אני עוד לא מוכן לחשוף את מסלול הטיסות המדויק, גם משום שטרם סגרתי את כל הפינות האחרונות וגם משום שעדיף להשאיר דברים כהפתעה, אבל אני כן רוצה לשתף אתכם כבר עכשיו בתוכנית הכללית.

אז ככה

טיסות מסביב לעולם בכיוון מערב

מסלול הטיסות ייקח אותי מישראל לארה״ב עם עצירה קצרה באירופה. בארה״ב אבלה כ-10 ימים בשתי ערים מרכזיות שבהן ביקרתי כבר פעמים רבות בעבר (כשהמטרה העיקרית היא לבקר חברים). מארה״ב אטוס ליפן עם קונקשיין בהונגקונג. אחרי מספר ימים ביפן אטוס לדרוםאסיה, משם להונגקונג ומשם חזרה לישראל.

כל הטיסות מתוכננות להיות במחלקות העסקים והראשונה כולל מספר מחלקות שטרם יצא לי לטוס בהן בעבר. אז צפו למספר ביקורות קצרות וארוכות. לפני כחודשיים פרסמתי את הפוסט ״עשר מחלקות פרימיום אני רוצה לנסות״ ואני שמח לבשר שאני צפוי לנסות את אחת מהמחלקות ברשימה. מוזמנים לנחש איזו מהן.

הרוב המוחלט של הטיסות הן במסגרת כרטיסי בונוס. בנסיעה הזאת אממש בערך 150,000 נקודות של מועדוני תעופה.

שבוע באסיה

החלטתי לקבל את העצה שנתנו מספר מקוראיי הבלוג ולקפוץ לביקור קצר ביפן. חודש יולי הוא לא הזמן הטוב ביותר לבקר ביפן (או ביבשת אסיה בכלל) אבל מניסיוני יפן נהדרת בכל מזג אוויר. אבל זה יהיה רק ביקור קצר של שלושה או ארבעה לילות. המטרה המשנית של ׳הדילוג׳ ליפן הוא כדי שאוכל לנסות טיסות בלפחות שתי חברות תעופה נוספות שלא טסתי איתן כבר זמן רב.

באופן מעניין אני לא צפוי לבלות אפילו לילה אחד בהונגקונג. זו אחת הערים האהובות עלי בעולם ואני משתדל לעצור בה בכל הזדמנות אבל הפעם כנראה שאוותר על ההזדמנות. אולי אספיק להגיע למרכז העיר למספר שעות בערב אחד כדי לשבת לבירה עם חבר.

מבטיח שיהיו כמה סיפורים מעניינים וכמה ביקורות מהשבוע הזה באסיה.

קצת מספרים

המסלול הסופי טרם נקבע אבל בינתיים זה הצפי:

 • לפחות 10 טיסות שיופעלו ע״י לפחות 5 חברות תעופה מ-3 בריתות שונות.
  – – –
 • לפחות 3 טיסות ארוכות (מעל 5 שעות) במחלקה ראשונה מהטובות בעולם.
  – – –
 • ביקור ב-5 ערים גדולות שנמצאות ב-3 יבשות שונות.
  – – –
 • מעבר בלפחות 10 שדות תעופה, לא כולל את נתב״ג.
  – – –
 • שהייה בלפחות 4 מלונות שטרם יצא לי להתארח בהם בעבר (וכמה שכן).

לסיכום

החודש הבא הולך להיות מעניין מאוד עבורי ואני מחכה בציפייה לנסיעה הזאת. מקווה לסגור את כל הפרטים האחרונים בימים הקרובים למרות שאני מרגיש בנוח לשנות תוכניות ברגע האחרון.

הנסיעה הזאת הולכת לייצר לא מעט פוסטים לבלוג. מצד אחד זה מצוין ומצד שני עדיין לא הספקתי לסיים את סדרת הפוסטים על הנסיעה לסרילנקה.

מישהו מכם הולך להיות בניויורק ב-4 ליולי?

12 תגובות

   • Lior @ FlyingOut

    תלוי בתקציב שלך. בכל מקרה, אם אתה נוסע תכוף אז לדעתי שווה להשקיע סכום לא מבוטל בטרולי איכותי כי מוצר טוב יילך איתך שנים רבות.

    מבין החברות הלא-יקרות אני מאוד אוהב את TravelPro. להורים שלי רכשתי מזוודות של החברה, בגדלים שונים לרבות טרולי, והם מרוצים מאוד. אני עצמי משתמש במוצרים של Tumi אבל היא בקטגוריית מחיר אחרת.

 1. דודי הצדיק

  ארזת לבד ?
  .
  .
  .
  .
  תהנה אחינו, מחכים כבר לפוסטים בעקבות המסע 🙂

  הגב
 2. תומר

  ממתינים בקוצר רוח.
  חייב להבין איך אתה טס את כול זה ב 150,000 נקודות.
  בדקתי אתמול טיסה לניו יורק בביזנס. רק עבור הטיסה ביקשו 140,000 מיילים הלוך חזור (בנובמבר).

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   חלק מהטיסות במסלול שולמו בכסף, אבל הרוב בנקודות. בגדול המקטע ישראל-ארה״ב שולם בכסף והמקטעים ארה״ב-אסיה, פנים-אסיה ואסיה-ישראל שולמו בנקודות. בהמשך אפרט בדיוק כמה ולמה.

   חלק מהמשחק הוא להשתמש בנקודות בצורה מיטבית. לי יש בדר״כ את הגמישות שמאפשרת לי לעשות את זה, וזה יתרון גדול.

   הגב
 3. Avishay

  אהיה בניו יורק ב- 4 ביולי. אני משאר שאת הקטע הראשון בטיסה אנחנו עושים יחדיו.

  הגב

השאר תגובה