המועדון של הילטון מוכר נקודות באופן שיגרתי במחיר אחיד של 10$ לכל 1,000. כל חבר מועדון יכול לרכוש כל כמות של נקודות, בכפולה של 1,000, עד למקסימום של 80,000 נקודות בשנה קלנדרית. בפועל למגבלה הזאת אין משמעות אמיתית משום שהמועדון מאפשר לחברי מועדון לרכוש נקודות במתנה לאחרים וגם מאפשר העברת נקודות חינמית בין חברי מועדון. כלומר, הלכה למעשה, יכול כל חבר מועדון לרכוש לעצמו במישרין ובעקיפין מאות אלפי נקודות מתי שיירצה.

עד ה-16 למרץ מציע המועדון בונוס של 80% או 100% ברכישת נקודות. חלק מחברי המועדון זכאים לבונוס נמוך יותר וחלק לבונוס גבוה יותר. אבל, כאמור, ניתן להעביר נקודות באופן חינמי בין חברי מועדון כך שניתן להיעזר באחרים כדי להנות מהבונוס המקסימלי.

לרכישת נקודות לחצו כאן.

hilton Honors Buy and Gift Points

ככלל רכישת נקודות במחיר המלא אינה כדאית. זה נכון כמעט לכל מועדוני הלקוחות וכמעט בכל הנסיבות. אפשר למצוא מקריקצה שמוכיחים אחרת, אבל, זה בעצם יהיה חיפוש מחט בערמת שחת.

האם רכישת נקודות יכולה להיות כדאית כשאפקטיבית מקבלים הנחה של 50% במחיר הנקודות?

התשובה הקצרה: כן.

התשובה הארוכה: כן, ובפרט אם מתכננים להשתמש בנקודות האלו לרכישת לילותבונוס במלונות מהקטגוריות הנמוכות ביותר או הגבוהות ביותר של המועדון.

Hilton Honors Award Chart

מימוש נקודות במלונות מקטגוריה נמוכה

לילה במלון מקטגוריה 1 עולה 5,000 נקודות בלבד. מצד אחדאין סיכוי שהמלון הזה מוכר חדרים בפחות מ-25$ כך שלכאורה מימוש נקודות (שנרכשו בזול) תמיד יהיה כדאי. מצד שניכשיש מבצע תקופתי שמציע בונוס נקודות לכל לילה או לכל שהייה הרי שהעלות האמיתית של הלילה שונה (כי צריך לשקלל פנימה את הנקודות שאפשר להרוויח) וייתכן שכן יישתלם בכל זאת לשלם את התעריף בכסף בהנחה שהוא נמוך מספיק. בכל מקרה, מימוש נקודות הוא בהכרח כדאי כי בעצם ניתן לרכוש לילה ב-25$ בלבד.

לילה במלון מקטגוריה 2 עולה 10,000 נקודות בלבד. בקטגוריה זו אפשר למצוא גם מלונות טובים למדי שדורשים סכומים גבוהים על החדרים שלהם בעונת השיא. בדר״כ כל עוד זמין חדר מקטגוריית הבסיס של המלון הוא יהיה ניתן לרכישה גם בנקודותאבל למלונות יש בדר״כ אפשרות להתנות את זה במקרים מסוימים.

הנה, לדוגמה, המחירים במלון של רשת גארדןאין בדרום וינה בתאריך שבו המחירים בכסף גבוהים משמעותית מהרגיל:

HGI Vienna Rate

הנה, לדוגמה, המחירים במלון של רשת המפטון ליד שדה התעופה הבינ״ל של וורשהשיכול להתאים לכל מי שנוחת בשדה בשעת לילה עם טיסת וויז:

Hampton by Hilton WAW Airport Rate

בשני המלונות לעיל ביקרתי בעצמי ומצאתי אותם נוחים מאוד. בשני המלונות שילמתי עבור הלילות שלי בנקודות, במקרה.

מימוש נקודות במלונות מקטגוריה בינונית

ברוב המקרים מימוש הנקודות לא יהיה כדאי במיוחד כי מלונות מקטגוריות אלו אינם יקרים מספיק.

אבל בהחלט שבחלק מהתאריכים, בעונת השיא, המחירים בכסף מטפסים גבוה בעוד מחיר המקסימום בנקודות מטבעו לא יכול לעלות. אז נוצר פער גדול מספיק כדי להצדיק מימוש נקודות.

הנה, לדוגמה, המחירים במלון של רשת הילטון במיינץ:

Hilton Mainz Rate

בדוגמה לעיל התעריף הזול ביותר הוא 414$ (בתרגום מ-338 אירו) בעוד החלופה היא 40,000 נקודות שאותן ניתן לרכוש כיום ב-200$ בלבד. כלומר, חיסכון של מעל 50% במחיר. למעשה הדוגמה הזאת אף מוכיחה שלפעמים רכישת נקודות במחיר המלא (400$ ל-40,000 נקודות) יכולה ליצור חיסכון כספי מול התעריפים הקיימים בכסף.

מימוש נקודות במלונות מקטגוריות גבוהות

אומנם מדובר בסכומים גבוהים מאוד, גם בכסף וגם בנקודות, אבל כאן נמצא החיסכון היחסי הגבוה ביותר באופן שיגרתי.

מדוע?

משום שע״פ טבלת המימוש של המועדון (שלא ניתן למצוא יותר באתר המועדון) מלונות מקטגוריה 10, הגבוהה ביותר, יכולים לדרוש בין 70,000 ל-95,000 נקודות ללילה. הגמישות הזו קיימת על מנת לאפשר למלונות להתמודד עם תמחור עונתי.

אם ניתן לרכוש נקודות במחיר של 5$ לכל 1,000 הרי שהמחיר המקסימלי לכל לילה במלון מקטגוריה 10 הוא למעשה 475$ ׳בלבד׳. זה אולי סכום גבוה מאוד לשלם עבור לילה במלוןוהסכום הזה אינו רלוונטי עבור מרבית הנוסעים במרבית הנסיעותאבל זה עדיין יכול להוות חיסכון משמעותי מול המחירים הרגילים של חלק מהמלונות בקטגוריה זו.

נתחיל קרוב לבית. להלן המחירים בשני תאריכים שונים (בחודשים מאי ואוגוסט) במלון וולדורףאסטוריה בירושליםשהוא המלון היוקרתי ביותר של קבוצת הילטון בישראל וכמובן נכלל בקטגוריה 10 במועדון Hilton Honors. זיכרו שהמחירים בכסף חשופים למע״מ בגובה 17% עבור אורחים ישראלים (׳קנס׳ אותו לא משלמים תיירים עם חותמת כניסה עדכנית). בדוגמה השניה פער המחיר הוא 209$ לאחר הוספת המע״מ ובעצם רכישת הנקודות (ורכישת הלילה באמצעותן) יכולה לחסוך מעל 30% בעלות הסופית!

Waldorf Astoria Jerusalem Award

Waldorf Astoria Jerusalem Award 2

מלון מפורסם נוסף של הקבוצה הוא המלון של רשת קונראד במלדיביים. מדובר באחד המלונות הידועים ביותר באחד היעדים הפופולריים ביותר לירח דבש. מי שמכיר את סצינת מלונות היוקרה של המלדיביים כנראה יודע שהמחירים גבוהים מאוד לאורך כל השנהכי מזג האוויר ביעד הזה כמעט ולא משתנה, כמו גם הביקושומלונות שמכבדים את עצמם לא מרשים לעצמם לדרוש פחות מ-600$ ללילה. בדוגמה כאן המחיר הגמיש הנמוך ביותר הוא לכאורה 855$ ללילה אבל בשקלול המסים השונים המחיר האמיתי הוא 1065$ ללילה. לילותבונוס אינם חשופים למסים נוספים.

Conrad Maldives Rate 1

Conrad Maldives Rate 2

כלומר, ביחס למחיר של 1065$ ללילה, הרי שרכישת הנקודות יכולה לחסוך 590$ ללילה (מעל 55% הנחה מהתעריף המוזל!).

די מרשים, כן?

לילה חמישי בחינם

אם יש לכם סטטוס גבוה כלשהו במועדון של הילטוןולפעמים יש אפשרות להשיג סטטוס סילבר בחינםהרי שאתם זכאים להטבה של ׳לילה חמישי בחינם׳ במימוש נקודות. כמובן שמדובר רק על מימוש של חמישה לילות רצופים באותו מלון.

על מנת לראות את ההטבה בתוצאות החיפוש יש להתחבר לחשבון באתר המועדון לפני ביצוע החיפוש.

ככה נראה התעריףכשהלילה החמישי הופך חינמי:

Hilton Honors 5th Night Free

כלומר, חברי מועדון עם סטטוס גבוה שרגילים לשהיות ארוכות יחסית יכולים לחלץ ערך גבוה יותר מהנקודות שלהם (עד 20% חיסכון, אם לדייק). ברכישת הנקודות במחיר המוזל הם בעצם יכולים לרכוש לילות במחיר של 20$ עד 380$ ללילה כתלות בקטגוריית המלון ובתאריך.

לשלם 280$ ללילה במלון וולדורףאסטוריה בירושלים, כולל ארוחת בוקר וללא תוספת מע״מ, זה מצוין. לפי שער הדולר הנוכחי זה פחות מאלף ש״ח!

