בפוסט הזה לא אכתוב ביקורת מקיפה כל המוצרים שניסיתי ועל כל היעדים בהם ביקרתי. על הרבה מאלו כתבתי ועוד אכתוב בפוסטים אחרים, וכמה ביקורות חדשות יתווספו למדור הביקורות כאן באתר.

בפוסט הזה אפרט לכם את המסלול שעשיתי, כמה שילמתי על כרטיסי הטיסה, באילו מלונות התארחתי ולמה. מקווה שתמצאו את הסיפור מעניין ותראו, כפי שאני חוויתי, כמה הנסיעה הזאת הייתה מפנקת.

התחנה הראשונה: הונג-קונג

הונג-קונג היא אחת הערים האהובות עלי בעולם, ללא ספק. יש בה משהו מאוד מרגש ומאוד חי. הביקור האחרון היה לכבוד החג הלאומי הסיני, החל ב-1 לאוקטובר, בו מתקיים מופע זיקוקים ענק מעל מפרץ ויקטוריה. זה ככל הנראה המקום המרשים ביותר לחגוג את החג הזה יחד עם אינספור סינים אולי למעט בייג׳ינג בשנים שבהן מתקיים המצעד המפורסם בכיכר טיאנאנמן.

hong-kong-chinese-national-day-fireworks

כדי להגיע להונג-קונג רכשתי כרטיס בונוס ממועדון AAdvantage (אמריקן) שכלל טיסות במחלקות העסקים והראשונה. הכרטיס עלה 50,000 מיילים ו-46$ במסים וכלל את הטיסות הבאות:

 • ת״א לעמאן במחלקת העסקים של רויאל ג׳ורדניאן
 • עמאן לאבו-דאבי במחלקת העסקים של אתיהאד
 • אבו-דאבי לסינגפור במחלקה הראשונה של אתיהאד
 • סינגפור להונג-קונג במחלקת העסקים של קתאי פסיפיק

GCM Route TLV to HKG

כתבתי רשמים מהטיסות שלי בדרימליינרים החדשים של אתיהאד ועל החוויה השלילית שהייתה לי בשדה של עמאן שבגינה קיבלתי פיצוי סימלי-משהו. סה״כ הדרך להונג-קונג הייתה מהנה מאוד עם ביקור בטרקלין המחלקה הראשונה החדש של אתיהאד באבו-דאבי, טיסה נפלאה במחלקה הראשונה לסינגפור והמשך במחלקת העסקים המצויינת של קתאי פסיפיק להונג-קונג.

etihad-first-class-lounge-auh-dining-2

Etihad First Class Lounge AUH Airport

בהונג-קונג ביליתי שלושה לילות סה״כ. אחד במלון הייאט רג׳נסי שה-טין עליו שילמתי 990HKD (בערך 127$) ושניים במלון הייאט רג׳נסי צ׳ים שה צ׳וי, המלון הקבוע שלי בעיר, עליהם שילמתי בתעריף כסף ונקודות 15,000 נקודות ו-1700HKD (בערך 220$). בזכות סטטוס דיימונד במועדון גולד פספורט נהנתי בשני המלונות מכניסה לטרקלין, שדרוג לחדר ועוד. סה״כ הוצאתי כ-346$ ו-15,000 נקודות מועדון וקיבלתי חזרה קצת מעל 16,000 נקודות מועדון כולל הפיצוי שקיבלתי מהמלון הראשון ולא כולל המבצע התקופתי.

התחנה השניה: מנילה

זאת הייתה הפעם הראשונה שלי בפיליפינים בכלל ובבירת המדינה בפרט. הייתי סקרן לראות איך מנילה נראית ומרגישה כעיר מרכזית במזרח אסיה. סה״כ התרשמתי לטובה, וגם פגשתי שם בחור ישראלי בשם אריק שמנהל עסק מקומי. יש לי מילה אחת להגיד על מנילה: פקקים.

Manila Traffic.jpg

כדי להגיע מהונג-קונג למנילה רכשתי כרטיס במחלקת התיירים של אווה אייר הטייוואנית. חברה שלא מוכרת לרוב הישראלים אבל מדובר באחת מחברות התעופה הטובות באסיה שבסיסה, איך לא, בטייפה. הכרטיס עלה 870HKD (בערך 112$). הכרטיס, במחלקת כרטוס V, לא צבר לי מיילים אומנם אבל בזכות סטטוס גולד שיש לי בברית סטאר זכיתי לבקר בטרקלין הבית של אווה אייר בדרך.

