מוכנים לשלם יותר בשביל נוחות אבל לא מוכנים לשלם אלפי דולרים כדי לטוס במחלקת העסקים? מחלקת פרימיוםאקונומי היא בדיוק המוצר עבורכם. היא הופכת כ״כ פופולרית בשנים האחרונות שחברות ממשיכות להגדיל אותה ואף להתקין אותה במטוסים ישנים יותר.

כל חברה מציעה מוצר מעט שונה אבל הסטנדרט הוא לשבעה מושבים בשורה (2X3X2) כשכל מושב מציע מרווח רגליים משופר (לרוב 38-37 אינצ׳) וזוית הטעייה גדולה יותר לעומת המושבים במחלקת התיירים. כמו כן, בפרימיוםאקונומי השירות משופר, הארוחות משודרגות (לפעמים דומות יותר לאלו שבמחלקת העסקים), ישנה ערכת נוחות בטיסות ארוכות ועוד. גם חוויית הקרקע של הנוסעים במחלקה זו טובה יותר משל נוסעים במחלקת התיירים עם גישה לדלפקי צ׳קאין ייעודיים, עלייה מוקדמת למטוס, היתר כבודה גדול יותר ועוד. אבל, כאמור, כל חברה והמוצר שלה.

מחלקת פרימיוםאקונומי פופולרית מאוד בקרב נוסעים תכופים. לא רק בשל הנוחות אלא גם בשל כך שהכרטיסים במחלקה זו מאפשרים צבירת נקודות גבוהה יחסית שבדר״כ דומה יותר לצבירה נקודות מטיסות במחלקת העסקים. נהוג שכרטיסים במחלקה זו צוברים קרדיט לפי 100% ממרחק הטיסה לכל הפחותולפעמים מדובר בקרדיט גבוה פי שש משל כרטיסים מוזלים במחלקת התיירים.

חמישה תעריפים אטרקטיביים

כדי לתת מושג על טווח המחירים אני רוצה להציג לכם חמישה תעריפים של חברות מובילות מרחבי העולםוכמה נקודות ניתן לצבור מכל כרטיס.

הלוך/חזור מת״א לניויורק

חברת תעופה: אליטליה

מחיר הכרטיס: החל מ-980$

מחלקות כרטוס: A ו-J

מרחק טיסה: 11,350 מייל

AZ Premium Fare TLV-JFK

הזכרתי את התעריף הזה מספר פעמים בבלוג בשנה האחרונה. כרטיסי הלוך/חזור מת״א לארה״ב ניתן היה לרכוש במחירים נמוכים במיוחד במהלך המבצעים התכופים של אליטליה שהעניקו 20% הנחה. אני בעצמי טסתי לניויורק מוקדם יותר השנה עם כרטיס של אליטליה שעלה פחות מ-800$.

התעריפים האלו של אליטליה ידועים במיוחד בזכות העובדה שהם כוללים שדרוג אוטומטי של הטיסות הקצרות בכרטיס למחלקת העסקים (כלומר, בטיסות בהן לא מופעלת מחלקת פרימיוםאקונומי). זו הטבה שמרבית החברות לא מציעות. הטיסות בין ת״א לרומא, אם כן, מכורטסות במחלקת כרטוס J ומזכות בנקודות/מיילים בהתאם. הטיסות הארוכות, מעל האוקיינוס, מכורטסות במחלקת כרטוס A שהיא מחלקת הכרטוס המוזלת של אליטליה בפרימיוםאקונומי. אליטליה מפעילה טיסות למספר יעדים בצפוןאמריקה: ניויורק קנדי (JFK), מיאמי (MIA), בוסטון (BOS), טורונטו (YYZ), שיקגו אוה׳רה (ORD) ולוס אנג׳לס (LAX).

צבירת נקודות ומיילים במחלקת כרטוס J:

 • 175% ממרחק הטיסה במועדון SkyMiles (דלתא)
 • 200% ממרחק הטיסה במועדון FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ)
 • 250% ממרחק הטיסה במועדון MilleMiglia (אליטליה)
 • 300% ממרחק הטיסה במועדון Etihad Guest (אתיהאד)

צבירת נקודות ומיילים במחלקת כרטוס A:

 • 125% ממרחק הטיסה במועדון SkyMiles (דלתא)
 • 150% ממרחק הטיסה במועדון MilleMiglia (אליטליה)
 • 150% ממרחק הטיסה במועדון FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ)
 • 200% ממרחק הטיסה במועדון Etihad Guest (אתיהאד)

באופן אישי אני משתמש במועדון של אתיהאד אבל ההמלצה שלי, במיוחד לנוסעים מזדמנים, היא לקרדט טיסות של אליטליה למועדון FlyingBlue.

הלוך/חזור ממילאנו לטוקיו

חברת תעופה: סאס איירליינס

מחיר הכרטיס: החל מ-990$

מחלקת כרטוס: A

מרחק טיסה: 12,250 מייל

SK Premium Fare MXP-NRT

תעריף דומה של החברה הצגתי בפוסט ״לצבור מיילים ונקודות בדרך לשנגחאי״.

