אתמול המלצתי לכם להירשם למבצע התקופתי החדש של קבוצת הילטון. המבצע מציע בונוס נקודות לשהיות בשליש הראשון של 2018 כשיש בונוס אחד לכל שהייה ובונוס נוסף לאחר כל חמש שהיות.

מה שלא כתבתי בפוסט של אתמול, אם כי ציינתי בעבר כאן בבלוג, הוא שלילותבונוס של הילטון כמעט תמיד נספרים לטובת מבצעים תקופתיים ממש כאילו היו לילות בתשלום. נציגה של הילטון, הפעילה בפורומים של אתר FlyerTalk, אישרה אתמול שאותה מדיניות תקפה גם לטובת המבצע החדש.

Hi all,

Reward stays do count .. and as long as you're registered for "Points Unlimited" before you check-out, the stay would be eligible for the promotion.

Thanks!

Lauren

אתם כבר מבינים לאן אני הולך עם זה…?

לילותבונוס של הילטון

מוקדם יותר השנה שינה מועדון Hilton Honors את מודל תמחור לילותהבונוס שלו. המודל הנוכחי מבוסס עלות הלילה בכסף אך עדיין ישנה תקרת מינימום ומקסימום לחדרים מקטגוריית הבסיס. היתרון, לכאורה, הוא שכעת ניתן להזמין בנקודות כמעט כל חדר או סוויטה בכמעט כל מלון של הקבוצה בעולם.

הילטון כבר לא מפרסמת את קטלוג המלונות המלא לפי קטגוריות אבל לילות במלונות מקטגוריה 1 עדיין עולים רק 5,000 נקודות ללילה. זה מקסימום (ומינימום) הנקודות שיכול מלון מקטגוריה זו לדרוש עבור חדר מקטגוריית הבסיס שלו. אין המון מלונות בקטגוריה 1 – קצת יותר מעשרים ברחבי אירופה – אבל הם עדיין קיימים וחלקם לא רעים בכלל.

אתן לכם שתי דוגמאות.

המלון הראשון: Hampton by Hilton Krakow (קרקוב, פולין)

ראינאייר מפעילה טיסות סדירות לקרקוב לאורך השנה ובנוסף סנדור וישראייר מפעילות טיסות ליעד זה על בסיס עונתי. קרקוב גם קרובה מאוד לקטוביץ׳, אלו ערים שכנות, ולקטוביץ׳ ניתן לטוס עם וויזאייר.

כלומר, ניתן להתארח במלון הזה במסגרת טיול כוכב בדרום פולין.

Hilton 5K:Night Example 1

המלון השני: DoubleTree Sighisoara (סיגישוארה, רומניה)

אף חברת תעופה לא מפעילה טיסות מת״א לסיגישוארה כילטיגישוארה אין שדה תעופה. אבל, תוכלו לטוס ליעדים קרובים יחסית בתוך רומניה ובראשם קלוז׳נפוקה (50 ק״מ, בערך). שתי חברות טסות בין ת״א לקלוז׳נפוקה: וויזאייר ובלו אייר.

סיגישוארה היא עיר קטנה שנשתמרה היטב מאז ימי הביניים והיא הוכרה ע״י אונסק״ו כאתר מורשת עולמית. העיר שוכנת במחוז טרנסילבניה ומפורסמת כעיר הולדתו של ׳ולאד המשפד׳ הידוע יותר בשם ׳דרקולה׳. בכל שנה, בסוף יולי, נערך בעיר פסטיבל ימי הביניים. סיגישוארה, אם כן, היא בסיס מצוין לטיול במרכז רומניה.

Hilton 5K:Night Example 2

בשני המלונות לעיל ניתן לרכוש לילות תמורת 5,000 נקודות ללילה בלבד. זו עסקה טובה מאוד אפילו שהמחירים בכסף נמוכים מאוד גם כן.

אם אין לכם נקודות של הילטון תוכלו לרכוש אותן באחד המבצעים לקניית נקודות שמציע המועדון מספר פעמים בשנה. במסגרת המבצעים האלו מחיר הנקודות יורד עד 5$ לכל 1,000 נקודות ומכאן שתצטרכו לשלם רק 25$ על מנת לרכוש 5,000 נקודות. מבצע כזה, לדוגמה, התקיים עד תחילת אוקטובר.

מקסום המבצע התקופתי החדש

תארו לכם נוסע שיוצא לטיול כוכב באחת הערים שהצגתי ובסביבתה או בכל יעד אחר שיש בו מלון של קבוצת הילטון מקטגוריה 1. אותו נוסע מבלה סה״כ חמישה לילות באותו מלון של הקבוצה אבל לא ברצף אלא בחמש שהיות נפרדות (הפרדת חמישה לילות רצופים לחמש הזמנות לא תעזורזו עדיין תחשב שהייה אחת).

לאחר חמש שהיות בתקופת המבצע, עליהן שילם סה״כ 25,000 נקודות, יקבל חבר המועדון חזרה את הבונוסים הבאים: 2,000 נקדות עבור כל שהייה ו-10,000 נקודות עבור השלמת חמש שהיות. סה״כ יקבל החבר המועדון 20,000 נקודות בונוס חזרה אחרי הוצאה של 25,000 נקודות. כלומר, סה״כ, ישלם רק 1,000 נקודות לכל שהייה (5$, או, בערך 17.5 ש״ח).

… לא אטרקטיבי מספיק?

חברי מועדון בסטטוס גולד ודיימונד שמתארחים במלונות של רשת דאבלטרי, כמו המלון בסיגישוארה, מקבלים בונוס נוסף של 1,000 נקודות לכל לילה בזכות הסטטוס. כן, בדיוק, אותם חברי מועדון יכולים פוטנציאלית לבלות חמישה לילות במלון לגמרי בחינם בהנחה שיש להם בחשבון יתרה ראשונית של 23,000 נקודות ומעלה.

קוראי הבלוג הקבועים, ובפרט אלו שעוקבים אחרי המבצעים התקופתיים של הילטון, אולי יזכרו מבצע שהתקיים לפני שנה (עד ה-31 לינואר 2017) שגם במסגרתו ניתן היה, פוטנציאלית, להתארח בחינם במלונות הקבוצה מקטגוריה 1. המבצע ההוא היה מיועד ללקוחות ויזה ולכאורה היה צורך ליצור חיוב כלשהו במהלך השהייה על מנת שהבונוס יופעלאז הלילה לא היה לגמרי לגמרי בחינם.

לסיכום

המבצע החדש של הילטון הוא לא מבצע מצוין עבור חבר המועדון הממוצע עם דפוס הנסיעות הממוצע. הבונוס יהיה נחמד מאוד עבור מי שממילא מתכוון להתארח במלונות הקבוצה אבל כנראה שלא יעודד חברי מועדון רבים לבצע הזמנות עודפות או לשנות את בחירת המלונות שלהם בתקופת המבצע.

אבל, פוטנציאלית, המבצע הזה יכול להיות פנטסטי עבור מי שיבחר לנצל אותו בצורה אסטרטגית. ואם מישהו מכן מתכנן הרפתקה כזאתאשמח לקבל עדכונים!

וטיפ אחרון לסיום: אם אין לכם נקודות של הילטון ואתם מעוניינים לבצע הזמנה מיידית (ולא לחכות עד המבצע הבא לקניית נקודות) אז נסו לבדוק האם אתם מכירים מישהו, חבר או קרוב משפחה, שמחזיק חשבון פעיל במועדון. אחת ההטבות האחרונות שהציג המועדון היא האפשרות להעביר נקודות בצורה חינמית ומיידית בין חברי מועדון ולכן אותו חבר או קרוב משפחה יוכל להעביר אליכם 25,000 נקודות כעת ואתם תחזירו לו את הנקודות בעתיד לאחר שתקבלו את הבונוסים במסגרת המבצע או לאחר שתרכשו את הנקודות כשיימכרו בזול. נקודה למחשבה.

7 תגובות

 1. אנונימי?

  ליאור,
  סתם חבל שיש הטעייה, כל הHAMPTON BY HILTON KRAKOW מתחילים מ10 אלף נק' ללילה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   איזה קטע…

   את צילום המסך שכללתי בפוסט לקחתי באותו יום. אז המחיר שהוצג היה 5,000 נקודות בלבד ללילה – וגם זכרתי שהמלון היה תמיד בקטגוריה 1. כעת אני רואה מחיר של 10,000 נקודות ללילה כמו שאתה טוען. אולי שינו את המחיר ממש השבוע? מוזר מאוד.

   הגב
 2. hemedr

  אני מניח שבאסיה הקטגוריה הנמוכה ביותר היא 3-4 למלונות הילטון ואז זה 15-20k ללילה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   באסיה? באסיה נמצאים רוב המלונות מקטגוריה 1.

   סין, אינדונזיה, הודו… מדינות שבהן המלונות זולים מאוד ובהתאם נמצאים גם בקטגוריות נמוכות מאוד.

   הגב

השאר תגובה