חופשה במזרח הרחוק, פרק 1: מבוא

יש לי כל כך הרבה מה לכתוב על השבועיים שביליתי עם נטע בדרוםמזרח אסיה. היו לנו טיסות מצוינות, מלונות יוקרה, ארוחות יוצאות מן הכלל והרבה חוויות. בפוסט הזה, המבוא, אספר על המסלול שתכננו, הכרטיסים שהזמנו וכמה כל זה עלה. בהמשך יגיעו פוסטים רבים בהם אפרט על כל שלב במסלול עם טיפים רלוונטיים.

ICHK Pathway

לטיול הזה תכננתי לצאת לבד. הביקור האחרון שלי בדרוםמזרח אסיה היה במרץ, לפני פחות מחצי שנה, אבל בכל זאת התגעגעתי. בעיקר רציתי לחזור לביקור בהויאן, עיר קטנה ונהדרת במרכז ויטנאם, בה לא ביקרתי מאז דצמבר 2014. זו גם הייתה הזדמנות לצבור קרדיט במועדון MileagePlan שהפך השנה למועדון התעופה הראשי שלי.

חשבתי לנצל תעריף אטרקטיבי שבריטיש מציעה לטיסות בין אמסטרדם לבנגקוק אבל מצאתי בסופו של דבר תעריפים מתאימים יותר עליהם אפרט בהמשך.

בשלב הזה, לפני בערך חודשיים, פנתה אלי נטע ושאלה אם תוכל להצטרף לאחת הנסיעות הבאות שלי. הטיול הזה היה הזדמנות מצוינת אז הסכמתי.

על נטע אני יכול לספר לכם המון דברים טובים אבל הכי פשוט שתקראו את הפוסטים שהיא מפרסמת בבלוג שלהPlanNetaותלמדו להכיר אותה בעצמכם. בבלוג היא בעיקר משתפת בחוויות מתוך הנסיעה (ובכך היא בעצם משלימה את הפוסטים שלי שנוגעים בעיקר להיבטים הטכניים של הנסיעה) אבל היא מתעניינת בכל הקשור ל׳משחקיות׳ (גמיפיקציה) של עולם הנסיעות וכמובן אוהבת לטייל בעולם.

Neta - First Time in Business Class

היא החליטה להצטרף לנסיעה ומצאנו לה כרטיס מתאים (שנרכש בנפרד משלי). את הטיסות הקצרות בטיול הזמנו יחד בשבועות שלפני הנסיעה. המלונות שבחרתי עבורנו הם אותם מלונות בהם הייתי מתארח אם הייתי נוסע לבדוברובם התארחתי כבר בעבר.

מסלול הטיול כלל ביקור בערים: בודפשט, בנגקוק, הונגקונג, הויאן והוצ׳ימין סיטי.

בואו נתחיל

מאירופה לאסיה

כרטיס הטיסה העיקרי שלנו שילב בתוכו שני תעריפים מעניינים במחלקת העסקים של פינאייר עם טיסות המשך של חברות אחרות. הכרטיס שלי היה יקר ב-200$ מזה של נטע. זהו כרטיס מסוג DOJ (ר״ת: Double Open-Jaw) שהוא, בעצם, שני כרטיסים בכיווןאחד שמשודכים יחד תודות לשני תעריפים שונים שמאפשרים את זה.

Finnair A359 Business Class Cabin

התעריף הראשון הוא בין בודפשט להונגקונג עם עצירה בבנגקוק. שתי הטיסות הראשונות הן של פינאייר והטיסה השלישית, מבנגקוק להונגקונג, היא טיסת בוקר של קתאי פסיפיק. הכרטיס של נטע היה במחלקת כרטוס I והכרטיס שלי במחלקת כרטוס D (גמישה יותר ויקרה יותר).

התעריף השני הוא בין הוצ׳ימין סיטי ללונדון. הטיסה הראשונה היא טיסת ערב של ויטנאם איירליינס מהוצ׳ימין סיטי לבנגקוק ושתי הטיסות האחרונות הן של פינאייר. שני הכרטיסים היו במחלקת כרטוס I.

מסלול הטיסות של הכרטיס, אם כן, נראה כך:

GCM Asia Trip 1

הכרטיס של נטע עלה 1860$. היא בחרה לקרדט את הטיסות למועדון Executive Club (בריטיש). הכרטיס הקנה לה קרדיט של 16,140 אוויוס ו-440 נקודות סטטוס.