סאס מציעה מחלקת פרימיוםאקונומי טובה מאוד. כרטיסים למחלקת שירות זו מזכים במושבים מועדפים בטיסות פניםאירופיות תוך שמירה על אותה מחלקת כרטוס (A).

צבירת נקודות ומיילים במחלקת כרטוס A:

 • 100% ממרחק הטיסה במועדון MileagePlus (יונייטד)
 • 150% ממרחק הטיסה במועדון Miles&More (לופטהנזה)
 • 150% ממרחק הטיסה במועדון LifeMiles (אוויאנקה)
 • 200% ממרחק הטיסה במועדון Miles+Bonus (איג׳יאן)

אני ממליץ לקרדט את הטיסות למועדון של איג׳יאן. כרטיס הלוך/חזור כאמור יצבור מספיק מיילים כדי להשיג את הסטטוס הראשון במועדוןסילברוקצת יותר משליש דרך לסטטוס השני במועדוןגולדשהוא בעיניי סטטוס המטרה (סטטוס גולד בברית).

כיווןאחד מבייג׳ינג לת״א

חברת תעופה: אירופלוט

מחיר הכרטיס: החל מ-580$

מחלקת כרטוס: A

מרחק טיסה: 5,250 מייל

SU PPremium Fare PEK-TLV

אני אוהב את התעריפים של אירופלוט לטיסות בכיווןאחד מיעדים שונים באסיה לת״א. תעריפים אלו שימושיים עבור מי שמעוניין לרכוש כרטיס בונוס בכיווןאחד לאסיה ואז לחזור בנוחות יחסית אבל מבלי לשלם יותר מדי. מרבית החברות לא מציעות תעריפים אטרקטיביים מדי בכיווןאחד ובפרט לת״א.

הטיסות של אירופלוט גם נוחות מבחינת לו״ז כי הן מאפשרות להשלים את הנסיעה במסגרת יום אחד עם קונקשיין לא ארוך מדי במוסקבה (לרוב מתחת לארבע שעות, תלוי ביעד באסיה ממנו יוצאים).

המחירים הנמוכים ביותר הם ליציאה מיעדים בסין (הונגקונג החל מ-660$).

צבירת נקודות ומיילים במחלקת כרטוס A:

 • 100% ממרחק הטיסה במועדון SkyMiles (דלתא)
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ)
 • 110% ממרחק הטיסה במועדון MilleMiglia (אליטליה)

אני ממליץ לקרדט את הטיסות למועדון FlyingBlue.

הלוך/חזור ממדריד לסאופאולו

חברת תעופה: אמריקן

מחיר הכרטיס: החל מ-1480$

מחלקת כרטוס: P

מרחק טיסה: 20,150 מייל

AA Premium Fare MAD-GRU

הכרטיס היקר מבין החמישה בפוסט הזה אבל במקום השני מבחינת ה-CPM (היחס שבין העלות למרחק הטיסה).

כבר שנים שאמריקן, כמו המתחרות שלה, מציעה כרטיסים במחירים אטרקטיביים מאוד בין אירופה לדרוםאמריקה בכל מחלקות השירות. בחלק מהתעריפים ניתן לכלול עצירה ארוכה בארה״ב ללא עלות או בעלות נמוכה אבל בתעריף המסוים לעיל, במחלקת פרימיוםאקונומי, אי אפשר. המחלקה הזו חדשה בצי של אמריקן ומוצעת כיום רק במטוסים המתקדמים ביותרבואינג 787-9 – שפועלים בין השאר בקוים מדאלאס למדריד מדאלאס לסאופאולו.

צבירת נקודות ומיילים במחלקת כרטוס P:

 • 100% ממרחק הטיסה במועדון MileagePlan (אלסקה)
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון Executive Club (בריטיש)
 • 150% ממרחק הטיסה במועדון FinnairPlus (פינאייר)
 • 150% ממרחק הטיסה במועדון IberiaPlus (איבריה)
 • 150% ממרחק הטיסה במועדון Etihad Guest (אתיהאד)

במועדון AAdvantage (אמריקן) הכרטיס יצבור מיילים לסטטוס לפי 100% ממרחק הטיסה אבל מיילים למימוש לפי 5 מיילים לכל 1$ בעלות הכרטיס לפני מסים.

שימו לב לפער צבירת האוויוס בין המועדונים של בריטיש ואיבריה. אם נקודות סטטוס אינן שיקול אז עדיף כמובן לצבור במועדון של איבריה ואח״כ, אם רוצים, להעביר את האוויוס למועדון של בריטיש.

הלוך/חזור משטוקהולם ללוסאנג׳לס

חברת תעופה: בריטיש

מחיר הכרטיס: החל מ-680$

מחלקת כרטוס: T, O ו-K

מרחק טיסה: 12,700 מייל

BA Premium Fare ARN-LAX

את התעריפים האטרקטיביים של בריטיש במחלקת פרימיוםאקונומי בין צפוןאירופה לחוף המערבי של ארה״ב הזכרתי בבלוג מספר רב של פעמים. תעריפים דומים קיימים גם ממספר יעדים במרכז אירופה ובפרט מספר יעדים בגרמניה כמו דוסלדורף (DUS) והמבורג (HAM).

הטיסות הפניםאירופיות מכורטסות במחלקת כרטוס מוזלות במחלקת התיירים (לרוב: O, K ו-Q) בעוד הטיסות הארוכות מכורטסות במחלקת הכרטוס T שהיא המוזלת בפרימיוםאקונומי.

בריטיש שולחת לארה״ב בין השאר מטוסים מתקדמים כמו הבואינג 787-9 והאיירבאס A380 שמציעים מוצר טוב מאוד במחלקת פרימיוםאקונומי. לפחות בעיניי.

צבירת נקודות ומיילים במחלקת כרטוס T:

 • 100% ממרחק הטיסה במועדון MileagePlan (אלסקה)
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון AAdvantage (אמריקן)
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון Executive Club (בריטיש)
 • 100% ממרחק הטיסה במועדון FinnairPlus (פינאייר)

קשה לבחור מועדון תעופה אחד עדיף מבין אלו לעיל אם כי כברירת מחדל לנוסע המזדמן הייתי מעדיף את המועדון של בריטיש.

לסיכום

כרטיסים במחלקת פרימיוםאקונומי לא חייבים להיות יקרים במיוחד והם מציעים תמורה גבוהה מאוד למחיר במקרים רבים. הם מאפשרים גם לטוס בנוחות וגם לצבור קרדיט נדיב למדי במועדוני התעופה השונים. זאת ועוד, את חלק מהכרטיסים האלו קל מאוד לשדרג באמצעות מיילים או נקודות.

ולסיום, הנה כרטיס מעניין שנתקלתי בו במקרה במהלך הכנת הפוסט:

AZ Premium Fare TLV-JFK 2

11 תגובות

 1. Lior @ FlyingOut

  זה לא אפשרי בצורה שתיארת. אפשר להעביר מיילים בין חשבונות ואז לרכוש כרטיס בונוס, אבל, ההעברה הזאת היא לא חינמית.

  הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רציתי להזמין את מילאנו לטוקיו ב sas, אבל המחיר כבר לא זמין (גם באותו תאריך בדיוק) הכי זול תיירים פרמיום הוא 1200 דולר…חבל (-:
  תודה על הפוסט

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   התעריף עדיין בתוקף – פשוט אולי לא בתאריכים בהם בחרתי בדוגמה. נסה למשל את ה-14 עד ה-19 לדצמבר.

   סאס מציעה תעריפים דומים, בהפרש של עד 50 אירו, ליציאה משדות אחרים באירופה. וורשה, למשל.

   הגב
 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ואי אפשר בפוסט על פרימיום אקונומי לא להזכיר את הכסאות הטובים ביותר במגזר: אופן סקאי של בריטיש.

  כרגע, כ900 דולר מניו יורק לפריס.

  הגב
 4. דיוויד

  מנסיונך ליאור, מי החברות לדעתך מציעה את המושבים המרווחים ביותר, כלומר זווית הטייה משופרת לאחור ומרווח נדיב בין המושבים ?
  תודה על הפוסט, החכמתי !

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני חושב שהמוצר הטוב ביותר בעולם שייך לאייר ניו-זילנד. למעשה, מחלקת פרימיום-אקונומי של אייר ניו-זילנד טובה יותר מכמה מחלקות עסקים. המוצר קיבל את המקום השני בלבד בדירוג השנתי של סקייטרקס אבל לדעתי לא נעשה שם צדק.

   חברות אחרות שמציעות מוצרים מצוינים הן סינגפור איירליינס, קוונטס, קתאי פסיפיק, אייר פראנס, וירג׳ין אטלנטיק, ג׳אל, אייר קנדה וסאס. כדאי לשים לב שהמוצר לא מוצע בכל המטוסים ולפעמים יש הבדל בין האיכות במטוסים שונים. כך לדוגמה, המחלקה של בריטיש טובה יותר במטוסי ה-789 וה-A380 לעומת שאר מטוסי הצי של החברה.

   עוד חברות שמציעות מחלקת פרימיום-אקונומי טובה: אווה אייר, אול-ניפון, אליטליה, אירופלוט, לופטהנזה ובקרוב גם אלעל (נחיה ונראה).

   הגב
 5. Avishay

  פער המחירים בפרמיום אקונומי לטובת אלאיטליה (700 דולר) בטיסת RT לצפון אמריקה לא השאיר לי "ברירה" אלא לרכוש אצלם כרטיס.

  הגב
 6. אריק

  טסתי הרבה עם לופטהנזה בפרימיום אקונומי, ליעדים בדרום אמריקה, מגוון של דרימליינרים ואיירבוסים, המחלקה שלהם טובה מאוד לדעתי. לאחרונה טסתי עם אייר קנדה בדרימליינר בפרימיום אקונומי, מעט נחות יותר בתחומים של ערכת נוחות וחווית האוכל (ההגשה, הסידור) אבל המושבים סה"כ הרגישו לי אותו דר

  הגב

השאר תגובה