ישראלים רבים חוששים לטוס עם חברות תעופה ערביות או לנחות בשדות תעופה של מדינות ערביות. הם חוששים מיחס שלילי, מהרגשת חוסר נוחות ומהטיפול שיזכו לו במידה ותתעורר בעיה. החששות האלו מובנים לגמרי. אך האם הסיכון אמיתי כ״כ? ובכלל, האם מותר למחזיקי דרכון ישראלי לבצע קונקשיין בשדות תעופה של מדינות ערביות?

Three Major Gulf Airlines - Qatar Airways, Emirates and Etihad

הערה: הפוסט הזה לא נועד להיות פוליטי או אידיאולוגי אלא אינפורמטיבי בלבד. אין לי רצון או אינטרס לקדם חברות תעופה ערביות או לעודד קוראים לנחות במדינות ערביות – אבל אני נשאל לעיתים תכופות על הנושא אז החלטתי שאכתוב פוסט עם קצת מידע וניסיון אישי.

קצת מהניסיון שלי…

לאורך השנים טסתי עם מספר מצומצם של חברות תעופה ערביות: טורקיש איירליינס, רויאל ג׳ורדניאן, קטאר איירוויס, אתיהאד איירוויס ומלזיה איירליינס. שתי חברות תעופה שאני מחכה בקוצר רוח לנסות הן אמירטס וגארודה-אינדונזיה. רוב החברות ברשימה הקצרה הזאת עומדות בשורה הראשונה של חברות התעופה בעולם מבחינת איכות.

לאורך השנים נחתתי במספר מצומצם של שדות תעופה במדינות ערביות וביניהם: עמאן (AMM), דוחא (DOH), אבו-דאבי (AUH) וקואלה לומפור (KUL). בהמשך השנה אנחת גם בדובאי (DXB) ואולי בשדות נוספים.

Doha Airport Teddy Bear

Dona Airport Teddy Bear

מעולם לא הרגשתי חוסר ביטחון או חוסר נוחות לטוס עם חברת תעופה ערבית או לנחות בשדה תעופה במדינה ערבית. אולי אני תמים, אולי אני מרגיש בטוח בעצמי יתר על המידה לאור הניסיון שלי בטיסות ברחבי העולם ואולי תחושתיי ישתנו ברגע שיהיו לי ילדים – אבל בינתיים, מבחינתי, לטוס עם חברה ערבית ולנחות בשדה של מדינה ערבית זה ממש כמו לטוס עם חברה ברזילאית ולנחות בשדה בברזיל.

כל עוד מדובר בחברת תעופה מודרנית ובשדה תעופה מודרני – אין לי דאגות.

מה מותר למחזיקי דרכון ישראלי?

כלל האצבע הוא שעם דרכון ישראלי ניתן לטוס בטיסותיה של כל חברת תעופה ולבצע קונקשיין בכל שדה שמאפשר לנוסעים להישאר בצד האווירי שלו במהלך קונקשיין. אבל יש יוצאים מן הכלל, ונמשיך בדוגמאות.

בהמשך הפוסט אספר את סיפורה של כווית איירוויס אבל לבינתיים אציין שמחזיקי דרכון ישראלי בהחלט רשאים לטוס עם החברות המובילות בעולם הערבי כמו אמירטס, אתיהאד איירוויס, קטאר איירוויס, טורקיש, גולף אייר, גארודה אינדונזיה ועוד.

במהלך קונקשיין ׳סטנדרטי׳ הנוסעים לא עוברים ביקורת דרכונים. זה נכון גם לגבי שדות תעופה במדינות ערביות. הנוסעים עוברים בדר״כ בידוק ביטחוני – לרוב ללא הצגת דרכון – ונשארים תמיד בצד האווירי של השדה. כלומר, אם נחתתם במדינה ערבית – אלא אם תדברו עברית בקול רם או תלבשו חולצה שקיבלתם בטירונות אין סיבה שמישהו יידע שאתם ישראלים.

הנה פוסט ישן עם טיפים לגבי קונקשיין מוצלח.

אלא שלא כל קונקשיין הוא ׳סטנדרטי׳ וחשוב לקחת את זה בחשבון. בשדות רבים ישנם מספר טרמינלים ואין בהכרח שהם יהיו מחוברים בצד האווירי. כלומר, קונקשיין בין טיסה שנוחתת בטרמינל אחד לטיסה שממריאה מטרמינל אחר עלולה לדרוש מעבר בביקורת הדרכונים – וזה לא תמיד אפשרי עם דרכון ישראלי. יותר נכון לומר: צאו מנקודת הנחה שזה לא אפשרי עם דרכון ישראלי.

> לדוגמה: לשדה התעופה הבינ״ל של קואלה לומפור (KUL), אחד השדות הטובים באסיה, יש שני טרמינלים בעלי השמות הקליטים ״KLIA״ ן-״KLIA2״ (ר״ת: Kuala Lumpur International Airport). הטרמינל ראשי משרת את כלל חברות התעופה בעוד הטרמינל השני משרת אקסקלוסיבית את חברות הלואוקוסט ובראשן אייר-אסיה שהשדה הוא אחד מבסיסיה הגדולים ביותר. אין מעבר בצד האווירי בין שני הטרמינלים האלו ולכן לא ניתן, למשל, לעשות קונקשיין בשדה בין טיסה של אייר-אסיה לבין טיסה של מלזיה איירליינס. לעומת זאת בהחלט ניתן לעשות קונקשיין בשדה בין שתי טיסות שמשתמשות בטרמינל הראשי.

הסיפור של כווית איירוויס

במשך יותר משלושה עשורים כוויית איירוויס הפעילה טיסות לארה״ב. בשנים האחרונות היא הפעילה טיסת חופש חמישי בין לונדון הית׳רו (LHR) לניו-יורק קנדי (JFK). בשנת 2013 ניסה בחור ישראלי לרכוש להזמין כרטיס בכיוון-אחד לאירופה בטיסת החברה וסורב משום שדרכונו ישראלי. ואני מדגיש שהוא לא ניסה לטוס לכוויית אלא ללונדון.

חברת התעופה טענה שהיא מחוייבת לציית לחוק הכווייתי וכוויית אינה מכירה בישראל כמדינה ריבונית ואוסרת על חברות מסחריות לנהל קשרים מסחריים עם אזרחי ישראל. אתר האינטרנט של כוויית איירוויס, למשל, לא הציג את ישראל ברשימת המדינות.

התביעה לא איחרה להגיע. ב-2015 קבע משרד התחבורה האמריקני (DOT) שזו מדיניות מפלה מצד חברת התעופה ודרש ממנה לשנות את המדיניות לאלתר. החברה סירבה וכתוצאה מכך נאלצה בתחילת 2016 להודיע על הפסקת הטיסות לארה״ב.

אז נכון – חברות תעופה יכולות לסרב להטיס נוסעים בגלל הדרכון שלהם, אבל בפועל רק חברות תעופה בודדות בעולם מרשות לעצמן לקיים מדיניות כזאת. אני יכול רק להניח שגם אייר-איראן לא תסכים להטיס ישראלים במידה והיא תפעיל טיסות חופש חמישי בשלב כלשהו.

באילו שדות תעופה אפשר לנחות?

הנה רשימה חלקית של שדות תעופה בהם ניתן לבצע קונקשיין עם דרכון ישראלי ואפילו ניתן לעבור את ביקורת הגבולות:

עמאן (AMM)

טרמינל יחיד בשדה. ניתן להיכנס למדינה ואין צורך להוציא ויזה מראש.

קהיר (CAI)

שלושה טרמינלים בשדה – אחד מהם סגור בשלב זה. ניתן להיכנס למדינה אך יש צורך להוציא ויזה מראש.

איסטנבול (IST)

שני טרמינלים בשדה – רק אחד מהם לטיסות בינ״ל. ניתן להיכנס למדינה ואין צורך להוציא ויזה מראש.

דוחא (DOH)

טרמינל יחיד בשדה. ניתן להיכנס למדינה ל-24 שעות ללא צורך בויזה רק במידה וניתן אישור לכך מחברת התעופה (STPC).

דובאי (DXB)

שלושה טרמינלים בשדה: טרמינל 1 משרת את מרבית החברות והוא מחובר בצד האווירי לטרמינל 3 שהוא ביתה של אמירטס. טרמינל 2  משרת את חברות הלואוקוסט וטיסות אזוריות והוא מנותק משני הטרמינלים האחרים. לא ניתן להיכנס למדינה.

אבו-דאבי (AUH)

שלושה טרמינלים בשדה: טרמינל 1 משרת את מרבית החברות והוא מחובר בצד האווירי לטרמינל 3 שהוא ביתה של אתיהאד איירוויס ושותפותיה הקרובות. טרמינל 2  משרת את חברות הלואוקוסט וטיסות אזוריות והוא מנותק משני הטרמינלים האחרים. כדי להיכנס למדינה נדרש אישור מיוחד.

קואלה לומפור (KUL)

שני טרמינלים בשדה – טרמינל 2 משרת את חברות הלואוקוסט והטרמינל הראשי משרת את כל שאר החברות. אין מעבר בצד האווירי בין שני הטרמינלים. ניתן להיכנס למדינה תחת אישור מיוחד שניתן בדר״כ לקבוצות מאורגנות ולאנשי עסקים.

בחריין (BAH)

טרמינל יחיד בשדה. ניתן להיכנס למדינה ואין צורך להוציא ויזה מראש תחת מגבלות מיוחדות.

איזה סיכון יש בטיסה עם חברת תעופה ערבית?
מה, נחיתת חירום בטהרן?

אולי תופתעו לדעת אבל בעשור האחרון נחתו ישראלים בטהרן. יותר מפעם אחת. למיטב ידיעתי המקרה האחרון התרחש לפני שנתיים במרץ 2014 כאשר טיסה של טורקיש איירליינס מאיסטנבול למומביי נאלצה לבצע נחיתת חירום בטהרן בגלל מצב רפואי של אחד הנוסעים. עשרים תרמילאים ישראלים מצאו את עצמם על אדמת איראן בזמן שהיחסים בין המדינות לא היו יוכלים להיות יותר מתוחים.

במקרה אחר, מ-2007, ובאופן מעניין גם כן בטיסת טורקיש מאיסטנבול למומביי, נחת ישראלי בטהרן. על אף החששות הרבים שהיו לו בטרם הנחיתה הוא סיכם ואמר ״אנשי הביטחון נתנו לי יחס טוב מאוד ואפילו קיבלתי מתנה – תיבת נגינה מעץ. הם הזמינו אותי לבוא לבקר שוב ואני הזמנתי אותם ארצה, כאשר יהיה שלום״.

כוונתי היא לא להוכיח שאיראנים הם אנשים נחמדים במיוחד, אם כי זו אולי האמת, אלא כוונתי להראות שהשד לא בהכרח נורא כמו שאפשר לחשוב. בסופו של יום אני מאמין שלאף נושא תפקיד רשמי אין אינטרס ליצור תקרית בינ״ל חמורה בלי סיבה טובה.

לסיכום

בעיניי יש סיכון נמוך בטיסה עם חברות תעופה ערביות ובנחיתה בשדות תעופה של מדינות ערביות אבל באותה נשימה אני מבין לגמרי את החששות.

עבור הנוסע הממוצע כל חוויית הנסיעה בחו״ל יכולה להיות די מלחיצה אז אולי עדיף לא להוסיף ללחץ הזה מרכיב נוסף רק כדי לחסוך כמה לירות. רצוי שכל אחד מאיתנו יטוס עם חברות התעופה שאיתן הוא מרגיש נוח לטוס ללא קשר למדינת האם שלהן, לדירוג הבטיחות שלהן או למספר הפרסים שהן קטפו בשנה האחרונה. תחושת חוסר ביטחון לא חייבת להיות רציונלית, וזה בסדר.

וכן, חלק מחברות התעופה הערביות הגדולות – אולי רובן בעצם – נמצאות בבעלות מלאה של מדינות האם שלהן שחלקן פחות ידידותיות לישראל.

האם טסתם בעבר עם חברות תעופה ערביות? נחתתם בשדות תעופה במדינות ערביות? האם אתם חוששים מכך? שתפו את דעתם וניסיונכם בתגובות.

254 תגובות

 1. אמיר

  פוסט מצוין!
  שאלה – יש לי טיסה לויטנאם באמצעות קטאר איירליינס עם המתנה של 5 שעות בדוחא. מנסיונך, האם בזמן קצר שכזה יש טעם לצאת לגיחת הצצה זריזה בעיר דוחא (בהנחה שאקבל אישור מחברת התעופה)?

  הגב
   • אמיר

    תודה על התשובה.
    האם יש בטרמינל הקונקשן בדוחא מקום לנוח ולקנות אוכל ושתיה?

   • Lior @ FlyingOut

    כן, וודאי. השדה של דוחא הוא אחד המתקדמים ביותר בעולם. יש בו אזורי מנוחה, טרקלינים, חנויות דיוטי-פרי, מסעדות וכו׳. מבין השדות במזרח-התיכון הוא כנראה הנעים ביותר לקונקשיין.

 2. אמיר

  פוסט מצוין!
  שאלה – יש לי טיסה לויטנאם באמצעות קטאר איירליינס עם המתנה של 5 שעות בדוחא. מנסיונך, האם בזמן קצר שכזה יש טעם לצאת לגיחת הצצה זריזה בעיר דוחא (בהנחה שאקבל אישור מחברת התעופה)?

  הגב
   • אמיר

    תודה על התשובה.
    האם יש בטרמינל הקונקשן בדוחא מקום לנוח ולקנות אוכל ושתיה?

   • Lior @ FlyingOut

    כן, וודאי. השדה של דוחא הוא אחד המתקדמים ביותר בעולם. יש בו אזורי מנוחה, טרקלינים, חנויות דיוטי-פרי, מסעדות וכו׳. מבין השדות במזרח-התיכון הוא כנראה הנעים ביותר לקונקשיין.

 3. טלי

  היי ליאור
  אני רוצה לטוס לדרום הודו דרך איסטנבול ואז דובאי.
  ראיתי שכתב לך מישהו באוגוסט שלא העלו אותו באיסטנבול לטיסת המשך.
  ידוע לך על איזה עניין קבוע שם עם זה? אני מפחדת לרכוש את הכרטיס…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני לא יודע את הפרטי המקרה המלאים. הכותב לא הגיב הלאה.

   להערכתי הוא רכש שני כרטיסים נפרדים: אחד מת״א לאיסטנבול עם פגסוס ואחד מאיסטנבול לסרי-לנקה עם אמירטס. זה בעייתי משתי סיבות: (1) לא כל הטיסות יחד תחת אותו כרטיס וזה בטח יצר בילבול אצל הסוכנים של פגסוס שלא ידעו מה הם אמורים לעשות עם הנוסע לאור הדרכון הישראלי שלו. (2) פגסוס מפעילה טיסות מת״א רק לשדה התעופה סביהה גקצ׳ן באיסטנבול (IST) בעוד אמירטס מפעילה טיסות רק לשדה התעופה אטאטורק (IST) כך שהנוסע, כנראה, היה נדרש למעבר יבשתי בין השדות. שוב, כל ההשערות האלו מבוססות על מידע חלקי בלבד.

   אם את מתכננת לטוס להודו דרך איסטנבול ודובאי, וכל הטיסות הן תחת אותו כרטיס (מניח שאלו טיסות של טורקיש ואמירטס), אז לא אמורה להיות כל בעיה. המזוודה שלך תתוייג ליעד הסופי כבר בנתב״ג.

   הגב
   • טלי

    תודה ליאור על תגובתך.
    אני פשוט קיבלתי הצעה מאתר קיווי לטוס לקוצ'ין במסלול הזה. אכן עם פגסוס ולאחר מכן עם האמירויות.
    זו כאילו מן עסקת חבילה ממש זולה אבל האם אני יכולה להסתמך עליה? הרי זה לא מול סוכנים…

   • Lior @ FlyingOut

    קיווי הוא הסוכן. האם מסלול הטיסות שהוצע לך כולל קונקשיין-יבשתי באיסטנבול? כי זה חיסרון משמעותי אם כן.

    את מוזמנת לשלוח לי פרטים נוספים במייל (lior@flying-out.com).

 4. טלי

  היי ליאור
  אני רוצה לטוס לדרום הודו דרך איסטנבול ואז דובאי.
  ראיתי שכתב לך מישהו באוגוסט שלא העלו אותו באיסטנבול לטיסת המשך.
  ידוע לך על איזה עניין קבוע שם עם זה? אני מפחדת לרכוש את הכרטיס…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני לא יודע את הפרטי המקרה המלאים. הכותב לא הגיב הלאה.

   להערכתי הוא רכש שני כרטיסים נפרדים: אחד מת״א לאיסטנבול עם פגסוס ואחד מאיסטנבול לסרי-לנקה עם אמירטס. זה בעייתי משתי סיבות: (1) לא כל הטיסות יחד תחת אותו כרטיס וזה בטח יצר בילבול אצל הסוכנים של פגסוס שלא ידעו מה הם אמורים לעשות עם הנוסע לאור הדרכון הישראלי שלו. (2) פגסוס מפעילה טיסות מת״א רק לשדה התעופה סביהה גקצ׳ן באיסטנבול (IST) בעוד אמירטס מפעילה טיסות רק לשדה התעופה אטאטורק (IST) כך שהנוסע, כנראה, היה נדרש למעבר יבשתי בין השדות. שוב, כל ההשערות האלו מבוססות על מידע חלקי בלבד.