GC Map HKG-TPE-MNL.png

ביליתי שישה לילות במנילה. בחמשת הלילות הראשונים התארחתי במלון של הייאט במתחם City of Dreams. המתחם לא נמצא במרכז העיר אלא סמוך לשדה התעופה ולקניון הענק Mall of Asia. זה מלון מקטגוריה 2 במועדון גולד פספורט ולכן דורש 8,000 נקודות ללילה או 4,000 נקודות ו-55$ בתעריף כסף ונקודות. סה״כ שילמתי עבור חמשת הלילות 20,000 נקודות ו-15,860 פזוס (~ 335$, כולל מסים). בלילה האחרון התארחתי במלון פנינסולה במרכז העיר שהזמנתי דרך אקספדיה בעלות של 152$ בתעריף שכלל ארוחת בוקר. בזכות תוכנית ה-BRG של אקספדיה קיבלתי החזר של 18$ וקופון לשימוש עתידי בסך 50$, כך שאפקטיבית הלילה עלה לי 84$ בלבד.

peninsula-manila-lobby-1

Peninsula Manila Lobby

התחנה השלישית: קטמנדו

נפאל היא אחת המדינות האהובות עלי בעולם. לא ביקרתי בקטמנדו מאז רעידת האדמה הגדולה ורציתי לדעת איך התקדם השיקום מאז. בצירוף מקרים זוג חברים היה בקטמנדו באותם תאריכים וזכיתי לפגוש אותם באמצע הטיול שלהם. נהדר.

kathmandu-random

הדרך הנוחה ביותר להגיע ממנילה לקטמנדו היא בטיסות קתאי פסיפיק ודראגון אייר (חברה-בת של קתאי) עם קונקשיין נוח בהונג-קונג. רכשתי כרטיס בונוס במחלקת העסקים ממועדון Executive Club (בריטיש) בעלות של 19,000 אוויוס ו-250$. המסים בכרטיס הם 35$ בלבד, אבל בחרתי לשלם 215$ נוספים כדי לחסוך באוויוס (בריטיש מציעה את האפשרות הזאת בכל הזמנת כרטיסי בונוס).

gcm-map-mnl-hkg-ktm

את שמונת הלילות שלי בקטמנדו ביליתי במלון הייאט רג׳נסי. זהו המלון הטוב ביותר בעיר והטוב ביותר במדינה (באמת, תבדקו). יחד עם זאת, זהו מלון מקטגוריה 1 במועדון גולד פספורט ולכן דורש רק 5,000 נקודות או 2,500 נקודות ו-50$ ללילה. מכיוון שרציתי שהלילות יספרו לטובת הסטטוס ולטובת המבצע התקופתי בחרתי בתעריף כסף ונקודות, ובנוסף השתמשתי באחד משוברי השדרוג שלי כדי להבטיח שאקבל סוויטה. סה״כ שילמתי 20,000 נקודות ו-492$ כולל מסים.

כמו כן הזמנתי לחבריי שלושה לילות במלון. ניצלתי את תוכנית Guest of Honor, אחת ההטבות הטובות ביותר של סטטוס דיימונד, ושילמתי 5,000 נקודות ללילה. בזכות כך חבריי זכו לקבל את כל ההטבות של סטטוס דיימונד בעת שהותם לרבות שדרוג לחדר, ארוחת בוקר, גישה חופשית לטרקלין ועוד.

hr-kathmandu-lounge-1

Hyatt Regency Kathmandu Club Lounge

התחנה הרביעית: לונדון

הביקור בלונדון היה קצר ודי מנהלי. כשחושבים על זה, ככה נראים כמעט כל הביקורים שלי בלונדון.

כדי להגיע ללונדון רכשתי כרטיס בונוס במחלקה הראשונה ממועדון AAdvantage (אמריקן). את הכרטיס רכשתי בתחילת חודש מרץ רגע לפני שאמריקן שינתה את טבלאות המימוש שלה. הכרטיס הזה, מאזור תת-היבשת ההודית לאזור אירופה, עולה כעת 62,500 מיילים – אבל אני שילמתי רק 40,000 מיילים ו-25$ במסים. הכרטיס כלל את הטיסות הבאות:

 • קטמנדו למומביי במחלקת העסקים של ג׳ט איירוויס
 • מומביי לאבו-דאבי במחלקה הראשונה של אתיהאד (A380)
 • אבו-דאבי ללונדון במחלקה הראשונה של אתיהאד (A380)

gcm-map-ktm-bom-auh-lhr

אתם מוזמנים לקרוא את הביקורת שכתבתי לפני מספר חודשים על המחלקה הראשונה במטוסי ה-A380 של אתיהאד.

