בבסיס הפוסט הזה עומדים שני תעריפים עליהם כתבתי בעבר:

 1. במחלקת העסקים של אייר פראנס מת״א לפראג דרך פריס
  – – –
 2. במחלקת העסקים של היינאן מפראג לשנגחאי דרך בייג׳ינג

המטרה היא לעשות ׳נסטינג׳ של כרטיס של היינאן בתוך כרטיס של אייר פראנס. כלומר, לקפוץ לביקור בשנגחאי ובבייג׳ינג במסגרת ביקור בפראג. שני התעריפים האלו מאפשרים עצירות, בפריס ובבייג׳ינג, ללא תוספת תשלום כמקובל בתעריפים של מחלקת העסקים.

שילוב התעריפים האלו, אם כן, מאפשר לבקר בארבע ערים במהלך נסיעה אחת: פריס (קונקשיין ארוך), פראג (יעד), שנגחאי (יעד) ובייג׳ינג (קונקשיין ארוך). ברמה העקרונית ניתן לכלול ביקור שני בפריס, פראג ובייג׳ינג אבל אני לא מוצא סיבה לעשות את זה בנסיעה אחת.

בואו נתחיל.

ת״א לפראג עם אייר פראנס

החברה הצרפתית מציעה תעריפים אטרקטיביים מאוד, החל מ-580$, ליעדים שונים באירופה במחלקת העסקים. זו מחלקת עסקים פניםאירופיתכלומר, מושבים של מחלקת התיירים כשהמושב האמצעי חסוםאבל עדיין מדובר בשדרוג של ממש בנוחות בנסיעה. תעריף כזה זמין גם בין ת״א לפראג וניתן כאמור לכלול עצירה (Stopover) של מספר ימים בפריס.

הנה כרטיס לדוגמה:

AF Ticket TLV-PRG

הטיסות, כפי שניתן לראות, הן במחלקת כרטוס Z שהיא מחלקת הכרטוס המוזלת של מחלקת העסקים. הכרטיס לעיל כולל עצירה של שלושה לילות בפריס בדרך לפראג.

הכרטיס זמין במחיר הזה באתר של אייר פראנס.

איך לחפש כרטיס דומה בתאריכים אחרים? דרך המלך היא להשתמש בגוגלפלייטס או במטריקס. בשלב ראשון אני מציע לחפש כרטיסי הלוך/חזור בלי עצירה בפריס כשהדגש הוא על מספר הימים ביעד (פראג). בשלב שני אפשר לשחק עם הקונקשיין בפריס כשבעצם צריך לבחור תאריך אחר או לטיסה ת״אפריס או לטיסה פריסת״א. שימוש בפקודת ״Minconnect״ במטריקס כנראה שלא יניב תוצאות חיוביות.

פראג לשנגחאי עם היינאן

החברה הסינית מציעה כבר זמן רב תעריף מוזל בין פראג ליעדים שונים בסין, לרבות לשדה האזורי של שנגחאי (SHA), במחירים שהתחילו בזמנו מתחת ל-1000$. כיום התעריף הקיים מגיע למחיר של כמעט 1250$ – אבל זה עדיין תעריף אטרקטיבי מאוד. ניתן לכלול עצירה בבייג׳ינג בהלוך ו/או בחזור.

הנה כרטיס לדוגמה:

HU Ticket PRG-SHA

הטיסות הבינ״ל הן במחלקת כרטוס I, המוזלת, והטיסות הפנימיות הן במחלקת כרטוס C. הכרטיס לעיל כולל עצירה של שני לילות ושלושה ימים מלאים בבייג׳ינגמספיק זמן כדי לבקר גם בחומה הסינית וגם במספר אתרים מרכזיים בתוך העיר. ניתן כמובן לשחק עם אורך העצירה.

הכרטיס זמין במחיר הזה באתר של היינאן.

איך לחפש כרטיס דומה בתאריכים אחרים? דרך המלך היא להשתמש במטריקס עם צמד הפקודות ״Maxconnect״ ו״Minconnect״ על מנת לשלוט באורך העצירה בבייג׳ינג בכל כיוון. התעריפים של היינאן לא תמיד עולים בתוצאות החיפוש במנועים אחרים, לרבות גוגלפלייטס, אבל במטריקס הם כמעט תמיד עולים ללא כל בעיה.

כך לדוגמה צריך להיראות מסך החיפוש:

ITA Search

בשילוב שני התעריפים האלו, כאמור, ניתן לבקר בשתיים עד ארבע ערים מרכזיות בנסיעה אחת.

הכרטיסים שבחרתי לעיל יוצרים קונקשיין של עשר שעות בפראג בדרך חזור. באותה מידה הייתי יכול להאריך אותו אפילו יותר עד כדי לילה נוסף בפראגכי הרי מדובר בקונקשיין ׳לא מוגן׳ ורצוי שיהיה מרווח זמן בריא לכל מקרה שלא יבואאבל בעיניי עשר שעות הן פרק זמן מספיק. אפשר בזמן הזה לצאת לביקור קצר בעיר או פשוט לקחת ׳לילה׳ במלון בסמוך לשדה כדי לנוח בין הטיסות.