   אם את מתכננת לטוס להודו דרך איסטנבול ודובאי, וכל הטיסות הן תחת אותו כרטיס (מניח שאלו טיסות של טורקיש ואמירטס), אז לא אמורה להיות כל בעיה. המזוודה שלך תתוייג ליעד הסופי כבר בנתב״ג.

   הגב
   • טלי

    תודה ליאור על תגובתך.
    אני פשוט קיבלתי הצעה מאתר קיווי לטוס לקוצ'ין במסלול הזה. אכן עם פגסוס ולאחר מכן עם האמירויות.
    זו כאילו מן עסקת חבילה ממש זולה אבל האם אני יכולה להסתמך עליה? הרי זה לא מול סוכנים…

   • Lior @ FlyingOut

    קיווי הוא הסוכן. האם מסלול הטיסות שהוצע לך כולל קונקשיין-יבשתי באיסטנבול? כי זה חיסרון משמעותי אם כן.

    את מוזמנת לשלוח לי פרטים נוספים במייל (lior@flying-out.com).

 5. אלכסנדר

  הי ליאור, תודה על המידע המעולה באתר.
  יש לי טיסה מתל אביב לבנגקוק עם קונקשן באיסטנבול ובטהרן. הכל על כרטיס אחד (כרטיס מיילים של סטאר אליינס). ת״א לאיסטנבול עם טורקיש. איסטנבול לטהרן עם טורקיש. טהרן לבנגקוק עם תאי אירוויז. הקונקשן בטהרן הוא 7 שעות. צריכה להיות בעיה עם זה לדעתך? כמו כן שכחתי לציין, יש לי דרכון אירופאי (בנוסף לישראלי) ואיתו אני מתכוון לטוס.
  תודה על כל פידבק שתוכל לתת.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני מאמין שתוכל להשלים את המסע עם הדרכון האירופי שלך אבל לדעתי זה סיכון גדול ומיותר. אני ממליץ לך בחום לבחור בכרטיס אחר. קל וחומר עם הדרכון האירופי שלך הוצא בישראל ו/או מופיעה בו כתובת מגורים בישראל.

   אתה לא יודע איזה צרות יכולים לעשות לך בטהרן אם יגלו שאתה ישראלי. לא בטוח שזה מה שיקרה אבל זה יכול לקרות.

   הגב
   • אלכסנדר

    תודה רבה. אני אקח בחשבון את מה שאתה אומר ואולי אשנה את הטיסה, אם כי הדרכון האירופאי שלי לא הוצא בישראל ואין בו שום כתובת ישראלית.

    גם דיברתי על זה עם ידידה שלי בברלין שבאה מאירן, ולדעתה זה בכלל לא עניין ולא תהיה שום בעיה. היא אומרת שאין להם באירן שום דבר נגד ישראלים מן השורה. להפך, לה עצמה יש כמה חברים וחברות ישראלים בברלין, ולטענתה אנחנו בעצם מאוד דומים.. 😉
    אם כי ברור לי שדעה של אדם פשוט כמובן לא מעידה כלום על מדיניות של ממשלות לא שפויות שהחליטו להפוך אותנו לאויבים, כך שעדיין אולי לא אקח את הטיסה הזאת.. 🙂

 6. אלכסנדר

  הי ליאור, תודה על המידע המעולה באתר.
  יש לי טיסה מתל אביב לבנגקוק עם קונקשן באיסטנבול ובטהרן. הכל על כרטיס אחד (כרטיס מיילים של סטאר אליינס). ת״א לאיסטנבול עם טורקיש. איסטנבול לטהרן עם טורקיש. טהרן לבנגקוק עם תאי אירוויז. הקונקשן בטהרן הוא 7 שעות. צריכה להיות בעיה עם זה לדעתך? כמו כן שכחתי לציין, יש לי דרכון אירופאי (בנוסף לישראלי) ואיתו אני מתכוון לטוס.
  תודה על כל פידבק שתוכל לתת.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני מאמין שתוכל להשלים את המסע עם הדרכון האירופי שלך אבל לדעתי זה סיכון גדול ומיותר. אני ממליץ לך בחום לבחור בכרטיס אחר. קל וחומר עם הדרכון האירופי שלך הוצא בישראל ו/או מופיעה בו כתובת מגורים בישראל.

   אתה לא יודע איזה צרות יכולים לעשות לך בטהרן אם יגלו שאתה ישראלי. לא בטוח שזה מה שיקרה אבל זה יכול לקרות.

   הגב
   • אלכסנדר

    תודה רבה. אני אקח בחשבון את מה שאתה אומר ואולי אשנה את הטיסה, אם כי הדרכון האירופאי שלי לא הוצא בישראל ואין בו שום כתובת ישראלית.

    גם דיברתי על זה עם ידידה שלי בברלין שבאה מאירן, ולדעתה זה בכלל לא עניין ולא תהיה שום בעיה. היא אומרת שאין להם באירן שום דבר נגד ישראלים מן השורה. להפך, לה עצמה יש כמה חברים וחברות ישראלים בברלין, ולטענתה אנחנו בעצם מאוד דומים.. 😉
    אם כי ברור לי שדעה של אדם פשוט כמובן לא מעידה כלום על מדיניות של ממשלות לא שפויות שהחליטו להפוך אותנו לאויבים, כך שעדיין אולי לא אקח את הטיסה הזאת.. 🙂

 7. טלטל

  היי ליאור
  האם מותר לנו לעשות קונקשן בביירות ?
  טיסה לביירות עם אאג'יאן היוונית , קונקשן של 10 שעות ואז המשך לאבו דאבי עם את'יהד של האמירויות.
  מתאים?

  הגב
 8. טלטל

  היי ליאור
  האם מותר לנו לעשות קונקשן בביירות ?
  טיסה לביירות עם אאג'יאן היוונית , קונקשן של 10 שעות ואז המשך לאבו דאבי עם את'יהד של האמירויות.
  מתאים?

  הגב
 9. הדס

  היי ליאור, תודה על הכתבה
  שאלה..אני רוצה לטוס דרך עמאן, ירדן להודו עם Oman air. הקונקשיין הוא בעומאן. האם צריכה להיות בעיה לדעתך?
  כמו כן, אני מתכננת להגיע לשדה התעופה בירדן עם מונית מהגבול ולא בטיסה. נראה לך בטיחותי? והאם אצטרך ויזה לירדן במקרה הזה?
  תודה!!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן הדס,

   (1) למיטב ידיעתי אין שום בעיה עם קונקשיין בעומאן וטיסה עם עומאן-אייר. אבל אין לי ניסיון אישי עם זה או עם זה.

   (2) אם תיכנסי לירדן יבשתית בהחלט תדרשי לשלם על ויזה. במקרים רבים החיסכון הכספי בדרך זו משמעותי, בחישוב כל העלויות, אבל זו עדיין טירחה לא מבוטלת. האם זה בטיחותי? בהתחשב בעובדה שעשרות ישראלים עושים את זה כל יום ואין כותרות מטרידות בעיתונים – כנראה שכן, זה בטיחותי ומוסדר. האם זה בטיחותי לנוסעת יחידה? לשיקולך, אבל לי זו נשמעת הרפתקה מיותרת.

   הגב
   • הדס

    תודה על התגובה ליאור:)
    אני לא נוסעת יחידה…עם הבן זוג. אז נראה לי שזה בסדר

    לגבי מה שכתבת בכתבה שבמידה וצריך להחליף טרמינל בקונקשן יכולה להיות בעיה עם כניסה עם דרכון ישראלי. איך מבררים את זה בעצם?

    שוב תודה!

   • Lior @ FlyingOut

    אני לא מכיר את השדה על עומאן. כאמירה כללית שדות תעופה מעדיפים שלא להכריח נוסעים לעבור הגירה היכן שאפשר שלא. אני מבין שאת מדברת על ׳קונקשיין אונליין׳, בין שתי טיסות של אותה חברת תעופה שהיא בעלת הבית בשדה, ולכן כמעט בוודאות לא תצטרכי לעבור הגירה או לעבור טרמינלים (אבל זה בגדר ניחוש מושכל).

 10. הדס

  היי ליאור, תודה על הכתבה
  שאלה..אני רוצה לטוס דרך עמאן, ירדן להודו עם Oman air. הקונקשיין הוא בעומאן. האם צריכה להיות בעיה לדעתך?
  כמו כן, אני מתכננת להגיע לשדה התעופה בירדן עם מונית מהגבול ולא בטיסה. נראה לך בטיחותי? והאם אצטרך ויזה לירדן במקרה הזה?
  תודה!!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן הדס,

   (1) למיטב ידיעתי אין שום בעיה עם קונקשיין בעומאן וטיסה עם עומאן-אייר. אבל אין לי ניסיון אישי עם זה או עם זה.

