  היי ליאור,
  למה לא ציינת את יונייטד בין החברות השותפות בברית? האם לא ניתן לממש ביונייטד מיילים של לופטהנזה? או שלא במסגרת המבצע הזה?
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   באופן כללי כמובן שניתן לממש מיילים של לופטהנזה לטיסות של יונייטד, אכן הן שותפות יחד בברית סטאר, אבל לא בתעריפים המוזלים של מבצע MileageBargains.

   הגב
 4. אלעד

  אוף טופיק- למישהו יש המלצה על אתר ישראלי להזמנת טיסות מורכבות (כלומר 2-3 קטעי טיסה לכיוון במחלקת פרמיום)? אני מעדיף ישראלי כי אפשר לשלם בתשלומים, האתר הכי קרוב במחיר לגוגל פלייט שמצאתי היה smartair אבל גם שם יש הבדל 200-300 דולר לכרטיס.
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמירה כללית אני אוהב את מנוע החיפוש של דיזנהאוז. אתה יכול להזין בו מספר קטעי טיסה בנפרד ולקוות שזה יתומחר נכון.

   אפשרות אחרת היא כמובן לפנות לסוכן אנושי. כלומר, להתקשר לשירות הלקוחות של אחת מהסוכנויות הגדולות ולתת להם את פרטי הטיסות אחת-אחת עם מחלקות הכרטוס המתאימות. בהנחה שהזמינות עדיין קיימת הם אמורים להיות מסוגלים להציע לך מחיר דומה לזה שאתה רואה בגוגל פלייטס או במטריקס (אם שם בדקת במקור).

   הגב
 5. אריק

  טוב שלפחות שמו את ישראל באתר הברגיינז, בתור התחלה ברמת החיפוש נקודת מוצא, מה שלא היה עד עכשיו וגם טיסות של לוט לפולין. נקווה שזה התחלה ונראה גם את שאר החברות בקבוצת לופטהנזה כי בעקרון זה נותן אחלה HUB לכל העולם

  הגב

השאר תגובה