הנה הפוסט שפרסמתי ב-29 ביולי על הכרטיסים המוזלים של אייר אירופה.

הכרטיסים של אייר אירופה עדיין זמינים עד סוף הלו״ז (יולי 2017). כרטיס הלוך/חזור למדריד עולה החל מ-440$ ותמורת כמה עשרות דולרים נוספים תוכלו להגיע ליעדי המשך רבים ברחבי ספרד. סה״כ מדובר בהצעה אטרקטיבית מאוד לאור העובדה שכרטיסים כאלו עולים באופן רגיל מעל 900$ בכל חודשי השנה.

איבריה חתכה מחירים גם כן – והכיף מתחיל!

בדיוק כמו אייר אירופה גם איבריה מציעה כרטיסי הלוך/חזור מת״א למדריד החל מ-440$ בלבד במחלקת העסקים. יעדי המשך, לעומת זאת, לא מוצעים במחירים נמוכים כ״כ. גם איבריה מציעה את הכרטיסים המוזלים שלה עד סוף הלו״ז.

אבל ההצעה של איבריה טובה יותר משל אייר אירופה מסיבה עיקרית אחת: בעוד אייר אירופה מפעילה בקו לת״א אקסקלוסיבית מטוסים צרי-גוף מדגם בואינג 737 עם מחלקת עסקים פנים-אירופית (מושבים של מחלקת התיירים עם מושב אמצעי חסום, בעיקר) – איבריה מפעילה בקו לת״א בין השאר גם מטוסים רחבי-גוף מדגם איירבאס A330 הכוללים מחלקת עסקים בינ״ל טובה מאוד.

Iberia Bueinss Class 3

Iberia New Busines Class Seats 2

אני מדגיש: רוב טיסות החברה למדריד מופעלות באמצעות מטוסים מדגם איירבאס A319 ורק חלקן באמצעות מטוסים רחבי-גוף.

באמצעות מנוע החיפוש מטריקס יש אפשרות לסנן רק את הטיסות המופעלות באמצעות מטוסים רחבי-הגוף. בשורת הקוד (Advanced Routing) הזינו את השורה ״ib / aircraft t:330״. ההוראה היא להגביל תוצאות לטיסות של איבריה בלבד (ללא קונקשיין במקרה הזה) ובמטוסים מדגם איירבאס A330 בלבד. כך זה נראה:

ITA Matrix Search for Iberia J Class

כלומר, תמורת 440$ תוכלו לבלות מעל שמונה שעות במחלקת עסקים בינ״ל מהשורה הראשונה בעולם שכוללת מושבי מיטה-שטוחה ותפריט אוכל איכותי. על הדרך, אגב, תוכלו לבקר באחת הערים המעניינות ביותר באירופה (לפחות לטעמי).

הכרטיסים האלו זמינים, כפי שציינתי קודם, עד סוף הלו״ז. וזה כולל את תחילת הקיץ הבא. הנה תוצאות החיפוש לחודש יוני 2017:

TLV-MAD J Class for Jube 2017

כפי שאולי הבנתם מתוצאות החיפוש לעיל – איבריה מפעילה שלוש טיסות שבועיות במטוסי איירבאס A330 בעוד האחרות במטוסי איירבאס A319.

כמה מיילים ונקודות תוכלו לצבור מכרטיס אחד למדריד?

הכרטיסים של איבריה הן במחלקת כרטוס I שהיא מחלקת כרטוס מוזלת במחלקת העסקים.

המועדון של אמריקן, AAdvantage, שינה בתחילת החודש את טבלאות צבירת המיילים לטיסות עם החברות השותפות וביניהן איבריה. בנוסף לכך, החל מה-1 לינואר חברי המועדון יצברו גם מרכיב נוסף בשם EQD (דולרים לסטטוס) שיהווה תנאי נוסף לקבלת סטטוס גבוה במועדון. כרטיס הלוך/חזור למדריד יצבור לחברי המועדון 6,600 נקודות לסטטוס (150% ממרחק הטיסה), כ-5,500 מיילים למימוש (לפני בונוס לסטטוס) ובערך 1,100$ ב-EQD.

במועדון של בריטיש, Executive Club, כרטיס הלוך/חזור יצבור 280 נקודות לסטטוס ו-6,600 אוויוס (לפני בונוס לסטטוס). אותו כנ״ל במועדון של איבריה עצמה, IberiaPlus, שהוא אחיו התאום של המועדון הבריטי.

אפשרויות צבירה נוספות: 125% ממרחק הטיסה במועדונים של קתאי פסיפיק, פינאייר, אייר ברלין, קטאר איירוויס, קוונטס, ג׳פן איירליינס ועוד.

איך להזמין את הכרטיסים?

אני ממליץ להשתמש במנוע החיפוש מטריקס לטובת מציאת הכרטיסים. אח״כ ניתן להשתמש באתר BookWithMatrix על מנת לאתר את הכרטיס הרצוי באתרי ההזמנות המובילים המוצעים בו. מניסיונות שעשיתי מצאתי שהמחיר הנמוך זמין באתר פרייסליין בכל תאריך. אם תעברו לאתר פרייסליין דרך אתר הקאשבק TopCashBack עליו המלצתי לאחרונה תוכלו לקבל חזרה עוד 5$.

