מבצע PointBreaks, רק למקרה שלא הכרתם, הוא מבצע תקופתי ׳מתגלגל׳ של מועדון IHG Rewards במסגרתו מוצעים חדרים במחיר אחיד ומוזל של 5,000 נקודות ללילה בלבד (~ 25$ בשווי) בכמה עשרות מלונות קבוצת אינטרקונטיננטל ברחבי העולם לתקופה של חודשיים או שלושה. כל מלון מחוייב להציע מספר מסוים של לילות במחיר המוזל ולכן המלונות המבוקשים ביותר ברשימה ׳נעלמים׳ מהר כי בתוך זמן קצר לאחר פרסום הרשימה מוזמנים כל הלילות שהוקצו במחיר המוזל.

מעולה -> מאכזב -> סימן שאלה

עד לפני שלוש שנים המבצע הזה החזיק באופן כמעט בלתי מעורער בתואר ׳המבצע הטוב ביותר של שוק המלונות׳. מדוע? כי המועדון הקפיד לכלול בכל רשימה חדשה כמה מלונות מעולים ובפרט מלונות של רשת אינטרקונטיננטל היוקרתית. כלומר, מלונות שבשיגרה דרשו מאות דולרים ללילה, או עשרות אלפי נקודות ללילה, הציעו לפרק זמן מוגבל של עד שלושה חודשים חדרים במחיר מוזל במיוחד של 5,000 נקודות בלבד. אם נניח שנקודות היו שוות אז יותר מאשר היום, נגיד 7$ לכל 1,000 לעומת 5$ כיום, הרי שמדובר על מחיר ריאלי של 35$ ללילה בלבד בשווי של נקודות.

InterContinental Nah-Trang

Intercontinental Nha Trang

הנה לכם סקירה היסטורית קצרה:

 • ב-2012 נכללו 37 מלונות של רשת אינטרקונטיננטל ברשימות השונות.
 • ב-2013 נכללו 22 מלונות של רשת אינטרקונטיננטל ברשימות השונות.
 • ב-2014 נכללו 16 מלונות של רשת אינטרקונטיננטל ברשימות השונות.
 • ב-2015 נכללו 4 מלונות של רשת אינטרקונטיננטל ברשימות השונות.
 • ב-2016 נכללו 3 מלונות של רשת אינטרקונטיננטל ברשימות השונות.
 • ב-2017 נכללו 3 מלונות של רשת אינטרקונטיננטל ברשימות השונות.

מזהים את המגמה?

ככל שעברו השנים הרשימות הפכו יותר ויותר אנמיות. אם פעם היה תמהיל כללי של 20% מלונות ׳מעולים׳, 60% מלונות ׳טובים׳ ו-20% מלונות ׳גרועים׳בשקלול איכות המלון, המיקום וכיוצ״בהרי שברשימות האחרונות התמהיל היה קרוב יותר ל-10% מלונות ׳טובים׳ ו-90% מלונות ׳גרועים׳. כבר לא ניתן למצוא ברשימות מלונות יוקרתיים ומעניינים אלא רק אוסף משמים של מלונות מהרשתות המוזלות של הקבוצה (בעיקר הולידייאין אקספרס) ביעדים סופרשוליים ברחבי העולם.

במידה מסוימת אפשר להבין למה המגמה הזאת הגיעה.

מועדוני לקוחות נוטים להיות מתגמלים ביחס הפוך למצב הפיננסי של בעליהן. רוצה לומר: כשמלון נמצא במשבר הוא פונה למועדון הלקוחות שלו לעזרהכי עדיף למלא את החדרים בזול מאשר להשאיר אותם ריקיםוהמועדון יכול להיות נדיב יותר גם בצבירה וגם במימוש הנקודות (מתוך מטרה לעודד פעילות). כשהמלון בתפוסה גבוהה והמחירים עולים הרי שאין יותר צורך במועדון הלקוחות כמנוע לצמיחה והמועדון בהתאם מחלק פחות נקודות ופוגע באפשרויות המימוש שלהן. ב-2008, כשפקד את העולם המשבר הכלכלי, שוק המלונות העולמי נפגע משמעותית ומועדוני המלונות חילקו נקודות כמו אורז בסין. עם השנים שוק המלונות יצא מהמשבר, עבר למגמת צמיחה מהירה ובהתאם כל מועדוני המלונות הפכו פחות נדיבים. אותה מגמה התרחשה בשוק התעופה, אגב. מבצע PointBreaks, אם כן, הפך ׳טוב מדי מכדי להיות אמיתי׳. זה פשוט היה לא כלכלי מצד מועדון IHG Rewards, ומצד המלונות הקבוצה, להמשיך לקיים את המבצע במתכונתו הנוכחית. המלונות היחידים שהסכימו להשתתף בו היו מלונות שממילא מוכרים חדרים די בזול לאורך כל השנה.

