כתבתי בבלוג בעבר על חברת ההסעות בלאקליין (Blacklane). בחודשים האחרונים השתמשתי בשירותי החברה מספר פעמים ותמיד יצאתי מרוצהאך בכל זאת אני בדר״כ מזמין הסעות דרך חברות אחרות כמו אובר או כרמל. למה? כי התמורה גבוהה אבל היא לא תמיד מצדיקה את המחיר.


היחס בין התמורה למחיר הוא לעולם הפוקוס כאן בבלוג. כתבתי על איך אפשר לישון במלונות מקבוצת הילטון במחיר ממוצע של 17 ש״ח ללילה, כתבתי על מלון חדש באמסטרדם שאפשר להזמין בו לילה ב-20,000 נקודות בלבד (~ 100$) וכתבתי על איך הזמנתי שני לילות במלון של רשת פיירמונט במרכז בוסטון תמורת 170$/לילה ואיזו עסקה נהדרת זו בעיניי. המחיר לבדו לא משנההשאלה מה אנחנו מקבלים תמורת המחיר הזה. כמובן שלכל אחד יש את התקציב שלו.

אבל נושא הפוסט הוא לא מלון כלשהו אלא חברת ההסעות בלאקליין.

(לפתיחת חשבון חדש של בלאקליין לחצו כאן. בהזמנת הנסיעה הראשונה השתמשו בקוד ״V93T48FL״ כדי להנות מ-10 דולר/אירו/פאונד הנחהואני אזכה לקרדיט דומה לאחר מכן אז תודה מראש על התמיכה בבלוג).

הדרך הטובה ביותר להזמין הסעות

כתבתי על בלאקליין בעבר. בפוסט הזה לא אחזור על כל הפרטים שכתבתי בפוסט הקודם.

אני מרוצה מהאפליקציה של בלאקליין. היא מהירה יחסית, נוחה מאוד לשימוש, מציעה גישה מהירה לכל המידע ואפילו מאפשרת לדרג נהגים לאחר כל נסיעה עם משוב מסודר (ולא רק בדירוג כללי של 5-1 כמו אובר).

אם תזמינו איסוף משדה תעופהשירות הדגל של בלאקלייןתוכלו תמיד להיות רגועים. יש לכך מספר סיבות:

 1. הנהג יחכה לכם עם שלט באולם הנוסעים הנכנסים. לא צריך לצאת מהטרמינל (כמו עם אובר), לא צריך להתקשר למוקד (כמו עם כרמל) אלא פשוט לחפש ביציאה את השם שלכם על שלט.
  – – –
 2. המערכת עוקבת אחר הטיסה שלכם. הטיסה נחתה באיחור? אין צורך להילחץ. בלאקליין עידכנה את ההזמנה אוטומטית עם שעת הנחיתה החדשה והנהג יחכה בזמן הנכון. לא צריך להתקשר למוקד כדי לוודא שום דבר. את העדכון אפשר לראות בקלות באפליקציה.
  – – –
 3. בלאקליין מציעה שעה שלמה של זמן המתנהללא תשלום. תור ארוך להגירה? המזוודה יצאה אחרונה מהמסוע? הילדים צריכים להתרענן לפני היציאה? נעצרתם במכס לבידוק הכבודה? אל חששהנהג יחכה להם ביציאה ולא תידרשו לשלם סנט אחד נוסף כל עוד האיחור היה פחות משעה.
  – – –
 4. ניתן לבטל את ההסעה בחינם עד שעה אחת מראש. כלומר, עם בלאקליין קל ונוח להזמין הסעות גם כשתוכניות הנסיעה האחרות אינן וודאיותובמקרה הצורך לבטל ברגע האחרון. זו הטבה שימושית גם לנוסעים עסקיים שנסיעתם נידחית או מתבטלת ברגע האחרון.
  – – –
 5. פרטי הקשר המלאים של הנהג יישלחו אליכם בסמוך לאיסוף. קרה שיצאתם ולא מצאתם את הנהג שלהם? אל חששבלאקליין מעדכנת את ההזמנה באפליקציה ובמקביל שולחת לכם מסרון כשהנהג בדרך לשדה וכשהוא מוכן לאיסוף. שם, טלפון, מספר רכב וכו׳.

Blacklane Benefits

החברה מציעה הסעות בשלוש קטגוריות של רכבים. בכל הנסיעות עד כה בחרתי בקטגוריה הנמוכה ביותר (Business Class) שמבטיחה רכבים יוקרתיים דוגמת מרצדס מסדרה E. לפחות בנסיעה אחת קיבלתי מרצדס מהדגם החדש ביותר של סדרה S שהוא כמובן מהקטגוריה הגבוהה ביותר (First Class). לא קרה שחיכיתי לנהג, לא קרה שהנהג טעה בדרך, לא קרה שהנהג היה לא מנומס ולא קרה שהייתי מאוכזב מהרכב שקיבלתי או מהנסיעה בכלל. בלאקליין מבטיחה נהגים מקצועיים ורכבים יוקרתיים  ומספקת את הסחורה.

כך, לדוגמה, צוטט מנכ״ל החברה בראיון ל-USA Today:

“We have a rigid quality screening process on top of local licensing and insurance regulations governing professional drivers. Therefore, our customers can expect quality cars and drivers that we have personally selected for their professionalism, discretion, English-speaking capabilities and experience in any given market.”

אבל המחיר

בחלק מהיעדים השירות של בלאקליין מתומחר בהתאם למחירי השוק המקומי. אולי זה מקרי ואולי זה מכוון לגמרי. ״בהתאם למחירי השוק״ = השירות של בלאקליין יקר יותר, במידה סבירה, מול שירותים כמו אובר או שירותים דומים של ספקים מקומיים. כלומר, תאלצו לשלם מעט יותר (נגיד 20%) אבל גם תקבלו יותר. לפעמים הרבה יותר. אז בשקלול המחיר והנוחות השירות של בלאקליין יהיה המוביל.

ניקח לדוגמה את וינה (העיר שבה אני נמצא כרגע).

חיפוש פשוט בגוגל מעלה שלוש תוצאות ראשונותפרסומותלפיהן מחיר נסיעה במונית משדה התעופה למרכז העיר עומד על 25 עד 29 אירו.

Vienna Airport to City Taxi Price

חושבים שעם אובר תבוא הישועה? תחשבו שוב. נסיעה משדה התעופה למלון במרכז העיר, לדוגמה הפארק הייאט המצוין בו שהיתי בחודש שעבר, עולה בערך 30 אירו בשירות UberX (מקביל למונית) או 50 אירו בשירות UberBlack (מקביל יותר לבלאקליין).

Vienna Airport to City Uber Price

כמה תעלה נסיעה עם בלאקליין?

Vienna Airport to City Blacklane Price

תמחור מצוין. תוספת של 15 אירו על מונית מקומית כדי להנות מנהג שמחכה ביציאה ורכב יוקרתי יותר. ואפילו מחיר נמוך יותר מ-UberBlack. אני גם רוצה לציין שלפעמים ישנן הנחות לשירות בלאקליין (בפרט הנחה לנסיעה ראשונה) וכמו כן ניתן לצבור מיילים מכל נסיעה.

אבל לא תמיד השירות של בלאקליין מתומחר בהתאם למחירי השוק. לפעמים המחיר גבוה כ״כ שאפילו בשקלול הנוחות ואיכות הרכבים יתקבל יחס די נמוך של תמורה למחיר.

ניקח לדוגמה את ניויורק (העיר בה ביליתי את הסופ״ש הקודם).

נסיעת מונית משדה התעופה קנדי (JFK) למרכז מנהטן עולה 52$ בתוספת היטלים וטיפ. זה מחיר קבוע. ההיטלים יכולים להגיע לכמעט 6$ ויחד עם הטיפ המחיר הסופי יהיה בין 65$ ל-70$. היתרון הוא שאין צורך לחכות לנהג, לנחש כמה תעלה הנסיעה או להתמקח על המחיר.

נסיעה עם אובר, נגיד בשירות UberX שמקביל יותר למונית מקומית, תעלה החל מ-52$. זה מחיר סופי כי כיום אובר מציג את מחיר הנסיעה המלא בתחילת כל נסיעה. נסיעה עם UberBlack, ברכב יוקרתי, תעלה החל מ-102$. אלו ציטוטי המחיר שקיבלתי והם משתנים לפי הימים, השעות ומידת העומס.

JFK Airport to City Uber Price

כשנסעתי מוקדם יותר החודש מ-JFK למרכז מנהטן הזמנתי נסיעה מכרמל (חברה עליה המלצתי בעבר). הנסיעה עלתה לי סה״כ 58$. ייתכן שבשעות אחרות של היום המחיר גבוה יותר, ובפרט כי יש היטל של 4.5$ על נסיעה בשעות העומס, אבל סה״כ המחירים של כרמל בניויורק טובים מאוד. הרכבים נוחים, תמיד יש נהגים קרובים לשדה (כך שההמתנה יחסית קצרה), הזמנת הנסיעה פשוטה כיום מבעבר (יש אפשרות חדשה באפליקציה לדווח ׳אני כאן׳) ואפילו אפשר לצבור נקודות או מיילים מכל נסיעה (צברתי הפעם 95 מיילים של אלסקה). בעיניי מדובר בתמורה גבוהה מאוד ביחס למחיר.

כמה תעלה נסיעה של בלאקליין?

JFK Airport to City Blacklane Price

לכאורה נשמרת הפרופורציה ביחס למחיר של מונית מקומית. בוינה תאלצו לשלם 55% תוספת עבור שירות בלאקליין ובניויורק תאלצו לשלם 65% תוספת עבור שירות בלאקליין. לא הבדל דרמטי. אבל בוינה מדובר בתוספת של 15 אירו בלבד ובניויורק מדובר בתוספת של בערך 50$. זה פער משמעותי מאוד.