הכרטיסים האלו עולים גם בתוצאות החיפוש של מנועי השוואת המחירים הפופולריים כמו קיאק, סקייסקאנר, מומונדו ואחרים.

המחיר הנמוך זמין גם ישירות באתר של איבריה. אם אתם חברי המועדון של איבריה ויש לכם יתרת אוויוס בריאה תוכלו לשלם חלק מעלות הכרטיס בנקודות: 55$ חיסכון תמורת 9,330 אוויוס, 110$ חיסכון תמורת 18,665 נקודות או 221$ חיסכון תמורת 37,500 נקודות. במילים אחרות: במימוש האוויוס בדרך זו תקבלו כמעט 17$ לכל 1,000 אוויוס – וזה בהחלט מחיר מימוש הוגן לחלוטין שכדאי לשקול ברצינות.

אני ממליץ להזמין ישירות באתר של איבריה במקרה הזה.

TLV-MAD J Class June 2017 on Ibeira.com

לסיכום

אם טרם ביקרתם במדריד זו הזדמנות נהדרת לרכוש לעצמכם כרטיסים מתאימים. הכרטיסים האלו ניתנים לביטול תמורת 150$, למקרה שתתרחטו, ולשינוי תמורת 75$ בלבד. מדריד היא באמת עיר נהדרת שמציעה המון לתייר הממוצע.

הכרטיסים האלו גם אטרקטיביים למדי לאספן המיילים והנקודות. בפרט למועדונים של אמריקן ובריטיש. חברי המועדון של אמריקן בסטטוס אקזקיוטיב-פלטינום, לדוגמה, יצברו כ-11,000 מיילים מכרטיס אחד שלהם שווי שוק ריאלי של קרוב ל-200$. כלומר, כמעט חצי מעלות הכרטיס תוחזר בצורת מיילים למימוש.

אז למי מתחשק לטוס למדריד…?

19 תגובות

 1. רנה פרידמן

  היי,
  תודה על הטיפ !
  שאלה – הזמנתי דרך פריסליין. קבלתי מספר הזמנה מהם, ומספר הזמנה מאיבריה.
  ניסיתי להזמין מושבים דרך האתר של איבריה – לא נתן. התקשרתי למשרד איבריה בארץ – הם לא היו מוכנים לעשות זאת בשבילי (לתענתם – אסור להם לגעת בהזמנה של סוכן). הופנתי למשרדם בחו"ל.
  האם נכון ?

  תודה,

  רנה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   התשובה הפרקטית:

   כנסי לאתר של רויאל ג׳ורדניאן. בחרי ״Manage Booking״ בדף הבית והזיני את קוד ההזמנה של איבריה ואת שם המשפחה. המערכת תציג את ההזמנה שלך. לקראת תחתית העמוד תוכלי לבחור ״Seat״ ואז תיפתח מפת מושבים מלאה. תוכלי לשנות את המושב שנבחר עבורך מראש (אוטומטית, לפי העדפת חלון/מעבר). זה אמור לעבוד.

   התשובה התיאורתית:

   חברות תעופה מאוד אוהבות לברוח לתשובה ׳דבר עם הסוכן שלך׳. זו כמו הדרך הקטנה שלהן להפלות לרעה לקוחות שלא רכשו את הכרטיס בצורה ישירה – למרות שבניגוד לשוק המלונות העמלות בשוק התעופה נמוכות מאוד כך שאין להן אינטרס להפלות לרעה לקוחות. על כל פנים, זה נכון שפעולות מסוימות צריכות להתבצע ע״י הסוכן בכרטיס כזה אבל חברת התעופה כן יכולה להקצות לך מושבים מראש גם בלי לעבור דרך הסוכן. הם לא משנים את הכרטיס. בדר״כ המוקד הבינ״ל מסוגל לעזור עם הבקשות האלו בלי בעיה.

   הגב
   • א

    דרך אגב – כשאני התקשרתי לאיבריה בארץ הנציגה שמרה לי את המקומות שרציתי

    כנראה תלוי על מי אתה נופל

  • Lior @ FlyingOut

   כן, המחיר עלה ל-680$ כפי שציין אלעד. איבריה השוותה את המחיר של אייר אירופה וכשזאת העלתה את המחיר בתום המבצע גם איבריה הצטרפה. עדיין מחיר אטרקטיבי לטיסות ב-A330 של איבריה, אבל לא הייתי בונה חופשה במיוחד בשביל זה.

   אגב, טיפ כללי: החוק הישראלי מאפשר ביטול עסקאות בתוך שבועיים תמורת קנס מינימלי (100 ש״ח או 5% מההזמנה, לפי הנמוך). לכן במקרה של אי-וודאות כדאי לפעמים קודם כל להזמין ורק אח״כ להתלבט. כמובן שההזמנה חייבת להיות באתר ישראלי.

   הגב
 2. אלעד

  אוף אכן נראה שאזל. לפני יומיים עוד היה, כעת הכי נמוך זה 680 דולר )-:

  הגב

השאר תגובה