   (2) אם תיכנסי לירדן יבשתית בהחלט תדרשי לשלם על ויזה. במקרים רבים החיסכון הכספי בדרך זו משמעותי, בחישוב כל העלויות, אבל זו עדיין טירחה לא מבוטלת. האם זה בטיחותי? בהתחשב בעובדה שעשרות ישראלים עושים את זה כל יום ואין כותרות מטרידות בעיתונים – כנראה שכן, זה בטיחותי ומוסדר. האם זה בטיחותי לנוסעת יחידה? לשיקולך, אבל לי זו נשמעת הרפתקה מיותרת.

   הגב
   • הדס

    תודה על התגובה ליאור:)
    אני לא נוסעת יחידה…עם הבן זוג. אז נראה לי שזה בסדר

    לגבי מה שכתבת בכתבה שבמידה וצריך להחליף טרמינל בקונקשן יכולה להיות בעיה עם כניסה עם דרכון ישראלי. איך מבררים את זה בעצם?

    שוב תודה!

   • Lior @ FlyingOut

    אני לא מכיר את השדה על עומאן. כאמירה כללית שדות תעופה מעדיפים שלא להכריח נוסעים לעבור הגירה היכן שאפשר שלא. אני מבין שאת מדברת על ׳קונקשיין אונליין׳, בין שתי טיסות של אותה חברת תעופה שהיא בעלת הבית בשדה, ולכן כמעט בוודאות לא תצטרכי לעבור הגירה או לעבור טרמינלים (אבל זה בגדר ניחוש מושכל).

 11. טלי

  הי ליאור,
  קראתי שבקונקשן ארוך בעמאן מקבלים מלון (stpc) ועל בסיס המידע הזה רכשתי כרטיס לסרי לנקה עם 11 שעות המתנה בעמאן בטיסת החזור (נחיתה ב-19:20, המראה לישראל ב-07:00). ראיתי באתר של רויאל גורדנייאן שיש להם תוכנית STPC אבל עם החרגה שאינה ברורה לי ועכשיו אני חוששת. מה אתה יודע על האפשרות של קבלת מלון בעמאן בקונקשן ארוך? אני טסה לסרילנקה עם RJ וקטאר איירוויס.
  מתלבטת אם לבטל את הטיסה (במסגרת החוק יש לי 14 ימים לבטל) ולרכוש טיסה יקרה יותר עם קונקשן יותר נוח.
  תודה מראש.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן טלי,

   כשזה נוגע לתוכנית STPC חשוב תמיד לקרוא את האותיות הכי קטנות ועדיף בכל מקרה לפנות לחברת התעופה ולשאול האם הכרטיס שרכשת (או מתכוונת לרכוש – אם טרם רכשת) עומד בתנאי התוכנית שמציעה החברה. רצוי שהפנייה הזאת תהיה בכתב כדי שתהיה לך אסמכתא.

   התוכנית של רויאל ג׳ורדניאן כוללת שלושה תנאים עיקריים: (1) קונקשיין של 8 עד 24 שעות. (2) שלא יהיה בלו״ז הטיסות של החברה קונקשיין קצר יותר באותו יום בין היעדים. (3) שהטיסות הן לא בתוך אזור המזרח התיכון.

   במקרה שלך, להערכתי, לא תהיי זכאית ל-STPC משום שהכרטיס שלך לא עומד בשניים משלושת התנאים. ראשית – לרויאל ג׳ורדניאן יש טיסת ערב לת״א ואם את נוחתת בעמאן ב-19:20 כנראה שתוכלי להספיק לה. מכאן, לכאורה, שבחרת בכוונה בקונקשיין ארוך יותר ממה שהיית יכולה. שנית – רויאל ג׳ורדניאן מטיסה אותך בפועל מקטאר לישראל, כלומר בתוך אזור המזרח התיכון, וזו החרגה כללית מ-STPC.

   למידע נוסף על התוכנית של רויאל ג׳ורדניאן:
   https://www.rj.com/en/info-and-tips/our-hub-and-beyond/transit-accommodation

   הגב
   • טלי

    תודה. אז אם אני נשארת עם הכרטיס, מה האפשרויות בשדה להעביר את הלילה? לא נראה לי הגיוני לשלם על ויזה ולצאת החוצה למלון לכמה שעות הללו

   • טלי

    תיקון טעות: הטיסה נוחתת בעמאן ב-19:40 כך שאי אפשר להספיק לטיסת הערב…

   • Lior @ FlyingOut

    יש בשדה טרקלין בשם ״Petra Lounge״. אפשר להיכנס אליו בתשלום (כסף, דיינרס, פריוריטי פאס…). אני מציע לך להוריד את אפליקציית LoungeBuddy ולראות פסטים נוספים בעצמך. להערכתי זו תהיה האפשרות הנוחה ביותר.

   • טלי

    תודה רבה על עזרתך ליאור. בדקתי בלאונג פטרה והם מקבלים נוסעים החל משעתיים לפני הטיסה מה שאומר שאי אפשר לבלות שם את רוב או חלק מהלילה.
    ביטלתי את הטיסה(יש יתרון ברכישת כרטיסים באתרים ישראלים:) ובחרתי טיסה אחרת עם קונקשן יותר שפוי. שוב תודה על העזרה!

 12. טלי

  הי ליאור,
  קראתי שבקונקשן ארוך בעמאן מקבלים מלון (stpc) ועל בסיס המידע הזה רכשתי כרטיס לסרי לנקה עם 11 שעות המתנה בעמאן בטיסת החזור (נחיתה ב-19:20, המראה לישראל ב-07:00). ראיתי באתר של רויאל גורדנייאן שיש להם תוכנית STPC אבל עם החרגה שאינה ברורה לי ועכשיו אני חוששת. מה אתה יודע על האפשרות של קבלת מלון בעמאן בקונקשן ארוך? אני טסה לסרילנקה עם RJ וקטאר איירוויס.
  מתלבטת אם לבטל את הטיסה (במסגרת החוק יש לי 14 ימים לבטל) ולרכוש טיסה יקרה יותר עם קונקשן יותר נוח.
  תודה מראש.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן טלי,

   כשזה נוגע לתוכנית STPC חשוב תמיד לקרוא את האותיות הכי קטנות ועדיף בכל מקרה לפנות לחברת התעופה ולשאול האם הכרטיס שרכשת (או מתכוונת לרכוש – אם טרם רכשת) עומד בתנאי התוכנית שמציעה החברה. רצוי שהפנייה הזאת תהיה בכתב כדי שתהיה לך אסמכתא.

   התוכנית של רויאל ג׳ורדניאן כוללת שלושה תנאים עיקריים: (1) קונקשיין של 8 עד 24 שעות. (2) שלא יהיה בלו״ז הטיסות של החברה קונקשיין קצר יותר באותו יום בין היעדים. (3) שהטיסות הן לא בתוך אזור המזרח התיכון.

   במקרה שלך, להערכתי, לא תהיי זכאית ל-STPC משום שהכרטיס שלך לא עומד בשניים משלושת התנאים. ראשית – לרויאל ג׳ורדניאן יש טיסת ערב לת״א ואם את נוחתת בעמאן ב-19:20 כנראה שתוכלי להספיק לה. מכאן, לכאורה, שבחרת בכוונה בקונקשיין ארוך יותר ממה שהיית יכולה. שנית – רויאל ג׳ורדניאן מטיסה אותך בפועל מקטאר לישראל, כלומר בתוך אזור המזרח התיכון, וזו החרגה כללית מ-STPC.

   למידע נוסף על התוכנית של רויאל ג׳ורדניאן:
   https://www.rj.com/en/info-and-tips/our-hub-and-beyond/transit-accommodation

   הגב
   • טלי

    תודה. אז אם אני נשארת עם הכרטיס, מה האפשרויות בשדה להעביר את הלילה? לא נראה לי הגיוני לשלם על ויזה ולצאת החוצה למלון לכמה שעות הללו

   • טלי

    תיקון טעות: הטיסה נוחתת בעמאן ב-19:40 כך שאי אפשר להספיק לטיסת הערב…

   • Lior @ FlyingOut

    יש בשדה טרקלין בשם ״Petra Lounge״. אפשר להיכנס אליו בתשלום (כסף, דיינרס, פריוריטי פאס…). אני מציע לך להוריד את אפליקציית LoungeBuddy ולראות פסטים נוספים בעצמך. להערכתי זו תהיה האפשרות הנוחה ביותר.