נכון יותר יהיה להתחשב במחיר של כרמל. אומנם הרכב שתקבלו מבלאקליין יהיה יוקרתי יותר מהרכב שתקבלו בשירות הבסיסי של כרמל (יש מבחר רחב של רכבים) אבל המחיר הוא כפול (58$ לעומת 114$). שתי החברות מאפשרות צבירת נקודות או מיילים מכל נסיעה. אין ספק שהיחס בין המחיר לתמורה הוא לטובת כרמל במקרה הזה.

כמה חשובה לכם הנוחות?

אפילו אם אתם מעדיפים לנסוע ברכב מהשדה לעיר ולוותר על תחבורה ציבורית לסוגיהאפילו כשהיא נוחה מאודמרבית הסיכויים שאתם מוכנים להסתפק במונית מקומית, באובר (UberX) או בשירות של ספק מקומי מוכר (כמו חברת Prague Airport Transfers עליה כתבתי בעבר).

נכון, יש יתרון בנהג שמחכה לכם עם שלט ביציאה. נכון, יש יתרון בשירות שמאפשר מעקב אוטומטי אחר הטיסות שלכם כדי לעדכן את ההזמנה. נכון, יש יתרון ברכב יוקרתי יותר ונוח יותרובפרט אם אתם לא נוסעים לבד. אבל האם היתרונות האלו מצדיקים תוספת של 30% או 50% או 100% במחיר מול שירות בסיסי כמו מונית מקומית?

הכל מסתכם לדעה סובייקטיבית לגבי רגישות גבוהה יותר לתמורה או למחיר. עבור אחד הערך המוסף של בלאקליין אינו דרמטיבהשוואה למונית מקומיתכך שאפילו פרמיה של 30% תהיה גבוהה מדי. מה גם שהמחיר של בלאקליין יכול לחרוג מהתקציב. עבור אחר נסיעה במונית מקומית תהיה לא נוחה ולכן הערך המוסף של בלאקליין לא רק שיצדיק את הפרמיה במחיר אלא פשוט יהיה נדרש. כלומר, כדי לאמוד את היחס שבין התמורה למחיר אנחנו חייבים לקבוע כמה אנחנו רגישים לתמורה ולמחיר.

Blacklane VIE to Vienna 1

לסיכום

אני אוהד נלהב של בלאקליין. האפליקציה נוחה, התנאים של השירות מותאמים מאוד לקהל של החברה (בעיקר נוסעים עסקיים), איכות הנהגים והרכבים גבוהה, המחיר במקרים רבים יותר מהוגן ואני אפילו יכול לצבור קצת מיילים מכל נסיעה. אבל אני בהחלט לא משתמש בשירותי בלאקליין בכל הזדמנות כי לא תמיד המחיר מוצדק בעיניי.

אני ממליץ לכם בחום לנסות את בלאקליין בעצמכם לפחות פעם אחת. השתמשו בקוד ״V93T48FL״ על מנת להוזיל את הנסיעה הראשונה. אני בספק שתתאכזבווזו בעצם הגדולה של החברה.

9 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם ניסית בניו יורק את Dial7?
  212-7777777
  הם טובים יותר מכרמל ברמת השרות, המכוניות והמהגים והמחירים דומים.

  הגב
 2. שירה

  שונאת לנחות ב JFK. אחרי חוויה לא טובה עם נהג מונית מקומי ושתי חוויות גרועות עם כרמל, נראה שאנסה הפעם את בלקליין עם הקופון שלך זה יצא 40$ הפרש.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לטעמי המחירים של בלאקליין בניו-יורק מעט גבוהים אבל אני משוכנע שתקבלי שירות מצוין שיהיה נוח יותר מהשירות של כרמל (גם אם ההבדל קטן למדי). אני מאוד מרוצה מבלאקליין והשבוע היה לי עוד ניסיון חיובי על החברה.

   הגב
   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    בכרמל היה לי נהג אחד שלחלוטין לא הכיר את הסדרי התנועה בעיר מה שגרם לנסיעה מהשדה שארכה שעתיים וחצי (ביום ראשון) ונהג נוסף שלחץ באופן לא הולם לגבי גובה הטיפ. אשמח להמלצות נוספות

   • Lior @ FlyingOut

    מצטער לשמוע. לא נתקלתי בינתיים בבעיות דומות. במקרים כאלו אני בהחלט ממליץ לכתוב מייל לשירות הלקוחות ולהתלונן. באמת שאין סיבה שנסיעה מ-JFK למנהטן תארוך יותר משעתיים בגלל שהנהג לא יודע לעקוב אחר הוראות מערכת הניווט וזמן הנוסע נפגע בינתיים. חלק מהרעיון של תשלום עבור שירות הסעה כזה הוא כדי לחסוך זמן ולקבל נהג מקצועי (כביכול ברמה גבוהה יותר ממונית).

 3. אסף

  שאלה, האם מול mile and more אפשר רק לצבור נקודות בגין נסיעות עם BlackLane או שאפשר גם להזמין שירות תמורת המיילים?
  אני לא מוצא לזה התייחסות לא באתר של BlackLane ולא של M&M.

  הגב

השאר תגובה