לכל חברות האשראי הגדולותויזה, מאסטרכארד, דיינרס ואמקסיש תוכניות שמאפשרות ללקוחותיהן להיכנס לטרקלינים בשדות תעופה. לויזה ולמאסטרכארד יש שיתופי פעולה עם LoungeKey כדי לאפשר לבעלי הכרטיסים הבכירים ביותר שלהן להיכנס למאות טרקלינים ברחבי העולם (מאסטרכארד מפעילה מספר מצומצם של טרקלינים) ולדיינרס יש תוכנית טרקלינים עצמאית שבעיניי היא טובה יותר גם בזכות קלות השימוש בה (פשוט צריך להציג כל כרטיס של דיינרס בכניסה לטרקלין) וגם בשל עלויות הכניסה היחידת נמוכות (הנה טבלת המחירים לכרטיסים ישראלים).

לאמקס, לעומת זאת, יש אוסף טרקלינים עצמאיים משלה שהולך וגדל עם השנים. כיום מונה האוסף הזה כ-16 טרקלינים ברחבי העולם ומספר נוסף של טרקלינים נמצאים בשלבי הקמה שונים. מלבד הטרקלינים הנכללים באוסף הזה לאמקס יש תוכנית טרקלינים רחבה יותר שמאפשרת למחזיקי כרטיסי אמקס להיכנס ליותר מ-500 טרקלינים ברחבי העולם לרבות טרקליני דלתא בארה״ב תחת הסכם נפרד (למחזיקי כרטיסי פלטינום וסנטוריון לפני טיסות של דלתא). לפרטים נוספים על תוכנית הטרקלינים של אמקס לחצו כאן.

טרקליני סנטוריון וטרקליני אמקס

באוסף הטרקלינים של אמקס ישנם כיום 16 טרקלינים סה״כ – 9 טרקליני סנטוריון (8 מהם בתוך ארה״ב) ו-7 טרקליני אמקס (כולם מחוץ לארה״ב). טרקליני הסנטוריון הם יוקרתיים יותר מטרקליני המאקס ונחשבים לטרקלינים ברמה גבוהה שעולים על טרקליני מחלקת העסקים שמציעות חברות תעופה רבות.

מי יכול להיכנס לטרקליני הסנטוריון?

הכניסה בחינם לכל מי שמחזיק כרטיס של אמקס מסוג פלטינום או סנטוריון וכרטיס טיסה תקף לאותו יום. בנוסף ניתן לארח עד שני אורחים בחינם גם אם אינם טסים באותה טיסה עם בעל הכרטיס. למיטב ידיעתי ילדים לא נהנים מכניסה חינמית לצד הוריהם ונחשבים בתוך מספר האורחים. ניתן לרכוש כניסה עבור אורחים נוספים, מעבר לשניים הראשונים, תמורת 50$ לאורחובתנאי שהם מלווים בבעל הכרטיס הזכאי לכניסה.

בעבר מחזיקי כרטיסי אמקס שאינם פלטינום או סנטוריון יכלו לרכוש כניסה לטרקלינים אלו אך אפשרות זו בוטלה מוקדם יותר השנה.

לא ניתן להיכנס לטרקלינים אלו בדרכים אחרות כמו חברות במועדון טרקלינים, טיסה במחלקת פרימיום כלשהי וכיוצ״ב. אלו טרקלינים אקסקלוסיביים למחזיקי כרטיסי אמקס.

לפרטים נוספים על מדיניות הכניסה לטרקלינים לחצו כאן.

היכן נמצאים טרקליני סנטוריון ואמקס?

שבעת טרקליני הסנטוריון הראשונים נמצאים בשדות של דאלאס (טרמינל D), יוסטון (טרמינל D), לאס וגאס (שלוחה D), מיאמי (שלוחה D), ניויורק להגווארדיה (טרמינל B), סיאטל (שלוחה B) וסןפרנסיסקו (טרמינל 3).

שני טרקליני הסנטוריון החדשים שנפתחו לאחרונה:

 • בשדה התעופה של פילדלפיה (PHL) בטרמינל A. הטרקלין בשטח של 585 מ״ר ותפריט האוכל שלו הוא בהשראת המטבח הישראלי ונוצר ע״י השף הישראלי המעוטר מיכאל סולומונוב (שמפעיל מסעדת גורמה יוקרתית בפילדלפיה).
  – – –
 • בשדה התעופה של הונגקונג (HKG) בטרמינל 1. הטרקלין בשטח של 745 מ״ר ותפריט האוכל שלו הוא בהשארת המטבח הקנטונזי ונוצר ע״י השף לאו יו פיי שמגיע מהמסעדה היוקרתית יאן טו הין המטוטרת בכוכב מישלן ופועלת במלון אינטרקונטיננטל הונגקונג (במסעדה זו נטע ואני אכלנו ארוחת ערב מצוינת!).