   • טלי

    תודה רבה על עזרתך ליאור. בדקתי בלאונג פטרה והם מקבלים נוסעים החל משעתיים לפני הטיסה מה שאומר שאי אפשר לבלות שם את רוב או חלק מהלילה.
    ביטלתי את הטיסה(יש יתרון ברכישת כרטיסים באתרים ישראלים:) ובחרתי טיסה אחרת עם קונקשן יותר שפוי. שוב תודה על העזרה!

 13. יהלי

  שלום,
  אם יש לי קונקשין במלזיה בדרכי מנפאל לפיליפינים, כשאר שתי הטיסות ע"י מלזיה איירלינס, נוחתת וממריאה מאותו טרמינל- M, האם ישנו צורך בבירורים נוספים לפני קניית הכרטיס? בבעלותי רק דרכון ישראלי.
  תודה רבה מראש!

  הגב
   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    יקירי, תודה על הפוסט, אבל האם אתה בטוח בזה? אם מנסים באתר של אייר-אסיה ומסמנים ישראלי, זה ישר מדליק נורה אדומה ואומר שאי אפשר לקנות כרטיס, ולפי מה שקראתי, בכלל לא יעלו אותה על הטיסה.

   • Lior @ FlyingOut

    היא כתבה במפורש שהטיסות הן של מלזיה איירליינס. החברה משתמשת בטרמינל הראשי בשדה ובמקרה הזה הקונקשיין אפשרי בהחלט ואין צורך לעבור בהגירה.

    אייר-אסיה היא חברת לואוקוסט והיא משתמשת בטרמינל נפרד. במקרה כזה צריך לעבור הגירה – ואת זה אי אפשר לעשות עם דרכון ישראלי.

 14. יהלי

  שלום,
  אם יש לי קונקשין במלזיה בדרכי מנפאל לפיליפינים, כשאר שתי הטיסות ע"י מלזיה איירלינס, נוחתת וממריאה מאותו טרמינל- M, האם ישנו צורך בבירורים נוספים לפני קניית הכרטיס? בבעלותי רק דרכון ישראלי.
  תודה רבה מראש!

  הגב
 15. Doron Rapaport

  שלום אשמח לעזרה
  הזמנו טיסה לסרי לנקה דרך ירדן עם עצירה ב- Oman בשדה שנקרא Muscat עצירה של שעתיים.
  אנחנו לא חוששים מהפחד או מהאי נעימות אלא רק לדעת אם בכלל אפשרי לעצור בשדה התעופה הזה .
  תודה מראש 🙂

  הגב
 16. Doron Rapaport

  שלום אשמח לעזרה
  הזמנו טיסה לסרי לנקה דרך ירדן עם עצירה ב- Oman בשדה שנקרא Muscat עצירה של שעתיים.
  אנחנו לא חוששים מהפחד או מהאי נעימות אלא רק לדעת אם בכלל אפשרי לעצור בשדה התעופה הזה .
  תודה מראש 🙂

  הגב
 17. אוריאל

  היי היי
  אני בוחן הזמנת כרטיסי טיסה לסרי לנקה במסלול בן גוריון – עמאן באמצעות רויאל ג'ורדניאן ואז קטאר אירוויז לדוחה ומשם לסרי לנקה עם אותה החברה.
  בחזור המסלול דומה אך הפוך.
  האם המזוודות עוברות אוטומטית מטיסה לטיסה כך שלא אצטרך להראות שוב דרכון בקטאר?
  אני מניח שאצטרך להראות דרכון פעם אחת בעמאן בהלוך ופעם נוספת בקטאר בטיסה חזור. האם לא תהיה בעיה להציג את הדרכון בקטאר?

  כמו כן, את הכרטיס אני מזמין דרך "אליס", לא בטוח שזה המקום אבל האם אפשר לסמוך עליהם שיזמינו את הכרטיס כטיסה אחת מלאה?

  תודה מראש

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא צריכה להיות שום בעיה.

   בקונקשיין בעמאן (AMM) לא תצטרך לעבור הגירה. ייתכן שכן תתבקש להציג דרכון בבידוק הביטחוני אבל זה רק כדי שהם יוכלו להשוות בין השם בדרכון לשם בכרטיס הטיסה – ואין שום בעיה עם דרכון ישראלי (מה גם שניתן להיכנס לירדן עם דרכון ישראלי וישראלים רבים עושים זאת כל חודש). גם בקונקשיין בדוחא (DOH) לא תצטרך לעבור הגירה ובכלל לא תראה את הדרכון שלך. גם אם כן תתבקש להראות את הדרכון משום מה אז אל תחשוש כי הדרכון הישראלי לא יסבך אותך שם. טכנית אפשר אפילו להיכנס לקטאר עם דרכון ישראלי.

   המזוודות אמורות להישלח ישירות ליעד הסופי, כן.

   אני מכיר את אתר ׳אליס׳ אבל אין לי ניסיון איתו.

   הגב
 18. אוריאל

  היי היי
  אני בוחן הזמנת כרטיסי טיסה לסרי לנקה במסלול בן גוריון – עמאן באמצעות רויאל ג'ורדניאן ואז קטאר אירוויז לדוחה ומשם לסרי לנקה עם אותה החברה.
  בחזור המסלול דומה אך הפוך.
  האם המזוודות עוברות אוטומטית מטיסה לטיסה כך שלא אצטרך להראות שוב דרכון בקטאר?
  אני מניח שאצטרך להראות דרכון פעם אחת בעמאן בהלוך ופעם נוספת בקטאר בטיסה חזור. האם לא תהיה בעיה להציג את הדרכון בקטאר?

  כמו כן, את הכרטיס אני מזמין דרך "אליס", לא בטוח שזה המקום אבל האם אפשר לסמוך עליהם שיזמינו את הכרטיס כטיסה אחת מלאה?

  תודה מראש

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא צריכה להיות שום בעיה.

   בקונקשיין בעמאן (AMM) לא תצטרך לעבור הגירה. ייתכן שכן תתבקש להציג דרכון בבידוק הביטחוני אבל זה רק כדי שהם יוכלו להשוות בין השם בדרכון לשם בכרטיס הטיסה – ואין שום בעיה עם דרכון ישראלי (מה גם שניתן להיכנס לירדן עם דרכון ישראלי וישראלים רבים עושים זאת כל חודש). גם בקונקשיין בדוחא (DOH) לא תצטרך לעבור הגירה ובכלל לא תראה את הדרכון שלך. גם אם כן תתבקש להראות את הדרכון משום מה אז אל תחשוש כי הדרכון הישראלי לא יסבך אותך שם. טכנית אפשר אפילו להיכנס לקטאר עם דרכון ישראלי.

   המזוודות אמורות להישלח ישירות ליעד הסופי, כן.

   אני מכיר את אתר ׳אליס׳ אבל אין לי ניסיון איתו.

   הגב
 19. הדס

  הי ליאור,
  רכשנו כרטיסים לקטמנדו, דרך דובאי. אלא שמדובר בשתי טיסות נפרדות: האחת, לדובאי, עם קונקשן באיסטנבול, בפגסוס אייריילנס. השנייה, מדובאי לקטמנדו, באמצעות פליי דובאי. מאחר שלא מדובר בקונקשן אלא בשתי טיסות נפרדות, המשמעות היא שנידרש לאסוף מזוודות ולבצע צ'ק אין מחדש. לבעלי דרכון ישראלי ולי דרכון זר שהונפק בישראל. על פי שראיתי, הנחיתה בדובאי והטיסה מדובאי לקטמנדו, הן באותו טרמינל. למרות זאת, מה הסטטוס כעת, האם תהיה לנו בעיה? אפילו בפגסוס לא ידעו לענות לי על כך, ולמעשה, אף אחד לא ידע לענות לי על כך….

  תודה מראש
  הדס

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן הדס,

   קודם כל – זה כרטיס בעייתי מאוד בלשון המעטה. אני מבין שהוא כבר נרכש אבל כאמירה כללית, לכל מי ששוקל לרכוש כרטיס דומה בעתיד, אני ממליץ בחום להימנע ממסלולים כאלו ויצירת קונקשיין לא-מוגן דווקא בשדה כמו דובאי. החיסכון הכספי לא שווה את זה בכלל.

   על פניו סביר שלא יהיו בעיות. אם אתם מוסרים מזוודה אז רק את תוכלי לעבור הגירה כדי לאסוף אותה ולהפקיד אותה מחדש, שהרי יש לך דרכון זר (בהנחה שהוא מאפשר כניסה לדובאי – בידקי!) בעוד בעלך ייאלץ להמתין לך בצד האווירי של השדה. זאת בהנחה שבכלל יעלו אתכם לטיסות של פגסוס לאור העובדה שהיעד של הכרטיס שלכם הוא דובאי ולאחד מכם אין אפשרות להיכנס למדינה. אם פגסוס תשתכנע מכרטיס טיסת ההמשך שלכם – וזה לא ברור מאליו, כי אין לה חובה להתייחס לכרטיס הזה בכלל – אז סביר שיתנו לכם לעלות לטיסות כרגיל ולהיות אדונים לגורלכם עם הנחיתה בדובאי.

