המועדון של קבוצת אינטרקונטיננטל, המנהלת מעל 5,000 מלונות ברחבי העולם, נחשב לאחד הכדאיים ביותר לנוסעים מזדמנים. הוא לא מתוחכם, מציע מבצעים מעניינים וקל יחסית לממש את הנקודות בשל החתימה הגבוהה של הקבוצה. אז הנה לכם כמה טיפים.


׳חבילות נקודות׳ נספרות לטובת סטטוס גבוה

על הטיפ הזה הסברתי בפירוט בפוסט שפרסמתי לאחרונהראו כאן.

עיקר ההסבר מתוך הפוסט ההוא:

מלונות קבוצת אינטרקונטיננטל יכולים, ע״פ בחירתם, להציע תעריפים הכוללים בתוכם ׳חבילת נקודות׳. הם זמינים אך ורק בהזמנה ישירההתעריפים האלו נגזרים מהתעריף הגמיש הרגיל של המלון (Best Flexible Rate). כדאי לזכור שמרבית המלונות כיום מציעים תעריף גמיש נמוך יותר כהטבה לחברי מועדון (Your Rate) שמהווה כלי עיקרי במלחמה של המלונות מול אתרי ההזמנות הגדוליםרוצה לומר: צריך לזכור להשוות את התעריפים הכוללים חבילות נקודות לתעריף הגמיש הנמוך ביותר המוצע ולא רק לתעריף הגמיש הרגיל.

CP Beijing 5K Points Package

במסגרת התעריפים האלו המלון למעשה מציע לחבר המועדון לרכוש נקודות במחיר נמוך יחסית בצמוד להזמנת חדר במלון. ישנם תעריפים המציעים החל מ-1,000 נקודות לכל לילה בהזמנה וישנם תעריפים המציעים סך נקודות מסוים לשהות כולה (בין 1,0000 ל-25,000 נקודות).

מה שלא כתוב במפורש באתר המועדון: הנקודות האלו, הנרכשות במסגרתם אותם תעריפים, מופיעות כנקודות בסיס ומכאן נספרות לטובת התקדמות לסטטוס גבוה במועדון.

החזר של 10% על מימוש נקודות מועדון

יש שתי דרכים לקבל את ההטבה הזאת:

 • להחזיק בכרטיס האשראי הממותג של המועדון בארה״ב. 
 • לחדש חברות בתוכנית אמבסדור של רשת מלונות אינטרקונטיננטל.

חברות בתוכנית אמבסדור, כפי שאסביר בהמשך, לא חייבת להיות יקרה. אבל היא משתלמת אך ורק למי שמבלה לפחות כמה לילות בשנה במלונות הרשת. היא יכולה גם להשתלם למי שישכיל להשתמש בשובר ללילה חינם שניתן לכל חבר מועדוןשובר שיכול להיות שווה הרבה מעבר לעלות החברות השנתית.

כך, לדוגמה, את השובר האחרון שלי ניצלתי לשהייה של שני לילות במלון אינטרקונטיננטל הנהדר בהונגקונג שבו לילה יכול לעלות בקלות מעל 400$. השובר הקנה לי לילה שני בחינם (בסופ״ש) כך ששילמתי רק 2860HKD על שני הלילות יחד (בערך 370$). כנראה שלא הייתי מוכן לשלם 370$ לכל לילה, אפילו בהתחשב באיכותו ומיקומו של המלון, אבל כן הייתי משלם 250$ ללילה. אז, ריאלית, אם תרצו, השובר הזה חסך לי לכל הפחות 130$.

בחידוש חברות בתוכנית אמבסדור ניתן לבחור באחת מבין שלוש אפשרויות: חידוש תמורת 200$, חידוש תמורת 150$ (האפשרות הסטנדרטית) וחידוש תמורת 24,000 נקודות של מועדון IHG Rewards. אלו שבוחרים באפשרות הראשונה, היקרה ביותר כביכול, מקבלים את ההטבה הייחודית להחזר של 10% על מימוש נקודות במהלך שנת החברות שלהם ועד למקסימום החזר של 100,000 נקודות. שווי ההטבה הזו, אם כן, תלוי במספר הנקודות שאתם צופים לממש בשנה שאחרי חידוש החברות.

Ambassador 10% Rebate

ניתן להצטרף לתוכנית אמבסדור בנקודות בלבד

ציינתי שניתן לחדש חברות בתוכנית אמבסדור תמורת 24,000 נקודות, וזו סה״כ עובדה מוכרת לחברי התוכנית, אבל עובדה פחות מוכרת היא שניתן גם להצטרף לתוכנית גם תמורת 32,000 נקודותבשמירה על יחס הנחה של 25% לחידוש חברות (בדומה להצטרפות למועדון תמורת 200$ וחידוש חברות תמורת 150$).

InterContinental Gold and Platinum Ambassador Kits

האפשרות הזאת לא מפורסמת באתר התוכנית אבל היא קיימת. כדי להנות ממנה פנו לשירות הלקוחות של המועדון, בהנחה שיש לכם לפחות 32,000 נקודות בחשבון.

בערכת החבר של מצטרפים חדשים לתוכנית ישנו גם קוד המקנה 5,000 נקודות בונוס. למיטב ידיעתי הקוד הזה כלול גם בערכות של אלו שהצטרפו לתוכנית תמורת 32,000 נקודות. כלומר, בפועל, ההצטרפות עולה רק 27,000 נקודות. לא רע.

ניתן להאריך את תוקף הנקודות עם הזמנה וביטול

כל מועדון לקוחות קובע את אורך חיי הנקודות שלו. זה נתון שצריך לעניין במיוחד נוסעים מזדמנים שלא בהכרח מסוגלים ליצור פעילות בחשבון באופן סדיר.

מרבית המועדונים, וזה סה״כ הוגן, קובעים שלנקודות אין תוקף כל עוד החשבון נשאר פעיל. זו גישה מקובלת יותר בעולם מועדוני המלונות מאשר בעולם מועדוני התעופה.

כך נוהג גם מועדון IHG Rewards. על מנת למנוע מחיקת נקודות מהחשבון יש לשמור על החשבון פעיל. איך מוגדרת פעילות? כל צבירה או מימוש של נקודה אחת ומעלה ׳מאפסת את השעון׳. כלומר, בפועל, חבר המועדון צריך לדאוג שלא תעבור שנה שלמה מאז שנכנסה לפחות נקודה אחת לחשבונו או יצאה לפחות נקודה אחת מחשבונו.

החדשות הטובות הן שלא צריך לצבור נקודות דווקא משהייה במלון ולא צריך לממש נקודות דווקא ללילהבונוס. העיקר צבירה או מימוש של נקודה אחת ומעלה. החדשות הטובות באמת הן שיש טריק פשוט מאוד ליצור את הפעילות הדרושה מבלי שהדבר יגרור הוצאה כספית כלשהי או אפילו ייקח זמן. מה עושים? פשוט מזמינים לילהבונוס במלון מהקטגוריה הנמוכה ביותרלשם כך נדרשות 10,000 נקודות או 5,000 נקודות בלבד למלון המשתתף במבצע PointBreaksומיד אח״כ מבטלים את ההזמנה. נקודות יצאו, נקודות נכנסו, פעילות נוצרה, ניצחון.

IHG PointBreaks 5K per Night

הטריק הזה, אם כן, רלוונטי רק למי שמחזיק ביתרה של 5,000 נקודות ומעלה. אבל אין לכם 5,000 נקודות בחשבון אז כנראה שאין באמת מה להציל.

ניתן להשתמש בנקודות להזמנת מלונות מחוץ לקבוצה

זה טריק שפחות ידוע אפילו בקרב חברי המועדון הוותיקים וכל הנוסעים התכופים.

מועדון IHG Rewards מפעיל תוכנית בשם ״Hotels Anywhere״. באמצעות התוכנית הזאת המועדון בעצם הופך לסוכן נסיעות שמאפשר לחברי המועדון להשתמש בנקודות שלהם כאילו היו כסף. באופן מתבקש כמות הנקודות הדרושה לכל לילה תלויה בתעריף שאותו השיג הסוכן (המועדון) עבור לילה באותו מלון וביחס ההמרה שהוא מציע מנקודות לכסף.

לחצו כאן.

כך, לדוגמה, תוכלו להזמין שני לילות בסופ״ש במלון דאבלטרי במדריד (מקבוצת הילטון) תמורת 61,500 נקודות ללילה. אפילו תוכלו לבחור חדרים שונים, לכלול ארוחת בוקר ועוד.

IHG Hotels Anywhere 1

IHG Hotels Anywhere 2

מלונות יוקרתיים במיוחד ידרשו מספר אסטרונומי של נקודות.

האפשרות הזאת של מימוש נקודות מתאימה בעיקר למי שבחשבונו ישנה יתרה גדולה במיוחד של נקודות ואין לו הזדמנויות להשתמש בהן. יחס ההמרה נקודות/כסף בהחלט לא אטרקטיבי ברוב המקרים. משזה נאמר, בדרך זו ניתן להזמין לילות במלונות של קימפטוןקבוצת מלונות קטנה שנרכשה לא מזמן ע״י קבוצת אינטרקונטיננטלובמימוש כזה יחס ההמרה יכול להיות אטרקטיבי מאוד.

6 תגובות

 1. מאיר

  וואי, מזל שהזכרת! יש לי נקודות שפגות בעוד כמה ימים. גיליתי אגב עוד דרך להשאיר את הנקודות אם מוכנים להקריב כמה מאות:
  https://digitalrewards.ihg.com/en/music/details/9112-nirvana-nirvana
  אפשר לקנות שיר דיגיטלי ב-300 נקודות ואז כל הנקודות בחשבון נשמרות (כי היתה פעילות בחשבון…).
  אולי יש אפילו יותר "זולים", לא טרחתי לחפש והורדתי איזה שיר של נירוונה ב-300.

  הגב
 2. מוריס

  אומנם פחות רלוונטי לרוב
  הקוראים, אבל רק אוסיף כי דווקא ניתן להגיע ל20% החזר נקודות מכוון שההטבה מכרטיס האשראי נצבר יחד עם ההטבה של חידוש אמבסדור. והכי אבסורד: רויאל אמבסדור לא יכול לקבל את ההחזר מחידוש – רק מהכרטיס!

  הגב

השאר תגובה