אחת ההטבות של טיסה במחלקות הפרימיום של אתיהאד היא שניתן להזמין איסוף פרטי אל/מהשדה ברוב היעדים שאותם משרתת החברה. תנאי ההטבה שונו ולהבנתי כעת לא ניתן להנות ממנה תחת כרטיסי בונוס שהונפקו ע״י מועדוני תעופה זרים. מכיוון שאת הכרטיס שלי רכשתי בחודש מרץ ההטבה הייתה בתוקף וכך זכיתי, לאחר הנחיתה בהית׳רו (LHR), להסעה פרטית ברכב מרצדס מפואר עד למלון שלי באזור קנסינגטון בשעת בוקר מוקדמת יחסית. זו נסיעה של כמעט שעה שמחיר השוק שלה, אני יכול רק לנחש, עומד על מאה פאונד לפחות.

etihad-chauffeur

את הלילה בלונדון ביליתי במלון הילטון קנסינגטון. מלון די סתמי, אם לומר את האמת, אבל סה״כ אין לי תלונות עליו. שילמתי מחיר נמוך מאוד של 98 פאונד בלבד עבור הלילה בתעריף ספורט (ראו כאן). המלון מאפשר לבצע צ׳ק-אין מוקדם באפליקציה וכך יכלתי לבחור חדר בקומה העליונה. בזכות סטטוס דיימונד במועדון של הילטון זכיתי גם לגישה חופשית לטרקלין של המלון וארוחת בוקר מלאה במסעדה.

hilton-kensington-rate

התחנה החמישית: ברלין

לא באמת ביקרתי בברלין – רק עצרתי בה ל-12 שעות. לטובת העניין רציתי לנחות ולהמריא מאותו שדה ובחרתי בשונפלד (SXF). בהתאם בחרתי במלון שממוקם בסמוך לשדה ואף מציע שירות הסעות חינמי.

את כרטיס הטיסה רכשתי באתר של נורוויג׳ן. זו אחת מחברות הלואוקוסט האהובות עלי וזו לא הפעם הראשונה שטסתי איתה בתוך אירופה. הכרטיס, מגטוויק (LGW) לשונפלד (SXF), עלה לי סה״כ 40 פאונד כולל תשלום עבור מושב מועדף בשורת יציאת החירום. בדיעבד הייתי מעדיף להמריא מהית׳רו (LHR).

Norwegian Air 787-8 Dreamliner

את הלילה בברלין העברתי במלון Holiday Inn Berlin Airport Conference Center. המלון מציע שירות הסעות חינמי משדה התעופה שונפלד (בו נחתתי וממנו המראתי) ולילה בו עולה רק 10,000 נקודות של מועדון IHG Rewards כי הוא מלון מקטגוריה 1. אם תרכשו את הנקודות באחד המבצעים של המועדון הכולל בונוס של 100$ תוכלו לשלם רק 57.5$ על הלילה.

אפילו יש לי הטבה של 10% החזר על מימוש נקודות כך שהלילה עלה לי בעצם רק 9,000 נקודות. זו עסקה שקשה לנצח.

התחנה השישית: ת״א

כדי לחזור הבייתה מברלין הזמנתי כרטיס בונוס של אלעל בטיסת הבוקר של אפ. הכרטיס עלה לי 140 נקודות ו-72 אירו במסים (79$). הנה טבלת המימוש של מועדון הנוסע המתמיד לטיסות אפ. אני מחזיק בכרטיס האשראי הממותג של המועדון.

תודות לסטטוס טופ-פלטינום שקיבלתי במתנה בתחילת השנה, ועדיין בתוקף, יכלתי לבחור בחינם מושב בשורה הראשונה של מחלקת תיירים-פלוס – מושב שעולה 60$. בשער הטיסה החלפתי את המושב לאחד באחת השורות האחרונות במטוס שהיו כולן ריקות. היה עדיף.

בשיקלול שווי הנקודות, אם תרצו, הדרך חזרה מלונדון לת״א עלתה לי 251$.

UP by ElAl Plane

לסיכום

טיול של שלושה שבועות הוביל אותי לחמש מדינות שונות. במהלך הזמן הזה טסתי בשמונה חברות תעופה שונות בשלוש-עשרה קטעי טיסה שונים. רוב הלילות היו במלונות של קבוצת הייאט – 16 מתוך 19 – בעיקר כי רציתי להגיע לבונוס הגבוה ביותר במבצע התקופתי של הייאט שמצריך לא פחות מ-25 לילות בשלושה חודשים (הרבה, אפילו בשבילי, אבל אגיע לזה!).

הטיול הזה גם שולם בעיקרו באמצעות מיילים ונקודות. ככה זה, צריך לדעת לצבור אותם אבל צריך לדעת גם לבזבז אותם. מלבד המיילים והנקודות שילמתי בקושי 600$ על כל כרטיסי הטיסה ביחד…

מקווה שנהנתם לקרוא על הנסיעה המפנקת שהייתה לי. אני נהנתי מאוד מהטיול הזה ואספתי כמה חוויות מעולות בשלושת השבועות האלו. אשמח לקרוא את ההערות שלכם בתגובות!

12 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם אתה צריך מלווה שיסחוב את המזוודות.. צור קשר 🙂

  הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד על הגעתך לפיליפינים, אחת המדינות האהובות עלי בעולם. מקווה שבביקורים הבאים תצא קצת ממנילה, למדינה הזו יש כל כך הרבה להציע מעבר לבירה העמוסה שלה..
  שאלה: האם ניתן לצבור מיילים במועדונים של OneWorld מטיסות של דראגון אייר?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   תודה, ואני בהחלט מקווה לחזור לפיליפינים בעתיד הקרוב ולטייל במדינה כמו שצריך. למדתי שהתשתית התיירותית בפיליפינים היא כמעט חרפה, וזה מאתגר אומנם, אבל אני בהחלט רוצה לראות גם אזורים אחרים במדינה ולטייל קצת. עדיף לא לבד, פשוט.

   לשאלתך,

   כן, ניתן לצבור מיילים מטיסות דראגון אייר. זו חברה-בת של קתאי פסיפיק ולכן היא אפקטיבית שותפה בברית כמו החברה-האם (מה שנקרא Affiliate Member). משזה נאמר, לא כל מועדוני התעופה בברית ובכלל מתייחסים לדראגון אייר כמו לקתאי פסיפיק. המועדונים של החברות הבאות כן מאפשרים לצבור מיילים מטיסות דראגון אייר כתלות במחלקת הכרטוס: קוונטס, ג׳אל, קתאי פסיפיק, בריטיש, אייר צ׳יינה, בנגקוק איירוויס, ג׳ט איירוויס ואולי גם אמריקן. אני כותב ״אולי״ כי אמריקן שינתה לא מזמן את טבלאות צבירת המיילים שלה וכעת לא ברור האם התשובה חיובית או שלילית – ואני אומנם מימשתי לאחרונה מיילים (ואוויוס) לטיסות של דראגון אייר אבל לא צברתי מטיסות של החברה.

   הגב
 3. אבינועם

  כשאני מחפש טיסות להונג קונג באתר של אמריקן, האופציות היחידות הם עם רויאל. מפספס משהו?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   האתר של אמריקן לא יודע לחפש ולהציג מושבי בונוס עם כל השותפות של אמריקן אלא רק עם קומץ קטן שלהן: רויאל ג׳ורדניאן, בריטיש, קוונטס, אייר ברלין ופינאייר. הוא בהחלט לא האתר הנכון לחפש בו זמינות למושבי בונוס או לבצע בו את ההזמנה.

   אם אתה רוצה לחפש מושבי בונוס בטיסות ברית OW מוטב לך להשתמש באתרים של בריטיש או קוונטס. שניהם דורשים הרשמה למועדונים הרלוונטים אבל ההרשמה קלה ובחינם.

   אם אתה רוצה לחפש מושבי בונוס בטיסות אתיהאד מוטב לך להשתמש באתר של אתיהאד. ראה את הפוסט הבא:

   https://flying-out.com/2016/07/11/how-to-book-etihad-award-tickets/

   שירות הלקוחות של אמריקן כן רואה מושבי בונוס בטיסות של כל השותפות – בניגוד לתוצאות המוצגות באתר. אבל מן הסתם מוטב קודם לחפש לבד בתאריכים הרצויים ואז להתקשר עם הפרטים המדויקים.

   הגב

השאר תגובה