הכרטיס שלי עלה 2010$ בגלל שבחרתי במחלקת כרטוס גבוהה יותר בטיסות פינאייר בכיוון אסיה. את הטיסות קרדטתי למועדון MileagePlan (אלסקה). הכרטיס הקנה לי קרדיט של 20,560 מיילים לסטטוס ו-43,630 מיילים למימוש (כולל בונוס לסטטוס).

את הטיסה של ויטנאם איירליינס בחרנו שנינו לקרדיט למועדון FlyingBlue (ק.ל.מ ואייר-פראנס). על כך בהמשך.

טיסות קישור

כדי להשלים את מסלול הטיול היינו צריכים לרכוש ארבע טיסות נוספות:

 • ת״א לבודפשט
 • הונגקונג לדנאנג
 • דנאנג להוצ׳ימין סיטי
 • לונדון לת״א

GCM Asia Trip 2

כלומר, כך נראה מסלול הטיול המלא:

GCM Asia Trip 3

לטובת הטיסה הראשונה, מת״א לבודפשט, רכשנו כרטיס של וויזאייר. החברה מציעה תעריפים נוחים מאוד בקו ומתחרה היטב עם התעריפים של אפ. לרוב משתלם לי לטוס דווקא עם אפ, לאור סטטוס גבוה במועדון הנוסע המתמיד שמבטיח לי הטבות רבות, אך הפעם היה זול יותר ונוח יותר לטוס עם וויזאייר. הכרטיס עלה לנו 1200 ש״ח כולל מושבים מועדפים, כבודה מוגדלת ועלייה מוקדמת למטוס. כלומר, זה המחיר לשני נוסעים כולל כל הפינוקים האפשריים.

לטובת הטיסה השניה, מהונגקונג לדנאנג, רכשתי כרטיס בונוס של בריטיש. מימוש אוויוס עבור טיסות קצרות כאלו הוא כדאי במיוחד שכן המועדון הבריטי מתמחר כרטיסי בונוס ע״פ מרחק הטיסה ולא בשיטת האזורים. הכרטיס, לשנינו יחד, עלה סה״כ 9,000 אוויוס ו-65$. אלו טיסות של קתאי דרגון במחלקת התיירים (אבל הייתה לנו שורה משלנו ביציאת החירום). 

BA Award Ticket HKG-DAD

לטובת הטיסה השלישית, מדנאנג להוצ׳ימין, רכשנו כרטיס במחלקת העסקים של ויטנאם אייליינס במחיר של 105$ לנוסע בלבד. זו טיסה קצרה (בקושי שעה וחצי) ולטוס אותה במחלקת העסקים זה בגדר פינוק מוגזםאבל החלופה הייתה טיסה בחברת לואוקוסט במחיר של כמעט 70$ אז החלטנו שההפרש במחיר מצדיק את השדרוג.

לטובת הטיסה הרביעית, מלונדון לת״א, רכשתי עבור נטע כרטיס בונוס של תוכנית OnBusiness (בריטיש) כשנטע שילמה את המסים בסך 190$. עבורי רכשתי כרטיס הלוך/חזור מלונדון לת״א, כשטיסת החזור במחלקת פרימיוםאקונומי, במחיר של 510$ – אז נניח לטובת העניין ששילמתי 200$ על הטיסה לת״א.

BA OnBusiness

המלונות במהלך הנסיעה

סה״כ בילינו 12 לילות ב-7 מלונות שונים.

בבודפשט התארחנו במלון של רשת ריץ קרלטון. הוא כנראה אחד משני המלונות הטובים ביותר בעיר ומתחרה ישיר של הפורסיזנס. הלילה עלה 155$ בלבד ועוד קיבלתי על כך החזר נדיב. פרטים נוספים יופיעו בפוסט שאעלה בהמשך.

בבנגקוק התארחנו במלון של רשת גראנד הייאט. זהו המלון הקבוע שלי בבנגקוק, עליו גם כתבתי ביקורת בהזדמנות קודמת, כשהפעם זכינו למחיר נמוך במיוחד בזכות מבצע של ויזה ולשדרוג מפנק במיוחד בזכות הסטטוס שלי במועדון של קבוצת הייאט.