   לחברת תעופה קיימת החובה שלא להטיס נוסעים ליעד שאליו הם לא יכולים להיכנס. במקרה כזה החברה לוקחת סיכון גדול של קנסות מצד הרשויות וכמו כן החובה להטיס חזרה את אותו נוסע לשדה המוצא שלו על חשבונה. לכן סוכני הקרקע בודקים דרכונים, ויזות וכיוצ״ב כדי להימנע ממצבים כאלו. מבחינת פגסוס היעד שלכם הוא דובאי וכל דבר אחר הוא סיכון מבחינתה.

   אם יש לכם אפשרות לבטל את הכרטיס הזה אז בטלו אותו. הוא לא נוח בשום צורה. אבל אם אתם רוצים לטוס בכל זאת אז תהיו מוכנים עם כל המסמכים ותזכרו שרק את תוכלי לאסוף כבודה בדובאי.

   הגב
 20. הדס

  הי ליאור,
  רכשנו כרטיסים לקטמנדו, דרך דובאי. אלא שמדובר בשתי טיסות נפרדות: האחת, לדובאי, עם קונקשן באיסטנבול, בפגסוס אייריילנס. השנייה, מדובאי לקטמנדו, באמצעות פליי דובאי. מאחר שלא מדובר בקונקשן אלא בשתי טיסות נפרדות, המשמעות היא שנידרש לאסוף מזוודות ולבצע צ'ק אין מחדש. לבעלי דרכון ישראלי ולי דרכון זר שהונפק בישראל. על פי שראיתי, הנחיתה בדובאי והטיסה מדובאי לקטמנדו, הן באותו טרמינל. למרות זאת, מה הסטטוס כעת, האם תהיה לנו בעיה? אפילו בפגסוס לא ידעו לענות לי על כך, ולמעשה, אף אחד לא ידע לענות לי על כך….

  תודה מראש
  הדס

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן הדס,

   קודם כל – זה כרטיס בעייתי מאוד בלשון המעטה. אני מבין שהוא כבר נרכש אבל כאמירה כללית, לכל מי ששוקל לרכוש כרטיס דומה בעתיד, אני ממליץ בחום להימנע ממסלולים כאלו ויצירת קונקשיין לא-מוגן דווקא בשדה כמו דובאי. החיסכון הכספי לא שווה את זה בכלל.

   על פניו סביר שלא יהיו בעיות. אם אתם מוסרים מזוודה אז רק את תוכלי לעבור הגירה כדי לאסוף אותה ולהפקיד אותה מחדש, שהרי יש לך דרכון זר (בהנחה שהוא מאפשר כניסה לדובאי – בידקי!) בעוד בעלך ייאלץ להמתין לך בצד האווירי של השדה. זאת בהנחה שבכלל יעלו אתכם לטיסות של פגסוס לאור העובדה שהיעד של הכרטיס שלכם הוא דובאי ולאחד מכם אין אפשרות להיכנס למדינה. אם פגסוס תשתכנע מכרטיס טיסת ההמשך שלכם – וזה לא ברור מאליו, כי אין לה חובה להתייחס לכרטיס הזה בכלל – אז סביר שיתנו לכם לעלות לטיסות כרגיל ולהיות אדונים לגורלכם עם הנחיתה בדובאי.

   לחברת תעופה קיימת החובה שלא להטיס נוסעים ליעד שאליו הם לא יכולים להיכנס. במקרה כזה החברה לוקחת סיכון גדול של קנסות מצד הרשויות וכמו כן החובה להטיס חזרה את אותו נוסע לשדה המוצא שלו על חשבונה. לכן סוכני הקרקע בודקים דרכונים, ויזות וכיוצ״ב כדי להימנע ממצבים כאלו. מבחינת פגסוס היעד שלכם הוא דובאי וכל דבר אחר הוא סיכון מבחינתה.

   אם יש לכם אפשרות לבטל את הכרטיס הזה אז בטלו אותו. הוא לא נוח בשום צורה. אבל אם אתם רוצים לטוס בכל זאת אז תהיו מוכנים עם כל המסמכים ותזכרו שרק את תוכלי לאסוף כבודה בדובאי.

   הגב
 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הי ליאור,

  אני מעוניינת להזמין כרטיסי טיסה לסידני באמצעות טורקיש. הטיסה הלוך כוללת חניית ביניים באינדונזיה (ג'קרטה) של מספר שעות, ומקטע טיסה עם גרודה אינדונזיה.
  1. האם חברת התעופה מוכרת ומומלצת לנוסעים ישראלים?
  2. האם חניית הביניים עשויה להיות בעייתית (אנחנו בעלי דרכונים זרים – אמריקאי וצרפתי)
  3. האם יש חשש מהתנהלות לא עקבית של אינדונזיה בהתאם למצב הפוליטי (הטיסה היא בעוד מספר חודשים)
  תודה,
  אלה

  הגב
 22. אוריאן

  היי אני מתכנן טיסה למזרח דרך מדינת ערב ואני חשבתי יותר בכיוון של בחריין או קטאר אשמח לקבל תשובה והאם בחריין מקבלת דרכון ישראלי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה לא אמור לעבור הגירה במהלך הקונקשיין אז לא צריכה להיות בעיה.

   שים לב שבחלק מהשדות יש טרמינל נפרד לחברות לואוקוסט ושם הקונקשיין לא כ״כ טריוויאלי אז אל תנסה להרכיב כרטיס לבד עם טיסות שאתה לא יודע באיזה טרמינל בשדה הן נוחתות/ממריאות. קונקשיין בדוחא (DOH) בין טיסות של קטאר איירוויס, לדוגמה, הוא בסדר גמור.

   הגב
 23. אוריאן

  היי אני מתכנן טיסה למזרח דרך מדינת ערב ואני חשבתי יותר בכיוון של בחריין או קטאר אשמח לקבל תשובה והאם בחריין מקבלת דרכון ישראלי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה לא אמור לעבור הגירה במהלך הקונקשיין אז לא צריכה להיות בעיה.

   שים לב שבחלק מהשדות יש טרמינל נפרד לחברות לואוקוסט ושם הקונקשיין לא כ״כ טריוויאלי אז אל תנסה להרכיב כרטיס לבד עם טיסות שאתה לא יודע באיזה טרמינל בשדה הן נוחתות/ממריאות. קונקשיין בדוחא (DOH) בין טיסות של קטאר איירוויס, לדוגמה, הוא בסדר גמור.

   הגב
 24. ירדן

  היי ליאור,
  ראשית תודה רבה על הכתבה -באמת שנותנת הרבה מאוד אינפורמציה ומרגיעה את הלחץ בקונקשיינים מסוג זה.
  הזמנתי כרטיס טיסה דרך אתר skyscanner לארה״ב עם קונקשיין של Royal Jordanian בעמאן (נשארת עם אותה חברת תעופה גם לאחר הקונקשיין). לאחר ההזמנה ניסיתי להיכנס לאתר הרשמי של חברת התעופה והופיעה לי הודעת שגיאה (חוסמים הזמנת כרטיסים מישראל). האם זה אומר שאקבל יחס עוין כשאנחת בעמאן ? האם בקונקשיין בעמאן אני צריכה לחשוף את הדרכון הישראלי או שזה נטו בידוק?
  תודה רבה על העזרה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן ירדן,

   (1) אם הכרטיס נרכש בשבועיים האחרונים דרך סוכן ישראלי, או ישירות באתר החברה (שלה נציגות בישראל), הרי שיש באפשרותך לבטל את הכרטיס במסגרת חוק הגנת הצרכן. זו סתם הערה מקדמית ולא המלצה באמת לבטל את הכרטיס. סקייסקאנר אינו סוכן אלא רק אתר השוואת מחירים.

   (2) אין סיבה אמיתית לחשוש מקונקשיין בעמאן ו/או מטיסה עם רויאל ג׳ורדניאן. החברה מפעילה בדר״כ שתי טיסות יומיות לת״א כשרוב הנוסעים הם ישראלים בדרך החוצה מישראל או חזרה הבייתה. כך או כך החברה מטיסה מאות ישראלים בכל יום ללא בעיות מיוחדות.