טרקליני אמקס אפשר למצוא בשדות של דלהי (DEL, טרמינל 3), בואנוס איירס (EZE, טרמינל C), מקסיקו סיטי (MEX, טרמינל 1), מונטריי (MTY, טרמינלים A ו-B), טולוקה (TLC, טרמינל 1) וסידני (SYD, טרמינל 1).

לסיכום

טרקליני סנטוריון ואמקס הם עוד הטבה נהדרת למחזיקי כרטיסי הפלטינום והסנטוריון של אמקס אבל כרגע מדובר באוסף מצומצם של טרקלינים שרובם בארה״ב. אמקס ממשיכה לפתוח טרקליני סנטוריון ברחבי העולם, או לפחות זו התוכנית, כך שההטבה ממשיכה להשתפר.

הפוסט הזה עולה לאתר בעודי יושב ב׳טרקלין׳ שאמקס פתחה במרכז לונדון (אזור קובנט גארדן) למשך שני סופ״שים בלבד. המקום מדליק לגמרי וכולל בר פתוח, כיבוד וקינוחים, ביקור של סנטה קלאוס כדי לחלק מתנות לילדים, אנשי צוות רבים ששמחים לתת שירות, עמדת אריזת מתנות ועוד. בהחלט שאני מופתע לטובה מההפקה הקטנה של אמקס לקהל הלונדוני בתקופת החגים הנוכחית. ככל הנראה בכוונת אמקס לפתוח טרקלין סנטוריון חדש בהית׳רו (LHR). נחזיק אצבעות.

8 תגובות

 1. רענן

  הטרקלין בסן פרנסיסקו הוא מהטובים בשדה. לצערי בסוף השנה אחזיר כנראה את כרטיס הפלטינום המקנה חי גישה לטרקליני האלו.
  עם דמי חבר של $550 (על אף זיכוי של $200 לטיסות), קשה להצדיק השארות עם האמקס כשיש כרטיס כמו צ׳ייס ספייר ריזרב שהוא זול יותר ועם נקודות שימושיות יותר.

  הגב
 2. מאיר

  ביררתי לאחרונה באחד הטרקלינים (נדמה לי בוגאס) לגבי ילדים. אמרו שאפשר להכניס ילדים עד גיל 18 לא ההגבלה או תשלום אם הם יחד איתך. יש להם אפילו מועדון קטן לילדים בפנים.

  הגב
  • רענן

   בסן פרנסיסקו יש שלט בכניסה שאומר שהחל ממרץ 2017 כל ילד לא משנה מה גילו יחוייב בכניסה. גם אכפו את זה אל מול עיני.

   אולי בווגאס הם פחות נוקשים.

   הגב
   • מאיר

    יש מצב. אבל אולי הייתי שם לפני מרץ… לא זוכר.

 3. סיכום חדשות ומבצעים מהשבוע האחרון - FlyingOut

  […] אמריקן אקספרס מציעה את תוכנית הטרקלינים הטובה ביותר מכל חברות האשראי הבינ״ל. אין ספק בכך. טרקליני הדגל של אמקס, שנקראים Centurion (וכך גם נקרא הכרטיס היוקרתי ביותר של החברה), זמינים בחינם לבעלי הכרטיסים היוקרתיים ביותר של אמקס ונחשבים מצוינים. הטרקלין החדש, בטרמינל 4 בשדה התעופה קנדי בניו-יורק, הוא הטרקלין ה-13 במספר באוסף טרקליני הדגל והגדול ביותר מביניהם. מיקומו בטרמינל 4 הופך אותו לאטרקטיבי במיוחד לישראלים משום שלא מעט חברות תעופה מובילות בישראל, כולל אלעל, משתמשות בטרמינל הזה, וביניהן: סוויס, וירג׳ן, ק.ל.מ וטיסות פנים של דלתא. למידע נוסף על טרקליני אמקס – ראו את הפוסט הזה. […]

  הגב

השאר תגובה