אתמול פורסם העדכון שחיכינו לו זמן רב באשר לסיום הפעילות של מועדון SPG ומיזוגו לתוך מועדון Marriott Rewards. לצערנו אין מידע נוסף על חבילות הנופש.


ב-2015 קבוצת המלונות מאריוט הודיעה על כוונתה לרכוש את קבוצת המלונות סטארווד. מבחינת מספר המלונות שכל קבוצה ניהלה מאריוט הייתה בשעתו גדולה מסטארווד בערך פי 4 עם פורטפוליו של מעל ל-4,000 מלונות ברחבי העולם.

עד היום שתי הקבוצות ממשיכות לפעול כמותגים נפרדים תחת הנהלה משותפת. הצעד הבא הוא מיזוג מועדוני הלקוחות של הקבוצות וזה יקרה בעוד מספר שבועות.

לאחר המיזוג למועדון של קבוצת מאריוט החדשה, שעדיין ייקרא Marriott Rewards, יהיה מעל ל-110 מיליון חברי מועדון שיוכלו לצבור נקודות משהיות ביותר מ-6,500 מלונות הפועלים תחת 29 רשתות שונות.

Marriott Brands

פרסמתי פוסט מקיף על המיזוג לפני כחודשיים.

חבילות הנופש

מקובל לטעון שהמימוש הטוב ביותר לנקודות של מאריוט הוא ברכישת חבילות נופש. לא ארחיב בפוסט זה על החבילות עצמן כי כתבתי על נושא זה מספר פעמים בעבר.

השאלה שכולם שואלים בימים אלו: מה יהיה דינן של חבילות נופש שיירכשו לפני המיזוג, ובפרט דינם של השובר למלון שמתקבל במסגרת כל חבילה?

לצערנו מאריוט מסרבת לתת תשובה בעניין זהוכמובן שמדובר בצעד מכוון. כעת נראה שלא נקבל את התשובה לפני המיזוג עצמו, ב-18 לאוגוסט, אז מוטב לכל אחד להמר כראות עיניו ולפעול בהתאם.

בתחילת החודש שעבר פרסמתי פוסט בסוגיה זו. כתבתי שלהערכתי המועדון יכבד את השוברים לאחר המיזוג לפי הקטגוריות המקוריות שלהם. כלומר, חברי מועדון שיחזיקו ׳שוברים פתוחים׳ ב-18 לאוגוסט הולכים להרוויח ובגדול כי לאחר המיזוג השובר שבידם יהיה תקף למלונות רבים יותר וטובים יותר. בן, המוכר יותר בשם לאקי וכותב את הבלוג OMAAT, מחזיק בתיאוריה דומה ומנמק אותה באופן מעניין. הוא מאמין שעצם החשאיות של המועדון בנוגע לגורל השוברים צריכה להעיד כל כוונתו לכבד אותם לטובת חברי המועדון ומטרת החשאיות היא למנוע נהירה גדולה של חברי מועדון למימוש נקודות באפיק שמובטח להם מראש שיהיה כדאי מאוד. אפשר מנגד לקרוא את הפוסט של רוב, מהבלוג הבריטי המצוין HFP, שכותב על השיחה שלו עם מנהל המועדון של המאריוט שרמז על האפשרות ש׳שוברים פתוחים׳ יימחקו ויומרו בנקודות. אני כותב ״רמז״ כי לא הייתה אמירה חדמשמעית כלשהי בנושא ויש כל סיכוי שמדובר בסתם הערה אגבית נוספת שתומכת בתיאוריה של בן.

לשיקולכם.

קטגוריה 9

ע״פ טבלת המימוש החדשה של MR מלונות הקבוצה יחולקו ל-9 קטגוריות, כשלילהבונוס יעלה בין 5,000 ל-100,000 נקודות (!) כתלות בקטגוריית המלון ובתאריך המימוש.

Marriott Award Nights

חברי המועדון של מאריוט גם יפסידו וגם ירוויחו. מצד אחדהם ייאלצו לשלם הרבה יותר נקודות עבור לילות במלונות היוקרתיים ביותר של הקבוצה. מצד שניהם יוכלו להשתמש בנקודות שלהם לרכישת לילות במלונות רבים יותר ובפרט מהקטגוריות הגבוהות יותר (שם באמת תתווסף התרומה הגדולה של קבוצת סטארווד). חברי המועדון של סטארווד בעיקר ירוויחו, או למעשה כבר מרוויחים, גם משום שהם יוכלו להשתמש בנקודות שלהם לרכישת לילות במגוון רחב הרבה יותר של מלונות (פי 5, בערך) וגם כי העלות המקסימלית ללילה במלונות היוקרתיים ביותר (בשתי הקבוצות) נעשתה נמוכה יותר מבחינתם.

אבל יש שתי כוכביות חיוביות לעת עתה:

 1. להמשך השנה, וככל הנראה עד ינואר 2019, קטגוריה 9 אינה קיימת. מלונות שמקוטלגים לקטגוריה זו יהיה תחת קטגוריה 8 לבינתיים ומכאן שעלות לילהבונוס תהיה נמוכה משמעותית (60,000 נקודות במקום 85,000 נקודות).
  – – –
 2. להמשך השנה, וככל הנראה עד ינואר 2019, לא ייכנס לתוקף התמחור הדינמי וייעשה שימוש אך ורק במחיר הרגיל (Standard). זה פלוס ומינוס, בעצם, אבל בעיניי בעיקר פלוס.

המשמעות בפועל היא שאפשר לדעת בדיוק כמה יעלה לילהבונוס בכל מלון של הקבוצה לפני ואחרי ה-18 לאוגוסט ולהחליט מתי עדיף לבצע את ההזמנה. שימו לב שהמועדון לא מציע החזר נקודות על הזמנות שיבוצעו לפני ה-18 לאוגוסט אלא יידרוש ביטול של ההזמנה הקודמת והקמת הזמנה חדשה על מנת להנות מהתעריף החדש במקרה והוא נמוך יותר. כלומר, יש בכך סיכון שהזמינות לאותו חדר לא תחזור למלאי באופן מיידי, או בכלל, ובעצם ההזמנה תימחק.

צפו לבלאגן קטן

כפי שכתב רוב, בפוסט אליו התייחסתי קודם, הצפי הוא שאתר המועדון לא יהיה פעיל למשך מספר שעות ביום שבת ה-18 לאוגוסט. סה״כ הגיוני, ולא נשכח שמדובר בפרוייקט IT עצום בהיקפו. במהלך אותו פרק זמן לא ניתן יהיה להזמין לילות בנקודות.

ככל הנראה מיד לאחר שהאתר יחזור לפעילות ב-18 לאוגוט תהיה ׳התקפה׳ של חברי מועדון שירצו להשתמש בנקודות כדי לבצע הזמנות במלונות היוקרתיים ביותר של הקבוצה שרובם המוחלט יהפכו זולים יותר בצורה משמעותית (מקסימום של 60,000 נקודות ללילה בלבד!). זה אומר שגם לאחר חזרת האתר לפעילות סביר שיהיו מעט תקלות עקב העומס. כדאי לקחת את זה בחשבון.

סביר להניח שתיווצר זמינות נמוכה מאוד של לילותבונוס, עד כדי אפסית, במלונות המבוקשים ביותר בפורטפוליו של קבוצת מאריוט החדשה ובכלל זה גם מלונות שהם כיום חלק מקבוצת סטארווד. חשוב לזכור שכל מלון מחוייב להקצות מספר מוגבל של חדרים להזמנה בנקודות וכמו כן מרבית המלונות מקצים לטובת העניין אך ורק חדרים מקטגוריית החדרים הנמוכה ביותר שלהםכך שייתכן שלא תהיה זמינות בנקודות במלון מסוים על אף שהוא מציע למכירה בכסף את מרבית חדריו.

במילים אחרות: אם אתם רוצים להשתמש בנקודות כדי להזמין לילות במלונות המבוקשים והיוקרתיים ביותר של הקבוצה, בתעריף נמוך למדי של 60,000 נקודות ללילה בלבד, אז כדאי לכם למהר לעשות זאת מיד עם חזרת האתר לפעילות ב-18 לאוגוסט. הביקוש יהיה גבוה.

המרת נקודות ואיחוד חשבונות

בחודשים האחרונים, ועד ה-18 לאוגוסט, חברי המועדונים של מאריוט וסטארווד יכולים להמיר נקודות בחופשיות ביחס של 3:1 לטובת סטארווד בין חשבונותיהם האישיים. זה מתבצע ללא עלות, כמובן, וכל המרה אורכת לרוב מספר שעות.

מה יקרה ב-18 לאוגוסט?

 • אם יש לכם חשבון בשני המועדונים, וקישרתם אותם בעבר או שתקשרו אותם עד ה-18 לאוגוסט (מומלץ), אז תתבצע המרת נקודות אוטומטית בין החשבונות ולאחר ה-18 לאוגוסט יימחק חשבונכם במועדון SPG ותישארו עם יתרת נקודות מאוחדת במועדון MR. פשוט וקל.
  – – –
 • אם יש לכם חשבון רק במועדון MR, עם נקודות או בלי, אז לא תראו שינוי.
  – – –
 • אם יש לכם חשבון רק במועדון SPG, עם נקודות או בלי, צפו לקבל בשבועות הקרובים מייל מהמועדון המודיע לכם שנפתח עבורכם חשבון חדש במועדון MR וב-18 לאוגוסט כל יתרת הנקודות הקיימת שלכם תומר אליו ביחס של 3:1. כלומר, אין צורך לפתוח חשבון במועדון MR במיוחד לטובת העניין.

כך או כך, מועדון SPG מסיים את פעילותו ב-18 לאוגוסט.

8 תגובות

 1. אלעד

  תודה על הפוסט המקיף, בהחלט צריך לפנות זמן כדי לנצל דברים לפני האיחוד.
  יש לי שאלה לא קשורה, מראש לשלישי הבא (-:.
  אכן קיבלתי הת האויס של המבצע של איבריה.
  ראיתי שהתמחור באויס שונה בין איבריה לבריטיש, על אותן טיסות בדיוק…
  כמו כן באיבריה בחלק גדול מהמקרים לא מראה זמינות בכיוון אחד, אך יש זמינות באותו יום בטיסה הלוך חזור…
  כי כשכתבת ניתן להעביר לחשבון אישי במסגרת המבצע, השאלה אם כדאי? לא יאבדו האויס לדעתך?
  תודה מראש

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא כ״כ הבנתי את השאלה, אבל שתי הערות:

   (א) אכן התמחור של בריטיש ואיבריה מעט שונה. לפעמים הוא זהה, לפעמים בכלל לא.

   (ב) ניתן להעביר את האוויוס מהחשבון של איבריה לחשבון של בריטיש (של אותו אדם, כמובן). האם זה כדאי? תלוי בשימוש, וראה סעיף א׳. אם בסוף נובמבר עדיין יהיו לך אוויוס ללא שימוש אז וודאי שכדאי לך להעביר אותם כדי למנוע מהם לפוג (ב-1 לדצמבר).

   הגב
 2. ליאור

  יש רמז לגבי המשך האפשרות של העברה חינמית של נקודות בין בני משפחה לאחר המיזוג?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   המועדון של מאריוט כבר שנים מאפשר העברת נקודות תמורת עמלה נמוכה של 10$ לכל העברה (עד 50,000 נקודות בשנה, פטור לבעלי סטטוס גולד ומעלה). אני מאמין שזה המנגנון שישרוד אחרי ה-18 לאוגוסט.

   הגב
 3. YOEL

  האם יש שינוי עבור מי שקיבל סטטוס גבוה במועדון מריוט בזכות הסטטוס במועדון יונייטד?
  האם ההשוואה הזו נמשכת? אם כן, חבר מועדון יונייטד הרוויח סטטוס גבוה ברשת SPG. אפשרות שלא היתה פתוחה עבורו קודם.
  ומה בנוגע למועדון ריץ' קרלטון שממשיח לחיות בנפרד? למיטב הבנתי לא היתה שם השוואת סטטוס קודם, האם זה משתנה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   להבנתי – מי שמחזיק בסטטוס גולד מבלי שצבר את מספר הלילות הדרושים לסטטוס (לדוגמה: כהטבה של כרטיס אשראי או כהשוואה לסטטוס של יונייטד) ימשיך להחזיק בסטטוס גולד לאחר ה-18 לאוגוסט אלא שאז סטטוס גולד יאבד משמעותית מערכו כי המדרג משתנה. מי שמחזיק בסטטוס גולד כי צבר את מספר הלילות הדרושים לסטטוס (׳השיג את הסטטוס בדרך הקשה׳) ישודרג ב-18 לאוגוסט לסטטוס פלטינום שמבחינת ההטבות שלו שקול לסטטוס גולד הנוכחי.

   בעלי סטטוס גבוה של יונייטד אכן זכאים לסטטוס גולד של מאריוט ומכאן לסטטוס גולד של סטארווד (עד ה-18 לאוגוסט) והקדשתי לנושא פוסט נפרד בזמנו.

   המועדון של ריץ-קרלטון יסיים את דרכו גם כן ב-18 לאוגוסט.

   הגב
 4. מאיר

  פולו אפ ועדכון על הפוסט:
  יש לי שני חשבונות פעילים ב-SPG ובמריוט. המהלך לא איחד אותם בצורה אוטומטית כי הם היו על מיילים שונים. קיבלתי מייל עם הוראות לאיחוד. התהליך היה מאוד פשוט (בגדול: תעשה לוגין של SPG, תעשה לוגין של מריוט, נקסט נקסט נקסט).
  הנקודות של SPG הומרו כמו שצריך פי שלוש והיתרה הכוללת היא עכשיו במריוט.

  הגב
 5. סקירה: מלונות יוקרתיים של קבוצת מאריוט עד קטגוריה 4 - FlyingOut

  […] בקיץ האחרון מוזג מועדון SPG לתוך מועדון Marriott Rewards, כאחד הצעדים האחרונים להיעלמותה של קבוצת סטארווד. זה היה תהליך מורכב למדי. אחד השינויים המשמעותיים ביותר שחלו במועדון בעת המיזוג נוגע לחבילות-הנופש הפופולריות שנחשבו עד אז לאחד היתרונות הגדולים של המועדון. אבל מאז הן איבדו את הזוהר כי התנאים והמחירים הורעו. רבים מקוראיי הבלוג הספיקו לרכוש חבילת-נופש של המועדון רגע לפני המיזוג, במחירים ההם, ובתוך כך קיבלו לידיהם שובר המקנה שבוע באחד ממלונות הקבוצה. חבילת-הנופש הבסיסית כללה שובר שהיה תקף למלונות עד קטגוריה 5 בלבד, ולאחר המיזוג שונו התנאים כך שאותו שובר תקף מאז למלונות עד קטגוריה 4 (ובמקביל מלונות רבים של שינו קטגוריה). שוברים אלו תקפים לשנה אחת מיום הנפקתם – כלומר, עד אוגוסט 2019 לאלו שרכשו את חבילת-הנופש באוגוסט 2018 לפני המיזוג. […]

  הגב

השאר תגובה