   (3) השדה בעמאן חדיש יחסית אבל העובדים שם הם מהאיטיים בעולם. זה כמובן לא בגדר יחס מיוחד לישראלים וגם בעלי דרכונים אחרים סובלים מהאיטיות של הירדנים. במהלך הקונקשיין לא תצטרכי לעבור הגירה אלא רק בידוק ביטחוני. במהלך הבידוק הביטחוני תידרשי להראות את הדרכון, ככל הנראה, אבל זה רק כדי שאיש הביטחון יוכל לוודא את ההתאמה בין הדרכון לכרטיס הטיסה.

   (4) אין סיבה שלא תוכלי לראות את פרטיי הכרטיס באתר החברה. לשם כך את צריכה את קוד ההזמנה של החברה (PNR) שיכול להיות שונה מקוד ההזמנה של אתר ההזמנות.

   הגב
 25. ירדן

  היי ליאור,
  ראשית תודה רבה על הכתבה -באמת שנותנת הרבה מאוד אינפורמציה ומרגיעה את הלחץ בקונקשיינים מסוג זה.
  הזמנתי כרטיס טיסה דרך אתר skyscanner לארה״ב עם קונקשיין של Royal Jordanian בעמאן (נשארת עם אותה חברת תעופה גם לאחר הקונקשיין). לאחר ההזמנה ניסיתי להיכנס לאתר הרשמי של חברת התעופה והופיעה לי הודעת שגיאה (חוסמים הזמנת כרטיסים מישראל). האם זה אומר שאקבל יחס עוין כשאנחת בעמאן ? האם בקונקשיין בעמאן אני צריכה לחשוף את הדרכון הישראלי או שזה נטו בידוק?
  תודה רבה על העזרה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אהלן ירדן,

   (1) אם הכרטיס נרכש בשבועיים האחרונים דרך סוכן ישראלי, או ישירות באתר החברה (שלה נציגות בישראל), הרי שיש באפשרותך לבטל את הכרטיס במסגרת חוק הגנת הצרכן. זו סתם הערה מקדמית ולא המלצה באמת לבטל את הכרטיס. סקייסקאנר אינו סוכן אלא רק אתר השוואת מחירים.

   (2) אין סיבה אמיתית לחשוש מקונקשיין בעמאן ו/או מטיסה עם רויאל ג׳ורדניאן. החברה מפעילה בדר״כ שתי טיסות יומיות לת״א כשרוב הנוסעים הם ישראלים בדרך החוצה מישראל או חזרה הבייתה. כך או כך החברה מטיסה מאות ישראלים בכל יום ללא בעיות מיוחדות.

   (3) השדה בעמאן חדיש יחסית אבל העובדים שם הם מהאיטיים בעולם. זה כמובן לא בגדר יחס מיוחד לישראלים וגם בעלי דרכונים אחרים סובלים מהאיטיות של הירדנים. במהלך הקונקשיין לא תצטרכי לעבור הגירה אלא רק בידוק ביטחוני. במהלך הבידוק הביטחוני תידרשי להראות את הדרכון, ככל הנראה, אבל זה רק כדי שאיש הביטחון יוכל לוודא את ההתאמה בין הדרכון לכרטיס הטיסה.

   (4) אין סיבה שלא תוכלי לראות את פרטיי הכרטיס באתר החברה. לשם כך את צריכה את קוד ההזמנה של החברה (PNR) שיכול להיות שונה מקוד ההזמנה של אתר ההזמנות.

   הגב
 26. Stav Gigi

  היי ליאור,
  אני והבן זוג שלי טסים לויאטנם בספטמבר ומצאנו טיסה להו צ'י מין דרך דוחא ועמאן. בטיסה הלוך אנחנו לוקחים טיסה מתל אביב לעמאן ומעמאן לדוחא כאשר הקונקשיין הוא רק 50 דק. השאלה האם זה משהו שהוא אפשרי או גבולי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה אפשרי בהחלט. השדה בעמאן לא גדול ודי פשוט לניווט. אבל חשוב מאוד שיהיה בידך כרטיס העלייה למטוס לטיסת ההמשך. תתעקש לקבל אותו בנתב״ג.

   הגב
 27. Stav Gigi

  היי ליאור,
  אני והבן זוג שלי טסים לויאטנם בספטמבר ומצאנו טיסה להו צ'י מין דרך דוחא ועמאן. בטיסה הלוך אנחנו לוקחים טיסה מתל אביב לעמאן ומעמאן לדוחא כאשר הקונקשיין הוא רק 50 דק. השאלה האם זה משהו שהוא אפשרי או גבולי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה אפשרי בהחלט. השדה בעמאן לא גדול ודי פשוט לניווט. אבל חשוב מאוד שיהיה בידך כרטיס העלייה למטוס לטיסת ההמשך. תתעקש לקבל אותו בנתב״ג.

   הגב
 28. ליאת

  היי,
  אנחנו בני זוג חרדים שטסים לשוויץ עם קונקשן בטורקיה, נראה לך שיכולה להיות בעיה להסתובב שם בלבוש חרדי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא צריכה להיות בעיה. אלפי ישראלים, וביניהם חרדים, עוברים בשדות התעופה של טורקיה בכל יום.

   הגב
 29. ליאת

  היי,
  אנחנו בני זוג חרדים שטסים לשוויץ עם קונקשן בטורקיה, נראה לך שיכולה להיות בעיה להסתובב שם בלבוש חרדי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא צריכה להיות בעיה. אלפי ישראלים, וביניהם חרדים, עוברים בשדות התעופה של טורקיה בכל יום.

   הגב
 30. חגי

  אהלן
  טיסה מעמאן לדלהי עם air arbia
  עם קוניקשיין בשרג'אה
  עם דרכון ישראלי נראה לך אפשרי?
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא צריכה להיות בעיה למיטב ידיעתי. אבל רצוי לפנות לחברת התעופה ולוודא את זה.

   ראוי לציין שאייר-ערבייה היא חברת לואוקוסט ולכן הנהלים שלה יכולים להיות שונים משל חברת שירות-מלא ובכלל זה בכל הנוגע לקונקשיינים.

   הגב
 31. חגי

  אהלן
  טיסה מעמאן לדלהי עם air arbia
  עם קוניקשיין בשרג'אה
  עם דרכון ישראלי נראה לך אפשרי?
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא צריכה להיות בעיה למיטב ידיעתי. אבל רצוי לפנות לחברת התעופה ולוודא את זה.

   ראוי לציין שאייר-ערבייה היא חברת לואוקוסט ולכן הנהלים שלה יכולים להיות שונים משל חברת שירות-מלא ובכלל זה בכל הנוגע לקונקשיינים.

   הגב
 32. טל

  היי. יש לי טיסה מקטמנדו לברצלונה עם קונקשיין בדובאי כאשר הטיסה מקטמנדו לדובאי נוחתת בטרמינל 2 ויוצאים מטרמינל 3 לברצלונה. האם זה אפשרי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   למיטב ידיעתי – לא!

   לשדה התעופה הבינ״ל של דובאי (DXB) יש שלושה טרמינלים כשטרמינלים 1 ו-3 צמודים ומחוברים בצד האווירי, כך שאין בעיה לעשות קונקשיין שמערב אותם, בעוד טרמינל 2 נפרד מהם ונמצא בכלל הצד השני של השדה. יש כמובן שאטלים מ/אל טרמינל 2 אך למיטב ידיעתי שימוש בשאטלים האלו מחייב מעבר בהגירה וזה כמובן לא אפשרי לנוסעים עם דרכון ישראלי בלבד.

   הגב
 33. טל

  היי. יש לי טיסה מקטמנדו לברצלונה עם קונקשיין בדובאי כאשר הטיסה מקטמנדו לדובאי נוחתת בטרמינל 2 ויוצאים מטרמינל 3 לברצלונה. האם זה אפשרי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   למיטב ידיעתי – לא!

   לשדה התעופה הבינ״ל של דובאי (DXB) יש שלושה טרמינלים כשטרמינלים 1 ו-3 צמודים ומחוברים בצד האווירי, כך שאין בעיה לעשות קונקשיין שמערב אותם, בעוד טרמינל 2 נפרד מהם ונמצא בכלל הצד השני של השדה. יש כמובן שאטלים מ/אל טרמינל 2 אך למיטב ידיעתי שימוש בשאטלים האלו מחייב מעבר בהגירה וזה כמובן לא אפשרי לנוסעים עם דרכון ישראלי בלבד.

   הגב
 34. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי ליאור תודה על התשובות והמידע!
  רציתי לדעת מה לגבי שדות התעופה בסעודיה (ריאד או ג'אדה) והחברה הסעודית? אני יודע שלעומת המדינות שצויינו היחסים נחשבים עוינים והכניסה לישראלים אסורה (גם עם דרכון זר). יש לך ניסיון שם?