לסיכום

המועדון של קבוצת הילטון מוכר נקודות במחיר מוזל מספר פעמים בשנה. כהרגלי אני לא מעודד רכישת נקודות ספקולטיבית לגמרי, ובטח שלא בסכומים גבוהים, אבל אם יש לכם תוכנית להשתמש בנקודות של הילטון בעתיד הקרוב הרי שרכישת נקודות במחיר של 5$ לכל 1,000 יכולה בהחלט להשתלם.

ולסיוםהנה מספר פוסטים שאולי תרצו לעיין בהם שוב:

איזה מועדון מלונות מציע את הדרך הקצרה ביותר ללילה ׳בחינם׳?

האם מועדון הלקוחות של קבוצת הילטון הוא הטוב ביותר לנוסעים מזדמנים?

שינויים משמעותיים במועדון של הילטון

הפוטנציאל במועדון של הילטון הוא מרשים

המבצע הבא של הילטון מאפשר, פוטנציאלית, להזמין לילות ב… 17 ש״ח ללילה?!

23 תגובות

 1. דודי

  היי,
  למה אם אין לי נקודות ואני נכנס עם חבר מועדון אין לי אפשרות לראות כמה נקודות צריך ללילה?

  הגב
   • דודי

    פשוט הזוי.
    שאני נכנס למועדון -אין לי כזו אפשרות.
    שאני יוצא -פתאום יש.

   • מוריס

    אתה צריך יתרה של לפחות 5,000 נקודות בחשבון כדי לראות את האופציה כשאתה נכנס.

 2. ערן

  אולי פספסתי משהו, אבל איך מגיעים ל $280 ללילה בוולדורף אסטוריה?
  גם לפי התעריף הנמוך של 74000 נקודות, ועם בונוס מקסימלי של 100%, יש צורך לרכוש 37000 נקודות ב-$370

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לילה ב-WA עולה בין 70,000 ל-95,000 נקודות. בפועל קשה למצוא לילות בפחות מ-74,000 נקודות אבל פורמלית התעריף הזול ביותר הוא 70,000 נקודות. זה נכון לכל המלונות בקטגוריה 10. אם תרכוש נקודות במחיר של 0.5 סנט האחת הרי שלילה יעלה במינימום 350$.

   כדי להגיע למחיר של 280$/לילה צריך לשקלל פנימה את ההטבה של ׳לילה חמישי חינם׳ לבעלי סטטוס גבוה במועדון. חמישה לילות יעלו 280,000 נקודות שאותן ניתן לרכוש ב-1400$ ומכאן 280$/לילה. שים לב שאת ההערה הזאת כללתי בפרט האחרון של הפוסט שעסק בהטבה הנ״ל.

   הגב
 3. chaim

  כתבת "ולפעמים יש אפשרות להשיג סטטוס סילבר בחינם"
  אשמח להסבר

  ותודה על כל המידע .
  {לפני שבוע התחלתי לתפעל את המועדון שלי ..וכבר הספקתי לעשות איזה טעות קטנה ;( )
  חיים ..

  הגב
 4. Elad

  היי אני רוצה לנצל בקיץ את הנקודות שיש לי בחשבון של הילטון…
  המלצה למלון מומלץ בהילטון באיזור מנהטן למימוש לילות בונוס (לילה חמישי חינם)
  איזה מלון מלון הכי כדאי למימוש הנקודות במנהטן?
  תודה רבה על העזרה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כל המלונות במנהטן הם מקטגוריות גבוהות. זאת אומנם עיר זולה יחסית בחודשי החורף אבל בקיץ המחירים מטפסים גבוה והמלונות חייבים ׳להגן על עצמם׳ באמצעות מחיר גבוה גם בנקודות.

   כמעט כל המלונות על האי דורשים החל מ-70,000 נקודות ללילה בחודשי הקיץ. חלקם דורשים עד 95,000 נקודות. למי שיש בנק נקודות מספיק, והטבה של לילה חמישי חינם, עדיף בהחלט לבחור באחד המלונות הטובים ביותר והיקרים ביותר. שתי הבחירות הטובות ביותר: London NYC ו-Conrad. שניהם דורשים 95,000 נקודות ללילה כך שבשקלול ההטבה מדובר ב-380,000 נקודות לחמישה לילות (76,000 נקודות ללילה, שזה מחיר מצוין באופן יחסי למחירים בכסף). מבין החלופות האחרות אפשר להסתכל על שני מלונות של רשת הילטון – אחד במידטאון ואחד בטימס-סקוור.

   הגב
   • Elad

    היי ליאור,
    כל המלונות שציינת במנהטן דורשים 80,000 ומעלה…
    יש ברשותי רק 280,000 ל4 לילות על מנת לקבל לילה חמישי חינם
    יש לך המלצה למלון נוסף במנהטן מרשת/משפחת הילטון ?
    שדורש 70,000 ליליה?

   • Lior @ FlyingOut

    אני חושב שאתה מתבלבל.

    המועדון מציע תמחור דינמי, כך שייתכן שאותו מלון יציג מחירים שונים בתאריכים שונים, אבל לכל מלון יש תקרת מחיר ע״פ הקטגוריה שלו. רוב המלונות במנהטן מוגבלים ל-70,000 נקודות ללילה בלבד. אני, לדוגמה, מסתכל כרגע על הזמנת לילה אחד ב-10 ליולי וזה אכן המחיר שמוצג לרוב המלונות בעיר.

   • Elad

    יכול להיות שלא הייתי מספיק ברור…
    אז אנסה שוב ברשותך 🙂
    אני מגיע למנהטן בספטמבר, לפי מה שהמלצת גם London NYC ו-Conrad וגם ה"חלופות" הילטון טימס-סקוור ו-הלטון מידטאון דורשים מ80,000 ומעלה (בחודש ספטמבר)
    יש ברשותי 280,000 מה שמשאיר אותי עם 70,000 לכל לילה ל-4 לילות על מנת לממש לילה חמישי חינם

    האם כדי לקח את מלון Hampton Inn Manhattan/Times Square Central לדוגמא?
    או משהו אחר…?

    תודה
    אלעד.

   • Lior @ FlyingOut

    אני חושב שהבחירה הראשונה שלי תהיה המלון של רשת גארדן-אין שנמצא ברחוב 54 בין השדרות ה-7 וה-8. מלון בן ארבע, נראה טוב, ציונים טובים באתרים השונים ובמיקום שלדעתי הוא מצוין (במרחק הליכה מטיימס-סקוור אבל לא ממש סמוך לכיכר).

    http://hiltongardeninn3.hilton.com/en/hotels/new-york/hilton-garden-inn-new-york-central-park-south-midtown-west-NYCWFGI/index.html

  • Lior @ FlyingOut

   נקודות נמחקות כשחשבון הופך לא-פעיל. חשבון הופך לא-פעיל לאחר 12 חודשים שבהם לא הייתה כל פעילות בחשבון. פעילות בחשבון פרושה צבירת נקודה אחת לפחות או מימוש נקודה אחת לפחות – לא בהכרח בצורה של שהיות במלונות הקבוצה. כלומר, כל פעילות ׳מאפסת את השעון׳ ל-12 חודשים. לנקודות אין תוקף מעבר לכך.

   דרך פשוטה ליצור פעילות בחשבון שיש בו מספיק נקודות היא להשתמש ב-5,000 נקודות כדי לרכוש לילה-בונוס במלון מקטגוריה 1 ולבטל אותו לאחר מכן.

   הגב
   • ערן

    רכישת לילה עם נקודות וביטולו לא תעבוד במקרה זה (מנסיון). תנאי התוכנית קובעים מה נחשב לפעילות בחשבון

    The Member must take one of the following actions within a 12 consecutive month period:
    – stay at a hotel within the Hilton Portfolio pursuant to the terms herein;
    – earn Hilton Honors Points through any third party source of Hilton Honors Point accumulation, including a Hilton co-branded credit card, pursuant to its terms;
    – purchase Hilton Honors Points; or,
    – donate Points through The Hilton Honors Giving Back Program.

   • Lior @ FlyingOut

    תודה על המידע הנוסף והתיקון. עשיתי קופי-פייסט מתשובה קודמת שלי (לגבי SPG) ולא טרחתי לקרוא מחדש את תנאי המועדון של הילטון – וזו טעות שלי.

    מעניין שההתיחסות היא ל-׳צד שלישי׳. כלומר, העברת נקודות בין חשבונות גם לא אמורה לעבוד. אבל רכישת נקודות כן? אם רכישת נקודות זה מספיק אז בהכרח גם שימוש בפורטל הקניות של המועדון יספיק.

   • ערן

    אכן לא ברור מה דין העברת נקודות בהילטון – שווה לשאול את נציגי המועדון.
    אני כן יכול לומר שבהייאט למשל, מימוש נקודות ללילה וביטולו לא נחשב כפעילות אבל העברת נקודות בין חשבונות כן נחשבת (גם כן מנסיון).

    נראה שממש אין סטנדרט וכל מועדון קובע את התנאים שלו. לפחות שהיה נחשבת כפעילות אצל כולם…

 5. דודי

  הי, ניסיתי לרכוש נקודות במסגרת המבצע ואני מקבל 80% בונוס. בדקתי אצל חברים שלנו הרבה בהילטון וגם הם 80%. מה התנאים/איך אפשר לקבל 100% בונוס?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   חלק זכאים ל-80% בונוס וחלק ל-100%. לא יודע מה החוקיות. גם אני, עם סטטוס דיימונד והיסטוריה של רכישת נקודות, קיבלתי רק 80% בונוס.

   הגב

השאר תגובה