קבוצת IAG (ר״ת של: International Airlines Group) היא אחת השחקניות הגדולות בשוק התעופה העולמי וכוללת בתוכה את החברות:

 • בריטיש איירוויס (British Airways). נושאת הדגל הבריטי.
  – – –
 • איבריה (Iberia). נושאת הדגל הספרדי.
  – – –
 • אייר לינגוס (Aer Lingus). חברת תעופה אזורית מאירלנד שטסה גם לארה״ב.
  – – –
 • וולינג (Vueling). חברת לואוקוסט לטיסות פניםאירופיות.
  – – –
 • לבל (Level). חברת לואוקוסט לטיסות ארוכות.

בנוסף כוללת הקבוצה גם חברת מטוסי מטען (IAG Cargo) וחברה שמנהלת את אתר הצרכנות avios.com שהוא למעשה בורסה לנקודות (Avios Group).

אי לכך כל חמשת החברות הראשונותבריטיש, איבריה, אייר לינגוס, וולינג ולבלמשתמשות באוויוס כמטבע במסגרת מועדוני התעופה הנפרדים שלהן. לאחרונה אין באמת מועדון תעופה משל עצמה אבל ניתן לצבור אוויוס מטיסותיה במועדוני התעופה של בריטיש ואיבריה. באופן חריג בעולם מועדוני התעופה ניתן אפילו להעביר אוויוס בין חשבונות במועדונים השוניםאם כי לא בכל המקריםולחגיגה הזאת שותף גם מועדון הצרכות של אתר avios.com שגם הוא, כמובן, משתמש באוויוס כמטבע.

עד כאן ההקדמה.

כפל אוויוס במועדון של בריטיש

המבצע תקף רק להזמנות חדשות שבוצעו לאחר ההרשמה (לחצו כאן) ולטיסות עד ה-31 לדצמבר 2017.

הבונוס הוא על צבירת הבסיס בלבד ולא על האוויס הנצברים כבונוס למחלקת השירות או בונוס לסטטוס. במסגרת המבצע יינתן בונוס רק לשמונת קטעי הטיסה הראשונים במסגרת תקופת המבצע. ניתן להנות מהבונוס גם בטיסות תחת הקוד של בריטיש (BA) המופעלות ע״י החברות אמריקן, איבריה ופינאייר.

British Double Avios

כמה אטרקטיבי המבצע באמת?

כנראה לא מספיק כדי לגרום למישהו לצאת לחופשה שהוא לא תיכנן לצאת אליה, קל וחומר בהתחשב בעונה, אבל בטח מספיק כדי לעודד נוסעים רבים לבחור בבריטיש על פני חברות אחרות כשהפרש המחיר לא גדול במיוחד. אין ספק שהמבצע יהיה אטרקטיבי יותר לנוסעים עסקיים שהפרש המחיר משמעותי פחות עבורם כל עוד מדובר בכרטיסים שאינם חורגים ממגבלת התקציב.

ניקח לדוגמה נוסע בעל סטטוס סילבר במועדון אקזקיוטיב קלאב ששוקל לטוס ללונדון במחלקת פרימיוםאקונומי בהמשך השנה. מוקדם יותר החודש פרסמתי פוסט על תעריף אטרקטיבי במחלקה זו עם מחיר של 770$. כרטיס הלוך/חזור יצבור לנוסע זה 4,400 אוויוס כצבירת בסיס בתוספת 2,200 אוויוס כבונוס לסטטוס. במסגרת המבצע אותו חבר מועדון יקבל בונוס נוסף של 4,400 אוויוס מה שיביא את צבירת האוויוס הכללית ל-11,000 אוויוס. אני מעריך אוויוס לפי שווי ריאלי של 12$ ל-1,000, לכל הפחות, כך שמדובר בהחזר בשווי ריאלי של 132$ (בערך 17% על ההוצאה).

מי שמחפש ריצת אוויוס, ובמסגרתה לצבור גם הרבה נקודות סטטוס, אולי ירצה לטוס לצפון אירופה או מרכז אירופה ולהמשיך למערב ארה״ב עם כרטיס במחלקת פרימיוםאקונומי. כרטיסים כאלו עדיין זמינים במחירים של 800$ ומטה ותוספת האוויוס במסגרת המבצע יכולה להפוך את ההרפתקה הזאת לכלכלית הרבה יותר.

כפל אוויוס במועדון של וולינג

חברת הלואוקוסט הפעילה עד כה מועדון לקוחות בשם ׳פונטו׳ (Punto), שאיפשר צבירת נקודות וכו׳, אבל השבוע היא החלה להפעיל את מועדון ׳וולינג קלאב׳ (Vueling Club) שמשתמש באוויוס כמטבע וצבירת הנקודות בו שונה בתכלית.

אתר החברה.

ככלל מועדון וולינג קלאב הוא מבוסס הוצאהכלומר, צבירת הנקודות בו מחייבת הזמנה ישירה באתר החברה ונגזרת מעלות הכרטיסכך שהוא לא מועדון תעופה שצריך לעניין של אספני הנקודות. אבל כדאי לדעת על קיומו.

לאור הכניסה של וולינג לעולם האוויוס מציעה החברה צבירת אוויוס כפולה לכל הכרטיסים שיוזמנו עד ה-31 לאוקטובר 2017. תאריך הטיסה בפועל יכול להיות בכל מועד בעתיד אבל ההזמנה צריכה להתבצע החודש וכמובן אך ורק ישירות באתר החברה. באופן רגיל חברי מועדון צוברים 3 אוויוס לכל 1 אירו בעלות הכרטיס, או 4 אוויוס לכל 1 אירו בעלות הכרטיס ברכישת תעריפים יקרים יותר, כך שבמסגרת המבצע צבירת האוויוס תהיה 6 אוויוס ל-1 אירו או 8 אוויוס ל-1 אירו בהתאמה.