והנה אנחנו בחודש ינואר בשנת 2018.

המועדון יכל להוציא בנוהל מהדורה נוספת ומאכזבתכרגיל של המבצע. התלונות הרגילות היו צצות בפורומים המקובלים, מספר אנשי שיווק בארה״ב היו מאושרים על ההזדמנות להזמין בזול מספר לילות באיזה הולידייאין שכוחאל כ-13 ק״מ צפונית ליוסטון וכל השאר היו אומרים ׳נו טוב׳ וממשיכים הלאה עם חייהם. אותו רפרטואר בכל פעם.

אבל מועדון IHG Rewards בחר להתרענן. על מנת לכלול ברשימה החדשה מלונות ׳מעניינים׳ יותר היה עליו לעשות מעשה: להעלות את המחיר של חלק מהמלונות ברשימה. אז במקום רשימה משעממת של כמאה מלונות במחיר אחיד של 5,000 נקודות ללילה נקבל החודש רשימה של כמאתיים מלונות (!) עם מחיר של 5,000, 10,000 או 15,000 נקודות נקודות ללילה. ככל הנראה בדרך זו הצליח המועדון להכניס לרשימה מלונות שלא מסכימים למכור חדרים ב-5,000 נקודות ללילה בלבדגם תמורת הפרסום שבדבראבל כן מסכימים למכור חדרים ב-15,000 נקודות ללילה. הרשימה המלאה לא פורסמה עדיין אז טרם ניתן לקבוע את המשמעות האמיתית של המהלך.

The PointBreaks promotion will now offer Reward Nights at three different point values: 5,000; 10,000 and 15,000 points. And, for the first time, members can book participating PointBreaks hotels using a combination of points and cash. The new PointBreaks will include some of the best IHG hotels around the world, including upscale brands InterContinental®, Hotel Indigo® and Crowne Plaza®.

במבט ראשון מדובר בהרעת תנאים. אם הרשימה החדשה תכלול מלונות ברמה דומה לאלו שנכללו ברשימות קודמותאהיה חייב להסכים שמדובר בהרעת תנאים. אבל מה אם הרשימה החדשה תכלול מלונות מעניינים כמו שהיו פעם? ומה לגבי העובדה שהרשימה החדשה כפולה באורכה מהרשימות האחרונות? הרי אם הרשימה החדשה כוללת מאתיים מלונותומאה מהם מוכרים חדרים ב-5,000 נקודות ללילה בעוד המאה האחרים מוכרים חדרים ב-10,000 או 15,000 נקודות ללילההרי שבהכרח מדובר בשיפור כי לא אבד דבר ורק נוסף דבר.

אני חושב שמדובר במהלך מתבקש וחיובי. בתנאי שהרשימה תהיה משופרת לעומת רשימות קודמות בבחינת איכות המלונות, כאמור.

על כל פניםבסופ״ש פורסמו שלושים מלונות שייכללו ברשימה החדשה שמפורסם מחר (יום שני). אז הנה הם

עשרה מלונות שיימכרו חדרים ב-5,000 נקודות ללילה:

 1. סין: Crowne Plaza Tianjin Jinnan
 2. הודו: Holiday Inn Express Chennai Mahindra World City    
 3. ברזיל: Holiday Inn Belo Horizonte Savassi
 4. מקסיקו: Hotel Indigo Veracruz Boca Del Rio
 5. פנמה: Holiday Inn Panama Canal
 6. אילינוי, ארה״ב: Holiday Inn Express Rolling Mdws-Schaumburg Area
 7. ניויורק, ארה״ב: Holiday Inn Rochester NY – Downtown
 8. טקסס, ארה״ב: Candlewood Suites Kenedy
 9. איטליה: Holiday Inn Nola – Naples Vulcano Buono
 10. טורקיה: Crowne Plaza Antalya

עשרה מלונות שיימכרו חדרים ב-10,000 נקודות ללילה:

 1. אינדונזיה: Holiday Inn Resort Baruna Bali
 2. לאוס: Crowne Plaza Vientiane
 3. קולומביה: InterContinental Cali
 4. מקסיקו: Staybridge Suites Silao
 5. אוקלהומה, ארה״ב: Holiday Inn Hotel & Suites Oklahoma City North
 6. יוטה, ארה״ב: Holiday Inn Express & Suites Vernal – Dinosaurland
 7. וירג׳ינה, ארה״ב: Staybridge Suites Chantilly Dulles Airport
 8. וושינגטון, ארה״ב: Holiday Inn Hotel & Suites Bellingham
 9. איטליה: Holiday Inn Rome – Aurelia
 10. סרביה: Crowne Plaza Belgrade

עשרה מלונות שיימכרו חדרים ב-15,000 נקודות ללילה:

 1. יפן: ANA Crowne Plaza Hiroshima
 2. טייוואן: Hotel Indigo Kaohsiung Central Park
 3. איחוד האמירויות: Crowne Plaza Abu Dhabi
 4. ברזיל: InterContinental Sao Paulo
 5. קנדה: Holiday Inn Express & Suites Calgary
 6. ניו ג׳רזי, ארה״ב: Hotel Indigo Newark Downtown
 7. דקוטה הצפונית, ארה״ב: Staybridge Suites Fargo
 8. טקסס, ארה״ב: Crowne Plaza Suites Arlington – Ballpark – Stadium
 9. פינלנד: Holiday Inn Helsinki City Centre
 10. אוקראינה: InterContinental Kiev

לפרטים נוספים על המבצע ועל שלושים המלונות לעיל לחצו כאן.

Intercontinental Kiev Lobby

InterContinental Kiev

שימו לב שמבין שלושים המלונות לעיל ישנם שלושה מרשת אינטרקונטיננטל. לפחות שניים מהם נחשבים טובים מאוד ובחלק מהשנה גם יקרים מאוד (קייב וסאופאולו). בכל הרשימות ב-2017 גם יחד ראינו רק שלושה מלונות של הרשתאז הנה לכם מגמת שיפור חד משמעית. אומנם כל השלושה דורשים 10,000 או 15,000 נקודות ללילהולא 5,000 נקודות ללילה בלבדאבל גם במחיר המוזלפחות זו עסקה טובה מאוד.

לסיכום

הרשימה המלאה תתפרסם מחר, יום שני ה-29 לינואר, ותוקפה עד ה-30 לאפריל. זהו חלון הזמן גם להזמנות וגם לשהיות בפועל. אני שוב מדגיש שכל מלון מציע מספר מוגבל של חדרים במחיר המוזל ולכן עדיף קודם כל להזמין ואח״כ לחשוב על זהכי לילות בונוס ניתנים לביטול ללא קנס. המלונות האטרקטיביים ביותר ברשימה כנראה יימכרו חדרים מהר מאוד וייעלמו מהרשימה בתוך דקות או שעות.

ברגע שהרשימה החדשה תיכנס לתוקף היא תפורסם באתר המועדוןכאן. בינתיים מפורסמת בעמוד הזה הרשימה הנוכחית שהיא בתוקף עד ה-31 לינואר.

ולסיום: תזכורת לטריק בעזרתו ניתן לרכוש נקודות במחיר של 6$ לכל 1,000. בהצלחה!

3 תגובות

 1. דודי

  פוסט יפה מאוד.
  לא אשכח שבסביבות 2005 הם נתנו את אינטרקון תל אביב ב5000 נק' ללילה.
  לקחתי מייד 2 לילות בסופ"ש -אמנם זה היה בחורף אבל היה נחמד מאוד.
  אינטרקון קייב שווה חבל על הזמן(כולל מיני בר חינם גם בבונוס) ואם הם יתנו את לובליאנה לכו על זה מייד .
  זה נראה שינוי חיובי למדיי .

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מדהים, תתחדש! בהחלט אחד הסטטוסים הגבוהים הכי שווים בתעשייה ולטענת רבים אפילו השווה ביותר. בדיוק הייתה לי שיחה על זה אתמול.

   תרגיש חופשי לכתוב לי פרטים נוספים במייל. אשמח לשמוע על הניסיון שלך עם הרשת, איך הגעת לסטטוס הזה וכו׳.

   הגב

השאר תגובה