GH Erawan Bangkok Spa Cottage
Grand Hyatt Erawan Bangkok Spa Cottages

בהונגקונג התארחנו במלון של רשת אינטרקונטיננטל. גם עליו כתבתי ביקורת, וזו הייתה פשוט שהייה נהדרת בזכות תעריף וירטואוזו. שני הלילות במלון עלו סה״כ 3850HKD (בערך 490$) כשאחת ההטבות הייתה קרדיט בסך 100$ לשימוש במלון.

InterContinental Hong Kong
InterContinental Hong-Kong

בדנאנג התארחנו בריזורט של רשת הייאט רג׳נסי. במלון הזה ביליתי שבוע בביקור האחרון שלי באזור. הלילות הוזמנו בתעריף נקודות וכסף (C+P). זהו מלון מקטגוריה 3 של הייאט ועל כן כל לילה עלה 6,000 נקודות ו-75$ בלבדזאת לעומת ׳מחיר רגיל׳ של מעל 200$ ללילה בחדר רגיל. בפועל קיבלנו סוויטה המשויכת לקלאב שלילה בה עולה קרוב ל-400$.

Hyatt Regency Danang Resort Suite
Hyatt Regency Danang Resort – Regency Suite

בהוצ׳ימין סיטי התארחנו במלון של רשת פארק הייאט. ביקרתי בעיר פעמיים בעבר אך לא הספקתי להתארח במלון הזה והייתי כ״כ סקרן לנסות אותו. הוא התעלה על כל הציפיות. זה גם היה המלון היקר ביותר בטיול שלנו כשהלילה עלה בערך 265$ – אבל גם את הלילה הזה הזמנו בתעריף וירטואוזו כך ששוב זכינו לקרדיט של 100$ לשימוש במלון.

בדרך חזרה לארץ היו לנו שני לילות ליד שדות תעופה. את הלילה הראשון בילינו במלון של רשת בסט ווסטרן פרמייר ליד השדה בבנגקוק (שעלה בערך 80$ אבל נטע צברה בזכותו כמה אלפי אוויוס). את הלילה השני בילינו במלון החדש של רשת הייאט פלייס ליד הית׳רו בלונדון (שעלה בערך 110$). האמת היא שאת שני המלונות האלו רציתי לנסות ולכן שמחתי על ההזדמנות.

חוויות נוספות שראוי לציין

בפוסטים הבאים, שכנראה יהיו רבים, אפרט עוד על הטיסות, על המלונות, על הארוחות ועל כל שאר החוויות שהיו לנו בשבועיים האלו. לבינתיים אציג לכם את הרשימה החלקית:

 • שני חדריבריחה (Escape Rooms) בבודפשט.
 • טיול פרטי לעיר העתיקה איוטיאה שנמצאת צפונית לבנגקוק.
 • ביקור בבר הנפלא של המלון החדש של רשת פארק הייאט בבנגקוק.
 • עוגת יוםהולדת במהלך טיסה במחלקת העסקים של קתאי פסיפיק.
 • קפה ומאפה בקומה ה-102 של המלון הגבוה בעולם (ריץ קרלטון הונג-קונג).
 • ארוחת ערב מושלמת במסעדה המעוטרת בשני כוכבי מישלן.
 • טיול פרטי לאתר מייסון במרכז ויטנאם.
 • בראנצ׳ פנטסטי במלון מקסים במרכז הויאן.
 • ארוחת ערב במסעדת שף איטלקית במלון חמישה כוכבים.

אולי זיהיתם פה מגמה: הרבה מהחוויות קשורות לאוכל. אם אתם מכירים אותי אתם בטח תוהים איך זה הגיוניכי העניין שלי באוכל מוגבל למדיאז אגלה לכם שנטע היא חובבת אוכל רצינית ועבורה אף טיול אינו שלם בלי אוכל טוב והיכרות אמיתית עם המטבח המקומי. אני בעיקר שיתפתי פעולה והיו לנו בעיקר הצלחות.

אתם מוזמנים לקרוא עוד על החוויות שלנו בטיול, ובפרט על חוויות האוכל, בבלוג של נטע (לחצו כאן).

לסיכום

אני מניח שלחלקכם יש הרבה שאלות על מהלך הטיול, על העלויות, על נטע ואולי על נושאים אחרים. אתם מוזמנים להגיב כאן בפוסט או לשלוח לי מייל ואשמח לענות. על רוב השאלות אענה בפוסטים שיעלו בשבועות הקרובים.

בסופו של דבר אקדיש פוסט נפרד לעלויות. בפוסט הזה ציינתי כמה עלתה כל טיסה וכמה עלה כל לילה במלון, אז לכאורה הכל כבר על השולחן, אבל חשוב לי לסכם הכל בפוסט אחד ולהדגיש בדיוק מה וכמה קיבלנו בתמורה לסכום ששילמנו על הנסיעה. רק אז, בסיכום כזה, יהיה אפשר לבחון האם הנסיעה הזאתשכולה טיסות במחלקות עסקים ושהיות במלונות יוקרההצדיקה את המחיר שלה והאם היא הייתה אפשרית רק בזכות הסטטוס הגבוה שלי במספר מועדוני לקוחות או האם היא אפשרית עבור כל אחד שרק ירצה בכך.

אני כבר מחכה לכתוב את הפוסטים הבאים.

21 מחשבות על “חופשה במזרח הרחוק, פרק 1: מבוא

 1. ערן

  ברוך הבא 🙂 בהחלט מחכה להמשך!
  תוכל להסביר בקצרה על תוכנית On Business של בריטיש?
  בנוסף, האם לנטע היו גם יתרות או סטטוסים שהיוו שיקול בבחירת הטיסות ?

  1. תוכנית OnBusiness מיועדת לחברות, קטנות וגדולות, ומאפשרת צבירת קרדיט לחשבון החברה במקביל לצבירת הקרדיט הרגילה של העובדים הרשומים בחשבון החברה (שיכולים לקרדט את הטיסות שלהם לאיזה מועדון תעופה שירצו, זה בלתי תלוי בחברות במועדון אקזקיוטיב קלאב). במסגרת התוכנית החברה צוברת נקודות בחשבון כנגזרת ממחיר הכרטיסים. הנקודות בתוכנית זו אינן זהות לאוויוס וזמינות מושבי הבונוס אינה זהה גם כן. אדם פרטי אינו יכול להירשם לתוכנית OnBusiness.

   לנטע אין כרגע סטטוס גבוה כלשהו אבל היא בדרך הנכונה להשגת סטטוס סילבר של בריטיש. מהנסיעה הזאת היא צברה 440 נקודות לסטטוס ועל מנת להשיג את הסטטוס היא תצטרך לצבור בחודשים הקרובים עוד 160 נקודות ו-4 קטעי טיסה עם בריטיש או איבריה. סטטוס סילבר של בריטיש מתורגם לסטטוס ספיר בברית ומציע סל הטבות נדיב יחסית שתקף לכל הטיסות של הברית (לרבות כניסה לטרקליני מחלקת העסקים, קדימות בשדרוגים, מושבים מועדפים ללא תשלום ועוד).

 2. חן

  שוב תמיד שמח לקרוא את הפוסטים שלך.

  האם תוכל לתת את סדר הפעולות שלך בחיפוש טיסות ומלונות?
  למשל במלונות איך אתה מחפש מלון ואיזה תעריף, הרי יש הרבה תעריפים (של המלון ואתרי חוץ), אני מוצא את עצמי עובד קשה בחיפושים.

 3. איתי

  אולי בהגרלה הבאה ליום ההולדת של הבלוג תגריל אפשרות להצטרף לנסיעה שלך לחו"ל
  נראה לי פרס שווה 🙂

  וכרגיל – תענוג לקרוא את החוויות שלך….

 4. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 2: ת״א לבודפשט – FlyingOut

 5. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 3: בלאקליין – FlyingOut

 6. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 4: ריץ קרלטון – FlyingOut

 7. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 5: פינאייר – FlyingOut

 8. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 6: אובר בבנגקוק – FlyingOut

 9. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 7: גראנד הייאט – FlyingOut

 10. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 8: קתאי פסיפיק – FlyingOut

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ליאור באיזה פרק תכסה את ה "ארוחת ערב מושלמת במסעדה המעוטרת בשני כוכבי מישלן."
  אני סקרן לדעת אם השתמשת ב AMEX PLT בשביל לתאם את זה ואיך הייתה החויה

 12. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 9: אינטרקונטיננטל – FlyingOut

 13. פינגבאק: חופשה במזרח-הרחוק, פרק 10: הונג-קונג – FlyingOut

 14. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 11: הקומה ה-102 – FlyingOut

 15. פינגבאק: חופשה במזרח הרחוק, פרק 12: קתאי דרגון – FlyingOut

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s