בונוס נדיב ברכישת מיילים של איג׳יאן

מועדון התעופה Miles+Bonus במבצע לא-שיגרתי-במיוחד במסגרתו יכול כל חבר מועדון לרכוש בין 1,000 ל-50,000 מיילים ולקבל בונוס של 50%. המחיר הרגיל למיילים הוא 25 אירו ל-1,000, כך שבשקלול הבונוס המחיר יורד ל-16.7 אירו ל-1,000 (כ-19.3$). איג׳יאן שותפה בברית סטאר כך שניתן להשתמש במיילים של המועדון כדי לרכוש מושבים בטיסות של כל חברה בברית וטבלאות המימוש של המועדון אטרקטיביות למדי (ראו כאן). מעולם לא נתקלתי בבונוס גבוה יותר שהציע המועדון. זו כמובן לא סיבה לרכוש מיילים בצורה ספקולטיבית לגמרי, אבל סה״כ בהחלט אפשר לחלץ מהמיילים של איג׳יאן ערך גבוה במימוש.

נחתה הטיסה הראשונה בקו התעופה הארוך בעולם

טיסה SQ22 – הטיסה האולטרה-ארוכה בקו החדש של חברת התעופה סינגפור איירליינס משדה התעופה צ׳אנגי בסינגפור (SIN) לשדה התעופה ניוארק ליברטי (EWR) שליד ניו-יורק – נחתה לאחר שעברה מרחק של מעל ל-15,0000 ק״מ בכ-17.5 שעות טיסה. הקו הזה, שמחבר בטיסת נון-סטופ את סינגפור וניו-יורק, היה פעיל במשך מספר שנים (גם ע״י סינגפור איירליינס) עד שהוחלט לסגור אותו בשל חוסר כדאיות כלכלית. בזמנו שירתו בקו מטוסי איירבאס A346 עם קונפיגרצייה ייחודית שכללה מחלקת עסקים בלבד (והמחירים היו גבוהים מאוד, כצפוי). לאחרונה קיבלה חברת התעופה הסינגפורית מטוסים חדשים של איירבאס מדגם A350-900ULR שתכליתם לאפשר טיסות בקו אולטרה-ארוכים והם נבחרו מראש להתנעת הקו מחדש. במטוסים החדשים קונפיגרצייה ייחודית גם כן שכוללת 94 מושבים במחלקת פרימיום ו-67 מושבים במחלקת עסקים.

9,000 אוויוס להשכרת רכב של שלושה ימים ומעלה

מבצע אטרקטיבי למדי של מועדון התעופה של איבריה וחברת השכרת הרכב אוויס. במסגרת המבצע יכולים חברי מועדון IberiaPlus להנות מבונוס של 9,000 אוויוס (בשווי ריאלי של מעל ל-100$) בהשכרת רכב מקטגוריה C ומעלה לשלושה לילות ומעלה ובתנאי שההשכרה כוללת גם סופ״ש. להזמנות והשכרות בין ה-4 לאוקטובר וה-15 לדצמבר. זיכרו שניתן להעביר בחופשיות, וכמובן בחינם, אוויוס מחשבון במועדון של איבריה לחשבון של אותו אדם במועדון של בריטיש.

שדה התעופה קנדי בניו-יורק (JFK) יעבור שדרוג מקיף

ניו-יורק היא אייקון אמיתי. מבחינות מסוימות היא הבירה התרבותית של העולם. את העיר פוקדים אינספור תיירים מכל קצוות תבל והיא העיר המתויירת בארה״ב. ובכל זאת – שלושת שדות התעופה שמשרתים את ניו-יורק (לה-גווארדיה, ניוארק ליברטי וקנדי) מדורגים באופן עקבי בתחתית רשימת שדות התעופה הבינ״ל של ארה״ב. בעיניי קנדי הוא הגרוע ביותר בחבורה הפוקפקת הזאת, למרות שגם השניים האחרים מזעזעים. קל וחומר ביחס לשדות התעופה המודרניים ביותר באסיה ובאירופה. אז אולי מעט מדי ומאוחר מדי אבל הרשויות בניו-יורק הודיעו לאחרונה עד תוכנית מקיפה לשדרוג שדה התעופה בעלות כוללת של 13 מיליארד דולר. זה לא תהליך קצר, נוח או פשוט – אבל לפחות זה תהליך בכיוון הנכון. בהצלחה עם זה.

ריכשו נקודות של מועדון IHG Rewards ב-5$ ל-1,000

המבצע חוזר על עצמו השנה בתדירות גבוהה יותר מאשר בשנים קודמות. מה גם שהמועדון הוריד את מחיר הבסיס לנקודות לפני מספר חודשים. במסגרת המבצע הנוכחי, שיימשך עד ה-31 לאוקטובר, ניתן להנות מבונוס של עד 100% ברכישת נקודות. הבונוס מדורג וכדי להנות מהבונוס המקסימלי יש לרכוש 30,000 נקודות ומעלה (עד לתקרה שנתית מותרת של 100,000 נקודות). בשקלול הבונוס המקסימלי המחיר יורד עד 5$ לכל 1,000 נקודות. לילות-בונוס במועדון מתחילים מ-5,000 נקודות בלבד במסגרת מבצע PointBreaks ומ-10,000 נקודות באופן שיגרתי (למלונות מקטגוריה 1, ואין רבים כאלו).

הדרכון היפני הפך לחזק ביותר בעולם

כך ע״פ דו״ח חדש שפורסם השבוע. מחזיקי דרכון יפני יכולים להיכנס ל-190 מדינות בעולם ללא צורך בויזה כלל או בקבלת ויזה בשדה התעופה לאחר הנחיתה. למקום השני הגיע הדרכון הסינגפורי (189 מדינות). הדרכון האמריקני הגיע רק למקום החמישי (186 מדינות) כשאת מקומות 3, 4 ו-5 חולקות מספר מדינות עם דירוג זהה.

בונוס של 30% בהמרת נקודות למיילים של יונייטד

מבצע אטרקטיבי של מועדון התעופה MileagePlus, שיימשך עד ה-30 לנובמבר, במסגרתו יינתן בונוס של 30% לכל המרה של נקודות מתשעה מועדוני מלונות מובילים ומועדון הלקוחות של חברת השכרת הרכב הרץ. הבונוס מוגבל ב-25,000 מיילים, כך שבעצם אין הגיון אמיתי להמיר נקודות ליתרה מצטברת של יותר מ-83,333 מיילים. אני לא ממליץ להמיר באופן ספקולטיבי, גם במסגרת מבצע כזה, כי בהמרה עצמה יש איבוד ערך משמעותי בדר״כ. אבל אם במקרה חסרה לכם יתרת מיילים למימוש רצוי ויש לך נקודות שאפשר להמיר – זו הזדמנות לא רעה.

וויזאייר משנה את מדיניות הכבודה בטיסותיה

חברת הלואוקוסט וויזאייר, תאמינו או לא, היא רשמית חברת התעופה הזרה הפעילה ביותר בנתב״ג. בספטמבר היא הטיסה יותר מ-99,000 נוסעים והייתה אחראית לבערך 4.5% מכלל התעבורה בנתב״ג (בערך חמישית מאלעלֿ, וזה מכובד מאוד). החברה מפעילה כיום 16 קוים בהמראה מנתב״ג ורק אחד מהם עונתי. בעיניי מדובר בחברת תעופה טובה מאוד שממשיכה להציג חדשנות בתחומה. השינויים שהוצגו עתה למדיניות הכבודה, שייכנסו לתוקף ב-1 לנובמבר, נראים הוגנים למדי ולא דרמטיים – אבל כדאי להכיר אותם אם אתם צפויים לטוס בקרוב עם החברה.

31 תגובות

 1. Guy

  בהמרת נקודות של מריוט למיילים של יונייטד מקבלים תמיד תוספת של 10%. ובהעברת 60,000 נקודות מקבלים עוד 25% בונוס. יחד עם המבצע הנוכחי של יונייטד (30%) זה יוצא 78.75% תוספת ואז לדעתי אין איבוד ערך ואולי אפילו עליה תלוי במימושים. אני בחרתי להמיר…
  יוצא כמעט 0.6 מיילים לנקודה.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   יש מקרים בהם ההמרה כדאית בהחלט. לא התכוונתי לטעון אחרת. רק התכוונתי שברוב המקרים גם אחרי בונוס המרה של 30% זה לא כדאי להמיר בצורה ספקולטיבית.

   המועדון של מאריוט מציע את יחס ההמרה הגבוה ביותר באופן שיגרתי.

   הגב
   • ערן

    שוקל גם להמיר נקודות של מריוט שיפוגו עוד מספר חודשים ולא נראה שינוצלו בקרוב או שתהיה פעילות שתאריך את חיי החשבון.
    יש לי 77K נקודות.
    כמה מיילים של יונייטד אוכל לחלץ מהן עם הבונוסים השונים?

    תודה

   • Lior @ FlyingOut

    אתה יכול להמיר 60,000 נקודות. באופן רגיל תקבל עבורן 25,000 מיילים אבל עם הבונוס של המבצע הנוכחי זה יעלה ל-32,500 מיילים.

    אם תרצה להמיר את היתרה כולה – 77,000 נקודות – תקבל סה״כ קרוב ל-40,000 מיילים.

   • Guy

    להבנתי 60,000 נקודות יומרו ל35,750 אחרי הבונוס לפי החישוב הבא: (60000+15000) לחלק ל-3, כפול 1.1, כפול 1.3.
    אם תמיר רק-60K (מה שאני עשיתי) ההמרה תאפס את השעון במריוט לעוד שנה וחצי.

   • Lior @ FlyingOut

    אה, אוי, שכחתי מיחס ההמרה המועדף בתוכנית RewardsPlus. אתה כמובן צודק.

    התגובה הקודמת שלי בעצם נכונה לכל מועדון תעופה למעט MileagePlus.

  • Lior @ FlyingOut

   בשנים האחרונות ראינו את החברה משיקה כל מיני שירותים שונים שיכולים להיות שימושיים מאוד. אפשרות ׳לנעול׳ מחיר לכרטיסים, אפשרות להזמין כרטיס לנוסע נוסף מבלי לבחור בשמו מראש, אפשרות לקבל החזר של 10% על הזמנות בבוקינג בתור קרדיט, פאס הטבות שנתי ועוד.

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם שינוי מדיניות הכבודה של ‏WIZZ AIR ‎משליך על כרטיסים שנרכשו לפני פרסום המדיניות החדשה?
  ואם כן האם הדבר הוגן שאדם רכש כרטיס במחשבה שיוכל לקחת טרולי לטיסה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בעיניי מדובר בשינוי שהוא לא רק הוגן אלא חיובי.

   כיום החברה מאפשרת לכלל הנוסעים לעלות למטוס עם טרולי במשקל של עד 10 ק״ג, כך שלכאורה מדובר בשינוי שלילי, אבל שים לב שזה תחת הערה מפורשת שע״פ שיקול דעת החברה ייתכן ואותן מזוודות טרולי יצטרכו להישלח ככבודה (ללא תוספת תשלום) כי החלל בתאי האיחסון שבתוך המטוס מוגבל. כלומר, וויזאייר מעולם לא הבטיחה שנוסע שיגיע לשדה עם טרולי יוכל באמת לעלות את הטרולי למטוס. התוצאה בפועל היא שכולם הגיעו עם טרולי ולפעמים נוצרו ויכוחים (כשאנשים לא טרחו לקרוא את האותיות הקטנות).

   החל מה-1 לנובמבר מי שירצה לעלות למטוס עם טרולי יצטרך לשלם תוספת כספית. בעיניי, כאמור, זה שינוי חיובי כי זה מזרז את הליך העלייה למטוס ומוריד דרמטית את העומס בתאי האיחסון שבתוך המטוס.

   נוסעים שהזמינו כרטיסים וקיוו לעלות למטוס עם הטרולי שלהם (הטבה שאינה מובטחת!) מקבלים שדרוג אוטומטי להזמנה ויהיו רשאים לשלוח את הטרולי ככבודה לבטן המטוס ללא עלות. כלומר, בפועל, אותם נוסעים קיבלו הטבה של 10 ק״ג נוספים. הוגן? ועוד איך הוגן.

   הגב
   • לאון

    אני חושב שיש איזה בלבול פה. עד עכשיו טרולי היה חינם, ואם נגמר מקום במטוס שלחו אותו בגייט בחינם.
    מנובמבר, אם רוצים טרולי חייבים או לקנות 10 קילו מזוודה או לקנות פרוירטי.
    בשני המקרים משלמים כסף.

    כלומר, הרעה בתנאים – וממש גדולה!

   • Lior @ FlyingOut

    לנוסע שרוצה לעלות עם טרולי למטוס ולא לשלם על זה – כן, השינוי שלילי. לשאר הנוסעים – השינוי חיובי. לנוסעים שכבר רכשו כרטיסים לטיסות עתידיות – הם זכאים לשלוח מזוודה של עד 10 ק״ג בחינם לבטן המטוס (טרולי, אם ירצו) ובנוסף להעלות עם תיק יד למטוס (עד 10 ק״ג גם כן) כך שהם קיבלו הטבה שסה״כ מעמידה אותם במצב טוב יותר מהמצב המקורי וזה הוגן.

   • לאון

    מי זה שאר הנוסעים?
    אם מורידים משהו שהיה ניתן עד עכשיו חינם, זה הרעה לכל הנוסעים. לא משנה כמה PR החברה מנסה לדחוף עם המהלך.
    אין כאן שום שינוי חיובי איך שלא תסתכל על זה.
    לגבי נוסעים שכבר קנו כרטיס, מדובר על משהו שתוך כמה חודשים נגמר, ומאותו הרגע המצב של כולם מורע.

   • Lior @ FlyingOut

    הם פשוט הסירו הטבה לא-מובטחת שהייתה קיימת עד כה. לכאורה הרעה בתנאים, כן.

    עבורי לדוגמה, כנוסע שכן מוכן לשלם עבור פריוריטי, מדובר במהלך חיובי כי מעתה העלייה למטוס תהיה מהירה יותר ויהיה קל יותר למצוא מקום לטרולי בתאי האיחסון. בעיניי לואוקוסט צריך להישאר לואוקוסט.

 3. Elad

  ליאור שלום,
  לגבי המבצע של איג׳יאן כתבת "שטבלאות המימוש של המועדון אטרקטיביות למדי". אתה יכול בבקשה להרחיב טיפה, או להשוות למועדונים אחרים? נכון שישראל מוגדרת כחלק מאירופה דבר שהוא יתרון.

  הגב
   • Lior @ FlyingOut

    המועדון אכן דורש היטל-דלק, אבל הוא לא גבוה מאוד בכל המקרים. תלוי בחברת התעופה שמפעילה את הטיסות ובשדה המוצא.

  • Lior @ FlyingOut

   בגלל שישראל מקוטלגת כחלק מאירופה זה הופך את כרטיסי הבונוס לכיוון מערב לאטרקטיביים יותר ביחס למועדונים אחרים. העלות של כרטיס בונוס הלוך/חזור מת״א לסן-פרנסיסקו, לדוגמה, משמעותית נמוכה יותר מבמועדונים אחרים בברית סטאר (למעט M&M שגם מקטלג את ישראל כחלק מאירופה לטובת מימוש כזה).

   באופן כללי טבלאות המימוש של M+B נוחות למדי. ראשית – המועדון מחלק את העולם למעט אזורים, ביחס למועדונים אחרים, וזה יתרון בפני עצמו גם בבחינת נוחות השימוש וגם בבחינות העלויות. שנית – התעריפים עצמם די נמוכים. כך, לדוגמה, כרטיס בונוס בכיוון-אחד בתוך מזרח-אסיה (אזור ענק שכולל את כל המדינות בין סינגפור ליפן) עולה סה״כ 21,000 מיילים במחלקת העסקים.

   הגב
 4. michael7070

  מה הכדאיות לכרטיסים מזרחה? למשל כרטיס בונוס מישראל למרכז אסיה באקונומי יעלה 60000 נקודות לעומת 40000 אם ישראל היתה משויכת למזה״ת

  הגב
 5. hemedr

  יש אפשרות לשלם במיילים על כרטיס ממיילים של יונייטד ואיגיאן ביחד? או בכלל אם יש אפשרות כזו בשותפויות אחרות כלשהן? כלומר להשלים מיילים ממועדון אחר בברית ואותו שם של לקוח.
  מניח שלא אבל אולי תפתיע אותי

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא.

   אין אפשרות להעביר נקודות בין חשבונות במועדוני תעופה שונים ואין אפשרות לאחד יתרות בחשבונות שונים לטובת כרטיס בונוס אחד. כמובן שמועדוני תעופה רבים מאפשרים רכישת כרטיס בונוס בכיוון-אחד וכך בעצם אפשר להשתמש ביתרות משני מועדוני תעופה שונים כדי לממן נסיעה אחת – אבל כל כרטיס יעמוד בפני עצמו ויונפק ע״י מועדון אחר.

   החריג לכלל הזה הוא שניתן להעביר אוויוס בין חשבונות של אותו אדם במועדוני התעופה השונים במסגרת קבוצת IAG (ובפרט בין המועדונים של בריטיש ואיבריה – שהם שני המועדונים הגדולים בקבוצה).

   הגב
 6. אריה

  בהקשר לרכישת מיילים של איג'יאן
  יש לי 14,000 מיילים.
  איזה שימוש הכי פרקטי ניתן לעשות איתם? אולי אפילו ארכוש עוד קצת במבצע הנוכחי על מנת להצליח לממש משהו נדיב.
  ממה שראיתי עד היום רכישת בונוס בתיירים ב15K מיילים לא כלכלית בכלל, כשלרוב רכישה בכסף כדאית יותר.
  מה הניצול הנכון שעומד לרשותי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תמיד טוב להשתמש בנקודות/מיילים לכרטיסי בונוס במחלקות הפרימיום ולא במחלקת התיירים. יתרה של 14,000 מיילים אינה גבוהה מספיק כדי להיות אפקטיבית ולכן השלמת מיילים ברכישה זה רעיון טוב (וזה בגדר ׳הגנה על ההשקעה הקיימת׳, אם תרצה).

   כרטיס הלוך/חזור לאירופה בביזנס עולה 50,000 מיילים ואתה יכול כמובן לרכוש גם כרטיס בכיוון-אחד ולחזור בכרטיס בכסף. אז תצטרך לרכוש עוד 11,000 מיילים במינימום. אם אתה רוצה ללכת בגדול יותר אז כרטיס הלוך/חזור לארה״ב בביזנס עולה רק 90,000 מיילים – וזה מימוש פנטסטי למיילים – אבל זה כמובן אומר שתצטרך לרכוש את רוב המיילים הדרושים לכרטיס.

   הגב
  • Elad

   יתרה קטנה של מיילים אפשר לנצל ליעד קרוב כמו לרנקה. יש לא מעט מועדים בהם כיוון אחד עולה 5600 מיילים בתיירים (מי צריך עסקים לטיסה של 50 דקות) אבל יש היטל דלק. אפשר גם לשכור רכב בקפריסין בעזרת המיילים.

   הגב

השאר תגובה