  הגב
 35. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי ליאור תודה על התשובות והמידע!
  רציתי לדעת מה לגבי שדות התעופה בסעודיה (ריאד או ג'אדה) והחברה הסעודית? אני יודע שלעומת המדינות שצויינו היחסים נחשבים עוינים והכניסה לישראלים אסורה (גם עם דרכון זר). יש לך ניסיון שם?

  הגב
 36. shay meterany

  שלום ליאור אני מעונין לרכוש כרטיס טיסה חזור לארץ מפר'ת שבאוסטרליה , הטיסה עוצרת באבו דאבי AUH לעצירת בינים במשך 6ש40ד . רציתי לדעת האם מניסונך זה אפשרי ואפילו נעים לשהות בשדה התעופה למשך אותו הזמן

  הגב
 37. shay meterany

  שלום ליאור אני מעונין לרכוש כרטיס טיסה חזור לארץ מפר'ת שבאוסטרליה , הטיסה עוצרת באבו דאבי AUH לעצירת בינים במשך 6ש40ד . רציתי לדעת האם מניסונך זה אפשרי ואפילו נעים לשהות בשדה התעופה למשך אותו הזמן

  הגב
 38. ישי

  היי אני אמור לטוס לסרי לנקה מירדן וקוניקשן באבו דאבי של 10 שעות האם זה אפשרי עם דרכון ישראלי חברת התעופה זאת איתיחאד איירווייז

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אפשר, כן, אבל לא בטוח שיהיה לך כיף גדול לבלות עשר שעות בשדה תעופה שם. כנראה שאף אחד לא יבקש לראות את הדרכון שלך, אז במובן הזה אין חשש.

   הגב
 39. ישי

  היי אני אמור לטוס לסרי לנקה מירדן וקוניקשן באבו דאבי של 10 שעות האם זה אפשרי עם דרכון ישראלי חברת התעופה זאת איתיחאד איירווייז

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אפשר, כן, אבל לא בטוח שיהיה לך כיף גדול לבלות עשר שעות בשדה תעופה שם. כנראה שאף אחד לא יבקש לראות את הדרכון שלך, אז במובן הזה אין חשש.

   הגב
 40. יובל

  אהלן. יש לי טיסה מויאטנם להודו דרך קואלה לאמפור. הטיסה היא של חברת malindo air שטסה דרך טרמינל klia. מה אתה חושב על מעבר עם דרכון ישראלי? שתי הטיסות באותו טרמינל.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   להבנתי החברה אכן פועלת מהטרמינל הבינ״ל (מסומן לרוב באות M, כקיצור ל-"Main״). אם זה אכן המצב לשתי הטיסות הרלוונטיות – לא צריכה להיות לך שום בעיה.

   הגב
 41. יובל

  אהלן. יש לי טיסה מויאטנם להודו דרך קואלה לאמפור. הטיסה היא של חברת malindo air שטסה דרך טרמינל klia. מה אתה חושב על מעבר עם דרכון ישראלי? שתי הטיסות באותו טרמינל.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   להבנתי החברה אכן פועלת מהטרמינל הבינ״ל (מסומן לרוב באות M, כקיצור ל-"Main״). אם זה אכן המצב לשתי הטיסות הרלוונטיות – לא צריכה להיות לך שום בעיה.

   הגב
 42. רויטל

  היי ליאור,
  אנחנו טסים לתאילנד עם רויאל ג'ורדניאן. יש עצירה באמאן. רציתי לדעת מה הסיכוי להגיע לטיסה הבאה בזמן אם הקונקשן הוא קצר – שעה ורבע?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   סיכוי טוב סה״כ אבל בשדה של עמאן אי אפשר לדעת. עובדים שם האנשים העצלנים ביותר בעולם והם לפעמים פשוט לא נמצאים. הכוונה לבידוק הביטחוני כמובן, כי זו התחנה היחידה שבה צריך לעבור במהלך קונקשיין.

   חשוב מאוד לקבל כבר בנתב״ג את כרטיס העלייה למטוס של טיסת ההמשך.

   הגב
 43. עדי

  היי

  רציתי לדעת אם זה אפשרי לבצע קונקשן במרוקו עם דרכון ישראלי דרך חברת Royal Air Maroc
  הטיסה ממלאגה לניו יורק דרך קזבלנקה ושתי הטיסות מאותו טרמינל

  תודה רבה

  הגב
 44. משה

  היי ליאור,
  שמי משה
  אני ו2 חברים רכשנו כרטיס טיסה לסרי לנקה דרך גאוגריה,קונקשן של 3 שעות עצירה ולאחר מכן דובאי עם flydubai עצירה של 3 שעות וטיסת המשך גם עם flydubai לקולומו סרי סלנקה.
  בידיינו דרכונים ישראליים ודרכון גרמני לאחד החברה.

  בנוסף נרכשו מטרבלגיניו דרך סקייסקנר,האם יש אופציה לבטל/לשנות כרטיס?
  כמו כן הדרך חזור מסרי לנקה זה עצירה בדוחה קטר 3 שעות ומשם ירדן 3 שעות

  תודה על ההענות.

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   אהלן,

   למיטב ידיעתי, ע״פ מידע עדכני יותר שקיבלתי, ניתן לבצע קונקשיין ב-DXB ביו טיסות של פליי-דובאי. להבנתי קונקשיין כזה אינו אפשרי כאשר נדרש מעבר בין טרמינל 1 ו-2 אבל אם הקונקשיין הוא בתוך אחד הטרמינלים בלבד (כמו במקרה הזה, טרמינל 2) אז לא צריכה להיות בעיה. אבל לא ניסיתי את זה בעצמי.

   לגבי החזור אין בעיה בוודאות.

   הגב
   • משה

    קודם כל אתה תודה על התשובה המהירה.
    במידה ובאאמת לא יתנו לי לעשות את הקונקשן בדובאי, אגלה זאת בעת העלייה למטוס בגאורגיה או בהגעתי לטרמינל בדובאי?

   • Lior@FlyingOut

    בגאורגיה. אבל אם מסרבים לך – תתעקש שיבדקו פעמיים ושלוש, כי, כאמור, להבנתי זה קונקשיין אפשרי כעת.

 45. תומר

  היי, תודה על הפוסט.
  רק אתקן שבניגוד לנכתב בפוסט: טורקיה, מלזיה ואינדונזיה אינן מדינות ערביות. נכון, הן מדינות בעלות רוב מוסלמי, ובין הגדולות ביותר בעולם המוסלמי, אכן הן אינן ערביות (וכך גם 80% מהמוסלמים). אני בטוח שהרמיזה על כך שמוסלמי=ערבי אינה על רקע גזעני, אלא בלבול או בורות בלבד.

  הגב
 46. ליטל

  היי ליאור,
  יש לך מידע לגבי קונקשיין בערב הסעודית? אני סטודנטית באיטליה ויש לנו טיול מטעם הלימודים לפיליפינים. בשנים קודמות אני יודעת שהם טסו עם חברת התעופה הסעודית עם קונקשין בריאד. התרעתי להם שיכולה להיות בעיה עם הדרכון הישראלי שלי ושיבדקו את הנושא, אבל אשמח לשמוע גם את דעתך בנושא. אנחנו נוסעים כקבוצה של 20 תלמידים מכל העולם.

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   למיטב ידיעתי ערב הסעודית לא מאפשרת לישראלים לנחות בשיטחה בכלל. גם לא לצורך קונקשיין.

   הגב
 47. Elvira Morozov

  היי ליאור!
  מצאתי טיסה להודו דרך דובאי
  תל אביב – טביליסי
  טביליסי – דובאי
  דובאי – מדוראי

  בשלושתם צריך להחליף חברת תעופה – כלומר לקחת את המוצ'ילה ולעשות צ'אק אין מחדש.
  אני נוחתת בדובאי עם חברה FlyDubai
  וממריאה עם Spicejet
  השאלה היא האם לבעלי דרכון ישראלי אפשר בדובאי להחליף חברת תעופה ולעשות צ'אק אין לכבודה?
  תודה רבה !

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   אני לא יודע. להערכתי לא.

   לאחרונה קיבלתי עדכון שקונקשיין בין טיסות של פליי-דובאי הוא כן אפשרי, למרות שהוא בטרמינל המשני של השדה, אבל אני לא יודע מה הדין לגבי קונקשיין בין שתי חברות תעופה שונות. ממליץ בחום לפנות לחברות התעופה ולבקש הבהרות בכתב ובכל מקרה להעדיף כרטיסים אחרים.

   הגב
 48. אלון מגן

  ליאור שלום
  האם בקונקשן של 7 שעות ו-50 דקות בדוחא חברת התעופה (קטאר) יתנו אישור SPTC לבקר בדוחא?
  תודה רבה!

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea