אני רוצה לחלוק אתכם חמישה סיפורים: על נקודות שהמרתי למיילים של יונייטד, על מלון יוקרה שהזמנתי במחיר מצחיק, על כרטיס בונוס מעניין, על עשרות אלפי מיילים שרכשתי ועל לילה אחד במלון ליד שדה התעופה הית׳רו שאחריו אצבור הרבה נקודות ומיילים.


מיילים של יונייטד

מוקדם יותר השנה רוקנתי כמעט לגמרי את החשבון שלי במועדון MileagePlus כשרכשתי שני כרטיסים בונוס בכיווןאחד, עבורי ועבור אמא שלי, לטיול בהודו ונפאל. כל כרטיס, לטיסות במחלקת העסקים של סוויס, עלה 35,000 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים.

רציתי להחזיר יתרה בריאה לחשבון. מרבית הסיכויים שאצטרך להשתמש במיילים של יונייטד בשנה הקרובה ולא רציתי למצוא את עצמי עם חשבון ריק בעת הצורך. חיכיתי להזדמנות הנכונה לרכוש או להעביר נקודות לחשבון.

ההזדמנות הגיעה בסוף אוקטובר כשהמועדון החל להציע בונוס של 30% בהמרת נקודות של מועדוני מלונות. המבצע בתוקף עד ה-30 לנובמבר. שני מועדוני מלונות, של קבוצת צ׳וייס ושל קבוצת קרלסון, מציעים בונוס נוסף מצידם שהופך את המרת הנקודות לכדאית הרבה יותר.

Convert Hotel Points to United Miles

המועדון של קבוצת צ׳וייס, Choice Privileges, יצא במקביל גם במבצע לרכישת נקודות (שנגמר בינתיים) במסגרתו מחיר הנקודות היה כ״כ נמוך שבשקלול ההמרה פרושו של דבר היה רכישת מיילים של יונייטד במחיר של בערך 13$ לכל 1,000. מדהים! במסגרת שתי עסקאות נפרדות רכשתי קרוב ל-60,000 נקודות של צוויס (487$) אותן המרתי אח״כ ל-29,500 מיילים של יונייטד. הבונוס הנוסף, 30%, יגיע בהמשך כך ע״פ תנאי המבצע. המחיר המשוקלל למיילים, אחרי הכל, הוא 12.70$ לכל 1,000.

במקביל העברתי בערך 35,000 נקודות של סטארווד לחשבון שלי במועדון של מאריוטכי בינתיים ניתן להעביר בחינם נקודות בין המועדונים של הקבוצותבמטרה להמיר אח״כ את הנקודות של מאריוט למיילים של יונייטד (משמעותית טוב יותר מהמרה ישירה של נקודות של סטארווד). למועדון של מאריוט ולמועדון של יונייטד יש שיתוף פעולה מיוחד, תחת השם RewardsPlus, במסגרתו ניתן להמיר 112,000 נקודות של מאריוט ל-50,000 מיילים של יונייטד. זה בדיוק מה שעשיתי.

סה״כ היתרה שלי במועדון של יונייטד עומדת כעת על קצת יותר מ-90,000 מיילים. בחודש ינואר צפויים להיכנס הבונוסים להמרות בסך 25,000 מיילים (תקרת הבונוס במסגרת המבצע).

אינטרקונטיננטל וינה

בשבועות הקרובים אקפוץ לגיחה קצרה בבירת אוסטריה. עיר נהדרת שלא ביקרתי בה כבר שנים.

בעווני טרם התארחתי במלון של רשת אינטרקונטיננטל בעיר שנהנה ממוניטין טוב מאוד. למזלי המלון משתתף בתוכנית FHR של אמקס (ר״ת: Fine Hotels and Resorts) שפתוחה למחזיקי כרטיס הפלטינום.

Amex FHR

עקבתי אחר המחירים במלון במשך תקופה קצרה ושירד המחיר לתאריך הרצוי לי התקשרתי מיד למוקד הנסיעות של אמקס כדי לבצע את ההזמנה. הטיפול בבקשה היה מהיר ומקצועי. חשוב לציין שהזמנות דרך המוקד של אמקס אינן נחשבות כהזמנות סוכן רגילות ולכן ניתן לצבור קרדיט במועדון הלקוחות של המלון במידה וקיים כזה.

הזמנתי לילה אחד במלון במחיר של 129 אירו כולל מסים. בגלל שזו הזמנה דרך FHR אקבל ללא עלות נוספת ארוחת בוקר זוגית וקרדיט של 100$ לשימוש במלון. עסקה פנטסטיתועוד אצבור נקודות רבות מהשהייה הזאת במועדון IHG Rewards שבו אני מחזיק בסטטוס פלטינום.

Amex FHR Booking IC Vienna

זאת הולכת להיות נסיעה קצרה אך מפנקת למדי עליה אכתוב בשבועות הבאים.

כרטיס בונוס מעניין

צ׳כיה איירליינס (Czech Airlines) היא חברת תעופה קטנה יחסית, נושאת הדגל של צ׳כיה, בעלת קוד הקריאה המגניב OK ושותפה בברית סקיי. היא גם שותפה של מועדון התעופה Etihad Guest (אתיהאד).

החברה מפעילה קו אחד בלבד ליעד רחוק: מפראג (PRG) לסיאול (ICN) בתדירות של ארבע טיסות שבועיות. בקו הזה פועל המטוס רחבהגוף היחיד של החברה מדגם A330 של איירבאס.

Czech Airlines A330

החדשות הטובות באמת הן שהטיסה הזאת של צ׳כיה איירליינס היא אחת הטיסות המשתלמות ביותר לרכישה באמצעות מיילים של אתיהאד. בכלל טבלת המימוש לטיסות של החברה די אטרקטיבית. כרטיס בונוס בכיווןאחד בקו, במחלקת העסקים, עולה רק 25,610 מיילים. מחיר מצחיק במיילים לטיסה באורך של עשר שעות. הבעיה היא שהמועדון מעביר את היטלהדלק שדורשת החברה והתוספת הכספית לכרטיס היא 215$. פחות נעים אבל עדיין מימוש טוב למדי.

הזמנתי טיסה בכיוון פראג באחד מחודשי הקיץ. זו תהיה החוליה הלפניאחרונה בנסיעה מסביב לעולם שאני מתכנן.

מיילים של אוויאנקה

בשבוע שעבר המלצתי לכם לרכוש מיילים של מועדון LifeMiles (אוויאנקה) לאור הבונוס הנדיב שנותן המועדון עד מחר (ה-27 לנובמבר). בהמשך עדכנתי את הפוסט כדי לכלול קישור לבלוג OMAAT שקוראיו מקבלים בונוס נוסף של 5% ברכישת המיילים מה שמביא את הבונוס הכללי ל-150%.

המחיר, תחת הבונוס של 150%, הוא 13.20$ לכל 1,000 מיילים.

Buy LifeMiles with 150% Bonus

במחיר הזה גם רכישה ספקולטיבית של מיילים יכולה להיות כדאית ובתנאי שיש לכם לפחות צפי כללי למועד מימוש המיילים או לכרטיסי הבונוס שתרצו לרכוש באמצעותם. סה״כ אפשר למצוא הרבה מאוד מימושים טובים בטבלת המימוש של אוויאנקה.

את יתרת המיילים שלי במועדון כמעט חיסלתי בתחילת השנה כשרכשתי כרטיס בונוס לטיסות מאוקלנד להונגקונג במחלקה הראשונה של יונייטד. כן, מניוזילנד לאסיה דרך ארה״בהזוי כמו שזה נשמע.

בכל מקרה, כדאי להחזיר יתרה לחשבוןואני בדר״כ מקפיד שיהיו לי כמה עשרות אלפי מיילים בחשבון הזה לכל מקרהבחרתי לרכוש 80,000 מיילים במסגרת המבצע הנוכחי. כלומר, רכשתי 32,000 מיילים בלבד וקיבלתי 48,000 מיילים נוספים כבונוס.

לילה ליד הית׳רו

בכל שנה אני מבלה מספר לילות ליד שדה התעופה הית׳רו בלונדון (LHR). אני טס הרבה עם בריטיש ואמריקן ועובר בהית׳רו יותר מעשרים פעמים בשנה בממוצע. למעשה, בארבע השנים האחרונות עברתי בהית׳רו יותר פעמים מאשר עברתי בנתב״געד כמה שזה נשמע מופרך.

לאורך השנים התארחתי במספר מלונות שונים בסמוך לשדה. רבים מהם מציעים את אותה איכות, פחות או יותר באותו המחיר ובאותה קירבה לשדה. לטובת הביקור הבא בחרתי להזמין לילה במלון פארקאין של קבוצת קרלסון

מדוע דווקא המלון הזה?

ראשיתהמחיר. בימים אלו מקיים המועדון של קבוצת קרלסון מבצע בשם DreamDeals, שחוזר פעם או פעמיים בשנה, במסגרתו מוצעת הנחה של 30% על מלונות רבים בעונת החורף. זאת ועוד, הזמנות תחת התעריף המוזל של המבצע מזכות ב-2,500 נקודות בונוס במועדון. המחיר ללילה שבו רציתי להתארח במלון ירד ל-42.70 פאונד כולל מסים. כבר מצוין.

Club Carlson DreamDeals - Nov17

שניתהמועדון מציע כעת מבצע אטרקטיבי נוסף במסגרתו ניתן לצבור 2,500 מיילים של יונייטד מכל שהייה במלונות הקבוצה ועד למקסימום של שתי שהיות. כתבתי על המבצע בסוף אוקטובר והוא בתוקף עד ה-13 לדצמבר.

כלומר, משהייה של לילה אחד שעלתה 42.70 פאונד (כ-57$) אקבל בערך 3,750 נקודות במועדון כולל בונוס לסטטוס (כ-14$) ו-2,500 מיילים של יונייטד (כ-35$).

זו דוגמה קטנה לכוחם של מבצעים גם משהיות קצרות וזולות במלונות מדרגת אירוח לא גבוהה.

7 תגובות

  • Lior @ FlyingOut

   אני די סלקטיבי לגבי המבצעים שאני מזכיר בבלוג. במקרים רבים מבצע שנראה אטרקטיבי עלול לבלבל קוראים רבים, ולגרור שאלות רבות, בעוד תהיה לו תועלת מוגבלת ורק לחלק קטן מהקוראים.

   המבצע של גרופון הוא דוגמה טובה. מה צריך לעשות? לפתוח חשבון באתר הספרדי של גרופון עם תוכנת תרגום, לפתוח חשבון במועדון של איבריה, לרכוש חבילה של 2,000 אוויוס (רק חבילה אחת מותרת לכל חשבון), להמתין מספר ימים עד שיגיע המייל המתאים מהאתר, להיכנס לאתר הייעודי ולהזין את הקודים מהמייל, לחכות מספר ימים עד שהאוויוס ייכנסו לחשבון של איבריה, לפתוח חשבון במועדון של בריטיש, להיזכר שניתן להעביר אוויוס רק בין חשבונות בני 60 ימים ומעלה, להמתין קרוב ל-60 ימים, להיכנס לאתר של איבריה ולהבין איך מעבירים אוויוס לחשבון במועדון של בריטיש ואז להעביר את האוויוס. כל זה בשביל לרכוש 2,000 אוויוס במחיר נמוך יחסית (9.5 אירו ל-1,000). זו באמת עסקה טובה אם יש לך את כל החשבונות פעילים ואתה יודע בדיוק מה לעשות – וגם אני משתדל לרכוש כך 2,000 אוויוס פעמיים/שלוש בשנה כשהמבצע חוזר – אבל עבור הקורא הממוצע זה יהיה כאב ראש וזה עלול לגרום לו לעשות טעות. לכן אני משתדל להיות זהיר.

   ההגרלה של בסט ווסטרן תקפה רק לחברי מועדון שהם אזרחי ארה״ב וקנדה.

   הגב
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי
  בטיסה מפראג לסיאול הזמנת טיסת קוריאן אייר? הם והחברה הצכית מתחלקים בקו.
  איך אתה מזמין כרטיס בונוס מאתיחאד? מתקשר למשרדים בארה"ב?
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   שתי החברות פועלות בקו, זה נכון, והן בהסכם קודשייר. אני הייתי חייב להזמין את הטיסה שמופעלת ע״י צ׳כיה איירליינס ובקוד שלה (OK) בגלל שקוריאן אינה שותפה של אתיהאד. הטיסה היא בכיוון פראג, אגב.

   וכן, צריך להתקשר לשירות הלקוחות של המועדון. אני בדר״כ מתקשר לסניף הבריטי דווקא. לא עובדים שם הסוכנים הזריזים בעולם.

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני הגעתי דרך גרופון למבצע של 9 אויוס לכל יורו – לא משתלם. אנסה להגיע למבצע שציינת

  הגב
 3. סופ״ש של שווקי חג-המולד באירופה: פרק א׳ – FlyingOut

  […] את הלילה הראשון בוינה ביליתי במלון אינטרקונטיננטל שנמצא על הרינג, השדרה הראשית שתוחמת את מרכז העיר, כשההזמנה בוצעה באמצעות מוקד הטרוול של אמקס כי המלון משתתף בתוכנית FHR. כלומר, שילמתי את המחיר הגמיש הרגיל עבור הלילה וקיבלתי סל נדיב של הטבות. היה כדאי במיוחד! […]

  הגב

השאר תגובה