לופטהנזה מציגה צביעה חדשה למטוסיה

פורמלית הצביעה החדשה תוצג רק ביום רביעי הקרוב (ה-7 לפברואר) אבל תמונות ראשונות כבר דלפו לרשת. לא מדובר בשינוי עיצוב דרמטי, ובפרט כי הלוגו הקטן נשאר, אבל סכמת הצבעים משתנה מצהוב-לבן לכחול-לבן. לופטהנזה היא אולי חברת התעופה שהכי מזוהה עם הצבע הצהוב אז יהיה מעניין לראות את תגובות הנוסעים לעיצוב החדש.

קבלו השוואת סטטוס ממועדון Hilton Honors

התוכנית של הילטון חוזרת גם השנה במתכונת דומה לזו שהייתה נהוגה בעבר. יש לכם סטטוס גבוה במועדון מלונות מתחרה? מלאו את הפרטים בטופס המקוון ואם תאושר בקשתכם תוכלו להנות מסטטוס גבוה של הילטון – גולד או דיימונד – למשך 90 ימים. אם במהלך אותם 90 ימים תשלימו מספיק שהיות במלונות קבוצת הילטון (4 לגולד, 8 לדיימונד) תוכלו לשמור על הסטטוס שניתן לכם עד ה-31 למרץ 2019. כדאי!

20% הנחה לטיסות חברת הלואוקוסט האיסלנדית וואו-אייר

להזמנה עד ע-5 לפברואר, לטיסות מה-1 למאי ועד ה-30 לספטמבר. קראו היטב את תנאי המבצע לפני ההזמנה, ובפרט: ההנחה חלה על תעריף הבסיס בלבד, ההנחה חלה על כרטיסי הלוך/חזור בלבד, ההנחה לא חלה כשמבקשים לכלול עצירה באיסלנד, יש להשתמש בקוד ״WOWSUMMER״ בעת ההזמנה. נראה שההנחה חלה על כל יעדי החברה וגם למספר נוסעים תחת אותה הזמנה.

בונוס של עד 75% ברכישת מיילים של מועדון FlyingBlue

המבצע בתוקף עד ה-31 לינואר 2019 (?!). במסגרת המבצע יכולים חברי מועדון ללא סטטוס להנות מבונוס של עד 75,000 מיילים (ברכישת 100,000 מיילים, כלומר 75%) בעוד חברי מועדון בעלי סטטוס יכולים להנות מבונוס של עד 100,000 מילים. ניתן לבטל רכישות בתוך 14 ימים בהתאם לתנאי המועדון. תחת הבונוס המקסימלי לחברי מועדון ללא סטטוס מחיר המיילים יורד עד 15.7 אירו לכל 1,000 מיילים.

שובר בשווי 100$ לאחר שני לילות במלון

מבצע מעניין של אוסף המלונות ׳Preferred Hotels & Resorts׳. אוסף המלונות הזה, שכנראה לא שמעתם עליו, התחיל את דרכו לפני חמישים שנה ומאז הוא מאגד מלונות עצמאיים ברחבי העולם שמעוניינים ברשת שיווק נוספת. בין השאר האוסף מפעיל את מועדון הלקוחות iPrefer שמאפשר לאורחים לצבור נקודות מכל שהייה ולהנות מהטבות שונות. מדובר במועדון לקוחות איזוטרי לחלוטין ולא כדאי בעליל. אבל – לכבוד חגיגות היובל מציע המועדון מבצע מעניין למדי: בונוס של 50,000 נקודות (המתורגמות לשובר בשווי 100$ לשימוש במלונות האוסף) לאחר שהייה אחת בת שני לילות לפחות. התנאים מחייבים שהשהייה תוזמן במהלך חודש פברואר אבל השהייה עצמה יכולה להיות בכל מועד עתידי כנראה. הנקודות אמורות להיכנס לחשבון כבר באפריל, אפילו אם השהייה תהיה במועד מאוחר יותר, מה שהופך את המבצע כולו למשונה עוד יותר.

