הפרקים הקודמים בסדרת הפוסטים:

חופשה במזרח הרחוק, פרק 1: מבוא
חופשה במזרח הרחוק, פרק 2: ת״א לבודפשט


באולם הנוסעים הנכנסים בשדה התעופה של בודפשט חיכה לנו הנהג של חברת בלאקליין, איסטבן שמו, וליווה אותנו לרכב שחנה במגרש חנייה סמוך. זה היה רכב מרצדס חדיש יחסית ובהחלט נוח. ברכב חיכו לנו גם בקבוקי מים קרים.

הנסיעה למלון שלנו במרכז העיר, שארכה קצת יותר מחצי שעה, הייתה נוחה מאוד כפי שאפשר לצפות. בלאקליין משתמשת בשירותים של נהגים פרטיים וחברות מקומיות ומכאן שאיכות הרכבים ואף איכות הנהגים משתנות מיעד ליעד. גם המחיר משתנה אם כי נראה שהחברה משתדלת ליצור תעריפים סה״כ אחידים לכל היעדים.

Blacklane Drive 1

מה מציעה חברת בלאקליין?

אתר החברה.

בלאקליין פעילה כיום ביותר מ-250 ערים וביותר מ-400 שדות תעופה בעולם. המספרים האלו הולכים וגדלים. החברה מתמחה אומנם בהסעות מ/אל שדות תעופה אבל מציעה גם נסיעות אקראיות וגם שירותי הסעות ע״פ שעה.

במרבית הערים בהן היא פעילה מציעה החברה שלוש קטגוריות של רכבים:

 • קטגוריית Business Class (לרוב רכבי מרצדס וב.מ.וו מהסדרות הנמוכות)
 • קטגוריית Business Class Van/SUV (רכבים המתאימים ל-5 נוסעים לפחות)
 • קטגוריית First Class (רכבים חדישים ויוקרתיים במיוחד ו/או לימוזינות)

Blacklane Business Class

Blacklane Business Van:SUV

Blacklane First Class

בחלק מהיעדים מציעה החברה קטגוריה רביעית – Economy Class. בקטגוריה זו מוצעים רכבים ׳סטנדרטיים׳ שאינם בהכרח יוקרתיים במיוחד. קטגוריה זו נועדה להתחרות עם שירותי המוניות וחברות מקומיות אחרות כשהיתרון הוא שניתן להנות מהשירות המוקפד של בלאקליין, ושאר היתרונות שמציעה החברה, תוך שמירה על מחיר תחרותי לנוסעים שלא מחפשים בהכרח נוחות גבוהה.

Blacklane Economy Class

אין לי סטטיסטיקה בעניין אבל אני משער שהשירות הפופולרי ביותר של החברה הוא איסוף משדות תעופה ברכבים מקטגוריית ביזנס קלאס.

המתחרות הישירות של בלאקליין הן אובר (בשירות UberBlack או שירות UberLux), כרמל (ראו פוסט) וחברות הסעות מקומיות כדוגמת Prage Airport Transfers (בשירותיה אני משתמש בכל פעם שאני מגיע לפראג).

היתרונות של בלאקליין

הדגש של החברה הוא לא על המחיר אלא על התמורה. כלומר, היא מכוונת את עצמה בעיקר לקהל הנוסעים שמוכנים לשלם פרמיה מסוימת על מחירי השוק אבל רוצים לקבל שירות מוקפד, מדויק וללא דאגות. אחרי הכלשקט נפשי עולה כסף, במיוחד לנוסעים עסקיים.

כמו שאני רואה את זה החברה מציעה חמישה יתרונות בולטים כשמדובר באיסוף משדה תעופה:

 1. מעקב אחר הטיסה. בתהליך הזמנת האיסוף ניתן להזין את פרטי הטיסה שאיתה נוחתים. זה מאפשר לבלאקליין לעקוב אחר הטיסה ולעדכן את הנהג לגבי שינוי במועד הנחיתה הצפוי. כך יכולה בלאקליין לעדכן בעצמה את שעת האיסוף בהתאם לשעת הנחיתה ללא צורך להיות בקשר עם הלקוח (שבאותו רגע נמצא בטיסה, כנראה). במידה והטיסה מתעכבת באופן משמעותי, והנהג לא יכול להמתין לאיסוף, בלאקליין תפנה נהג אחר לאיסוף המאוחר.
  – – – 
 2. זמן המתנה ארוך מהמקובל. באיסוף משדה תעופה בלאקליין מציעה זמן המתנה ארוך של 60 דקות. זה נועד לאפשר לנוסעים לעבור בנחת את ההליכים השונים בשדה כמו הגירה, ויזה, איסוף כבודה וכיוצ״ב. לא צריך לדאוג לחיוב נוסף על זמן ההמתנה של הנהג ולא צריך לדאוג אם הנהג בכלל ימתין.
  – – –
 3. אפשרות ביטול נוחה. בלאקליין לא מחייבת את כרטיס האשראי לפני הנסיעה ומאפשרת ביטול ללא קנס של כל איסוף משדה תעופה עד שעה לפני המועד (ובהזמנת שירותי נסיעה ע״פ שעהביטול עד 24 שעות לפני המועד).
  – – – 
 4. התאמה אישית. ניתן לשנות בקלות את כל פרטי ההזמנה באתר של בלאקליין או באפליקציה ואף ניתן לכלול בהזמנה הוראות מיוחדות כמו נוסח הטקסט בשלט האיסוף או בקשות מהנהג. כך ניתן להזמין איסוף עבור אדם אחר.
  – – – 
 5. קבלת פרטי הנהג. לקראת מועד האיסוף בלאקליין מאתרת את הנהג המתאים ושולחת את הפרטים שלו, כולל מספר הטלפון, ללקוח בהודעת טקסט ובמייל.