Vueling Double Avios

אני מזכיר שניתן לצבור אוויוס מטיסות וולינג גם במועדונים של בריטיש ואיבריה, תחת תנאים מסוימים, כך שצריך לבדוק מה כדאי יותר לפני הזמנת הכרטיס. הצבירה בשני המועדונים האלו אינה מבוססת עלות הכרטיס אלא מבוססת מרחק הטיסה וסוג הכרטיס.

חמש עובדות שכדאי לכם לדעת על וולינג ועל הקשר שלה לאוויוס:

 1. החברה מפעילה טיסות מת״א לרומא (FCO), לברצלונה (BCN) ובאופן עונתי גם לפירנצה (FLR). לכאורה החברה משווקת עם מחלקת עסקים בטיסות האלו אבל לא מדובר במוצר איכותי במיוחד.
  – – – 
 2. וולינג, על אף היותה אחותם הקטנה של בריטיש ואיבריה, אינה שותפה בברית OneWorld. מכאן שככלל לא ניתן להשתמש בנקודות ומיילים של מועדוני תעופה בברית על מנת להזמין מושבים בטיסותיה. אבל ניתן להשתמש באוויוס דרך המועדון של איבריה, ספציפית, כדי להזמין מושבים בטיסות וולינג בתמחור המקובל במועדון של איבריה (ע״פ מרחק הטיסה).
  – – – 
 3. מועדון התעופה החדש של וולינג מציע מנגנון מעניין, כמעט ייחודי מסוגו, שמאפשר לחברי המועדון לכסות את כל עלות הכרטיס באמצעות נקודות. כן, כולל המסים וכו׳. הבעיה היא שדרך מנגנון זה מתקבל ערך קבוע של 5.5 פאונד לכל 1,000 אוויוסמשמעותית נמוך יותר מהשווי הריאלי של הנקודות האלוכך שבעיניי לא כדאי להשתמש באפשרות הזאת אף פעם.
  – – – 
 4. נוסעים שיטוסו לפחות ארבעים קטעי טיסה בשנה קלנדרית יקבלו סטטוס ׳פרימיום׳ במועדון ויצברו כפל אוויוס מכל הטיסות שלהם. לא ידוע לי על הטבה נוספת כלשהי לבעלי הסטטוס הזה.
  – – – 
 5. על אף שהיא נחשבת חברת לואוקוסט וולינג משווקת גם תעריפים שדומים יותר לתעריפים של מחלקות עסקים בחברות שירותמלא. כך, לדוגמה, תעריף ׳Excellence׳ כולל הושבה בשורה ראשונה כשהמושב האמצעי חסום, אפשרות לשנות את הכרטיס באופן חופשי וללא עמלה, היתר למסור שתי מזוודות לבטן המטוס, דלפקי צ׳קאין ייעודיים, עלייה מוקדמת למטוס ועוד.

לסיכום

עולם האוויוס הוא מצד אחד כאב ראש ענק שכולל ריבוי אפשרויות שיגרמו אפילו לרו״ח לגרד את הראש ומצד שני מגרש משחקים פראי לאספני נקודות. כמה מגניב זה שניתן להעביר נקודות מחשבון במועדון אחד לחשבון במועדון אחר רק בגלל שהמועדונים מתמחרים בדיוק את אותה טיסה בצורה שונה (וכאן השחקן המנוסה יכול לחסוך בגדול).

אז אם אתם אוספים אוויוס, במידה כזאת או אחרת, כדאי שתכירו את שני המבצעים לעיל ואולי תשתמשו בהם כדי להגדיל קצת את היתרה בחשבון.

ומזל טוב לוולינג על המועדון החדש.

5 תגובות

 1. ערן

  האם ניתן להזמין בוואלינג ולהעביר אח"כ את הנקודות/avios למועדון של איבריה על מנת למנוע פקיעתם של נקודות קיימים באיבריה ?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לצבור את האוויוס במועדון של וולינג ואז להעביר את האוויוס החוצה – כרגע אי אפשר אבל אולי זו תהיה אפשרות בעתיד (כמו שניתן להעביר אוויוס בין חשבונות של אותו אדם במועדונים של בריטיש ואיבריה).

   אתה כן יכול לצבור אוויוס במועדון של איבריה מטיסות וולינג באופן ישיר. שים לב לתנאים באתר המועדון כי לא כל התעריפים מזכים בצבירה.

   במועדון של איבריה נקודות נמחקות רק לאחר שלוש שנים של חוסר פעילות. כל פעילות בחשבון – מימוש של אוויוס אחד ומעלה או צבירה של אוויוס אחד ומעלה – ׳תאפס את השעון׳. שים לב שלמועדון יש גם אתר קניות שדרכו אתה יכול לעבור לאתרים מובילים כמו גרופון, לדוגמה, ולצבור אוויוס כך.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כרגע הכרטיסים הזולים ביותר הם ליציאה משטוקהולם (ARN). תמורת 730$ תוכל לטוס משטוקהולם למערב ארה״ב (לוס אנג׳לס, סן פרנסיסקו, סן חוזה ועוד) כשהטיסות הארוכות מעל האוקיינוס יהיו במחלקת פרימיום-אקונומי (מחלקת כרטוס T). כרטיסי הלוך/חזור מת״א לשטוקהולם מתחילים בעונת החורף ממחיר של 120$ בלבד בטיסות ישירות של נורוויג׳ן אז כל שלד הנסיעה יכול להסתכם ב-850$ בתאריכים הנכונים. כמובן שצריך לשקלל פנימה גם עלות מלונות, בשבדיה ובארה״ב, אבל עדיין עסקה טובה ברוב המקרים.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea