בינואר פרסמתי פוסט כתזכורת לעובדה שכל נוסע תכוף יודע: הזמנות צדשלישי (סוכן), ככלל, לא מאפשרות צבירת קרדיט במועדוני הלקוחות של המלונות. הזמנות כאלו גם פוטרות את המלון מלהעניק לאורח הטבות שמגיעות לו בזכות סטטוס שהוא מחזיק, וכך כתוב במפורש בתקנוני הפעילות של מועדוני המלונות השונים, אם כי מלונות רבים בפועל כן מכבדים את הסטטוס של האורח בכל הזמנה.

באופן טבעי צבירת קרדיט וקבלת הטבות סטטוס הם שני דברים חשובים מאוד לנוסעים תכופים ובפרט לאלו שמחזיקים בסטטוס גבוה. ועדייןלקרדיט ולהטבות יש משקל מוגבל, או שווי כספי במילים אחרות, שאותו ניתן לשקלל פנימה כדי להחליט אם בכל זאת משתלם לבצע את ההזמנה דרך סוכן.

לילה בבנגקוק

כחלק מהנסיעה האחרונה שלי, מסביב לעולם עם שבוע באסיה, נדרשתי ללילה במרכז בנגקוק. הייתה לי הזמנה (יקרה) במלון של רשת פארק הייאט, שבו טרם ביקרתי בעווני, אך בימים שלפני השהייה התחלתי לבדוק חלופות.

בין השאר בדקתי את המחירים באתר Club1Hotels. מצאתי תעריף מוזל במיוחד לסוויטה במלון של רשת קונראד – 91.53$ בלבד! ואם זה לא מספיק אז באותו סופ״ש האתר גם הציע 10% הנחה על כל הזמנה וכך יצא שהמחיר הסופי היה רק 82.38$.

מכיוון שמדובר בהזמנה דרך סוכן הנחתי שלא אקבל הטבות כלשהן במלון, על אף שאני מחזיק בסטטוס גולד של הילטון (אחת ההטבות של כרטיס אמקס פלטינום), וכמו כן הנחתי שלא אצבור נקודות עבור השהייה. המחיר היה נמוך מספיק כדי להצדיק את הבחירה הזאת.

Conrad Bangkok C1H Res

צ׳קאין

כשהגעתי למלון ציינתי שאני מודע לעובדה שההזמנה שלי בוצעה דרך סוכן אבל אשמח אם בכל זאת מספר החבר שלי במועדון Hilton Honors יעודכן בהזמנה. לא כל המלונות מסוגלים לעשות את זה, או מוכנים לעשות את זה, אבל לרוב זה אפשרי. במקרים כאלו פקיד הקבלה בדר״כ יסביר בנימוס שבגלל שמדובר בהזמנת צדשלישי אין כל משקל לחברות במועדון ושעדכון ההזמנה הוא הליך פורמלי בלבד.

פקיד הקבלה עדכן את ההזמנה. להפתעתי הוא ציין שבגלל הסטטוס שלי אני זכאי לארוחת בוקר בחינם במסעדת המלון וצ׳קאאוט מאוחר אם ארצה. ביקשתי וקיבלתי צ׳קאאוט מאוחר בשעה 14:00 שאח״כ דחיתי לשעה 15:00.

אני רוצה להבהיר שמדובר במקרה די חריג אבל מקרים כאלו שכיחים יותר במלונות של קבוצת הילטון מאשר במלונות של קבוצות אחרות. נראה שבקבוצת הילטון יש הנחייה (לא מחייבת, אומנם) כן לכבד הטבות סטטוס לאורחים לפנים משורת הדין גם בהזמנות צדשלישי.

לאחר השהייה

במהלך הסופ״ש האחרון, כיומיים אחרי הצ׳קאאוט, הופתעתי מאוד לגלות שקיבלתי קרדיט מלא על הלילה בבנגקוק. קיבלתי 610 נקודות בסיס בתוספת בונוס בזכות המבצע התקופתי הנוכחי ובונוס נוסף בזכות הסטטוס במועדון. כלומר, קיבלתי נקודות לפי מחיר בסיס של 61$ בלבד.

Hilton Credit

לסיכום

תמיד משמח לראות מלונות שבוחרים לכבד סטטוס גבוה גם כשההזמנה אינה ישירה. בעיניי זה הדבר הנכון לעשות וקבוצת הילטון צריכה לקבל ח״ח על בחירתה, בניגוד לקבוצות אחרות, לעודד מלונות לנהוג בדרך זו. במקרה שלי ארוחת הבוקר הייתה בונוס קטן בעוד האפשרות לצ׳קאאוט מאוחר הייתה חשובה יותר (כי הייתה לי טיסת ערב).

ההפתעה האמיתית הייתה קבלת הקרדיט בחשבון על השהייה. מילא אם התעריף היה גבוה במיוחד אז הייתי מבין את המוכנות אבל בתעריף כ״כ נמוך שהוא בערך שליש מזה שהציע המלון באתר שלו? מרשים.

9 תגובות

 1. אורן

  באמצע החודש הבא יש לי הזמנה לפרק הייאט בנגקוק. רשמים עליי.

  הגב
 2. רונן

  שאלה – למה לא ניסית BRG? או שאין להילטון תוכנית כזאת?

  אין לי אישית נסיון עם BRG, אבל ממה ששמעתי על התוכניות השנות, זה נראה כמו מקרה קלאסי

  הגב
  • דודי

   התשובה היא לפי דעתי שbrg היא לתעריפים שפתוחים לקהל הרחב וclub1 זה מועדון סגור .

   הגב
 3. Dror

  שאלת אוף טופיק: איך אתה מעביר את הזמן בדרך כלל בין הצ׳ק אאוט למועד טיסה מאוחר (נניח 22:00?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   קודם כל – אני משתדל שלא לבחור טיסות מאוחרות כ״כ שמכריחות אותי להעביר ׳שעות מתות׳. מבחינתי כל טיסה אחרי 19:00 היא בעייתית במובן הזה, כי לרוב צ׳ק-אאוט מאוחר מגיע עד 16:00 בלבד (או 18:00 במלונות שממש מפרגנים – אבל זה חריג). אם אין מנוס, ויש ׳שעות מתות׳, אז כמעט תמיד אבלה אותן במלון – בטרקלין או בבית קפה – בעבודה. או שאסע מוקדם לשדה ואבלה את השעות האלו בטרקלין אבל זה רק בהנחה שאני מכיר את השדה ואת הטרקלין שאליו אני מגיע (וזה בדר״כ המצב).

   באותו יום בבנגקוק הטיסה שלי הייתה ב-18:30.

   הגב
   • רונן

    למה לא להשאיר את הציוד בשמירת חפצים של המלון ולצאת לטייל בעיר?
    אח"כ אפשר להתקלח בטרקלין בשדה לפני הטיסה.
    נכון, זה פחות נוח מצקאוט מהמלון ממש לפני הנסיעה לשדה, אבל זאת לא נראית לי אלטרנטיבה נוראית.

   • Lior @ FlyingOut

    בכלל לא נוראית… אבל אם אפשר אני מעדיף שלא להידרש למקלחת בשדה.

    ברוב המקרים אני נמצא בעיר שביקרתי בה בעבר ואבקר בה עוד מספיק פעמים בעתיד אז לרוב לא דחוף לי לנצל עוד כמה שעות לשיטוט. אולי אם יש סיבה קונקרטית כמו לצאת לארוחת ערב במסעדה או למופע… אז כן, וודאי, אעשה כמו שכתבת.

השאר תגובה