עד סוף השנה כל טיסות אלעל לניו-יורק יהיו במטוסי הדרימליינר

אלעל מפעילה כיום שלוש טיסות יומיות לניו-יורק (שתיים ל-JFK ואחת ל-EWR). אין ספק שמדובר ביעד פרימיום עבור החברה והטיסות יוצאות בתפוסה גבוהה. בשני הקוים האלו משרתים מטוסים מהדגמים 789, 772 ו-744. כעת נודע שאלעל מתכוונת לעשות מהלך משמעותי בהמשך השנה שעיקרו הוספת טיסה יומית ל-EWR במטוסי 789 (מרץ) והחלפת מטוסי ה-772 וה-744 בקוים האלו במטוסי ה-789 גם כן (ספטמבר ואוקטובר). כלומר, עד סוף 2018 יהיו לאלעל ארבע טיסות יומיות בין ת״א לניו-יורק וכל הטיסות יופעלו ע״י המטוסים החדשים ביותר בצי של החברה. מכיוון שמטוסי ה-772 וה-744 מציעים הרבה יותר מושבים ממטוסי ה-789 הרי שמספר המושבים שאלעל תציע בין הערים לא ישתנה משמעותית – אבל זה עדיין יתרון לנוסעים שמקבלים מוצר חדש יותר ותדירות טיסות גבוהה יותר.

6,000 מיילים של לופטהנזה לאחר שלוש שהיות עם קבוצת הילטון

מבצע אטרקטיבי של הילטון בשיתוף מועדון התעופה Miles&More (קבוצת לופטהנזה). המבצע בתוקף עד ה-25 למרץ ודורש הרשמה מראש. במסגרת המבצע חברי מועדון שיבחרו לצבור מיילים במקום נקודות יהנו מצבירה מואצת של 1,500 מיילים לאחר שהייה ראשונה, 2,000 מיילים לאחר שהייה שניה ו-2,500 מיילים לאחר שהייה שלישית. סה״כ 6,000 מיילים לאחר שלוש שהיות. אם נניח שהמיילים האלו שווים לפחות 72$ (לפי 1.2 סנט/מייל) הרי שמדובר בהחזר ממוצע בשווי 24$ אחרי כל שהייה.

כפל נקודות סטטוס במועדון התעופה של קוונטס

מבצע מצוין לחברי מועדון FrequentFlyer של חברת התעופה האוסטרלית המובילה. להזמנות עד ה-5 לפברואר, לטיסות בין ה-12 לפברואר 2018 וה-20 לינואר 2019. המבצע מקנה כפל נקודות סטטוס לכל טיסות קוונטס (לא נקודות למימוש). הרשמה נדרשת.

בונוס של עד 100% בהעברת נקודות מכרטיס אמקס ישראלי

אמקס מאפשרת להמיר את נקודות האשראי (Membership Rewards) למגוון של מועדוני לקוחות בעולם הנסיעות. מהיום ועד ה-30 ליוני מציעה חברת האשראי בונוס נדיב של עד  100% בהמרת נקודות למיילים של מועדוני התעופה FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ), SkyMiles (דלתא) ו-MilleMiglia (אליטליה). כך, לדוגמה, מחזיקי כרטיס הפלטינום יכולים להמיר נקודה אחת של אמקס לארבעה מיילים של מועדון FlyingBlue.

מבצע לרכישת מיילים במועדון AAdvantage (אמריקן)

במסגרת המבצע, שיימשך עד ה-8 לפברואר, ניתן להנות מהנחה של 10% בעלות המיילים ובבונוס של עד 42,500 מיילים (ברכישת 100,000 מיילים ומעלה). בשקלול הבונוס המקסימלי מחיר המיילים מגיע עד 22.4$ לכל 1,000 מיילים. במחיר הזה בהחלט שלא הייתי שוקל רכישה ספקולטיבית אבל כן ניתן לחלץ מהמיילים של אמריקן ערך גבוה יותר במימוש חכם (לדוגמה: לטיסה במחלקה הראשונה של אתיהאד ב-A380 או אפילו לטיסות של קתאי מת״א ליעדים שונים באסיה).

4,000 מיילים של אלסקה להזמנה ראשונה באתר Rocketmiles

בונוס נדיב מאוד שמוצע עד ה-31 למרץ. הבונוס ניתן רק להזמנה ראשונה למשתמשים חדשים באתר. ככל הנראה אין מינימום עלות להזמנה כדי להנות מהבונוס וכמובן שיש צבירת מיילים רגילה שנגזרת מעלות ההזמנה. 4,000 מיילים של מועדון MileagePlan (אלסקה) הם בעלי ערך ריאלי של יותר מ-80$ עבור מי שמטפח יתרה בריאה במועדון. אתר הזמנת המלונות Rocketmiles מציע מדי פעם בונוסים גבוהים, בין 3,000 ל-5,000 מיילים, גם בשיתוף מועדוני תעופה אחרים – אז אם אין לכם עניין במועדון של אלסקה אולי תרצו להמתין עד שיוצע בונוס גבוה למועדון תעופה שאתם צוברים בו מיילים ממילא.

35% הנחה ברכישת נקודות של מועדון SPG

המבצע בתוקף עד ה-16 למרץ אבל לא ניתן לרכוש נקודות מחשבון בן פחות משבועיים. כלומר, מי שאין לו חשבון במועדון חייב לפתוח אחד עד תחילת מרץ. כל חבר מועדון יכול לרכוש לעצמו או לקבל עד 30,000 נקודות בשנה בלבד – אך ניתן לשתף נקודות עם בני משפחה הרשומים באותה כתובת (תחת התנאים המתאימים) ובדרך זו להתגבר על המגבלה לעיל. מחיר הנקודות תחת ההנחה הוא 22.75$ לכל 1,000 – וזו, כרגיל, עסקה מצוינת עבור נקודות של סטארווד שאותן ניתן להמיר למגוון רחב של מועדוני תעופה. אני עצמי רוכש בכל שנה את מקסימום הנקודות המותר. מועדון SPG לא מציע הנחה גבוהה יותר מ-35% או לפחות לא באופן פומבי שפתוח לכל חברי המועדון.

2 תגובות

 1. אלעד

  הי ליאור, מה דעתך, האם אל על מתכננת להחליף את המושבים ב-777 למושבים החדשים שיש במחלקת עסקים ב-789? כי מטוסים אלו יהיו איתנו לפחות עוד 10 שנים (לפי ההיסטוריה של אל על…).
  ולמה מוציאים את ה-777 מהטיסות לניו יורק, האם בשביל ליצור מוצר אחיד בקוים לניו יורק? כנראה אז שינתבו את ה-777 לבוסטון וטורונטו, הרי אין להם עוד הרבה קוים ארוכי טווח…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני בספק שאלעל מתכננת להחליף מושבים ב-777. אלעל לא עושה מאמצים מיוחדים לשדרג את הצי שלה בכל הזדמנות אז למה להתחיל עכשיו? חוץ מזה – רוחב המטוסים שונה כך שאי אפשר להעתיק את אותה מחלקת עסקים, 1 ל-1, מה-789 ל-772.

   כנראה שאלעל באמת רוצה מוצר אחיד בקוים לניו-יורק. זה יעד פרימיום של החברה עם תנועה משמעותית של נוסעים עסקיים ונוסעים עסקיים מעריכים מאוד את האחידות הזאת. מטוסי ה-772 יעברו לשרת בקוים אחרים בהם שירתו מטוסי 744 ו-767 (בייג׳ינג, בנגקוק, טורונטו…).

   הגב

השאר תגובה