בנוסף, כפי שמציעות חברות מתחרות, התשלום על הנסיעה מתבצע אוטומטית עם סיום הנסיעה ללא צורך לשלם לנהג. עלות הנסיעה קבועה מראשומוצגת בצורה ברורה בעת ההזמנהוהיא כוללת את כל המרכיבים של הנסיעה כמו היטלי כביש, מסים, טיפ לנהג וכו׳.

צבירת מיילים עבור נסיעות

בלאקליין מאפשרת ללקוחותיה לצבור מיילים בשלושה מועדוני תעופה מובילים: Miles&More (לופטהנזה), FlyingBlue (אייר פראנס וק.ל.מ) ו-AsiaMiles (קתאי).

Blacklane Earn Miles 1

חברי מועדון AsiaMiles יכולים לצבור שני מיילים לכל דולר/אירו/פאונד בעלות הנסיעה (כתלות ביעד). מוקדם יותר השנה היה מבצע שהציע צבירה מואצת פי שלושאז אפשר לקוות שמבצעים מהסוג הזה ימשיכו להגיע בעתיד.

חברי מועדון FB יכולים לצבורכנראה מייל אחד לכל דולר/אירו/פאונג בעלות הנסיעה. פשוט אין על זה מידע באתר בלאקליין או באתר מועדון התעופה. כן, מוזר.

חברי מועדון M&M יכולים לצבור מייל אחד לכל דולר/אירו/פאונד בעלות הנסיעה ובנוסף כיום מוצע בונוס של 1,000 מיילים להזמנה ראשונה. מיותר לציין שזו ההצעה האטרקטיבית ביותר מבין השלוש להזמנה ראשונה.

Blacklne Earn Miles 2

הנחות, קופונים וקאשבק

בעמוד הייעודיי לחברי מועדון FlyingBlue באתר בלאקליין מוצעת, כביכול, הנחה בלעדית של עד 40% לחברי המועדון. אני לא מצאתי דוגמה אחת להנחה כלשהי בחיפוש שמקורו בעמוד הזה.

מספר מצומצם של אתרי קאשבק מציעים החזר על הזמנות באתר בלאקליין. ממה שאני רואה ההחזר הוא בסכום קבוע ועל כן הוא אטרקטיבי במיוחד להזמנות זולות יחסית. כך, לדוגמה, אתר הקאשבק הבריטי המוביל TopCashBack (אחיו של האתר עליו אני ממליץ באופן שיגרתי) מציע החזר נדיב של 12.72 פאונד (~ 17$) להזמנה ראשונה באתר בלאקליין.

Blacklane Cashback

ניתן למצוא בעזרת גוגל קופונים המקנים הנחות שונות להזמנה ראשונה באתר בלאקליין (ואולי גם להזמנות נוספות אבל כאלו לא מצאתי בינתיים…). הקופון הנפוץ ביותר מקנה הנחה של 10 דולר/אירו/פאונד להזמנה ראשונה.

מעוניינים לתמוך בבלוג? השתמשו בקופון ״V93T48FL״ בעת ביצוע ההזמנה הראשונה ותהנו מהנחה כאמור ש 10 דולר/אירו/פאונד. אני אקבל הטבה דומה לנסיעות העתידיות שלי מכל משתמש ביירשם וישלים נסיעה אחת. תודה מראש!

את הקופון יש להזמין במסך התשלום, המסך האחרון, בעת הקמת הזמנה חדשה. ההנחה תוצג מיד.

למה הזמנתי איסוף של בלאקליין בבודפשט?

ה׳בעיה׳ עם בלאקליין היא שהתעריפים של החברה יחסית גבוהים ובמקרים רבים אינו תחרותיים מול התעריפים של חברות מתחרות. החברה כן מציעה שירות ברמה גבוהה יותר מזה שמציעות מרבית המתחרות שלהכפי שהסברתי מוקדם יותר בפוסטונשאלת השאלה מהי הפרמיה הסבירה לשלם עבור היתרונות לעיל.

