חברות תעופה קלאסיות נמצאות במלחמה עיקשת עם חברות הלואוקוסט כבר שנים. כתוצאה מכך ראינו את את צמצום מרווח הרגליים במחלקת התיירים כדי לדחוס יותר מושבים בכל שורה, הצגת ׳תעריפים רזים׳ שלא כוללים מזוודה או בחירת מושב בחינם, הפסקת חלוקת מנות אוכל בטיסות קצרות יחסית, קרדיט נמוך יותר במיילים ונקודות עבור מחלקות כרטוס מוזלות ועוד.

החדשות הטובות הן שהמחירים ממשיכים לרדת. אם לפני חצי עשור כרטיסי הלוך/חזור לאירופה בחברה קלאסית היו עולים 400$ ומעלה, קל וחומר ליעדים שדורשים קונקשיין, אז היום אפשר למצוא בקלות כרטיסים בפחות מ-250$ עם חברות מובילות כמו סוויס, ק.ל.מ, איבריה, אליטליה, אייר פראנס ואחרות. אומנם הכרטיסים המוזלים ביותר לא תמיד כוללים שירות מלא אבל גם בתוספת תשלום עבור מזוודה או ארוחה בטיסה המחיר הכולל של הכרטיס נמוך יותר משהיה פעם.

במקרים חריגים ראינו חברות תעופה קלאסיות מוכרות כרטיסי הלוך/חזור בסביבות מחיר של 150$. בעיניי זה די מדהים, ולחברות קלאסיות עדיין יש יתרונות רבים על פני חברות לואוקוסט (יתרונות שחובבי הלואוקוסט אוהבים לשכוח). אבל עכשיו לוט הפולנית עשתה צעד אחד רחוק יותר

כרטיסי הלוך/חזור ב-89$ בלבד

להזמנות עד ה-23 לינואר ולטיסות בין ה-12 לפברואר וה-15 לדצמבר. כן, המבצע החדש של לוט תקף לטיסות עד סוף הלו״ז של החברה לרבות בחודשי הקיץ המבוקשים. לעמוד המבצע לחצו כאן.

לוט, למקרה שלא ידעתם, מפעילה טיסות ישירות מת״א לשישה יעדים בפולין: וורשה (WAW), לובלין (LUZ), פוזנן (POZ), ז׳שוב (RZE), ורוצלב (WRO) וגדנסק (GDN). בעיניי זה נתון כמעט בלתי נתפס.

במסגרת המבצע החדש מוצעים כרטיסי הלוך/חזור במחיר מוזל במחיר של 89$ (כ-300 ש״ח) לחמישה יעדים של החברה מלבד וורשה וכרטיסי הלוך/חזור במחיר מוזל של 149$ לוורשה (אם כי זה הפך כבר למחיר הסטנדרטי בקו כי הוא מוצע מזה חודשים רבים).

LOT Sale - Destinations

יבואו חובבי הלואוקוסט ויגידו שאפשר למצוא כרטיסים במחירים נמוכים יותר בטיסות של חברות לואוקוסט כמו וויזאייר או ראינאייר שגם הן טסות ליעדים בפולין או במדינות שכנות. הכרטיסים המוזלים של לוט, לא נשכח, הם ב׳תעריף רזה׳ שאינו כולל מזוודה. אבל:

 1. טיסות של לוט, גם תחת כרטיסים מוזלים במיוחד, מאפשרות צבירת קרדיט במועדוני התעופה של ברית סטאר לרבות קרדיט עבור קטעי טיסה (ישנם מועדונים בהם זה מדד לסטטוס). הכרטיסים המוזלים האלו יצברו מיילים/נקודות לפי 25% ממרחק הטיסה בלבד (מחלקות כרטוס U ו-O ככל הנראה).
  – – –
 2. נוסעים בעלי סטטוס גבוה בברית סטאר יכולים להנות מהטבות בטיסות לוט גם בכרטיסים מוזלים. אז עבור נוסעים אלו הכרטיסים המוזלים של לוט אינם שקולים לכרטיסים של חברות לואוקוסט.
  – – –
 3. בטיסות של לוט כל הנוסעים מקבלים שתייה וחטיפים או ארוחות ללא תשלום נוסף.

זאת ועוד, ניתן להוסיף 20$ בלבד לכל קטע טיסה ולרכוש תעריף ״Standard״ במקום תעריף ״Saver״. התעריף הגבוה יותר מאפשר מסירת כבודה, בחירת מושב, אפשרות לשנות את תאריכי הטיסה וצבירת מיילים גבוהה יותר. כדאי בהחלט! תחת התעריף הזה ניתן בעצם לרכוש כרטיס הלוך/חזור ׳קלאסי׳, כלומר בשירות מלא, במחיר של 130$ בלבד.

LOT Sale - Book Standard Rate

מי שרוצה באמת להתפנק יוכל לרכוש כרטיס במחלקת העסקים לטיסות אלו במחיר של קצת מעל 500$ בלבד. גם כן עסקה מצוינת בעיניי.

LOT Sale - Fly Business Class

לסיכום

לוט חותכת מחירים במסגרת המבצע הנוכחי אז אם חשבתם לנסוע לחופשה בפולין זה הזמן המתאים לרכוש את הכרטיסים. די מרשים שאפשר לרכוש טיסות כ״כ נוחות במחיר כ״כ נמוך ועוד לצבור מיילים מהנסיעה.

מעניין שהמבצע פתוח לחמישה יעדים שונים ולמגוון תאריכים כ״כ רחב. זה מאפשר גמישות גבוהה בתכנון הנסיעה, ומה גם שאפשר לשלב יעדים בכרטיס. כדאי לבדוק את הזמינות לחודשי הקיץ המבוקשים ואולי זה יהיה פתרון טוב למשפחות שרוצות לטוס לאירופה ומבלי לשלם הון עתק.

תגובה אחת

 1. הונג קונגי

  הייתי מקנח את הפוסט בציון (הילטון) האמפטון אין בקרקוב. מלון של 5000 נקודות ללילה.
  🙂

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea