מחלקת תיירים-פרימיום של אלאיטליה

בעשור האחרון כמעט כל חברת תעופה גדולה הציגה מחלקת ביניים בין מחלקת התיירים למחלקת העסקים. השמות הנפוצים הם ״תיירים פרימיום״ או ״תיירים פלוס״ אבל אל תתבלבלו – כל חברה מציעה מוצר שונה מאוד בקטגוריה הזאת.

מחלקת תיירים-פרימיום של אלאיטליה היא באמת מחלקת שירות נפרדת אשר מהווה מוצר עדיף משמעותית על מחלקת התיירים. אלו היתרונות העיקריים:

 • המחלקה מופרדת פיסית ממחלקת התיירים. כלומר, היא בהכרח שקטה יותר וזוכה לשירות טוב יותר מהצוות. כמו כן, אין ׳טיילת׳ של נוסעים בדרך לשירותים. במחלקה זו יש בין 17 ל-24 מושבים בלבד.
 • היתר כבודה של מחלקת העסקים. כל נוסע יכול למסור לבטן המטוס שתי מזוודות של 23 ק״ג כל אחת ללא תוספת תשלום לעומת מזוודה אחת לנוסעי מחלקת התיירים. בנוסף, ישנן עמדות צ׳ק-אין ייעודיות.
 • מושב נוח יותר ומרווח יותר. במטוסי הבואינג 777 של אלאיטליה, למשל, ישנם 10 מושבים בשורה במחלקת התיירים אבל רק 8 מושבים בשורה במחלקת תיירים-פרימיום. המושבים במחלקה זו, אם כן, רחבים יותר, בעלי מרווח רגליים גדול יותר (38 אינצ׳, לעומת בערך 32 אינצ׳ במחלקת התיירים), זווית הטייה גדולה יותר (120 מעלות), ריפוד לרגליים, תאורה אישית מתכווננת, מסכי וידאו אישיים ועוד שלל פינוקים.
 • שירות מפנק יותר בטיסה. נוסעי מחלקת תיירים-פרימיום מקבלים ערכת נוחות, משקה לפני ההמראה, תפריט אוכל ושתייה מקיף יותר, קפה ממכונת אספרסו ועוד.

Alitalia Premium Economy Cabin

המבצע הנוכחי: כרטיסים החל מ-1200$ בלבד

בעמוד המבצע באתר החברה תוכלו למצוא ציטוט מחירים לשבעה יעדים בלבד: סיאול, טוקיו, סאו פאולו, ריו דה ג׳נרו, בואנוס איירס וסנטיאגו.

Alitalia Premium Economy Sale - May 2016
בפועל המבצע הוא כמעט לכל יעדי החברה שבטיסות אליהם מוצעת מחלקת תיירים-פרימיום. כך, למשל, תוכלו לרכוש כרטיס לבוסטון החל מ-1200$ בלבד או כרטיס לניו-יורק החל מ-1270$ בלבד.

Alitalia Premium Economy Fare to BOS
שמתם לב לתמונה? נכון, הטיסות בין ת״א לרומא מכורטסות במחלקת העסקים (מחלקת כרטוס C). והעובדה הזאת הופכת את הכרטיס לאטרקטיבי הרבה יותר, כי אחרי הכל אותו כרטיס במחלקת התיירים עולה כיום פחות מ-700$ באתר החברה.

תנאי הכרטיס קובעים עמלת שינוי או ביטול בסך 200$. ניתן לבצע עצירה אחת באיטליה ללא תוספת תשלום ויש להשלים את כל הטיסות עד ה-15 לדצמבר 2016.

איך להזמין את הכרטיסים האלו?

לצורך הדוגמה נניח שאתם מעוניינים בסופ״ש בניו-יורק. בחיפוש של אתר ITA Matrix תוכלו למצוא את הכרטיס הבא:

Alitalia Premium Economy Fare to JFK
אם תחפשו אותו באתר של אלאיטליה תמצאו שהטיסות הקצרות מכורטסות במחלקת התיירים בלבד. אל תטרחו לבצע חיפוש רב-יעדים (Multi-City) כי לא תוכלו בדרך זו לערבב מחלקות שירות.

Alitalia Premium Economy Fare to JFK on Alitalia Website
חיפוש בקיאק למשל יימצא תוצאות מעורבות אבל הקישור יפנה לאתר האמריקני של קיאק ששוב, כמו האתר הישראלי, ינסה לכרטס את הטיסות הקצרות במחלקת התיירים. סקייסקאנר יפנה אתכם לאתר סמארטאייר הישראלי שבו פרטי ההזמנה לחלוטין לא ברורים.

המלצתי היא שתמצאו את הכרטיס הרצוי לכם באמצעות המטריקס ואז חפשו אותו להזמנה באתר אקספדיה האמריקני. צמצמו את החיפוש לאלאיטליה ולמחלקת תיירים-פרימיום, וככה זה אמור להיראות:

Expedia Search for Alitalia Premium Economy Tickets
התוצאות של אקספדיה נכונות ובמסך ההזמנה תוכלו לראות שוב את פרטי הטיסות המלאים, הנה לדוגמה:

Alitalia TLV-EZE Flights Details on Expedia

שימו לב: תנאי התעריף לא מתייחסים ספציפית לטיסות מת״א לרומא (פנים-אירופיות, מבחינת אלאיטליה, וזהו לא תעריף אקסקלוסיבי לת״א) אבל מתקבל הרושם שהטיסות האלו צריכות להיות מכורטסות במחלקת התיירים בלבד. אקספדיה מציעה את הטיסות האלו במחלקת העסקים, שחור על גבי מסך, ואני מאמין שאם מדובר בטעות הרי שניתן יהיה לבטל את הכרטיסים ללא קנס. משזה נאמר, אם תרכשו כרטיס כאמור ליעד בארה״ב ואלאיטליה תנסה לבטל אותו בטענה שהטיסות הקצרות אמורות להיות מכורטסות במחלקת התיירים בלבד – שווה יהיה לכם לפנות למשרד התחבורה האמריקני (DOT) כדי להתנגד להחלטה הזאת ולקבל פיצוי מהחברה (על הוצאות נלוות שהיו לכם או כל דבר אחר) משום שמחיר הכרטיס אינו מחיר שגוי.

כמה מיילים תוכלו לצבור מכרטיסים אלו?

ניקח לדוגמה את הכרטיס מת״א לבואנוס איירס שמוצע במחיר של 1540$ בלבד.

Alitalia Premium Economy Fare to EZE

מרחק הטיסה בין ת״א לרומא עומד על 1418 מייל והטיסות מכורטסות במחלקת כרטוס C (עסקים). מרחק הטיסה בין רומא לבואנוס איירס עומד על 6919 מייל והטיסות מכורטסות במחלקת כרטוס A (תיירים-פרימיום). ע״פ נתונים אלו תוכלו לצבור את יתרות המיילים הבאות במועדוני התעופה השונים:

Alitalia Flights - Credit for Route TLV-EZE in A:C Booking Classes

לבעלי כתובת בארה״ב: כדאי לדעת שמתקיים בימים אלו מבצע של מועדון MilleMiglia (אלאיטליה) במסגרתו ניתן לצבור כפל מיילים מטיסות במחלקת תיירים-פרימיום וטריפל מיילים מטיסות במחלקת העסקים בטיסות בינ״ל ארוכות בלבד. לעמוד המבצע באתר האמריקני של אלאיטליה.

טסתם עם אלאיטליה ליעדים רחוקים באסיה, צפון-אמריקה או דרום-אמריקה? ניסיתם את מחלקת תיירים-פרימיום של החברה? אשמח לשמוע מכם בתגובות או במייל.

14 תגובות

 1. עומר

  היי,
  אני עוקב ותיק ומעריך מאוד את הידע והתרומה שלך בפורומים השונים.
  המבצע הזה של אלאיטליה נותן מחיר של 1000 דולר לניו יורק במחלקות שציינת (אולי זו הייתה ירידת מחיר). אני מתלבט מאוד האם הגיוני לשלם 400 דולר יותר עבור המוצר החצי פח שלהם. אני אמור לקבל 27 אלף נקודות בתור סילבר ולהפוך לגולד אז זה ממש מפתה, אבל אני לא יודע אם השווי הוא 400 דולר.
  אני גם מאוד רוצה לנסות אותם בפרימיום אקונומי (ובכלל כי אף לא טסתי פרמיום אקונומי)…
  אם היית מכמת את היתרונות האלה לכסף, האם ההפרש מצדיק את זה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, המבצע התעדכן (והשתפר).

   בעיניי, לאור הנתונים שציינת, כדאי לך לשלם את ההפרש. ב-400$ אתה קונה שדרוג משמעותי לחוויית הנסיעה, אפשרות לנסות בפעם הראשונה מוצר שמסקרן אותך, צבירת כמה עשרות אלפי מיילים (רק לזה שווי כספי שיכול להצדיק את הפרש המחיר) ושדרוג סטטוס כדי להוסיף כיף על כיף. רק באמת שים לב שאתה מזמין את הכרטיס כפי שהמלצתי כך שתוכל לטוס במחלקת העסקים בין ישראל לאיטליה.

   הגב
   • עומר

    תודה רבה!
    העניין הוא שיש לי כרגע 55 אלף נקודות, שחשבתי לנצל לטיסות לארה"ב במבצעי החצי מחיר שלהם ולקנות כך 2 כרטיסים ולהוסיף עליהם את המיסים שזה סדר גודל של 250 דולר לכרטיס. מה שאומר שהשווי של אותן נקודות עבורי הוא 700 דולר בערך (בהינתן טיסה לניו יורק ב600 דולר בד"כ).
    לטיסות לאירופה אני לא רואה איך אני מנצל את הנקודות האלה בכלל, זה ממש בזבוז. מה אתה היית עושה איתן ומה היית עושה אם היו שם 80 אלף?

  • Lior @ FlyingOut

   מספר הערות לגבי FB,

   (1) סטטוס גולד הוא קפיצת מדרגה רצינית במועדון. בונוס של 75% לצבירת נקודות, בחירת מושבים מועדפים והכי חשוב כניסה לטרקלינים גם עם כרטיסים באקונומי. זה סטטוס ששווה לעשות מאמץ בשבילו אם אתה קרוב.

   (2) ישראל אומנם נחשבת חלק מאירופה (מעגל שלישי) אבל לא משתתף במבצע PromoAwards. אגב, כבר מזמן המבצע לא מקנה 50% הנחה גורפת אלא ׳עד 50%׳ כשבפועל רוב הקוים מוזלים ב-20% בלבד.

   (3) העובדה שישראל נחשבת חלק מאירופה היא אטרקטיבית כשטסים מערבה. הלוך/חזור מת״א לכל יעד בארה״ב עולה רק 50,000 מיילים (פלוס מסים והיטל-דלק).

   (4) הדוגמה שנתת כדי להעריך את שווי הנקודות היא בעייתית. בחרת ביעד הזול ביותר בצפון אמריקה – ניו יורק – ובמחיר הנמוך ביותר שמוצע אליו מחוץ לעונה – בערך 600$. אלא שבפועל לא משתלם לנצל מיילים דווקא מחוץ לעונה כשיש כרטיסים מוזלים כ״כ. מה אם תרצה לטוס לסיאטל באמצע הקיץ? כרטיס כזה יכול לעלות 1200$ בקלות, ו-50,000 מיילים יכולים לחסוך לך כמעט 1000$.

   (5) אם תרצה לממש נקודות לזוג כרטיסים, ולא לכרטיס בודד, אז עם 80,000 מיילים עדיף יהיה לך להמשיך לחסוך. 120,000 מיילים, למשל, יקנו לך שני כרטיסי הלוך/חזור להוואי – כרטיסים שיכולים לעלות קרוב ל-1500$ כל אחד.

   הגב
   • עומר

    אני צריך לעשות חושבים בנוגע לחשיבות הסטאטוסץ אם לא אוכל לטוס הרבה בשנה הקרובה זה יהיה סתם מיותר להתאמץ עבור טיסה אחת שאולי תהיה, אבל זה בהחלט מפתה.
    בנוגע לסעיף 4, לא חשבתי על זה ככה בכלל. זה יכול לפתור לי בעיה גדולה מאוד בתכנון הטיול העתידי לקרוז באלסקה שהמחירים מוציאים אותי מדעתי, ולשם אני חושב שאני יכול לשאוף. 120 אלף להוואי זה מפתה מאוד, אבל אני חולם עדיין להגיע לשם איכשהו מבצעי הביזנס מדבלין/אוסלו 😀

    המון המון תודה. כנראה שאני צריך לבקר בסין שוב כדי להגיע לכמות המילים הנדרשת 🙂

 2. סוף מאי: חדשות, עדכונים ומבצעים – FlyingOut

  […] באמצע החודש המלצתי על מבצע לטיסות במחלקת תיירים-פרימיו…. בינתיים התעדכן התעריף וכעת כרטיס הלוך/חזור לניו-יורק, לדוגמה, מתחיל ממחיר של ~ 1000$ לעומת 1200$ כפי שפרסמתי באותו הפוסט. התעריף החדש הוא ליציאות עד תחילת דצמבר. אחד מקוראי הבלוג, עומר, כבר דיווח שרכש כרטיס במסגרת המבצע והוא עתיד לקבל סטטוס גולד במועדון התעופה FlyingBlue לאחר מכן. מזל טוב עומר ותהנה בניו-יורק! […]

  הגב
 3. סוף מאי: חדשות, עדכונים ומבצעים - FlyingOut

  […] באמצע החודש המלצתי על מבצע לטיסות במחלקת תיירים-פרימיו…. בינתיים התעדכן התעריף וכעת כרטיס הלוך/חזור לניו-יורק, לדוגמה, מתחיל ממחיר של ~ 1000$ לעומת 1200$ כפי שפרסמתי באותו הפוסט. התעריף החדש הוא ליציאות עד תחילת דצמבר. אחד מקוראי הבלוג, עומר, כבר דיווח שרכש כרטיס במסגרת המבצע והוא עתיד לקבל סטטוס גולד במועדון התעופה FlyingBlue לאחר מכן. מזל טוב עומר ותהנה בניו-יורק! […]

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea