באופן מפתיע ישנם מועדוני תעופה ברחבי העולם שמקיימים שיתופי פעולה כאלו ואחרים עם חברות לואוקוסט במסגרתם יכולים חברי המועדון לצבור נקודות ומיילים מטיסות לואוקוסט ולפעמים אף להשתמש בנקודות ובמיילים שצברו כדי לרכוש טיסות באותן חברות לואוקוסט.

ברוב המקרים חברת הלואוקוסט נמצאת בבעלות החברה שמפעילה את מועדון התעופה כל שקיומו של השת״פ פחות מפתיע.

הרשימה שאציג מיד אינה רשימה סגורה. גם משום שאני לא מתיימר להכיר את כל חברות הלואוקוסט בעולם וגם משום שכיום חברות רבות פועלות במתכונת לואוקוסט שאינה קלאסית לגמרי וקשה יותר לקטלג אותן כחברות לואוקוסט או כחברות מוזלות מסוג אחר.

איזיג׳ט (EasyJet)

אף מועדון תעופה לא מאפשר צבירת מיילים מטיסות חברת הלואוקוסט הפופולרית, אחת ממייסדות הענף, אבל מועדון SkyWards (אמירטס) מאפשר להשתמש במיילים שלו לרכישת טיסות של איזיג׳ט. החל מ-7,500 מיילים לטיסה.

ג׳טסטאר (JetStar)

כמו חברות לואוקוסט אסייתיות אחרות גם ג׳טסטאר היא למעשה אוסף של חברותאחיות שכל אחת מהן מרכזת פעילות במדינה אחרת או באזור אחר. החברה הוקמה ע״י קוונטס לפני יותר מעשור. בשל שיתופי הפעולה של החברותהאחיות השונות, שחלקם הגיעו להסכמי קודשייר, ניתן לצבור נקודות ומיילים מטיסות ג׳טסטאר בתעריפים נבחרים במועדוני התעופה FrequentFlyer (קוונטס), Mileage Bank (ג׳אל) ו-SkyWards (אמירטס). המועדון של קוונטס אפילו מאפשר צבירת קרדיט לסטטוס מטיסות ג׳טסטאר.

שלושת המועדונים גם מאפשרים להשתמש בנקודות ובמיילים לרכישת כרטיסי בונוס בטיסות ג׳טסטאר.

ווסטג׳ט (WestJet)

חברת הלואוקוסט הקנדית הוותיקה מקיימת מספר שת״פים עם חברות מובילות. ניתן לצבור נקודות ומיילים מטיסות ווסטג׳ט בארבעה מועדוני תעופה מובילים: AAdvantage (אמריקן), SkyMiles (דלתא), FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ) ו-FrequentFlyer (קוונטס). המועדון של דלתא אף מאפשר לצבור קרדיט לסטטוס מטיסות אלו.

מועדון תעופה אחד, זה של קוונטס, גם מאפשר מימוש נקודות בטיסות ווסטג׳ט.

סקוט (Sccot)

חברת הלואוקוסט של סינגפור איירליינס, שבסיסה בשדה התעופה צ׳אנגי בסינגפור (SIN), מפעילה צי מגוון של מטוסים לרבות מדגמי ה-787 של בואינג. החברה טסה למגוון יעדים רחוקים כמו אתונה, אוסקה והונולולו.

באופן טבעי ניתן לצבור מיילים מטיסות סקוט במועדון KrisFlyer (סינגפור איירליינס) וכמו כן ניתן לממש מיילים במועדון זה לטובת טיסות של סקוט.

קולולה (Kulula)

אולי לא שמעתם עליה אבל חברת הלואוקוסט הדרוםאפריקנית קולולה היא אחת החברות ׳הכיפיות׳ ביותר בעולם. פשוט תכתבו את שמה בגוגל וחפשו תמונות של מטוסיה. קולולה נמצאת בבעלותה של חברת התעופה קומאייר (Comair) שלה שת״פ הדוק עם בריטיש (והיא אף מפעילה טיסות רבות בקוד של בריטיש ובמטוסים בצביעה של בריטיש).

ניתן, אם כן, לצבור אוויוס מטיסות קולולה (במועדון של בריטיש ובמועדון הצרכות Avios) ואף ניתן לצבור קרדיט לסטטוס במועדון של בריטיש במידה והטיסות של קולולה הן תחת הקוד של בריטיש.

יורווינגס (Eurowings)

החברה הגרמנית היא זרוע הלואוקוסט של קבוצת לופטהנזה ובסיסה הראשי הוא בשדה התעופה הבינ״ל של דוסלדורף (DUS). כמו כל החברות האחרות בקבוצת לופטהנזה גם יורווינגס היא שותפה של מועדון Miles&More. המועדון מאפשר לצבור מיילים מטיסות החברה ואף לממש מיילים לטיסות החברה.

טרנסאוויה (Transavia)

חברת הלואוקוסט ההולנדית נמצאת בבעלותה המלאה של ק.ל.מ ומכאן שהיא חלק מקבוצת התעופה של אייר פראנס וק.ל.מ (ששומרות על מותגים נפרדים אך למעשה פועלות כחברה אחת). לטרנסאוויה יש גם חברהאחות הרשומה בצרפת.

ניתן לצבור מיילים מטיסות טראנסאוויה במועדון FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ) ולהשתמש במיילים לרכישת טיסות. הכל בקלות ישירות באתר החברה.

לבל (Level)

חברת הלואוקוסט החדשה של קבוצת IAG, שבסיסה בשדה התעופה הבינ״ל של ברצלונה (BCN) ופעילותה בקוים ארוכים בלבד, מפעילה כיום רק שני מטוסים וחמישה קוים.

ניתן לצבור אוויוס מטיסות החברה במועדונים Executive Club (בריטיש) ו-IberiaPlus (איבריה) אך לא קרדיט לסטטוס. גם מועדון AAdvantage (אמריקן) מאפשר צבירת מיילים מטיסות החברה אבל רק בשני הקוים שלה לארה״ב (ללוס אנג׳לס ואוקלנד). שלושת המועדונים לא מאפשרים מימוש נקודות ומיילים לטיסות לבל.

אפ (UP)

כן, גם חברת הלואוקוסט של אלעל צריכה להופיע ברשימה. למרות שמדובר באחת מחברות הלואוקוסט הפחות סטנדרטיות שקיימות לאור שיתוף הפעולה ההדוק שלה עם החברההאם.

כמובן שניתן לצבור נקודות במועדון הנוסע המתמיד, לרבות נקודות בסיס לסטטוס, מטיסות אפ. כמו כן ניתן להשתמש בנקודות לרכישת טיסות של אפ. ישנם אפילו מחירים מוזלים למחזיקי כרטיס האשראי הממותג של אלעל.

5 תגובות

השאר תגובה

BoardingArea