לא רציתי להשתמש במונית מקומית. בבודפשט, כמו בת״א, יש בעיה כרונית של רמאויות מצד נהגי מוניות. ביציאה מהטרמינל בשדה התעופה מחכים עשרות נהגים ׳חאפרים׳ ומציעים נסיעות למרכז העיר כביכול בהפעלת מונה אם כי במקרים רבים זו הונאה והמחיר המבוקש בסוף הנסיעה גבוה לפחות פי שתיים מהמחיר הנכון. עלות נסיעת מונית משדה התעופה למרכז העיר צריכה להיות בין 20 ל-30 אירו כתלות בעומס בכבישים. בשדה יש עמדת מוניות מפוקחת שבה, לכאורה, פועלים נהגי מוניות ׳כשרים׳ אבל אני בטוח שזה לא תמיד המצב.

כמו כן, אין אובר בבודפשט ואני לא מכיר חברה מובילה שמציעה איסוף מהשדה. כלומר, אני בטוח שיש חברות מקומיות שמציעות את השירות הזה אבל לא מצאתי אחת שמפעילה אתר שנראה מספיק מבוסס, מספיק אמין ועם תעריפים נמוכים מאלו של בלאקליין.

בלאקליין הציעה איסוף פרטי במחיר אטרקטיבי למדי של 53.70 אירו. זה בערך פי שתיים מעלות של נסיעה במונית מקומית, אומנם, אבל זה שדרוג משמעותי לנוחות בנסיעה של חצי שעה וזה מוריד לאפס את הסיכוי לרמאות. בנוסף יכלתי להשתמש בקופון שהקנה הנחה של 10 אירו ועוד להנות מבונוס של 1,000 מיילים של מועדון Miles&More מהנסיעה הראשונה (ועוד 43 מיילים על בסיס צבירת המיילים הרגילה). אני נותן למיילים של המועדון ערך של 13$ ל-1,000 (בערך 10.70 אירו) כך שבשקלול ההנחה והבונוס יצא ששילמתי על הנסיעה עצמה רק 33 אירו.

Blacklane M&M Credit

לסיכום

אני ממשיך להתרשם לטובה מחברת בלאקליין. תעריפי הנסיעה אולי גבוהים יותר משל חברות אחרות, וגם זה נכון רק בחלק מהמקרים, אבל אין ספק שהמוצר שבלאקליין מציעה הוא בשורה הראשונה בענף. האתר נוח לשימוש, האפליקציה נהדרת, היתרונות משמעותיים ויש אפילו אפשרות לצבור מיילים מכל נסיעה. אותי הם שיכנעו.

אבלבהזמנת איסוף משדה תעופה חשוב להשוות מחירים בין חברות שונות ובפרט מול חברה מקומית אחת לפחות. ההשוואה הפשוטה ביותר היא מול התעריפים בשירות UberBlack אבל יש לזכור שמדובר בשירותים לאזהים ובעיקר משום שאובר לא מציעה הזמנה מראש ולא מבטיחה את המחיר מראש.

הניסיון הראשון שלי עם בלאקליין, אם כן, הוא חיובי מאוד. הנהג חיכה בזמן, הרכב היה נוח ומודרני, השירות היה טוב ואפילו קיבלתי את המיילים כמה ימים אח״כ בלי כל בעיה. מבחינתי אמשיך להשתמש בשירותי החברה ובתנאי שהמחירים יהיו לכל הפחות תחרותיים (גם אם לא הנמוכים ביותר בשוק).

Blacklane Drive 2

15 תגובות

 1. אודי

  הי
  רעיון מצוין, אשתמש בהם בחודש הבא ברומא (עם הקופון שלך).
  נראה לי שהמבצע של ה 1,000 מיילים עם לופטהנזה כבר לא בתוקף…

  הגב
 2. מאיר

  אשמח לתמוך בבלוג. האם הזנת הקופון שמקנה את ההנחה היא בטופ קאש בק או בבלק ליין ישירות? לא בטוח שהבנתי

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   את הקופון אתה מזין במסך האחרון של הליך ההזמנה באתר בלאקליין (או באפליקציה). זה ללא קשר לקאשבק. להערכתי שימוש בקופון כלשהו יטרפד את הקאשבק, אבל, לא ניסיתי בעצמי.

   הגב
 3. יי

  יש לציין שבבודפשט יש גם אפשרות לעלות על שירות הסעות של שדה התעופה שמביא אותך עד פתח המלון בכ-7 יורו לכיוון. זה אמנם אומר שצריך לחלוק את הרכב עם אנשים נוספים, וזה לא מתאים לכולם, ולעיתים קצת לחכות. אבל לרוב אם המלון נמצא באזור מרכזי זה פתרון נוח ויעיל.

  הגב

השאר תגובה