צבירת מיילים

אפשרות אחת היא לצבור קרדיט במועדון MileagePlan (אלסקה) משום ששתי החברות הן שותפות של המועדון.

משני הכרטיסים יחד חבר מועדון ללא סטטוס יצבור בערך 17,650 מיילים לסטטוס (EQM) ובערך 28,250 מיילים מימוש (RDM).

אני מעריך מיילים של אלסקה לפי שווי של 20$ ל-1,000 כך שבעיניי מדובר בהחזר כולל בשווי ריאלי של 560$ על הוצאה של 1860$ (כמעט בדיוק 30%). בעלי סטטוס גבוה במועדון שצוברים בונוס מיילים מכל טיסה יהנו מהחזר אף גבוה יותר.

יתרת המיילים הזאת תספיק, לדוגמה, לכרטיס בונוס בכיווןאחד במחלקת פרימיוםאקונומי של קתאי פסיפיק מת״א להונגקונג (עלות: 25,000 מיילים) וכמעט תספיק לאותו כרטיס במחלקת העסקים (עלות: 30,000 מיילים).

לסיכום

קצת יצירתיות וקצת עבודה בחיפוש הטיסות המתאימות וגם אתם יכולים לבנות לעצמכם טיול מגניב שכולל טיסות נוחות, יעדים מעניינים והרבה מאוד מיילים בסוף (שיעזרו לכם, בתקווה, לשדרג את הטיול הבא…).

בעיניי התעריפים של אייר פראנס הם מתנה אמיתית לשוק המקומי, ובמיוחד כי הם זמינים גם בחודשי הקיץ, אז כמה טוב שאפשר לשלב אותם עם תעריפים אטרקטיביים אחרים כדי לטוס גם מחוץ לאירופה במחיר שפוי.

תהנו!

10 תגובות

  • Lior @ FlyingOut

   הקוד של היינאן. סימן ה-+ מציין שאתה מחפש יותר מטיסה אחת ברצף. ללא ה-+ המנוע היה מחפש רק טיסות ישירות של היינאן מפראג לשנגחאי ואין כאלו.

   הגב
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם אתה מצליח למצוא זמינות בעסקים על הקו להונג קונג?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בכרטיסי בונוס? כמעט ולא, האמת, וזה מצער. אפילו שקתאי הופיסו טיסות בקו – כמעט ולא קיימים מושבי בונוס במחלקת העסקים. יש זמינות פה ושם במחלקות התיירים והתיירים-פרימיום.

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אפשר שאלה לא קשורה?
  צריך לטוס שבוע הבא למדריד במחלקת עסקים- אלעל 739 או איבריה 330 ?
  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כל שאלה היא מבורכת.

   אין בכלל מה להשוות בין המוצר של אלעל ב-739 לבין המוצר של איבריה ב-A330. השני עדיף בכל מובן, אולי מלבד השירות שנוטה להיות די אנמי בטיסות של החברה הספרדית (אפילו במחלקת העסקים). אבל המוצר הקשה של איבריה עדיף חד משמעית. באופן אישי הייתי מוכן גם לשלם יותר.

   הגב
   • יואל

    לדעתי התשובה לא חד משמעית.
    ניסיתי את שני המוצרים ואני מסכים עם ליאור לחלוטין: המוצר הקשיח של איבריה טוב יותר, כאשר אל על עדיפה בכל הקשור לשירות, אוכל ומערכת הבידור. התשובה אם כך תלויה על מה שמים דגש.
    בטיסה באורך בינונית, כל עוד מדובר במושבי עסקים ולא מושבים של טיסות פנים אירופאיות, אני שם יותר דגש על השירות. באיבריה ממש אכזבו ביחס לזה של אל על. למשל באיבריה מחלקים מכשרי מדיה עם מסך 5 אינץ' לצפיה. לא רק שהמסך קטן יותר מכל סמארטפון כיום, היצע הסרטים דל ותפעול המערכת מסורבל.
    זה לא נשאל אבל יש עוד פרמטרים שצריך לקחת בחשבון, למשל טרקלין. אין ספק שזה של איבריה בספרד, עדיף בכל קנה מידה על טרקלין אל על בישראל. שעות יציאה ונחיתה, היכן כדאי לטפח נקודות וכו'.

   • Lior @ FlyingOut

    רק הערה קטנה לגבי מערכת הבידור: שים לב שהשואל התייחס ספציפית למטוסי ה-A330 של איבריה (בניגוד למטוסי ה-A319 של החברה שגם הם פועלים בקו לת״א). במטוסי ה-A330 יש מחלקת עסקים בינ״ל מתקדמת עם מסך גדול ושלל תכני אודיו/וידאו. כלומר, מערכת בידור משמעותית טובה יותר מזו של אלעל.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  טסתי עם איבריה ממדריד לניו יורק והשירות היה נהדר. 34K אוויוס לטיסה במחלקת עסקים עם תוספת היטלים קטנה. מימוש מצויין

  הגב

השאר תגובה