בשבוע שעבר המלצתי על כרטיסי הגולד והפלטינום של אמקס שניתן לקבל בתנאים מועדפים תודות לשת״פ של אמקס עם ׳אנשים ומחשבים׳ (לחצו כאן). בין השאר ניתן להנות מכרטיס הפלטינום המצוין, בו אני מחזיק בעצמי, בהנחה של 50% בדמי השימוש החודשיים למשך שנה אחת (כ-13.5$ במקום 27$ לחודשכך שעדיין לא מדובר בכרטיס זול).

כרטיס הפלטינום של אמקס מגיע עם סל הטבות משמעותי למדי, ובפרט הטבות שימושיות לנוסעים תכופים שאוהבים את החיים הטובים, והשנה סל ההטבות הזה אפילו שודרג. מחזיקי כרטיס הפלטינום יכולים להנות כעת מסטטוס גולד במועדון Hilton Honors (קבוצת הילטון) וסטטוס גולד במועדון Radisson Rewards (קבוצת רדיסון, לשעבר נקרא ׳Club Carlson׳).

Amex Platinum Package 3.1

הנה אוסף שאלות ותשובות:

כיצד לקבל את שדרוג הסטטוס?

פשוט התקשרו למוקד הפלטינום של אמקס בישראל: 1-800-507-507.

בתפריט הקולי יש לבחור ב׳שירות לקוחות׳ (להקיש 5). לאחר הקשת מספר תעודת הזהות בשלב הבא השיחה תועבר למוקד הפרימיום של אמקס ושם יידעו לטפל בבקשה בזריזות.

תוך כמה זמן מתעדכן הסטטוס?

בתוך מספר ימים. לא מיידית.

לכמה זמן תקף הסטטוס?

הסטטוס תקף כל עוד הלקוח מחזיק בכרטיס הפלטינום וכל עוד ההסכם בין אמקס לקבוצות הילטון ורדיסון נשאר כפי שהוא כיום. כלומר, פורמלית אין תוקף נקוב לסטטוס מרגע שניתן והוא אמור להתחדש אוטומטית כל שנה כל הכרטיס בתוקף כאמור. אין צורך לחדש את הסטטוס אקטיבית בכל שנה מחדש.

אני לא יודע לומר מה קורה כאשר לקוח מבטל את כרטיס הפלטינום שלו. סביר להניח שבמקרה כזה מוקד הפרימיום פונה אקטיבית למועדונים האלו כדי לעדכן אותם שהלקוח לא זכאי להטבה יותר וייתכן שאז הסטטוס הגבוה יבוטל מיידית (או יישאר בתוקף עד תום אותה שנת חברותאבל זה הימור על התרחיש הטוב ביותר).

האם ההטבה זמינה גם לכרטיס פלייקארד פרימיום אמקס?

למיטב הבנתי לא. כרטיס הפלייקארד פרימיום אומנם מוגדר ״פרימיום״ ואומנם שירות הלקוחות לבעלי כרטיס זה ניתן באמצעות מוקד הפרימיום של אמקס אבל הכרטיס לא מקנה את כל ההטבות של כרטיס הפלטינום ובין השאר את ההטבה הנ״ל.

מהן ההטבות העיקריות של סטטוס גולד במועדון של הילטון?

 • ארוחת בוקר זוגית חינם בכל שהייה במלונות הקבוצה.
 • אפשרות לקבל שדרוג לחדר אקזקיוטיב עם כניסה לטרקלין.
 • בונוס של 25% בצבירת נקודות משהיות.
 • הטבה של ׳לילה חמישי חינם׳ במימוש נקודות ללילותבונוס.
 • פטור מתשלום עבור האורח השני בחדר במלונות בהם יש תשלום כזה.
 • צ׳קאאוט מאוחר (עד 14:00, לפעמים עד 16:00) על בסיס זמינות במלון.

סטטוס גולד של הילטון הוא אולי סטטוסהביניים הטוב ביותר בתעשייה כיום והוא עמוס בהטבות שימושיות למדי. הניסיון האישי שלי עם הסטטוס הזה חיובי מאוד ואני זכיתי לשדרוגים רבים ויחס מועדף כשהחזקתי בסטטוס הזה בעבר (כיום אני דיימונד, אבל בעוד כמה ימים אחזור לגולד). שדרוג לחדר אקזקיוטיב הוא מקרי, בגדר 50-50 במלונות בהם יש טרקלין בכלל, אבל בכל מקרה מובטחת ארוחת בוקר מלאה במסעדה (אבלכשמלון נותן שדרוג לחדר אקזקיוטיוב זה לפעמים יבוא על חשבון האפשרות להנות מארוחת בוקר במסעדה אם מוגשת ארוחת בוקר בטרקלין).

לפרטים נוספים על הסטטוס בפוסט שכתבתילחצו כאן.

לפרטים נוספים על הסטטוס באתר המועדוןלחצו כאן.

מהן ההטבות העיקריות של סטטוס גולד במועדון של רדיסון?

 • בונוס של 25% בצבירת נקודות משהיות.
 • הנחה קבועה של 15% על אוכל ומשקאות במלונות.
 • אפשרות לקבל חדרים משודרגים. פורמלית לא כולל סוויטות.
 • צ׳קאין מוקדם וצ׳קאאוט מאוחר על בסיס זמינות במלון.
 • הטבה של ׳חדר מובטח׳ בהזמנה של 72 שעות מראש לפחות.

סטטוס גולד של רדיסון הוא סטטוס חלש למדי אבל בהחלט כדאי לבקש אותו אם יש לכם כרטיס פלטינום של אמקס. הניסיון האישי שלי עם הסטטוס הזה סה״כ חיובי ויצא לי לקבל בזכותו מספר שדרוגים ויחס מועדף במידה סבירה. לא זכור לי שאי פעם קיבלתי שדרוג לסוויטה או ארוחת בוקר בחינם לפנים משורת הדין.

לפרטים נוספים על הסטטוס בפוסט שכתבתילחצו כאן.

לפרטים נוספים על הסטטוס באתר המועדוןלחצו כאן.

לסיכום

כל הכבוד לאמקס על שדרוג סל ההטבות לכרטיס הפלטינום ובפרט על הוספת סטטוס גולד של הילטון כהטבה לכל מחזיקי הכרטיס בצורה פורמלית. עד כה נהג מוקד הפרימיום להציע את ההטבה הזאת על בסיס פרטני, ולא פורמלי, ללקוחות שידעו לבקש אותה. כמו כן, עד לאחרונה הסטטוס שניתן במועדון קלאב קרלסון היה סילבר בלבד ולא גולד.

עבור נוסעים מזדמנים שמעדיפים מלונות של קבוצת הילטון, וכמובן גם עבור נוסעים תכופים, ההטבה של סטטוס גולד במועדון HH יכולה לבדה להצדיק את דמי השימוש החודשיים של הכרטיס. מה גם שהטבה נוספת היא כרטיס פלטינום נוסף בחינם (מיועד בעיקר לבן/בתזוג אבל לא בהכרח). כלומר, זוג יכול לשלם בערך 320$ לשנה כדי להחזיק בכרטיסי פלטינום ואם אותו זוג מעריך את ההטבות של סטטוס גולד של הילטון ב-30$/לילה, למשל, אז מספיקים 11 לילות בשנה בלבד כדי להצדיק את עלות הכרטיס.

15 תגובות

 1. אודי

  מעולה….אחלה סטטוס וללא ספק סטטוס הביניים הכי טוב בשוק.
  רק מוזר שהם לא מודיעים על זה בצורה אקטיבית..

  אשתמש בזה אחרי שיפוג לי הדימונד בהילטון שקבלתי כסטטוס מאץ מסטארווד (שם אני לייפטיים פלטינה).

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, כמה נוח שיש סטטוס מובטח באופן קבוע שלא צריך לדאוג לחידושו (ובמקרה שלך – שניים!).

   הגב
   • אודי

    רק נקווה שמאריוט לא תבטל את העניין של הלייפטיים כעת אחרי שהשתלטו על סטארווד..

 2. chaim

  ציטוט – "כלומר, זוג יכול לשלם בערך 320$ לשנה כדי להחזיק בכרטיסי פלטינום ".
  למה 320$ ?!
  כעת עם המבצע התשלום הוא כ160$,לשנה,לזוג.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   התייחסתי לדמי השימוש של הכרטיס ללא הנחה (כ-27$ לחודש) מכיוון שההנחה תקפה לשנה אחת בלבד.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כביכול מלונות חייבים להציע חדר מקטגוריית-הבסיס לכל בעל סטטוס גולד שמבקש לפחות 72 שעות לפני מועד הצ׳ק-אין לשימושו האישי. הכוונה היא למלונות שמציגים תפוסה מלאה ולא מוכרים יותר חדרים באותו לילה. כלומר, בעל סטטוס גולד יכול לכפות על המלון לפנות חדר. זו הטבה די נפוצה האמת ויצא לי להשתמש בה מספר פעמים לאורך השנים (אם כי לא במסגרת המועדון הזה…).

   אבל יש המון כוכביות. ראשית – מלון יכול לסרב לכבד את ההטבה הזאת בלילות מסוימים ובפרט כשהוא מארח אירוע חשוב או כשמתקיים אירוע רשמי גדול בסביבתו הקרובה. שנית – כל מלון מחוייב להציע רק מספר מצומצם של חדרים כהטבה כזאת בכל לילה נתון ובכל מקרה כל חבר מועדון יכול להזמין בדרך זו רק חדר אחד. שלישית – התעריף הנדרש במקרים כאלו הוא ׳תעריף מלא׳ (Rack Rate) שהוא בדר״כ די גבוה ולכן אולי משתלם לנוסעים עסקיים שלא משלמים את החשבון וחייבים להתארח במלון מסוים בלילה מסוים (ועבורם בעצם ההטבה הזאת קיימת).

   נדירים המקרים שההטבה הזאת באה לידי ביטוי ו׳מצילה את הנסיעה׳.

   הגב
 3. מאיר

  מעולה! לא ידעתי. וחבל, רק בחודשיים האחרונים הייתי פעמיים בהילטון ושילמתי על ארוחת בוקר…

  הגב
 4. מבוא: מסביב לעולם בכיוון מערב - FlyingOut

  […] את הלילה האחרון ביפן ביליתי במלון של רשת רדיסון ליד שדה התעופה בנאריטה. זה מלון מצוין שיצא לי להתארח בו בעבר ושמחתי על ההזדמנות לחזור. הלילה עלה רק 6,200 יין (55$) בתעריף מוזל במבצע DreamDeals שכלל גם 5,000 נקודות בונוס (וסה״כ צברתי כ-6,400 נקודות מהשהייה). אני מחזיק בסטטוס גולד במועדון Radisson Rewards בזכות כרטיס האמ…. […]

  הגב

השאר תגובה