אני בחו״ל קצת מעל מאה לילות בשנה ומבצע כמעט את כל ההזמנות שלי בעצמי. במקרים רבים אני מקים מספר הזמנות לאותם תאריכים כדי ׳לשמור על המחיר׳ ובוחר את ההזמנה המתאימה ביותר רק בסמוך למועד הנסיעה. בנוסף, אני מקים או עוזר להקים מאות הזמנות בשנה עבור חברים, בני משפחה ואלו שבוחרים לקבל ממני ייעוץ. אפשר לומר שיש לי ניסיון לא מבוטל עם אתרי השוואת מחירים, אתרי הזמנות, אתרי מלונות ואפליקציות פופולריות בתחום.

בבלוג הזה אני חולק אתכם לא רק טיפים כלליים על נסיעות לחו״ל ומועדוני לקוחות אלא גם משתף אתכם מדי פעם בחוויות האישיות שלי שנאספות במהלך שיטוטיי בעולם וגם בהכנה לנסיעות עתידיות. אני שמח להודות שאני מקבל פידבק חיובי מאוד מקוראים שנהנים במיוחד דווקא מהפוסטים על הנסיעות שלי. כולי תקווה ששאר הקוראים לא משתעממים מהם.

הפעם אשתף אתכם בתהליך די קרדינלי בתחביב/מקצוע הזה: תהליך הזמנת חדרים במלונות.

כדאי לדעת מה לחפש

במקרים רבים יש לי דרישות מיוחדות לקראת השהייה. לפעמים אני צריך להיות באזור מאוד מסוים של העיר (תחשבו כנס גדול), לפעמים אני מעוניין בחדר עם נוף מוגדר (תחשבו מופע זיקוקים), לפעמים אני רוצה להתפנק במלון יוקרתי או סוויטה מרווחת (תחשבו אירוע חגיגי), לפעמים מתקיים מבצע תקופתי שבגללו משתלם לי במיוחד להעדיף רשתות מסוימות (תחשבו על הפוסט הזה), לפעמים אני מעדיף מלון עם טרקלין כי אני באזור שלא קל למצוא בו מסעדות טובות (תחשבו עולם שלישי) ועוד כהנה וכהנה דוגמאות.

View of Paris from Hyatt Regency Etoile

Eiffel Tower View from some of the higher rooms at Hyatt Regency Etoile Paris

אותן דרישות מיוחדות יכולות לצמצם דרסטית את מספר המלונות הרלוונטיים עבורי ביעד. במיוחד לאור העובדה שיש לי העדפה מובנית למלונות של הקבוצות הייאט, הילטון, אינטרקונטיננטל וקרלסון שבהן אני מחזיק סטטוס גבוה. ישנם מקרים שבהם המבחר דל מספיק כדי שדרישה מיוחדת אחת יכולה להוריד את מספר המלונות האפשריים עבורי ל… אחד.

אבל לא כל הדרישות המיוחדות שוות בערכן. לפעמים הן תנאי של ממש ולפעמים הן מתורגמות לעלות כספית. לדוגמה, כשאני מחפש מלון ליד שדה תעופה תהיה לי העדפה ברורה למלונות שמציעים שירות הסעות חינמי מ/אל השדה. אני אוהב לדעת בדיוק לאן אני הולך ברגע שאני יוצא מהשדה. אבל לשירות הזה יש שווי כספי ריאלי (כעלות אלטרנטיבית של מונית) ולכן אסכים להתארח גם במלון שלא מציע את השירות הזה אם החיסכון הכספי בעלות החדר משמעותי מספיק.

Airport Shuttle

באותו אופן ניתן לתת שווי כספי גם להטבות נוספות שמציעים חלק מהמלונות אפילו שאינן בגדר דרישה לאותה שהייה. כך, לדוגמה, גישה לטרקלין יכולה להיות עבורי בעלת ערך ריאלי של 20$ עד 60$ ללילה וזאת משום שריאלית הגישה לטרקלין חוסכת לי חלק ניכר מההוצאות על אוכל ושתייה במלון ומחוצה לו. הערך תלוי באיכות הטרקלין, באופי השהייה, בזמן הפנוי שיש לי ועוד.

InterContinental Chengdu Century City Club Lounge

Club Lounge at InterContinental Chengdu Century City

כשאין לי דרישות מיוחדות מהשהייה, למשל כאשר אני מגיע לביקור קצר בעיר חדשה ובעיקר מחפש מקום לשים את הראש בלילה, הרי שהאפשרויות יהיו רבות והבחירה תהיה מבוססת מחיר יותר מכל דבר אחר.

אחרי שהגדרתי לעצמי את הדרישות לאותה שהייה, אלו החשובות יותר והחשובות פחות, אני עובר ׳לקבל מושג על המחירים׳ באותו יעד בתאריכים הרלוונטיים. רושם ראשוני, אם תרצו.

השוואת מחירים ראשונית

האתר המועדף עלי להשוואות מחירים כלליות הוא Kayak. אני משתמש באתר האמריקני, מתוך הרגל, אבל כדאי לדעת שלקיאק יש אתרים מדינתיים נוספים וכל אחד מהם מבצע חיפוש באתרי הזמנות שונים שרלוונטיים יותר לשוק המקומי שלו. האתר האמריקני מחפש ברוב אתרי ההזמנות הגדולים ביותר ולכן הוא המועדף עלי כברירת מחדל.

Kayak Hotel Search

אתרי חיפוש והשוואת מחירים מומלצים אחרים הם HotelsCombined, Trivago ו-SkyScanner. האחרון התפרסם כאתר מוביל להשוואת מחירי טיסות אבל בחודשים האחרונים מציע גם השוואת מחירי חדרים למלונות – אבל השניים הראשונים עדיפים עליו בשלב זה.

כאמור – אני אוהב קודם כל לקבל רושם ראשוני על רמות המחירים בשוק בתאריכים שלי. אני סה״כ מכיר את רמות המחירים בכל הערים הגדולות בעולם אבל כאשר מדובר ביעד שאני לא מכיר אני בדר״כ נוהג להריץ חיפוש כללי גם לתאריכים שונים בחודשים אחרים כדי לקבל פרופורציה. ישנם יעדים שבהם מנעד המחירים הוא קיצוני בין תקופות שפל לתקופות שיא (מוסקבה, פריס, ניו-יורק…) בעוד יעדים רבים אחרים שומרים על רמות מחירים יחסית אחידות לאורך השנה (אמסטרדם, הונג-קונג, טוקיו…). אינדיקציה נוספת לגילוי ׳רמת המחיר הממוצעת׳ ביעד פלוני היא בבחינת עלות לילות-הבונוס במלונות המובילים בו – כי המחיר בנקודות כמעט תמיד נגזר ישירות מהמחיר השנתי הממוצע.

השוואת מחירים מלאה

קיאק, כמו מתחריו, מאפשר לבצע סינון של התוצאות ע״פ משתנים רבים. אני נזהר מלסנן תוצאות בשלב ראשון ע״פ מיקום, מחיר, רמת אירוח ועוד משתנים חשובים אחרים מחשש שאפספס מלון טוב שבעצם עונה לכל הדרישות שלי למעט אחת. בשלב זה אני משתמש בתיבת החיפוש כדי לראות רק מלונות של כל קבוצות המלונות הגדולות: הייאט, הילטון, מאריוט, סטארווד, אינטרקונטיננטל, קרלסון ואפילו צ׳וייס במקרים מיוחדים. למעשה אני בוחר רשתות ולא קבוצות – גם כדי למנוע טעות וגם כי אני לא באמת מעוניין להתארח בכל הרשתות שיש.

Kayak Search Selecting Chains

בערים גדולות בחירה של עשר רשתות או יותר בהכרח תוביל למבחר עשיר של מלונות. רובם יהיו במיקום נוח במרכז העיר כי הרי מלכתחילה מדובר ברשתות מובילות של קבוצות מובילות. כשיש לי מבחר של עשרה מלונות ויותר מהרשתות הגדולות אין לי שום טעם להגדיל את החיפוש הלאה – והסינון ממשיך כדי להחליט אילו מלונות מתוך המבחר החדש מתאימים ביותר מבחינת מיקום, מחיר, תנאים וכו׳.

בערים קטנות, או יעדים נידחים יותר, סינון כאמור עלול להוביל לאפס תוצאות. לצערנו יש יעדים רבים בעולם שבהם כמעט ואין נוכחות לרשתות בינ״ל ורוב המלונות הם מקומיים ועצמאיים. במקרה כזה הסינון הופך להיות על בסיס מחיר, מיקום ודירוג גולשים. מצב כזה הוא נדיר במסגרת הנסיעות שלי.

נאמר ואחרי בחירת הרשתות נשארתי עם עשרים מלונות אפשריים. זה מבחר גדול מאוד. בשלב זה אני מתחיל לפסול מלונות ע״פ מיקום וע״פ רמות מחיר. אם, לדוגמה, החיפוש הראשוני הראה לי שמלונות בדרגת ארבעה-חמישה כוכבים ביעד עולים בין 150$ ל-250$ ללילה, באופן גס, הרי שאסנן החוצה כל מלון שמוכר חדרים לפחות בסדר גודל אחד מעל הטווח הזה – נגיד החל מ-350$. אני נותן מרווח גדול בכוונה משום שאני יודע שיש דרכים להוזיל את המחיר הראשוני הנקוב. בסינון המיקום והמחיר בדר״כ נופלים לפחות חצי מהמלונות שמצאתי בסינון הרשתות.

Kayak Search Results for Chicago

חיפוש אפשרויות הבטחת מחיר (BRG)

תוכניות ה-BRG, לפחות של כמה מהקבוצות המובילות, הן אולי הכלי הטוב ביותר להוזלת עלויות של לינה במלונות. כתבתי רבות על הנושא הזה בבלוג ואני חוזר פעם אחר פעם על המלצתי לנוסעים מזדמנים ותכופים כאחד להשקיע את הזמן וללמוד את התוכניות האלו.

התוכניות הטובות ביותר כיום שייכות למאריוט וסטארווד. לצערי אלו שתי קבוצות שאני ממעט להתארח במלונותיהן אבל בגלל אטרקטיביות התוכניות שלהן אני עדיין מכליל את המלונות שלהן בחיפוש הכללי.

התוכנית של קבוצת אינטרקונטיננטל היא האטרקטיבית ביותר למראית עין – היא מבטיחה לילה ראשון חינם בהזמנה, מה שהופך הזמנה של לילה בודד לחינמית – אבל בהתאם תנאיה של התוכנית הוקשחו מאוד בזמן האחרון וכיום רוב הבקשות נדחות בטענה טובה יותר או פחות. אני משתמש בתוכנית זו מדי פעם וסה״כ מבלה בממוצע שניים או שלושה לילות בשנה במלונות הקבוצה בחינם תודות לבקשת BRG מוצלחת.

התוכניות של הקבוצות הייאט והילטון גם הן טובות וסה״כ נוחות לשימוש. אני משתמש בשתיהן באופן תכוף משום שאלו שתי הקבוצות המועדפות עלי. פחות או יותר חצי מהשהיות שלי בשנים האחרונות במלונות של שתי הקבוצות האלו הוזלו תודות לתוכניות ה-BRG.

Hyatt BRG Program Website

ולכן,

כשאני סוקר את המחירים השונים של המלונות השונים, לאחר הסינון, אני מחפש בעצם אחר ׳הזדמנויות BRG׳ יותר מכל דבר אחר. אני מחפש אתרי הזמנות שמציעים חדרים לאותו מלון במחיר שונה משאר אתרי ההזמנות כפי שהם מוצגים בתוצאות החיפוש. לפעמים גם הפרש של כמה דולרים זה מספיק – והעיקר שיהיה הפרש.

הניסיון לימד אותי להתעלם מאתרי הזמנות מסוימים בהתאם לתוכנית ה-BRG הרלוונטית. התוכניות של מאריוט וסטארווד, עליהן המלצתי כטובות ביותר, יקבלו מחיר נמוך יותר שמוצע ע״י כמעט כל אתר הזמנות בעולם ובלי שאלות מיותרות. אם זה מחיר פומבי, ואם פירוט המחיר ברור, סביר להניח שהוא ייתקבל לטובת בקשת ה-BRG שתאושר בתוך כמה שעות. תוכניות של קבוצות אחרות הן ׳מורכבות יותר׳ ופוסלות אתרי הזמנות רבים בטענות משונות. כך, לדוגמה, התוכנית של הייאט לא מקבלת יותר מחירים נמוכים מהאתר הפופולרי Amoma בטענה שהוא דורש הרשמה למועדון חברים כחלק מתהליך ההזמנה (שטויות במיץ) בעוד מחירים נמוכים מאתרים אחרים כמו Prestigia מתקבלים בדר״כ ללא בעיה. אתרי ההזמנות הגדולים ביותר – בוקינג, אקספדיה, פרייסליין, אגודה, אורביץ׳ ואחרים – כמעט תמיד מתקבלים לטובת בקשות BRG (ללא שימוש בקופונים) ולכן כשאחד מהם מציע נמוך יותר מהאחרים זה סימן ברור לאפשרות כדאית ל-BRG.

מציאת המחיר הנמוך ביותר לכל מלון

בשלב הבא, כשהרשימה התקצרה לאוסף מלונות שאפשר לספור על שתי ידיים, אני משתמש באתרי הקבוצות כדי למצוא את המחיר הגמיש הנמוך ביותר בכל מלון. קבוצת הילטון מציעה מספר תעריפים מוזלים הפתוחים לכלל הציבור וגם לקבוצת הייאט יש תעריפים מוזלים. לרוב הקבוצות האחרות אין תעריפים מוזלים פומביים אבל כמעט כל הרשתות מציעות הנחות לחברי ארגונים מסוימים כמו מחזיקי כרטיס הטבות של AAA.

החיפוש הזה, שנראה מורכב אבל בפועל לוקח שתי דקות בערך, מגלה לי מהו המחיר האמיתי של החדר הזול ביותר בכל אחד מהמלונות. לא בטוח שאזמין דווקא את החדר הזול ביותר בסופו של דבר, אבל, הוא האומדן הנכון ביותר להשוואה ביניהם. בשלב זה ניתן לסנן החוצה את המלונות היקרים ביותר בחבורה בהנחה שהם לא מציעים מוצר טוב משמעותית מהאחרים שעליו ישתלם לשלם פרמיה.

אם מדובר בשהייה סתמית הרי שתהיה לי רגישות גבוהה למחיר. אני לא מחפש לשלם 250$/לילה במלון של ריץ׳-קרלטון במהלך ביקור מקרי בבודפשט כשאני יכול לשלם 120$/לילה בהילטון המקומי אפילו אם שני המלונות, ברמות המחירים האלו, מציעים סה״כ יחס דומה של תמורה למחיר (כאמירה שהמלון הראשון טוב משמעותית מהשני). אם אין לי דרישות מיוחדות מאותה שהייה הרי שדרגת האירוח גם של מלון הילטון תהיה מעל ומעבר למה שאני זקוק לו.

זה בסדר גמור לשלם פרמיה כדי לשדרג למלון טוב יותר או לחדר טוב יותר, אפילו בשהיות מזדמנות ולא חשובות, אבל אני סה״כ משתדל לא לבזבז כסף או נקודות היכן שאין בכל צורך. אותו רציונל, אגב, פועל גם בבחירת כרטיסי בונוס.

הקמת מספר הזמנות במקביל

אחרי כל הסינון הזה – לפי רשתות, לפי מיקום ולפי רמת מחיר – אני לפעמים מוצא את עצמי עם מספר תוצאות שקולות למדי. זה בדר״כ המצב בערים גדולות כמו ניו-יורק, הונג-קונג וברלין. במקרים כאלו אני מרשה לעצמי להקים מספר הזמנות במקביל – כמובן בהזמנה ישירה באמצעות אתרי המלונות. הזמנות דרך צד שלישי, רוצה לומר סוכני נסיעות קלאסיים או מקוונים, לא מאפשרות בדר״כ לצבור נקודות במועדון הלקוחות של המלון ו/או קרדיט לסטטוס.

HH_bookdirect

אני לא מוצא דבר פוסל אתית בהקמת מספר הזמנות במקביל מתוך ידיעה מוקדמת שככל הנראה כולן, למעט אחת, יתבטלו בסמוך למועד הנסיעה. אני בטח לא עובר על החוק בדרך הזו, כך שדאגה אמיתית אין, אבל אני גם יודע שלמלונות לא באמת איכפת. לפחות כשמדובר במלונות גדולים של רשתות בינ״ל מובילות שסופגים עשרות ביטולי הזמנות מדי יום ומוכנים לכך מבחינה תפעולית. כדוגמה הפוכה, צימר קטן באלפים השוויצרים כנראה לא מעוניין בביטולים של הרגע האחרון – ולכן צימרים כאלו בדר״כ דורשים תשלום מקדמה ולא תמיד מאפשרים לבטל הזמנה. מלונות גדולים, לעומת זאת, מציעים תעריפים גמישים שאינם דורשים תשלום מקדמה וניתנים לביטול עד סמוך מאוד למועד השהייה, וזאת משום שהם מבצעים אובר-בוקינג שיטתי לחדרים שלהם ויוצאים מנקודת הנחה שיהיו ביטולים רבים. זה המשחק והחוקים שלו ברורים מאוד לשני הצדדים.

לפעמים אני מקים מספר הזמנות במקביל כי השהייה מתוכננת כמה חודשים קדימה ואני עדיין לא יודע אם באותה תקופה יהיו מבצעים אטרקטיביים במיוחד של מועדוני המלונות החשובים לי. אני יכול לחכות עד שיחשפו המבצעים בשבועות שלפני השהייה כדי לבחון האם צריכה להיות לי העדפה לרשת מסוימת מבחינת כדאיות כלכלית (התגמול מהמבצעים שווה כסף) אבל אז המחירים כבר יהיו גבוהים הרבה יותר ברוב הסיכויים. לכן, בעיניי, טוב להקים מוקדם מספר הזמנות ולהשאיר אותן פתוחות עד שכל הקלפים יתגלו והבחירה תהיה מושכלת יותר.

לחפש את הג׳וקרים

בשהיות מסוימות אני נוטה להעדיף מלונות יוקרה. לדוגמה כאשר אני מגיע ליעד בתאריך חגיגי ורוצה להיות במרכז העניינים ולהתפנק קצת כחלק מהאווירה. כשהמטרה היא יוקרה, והמחיר ממילא יהיה גבוה יחסית, אני מוכן לשקול גם מלונות שאינם חלק מהקבוצות הגדולות שציינתי קודם.

התוספת הראשונה תהיה רשת מלונות לנגהאם. זו אחת מרשתות מלונות היוקרה המעניינות בעולם, לדעתי, בעיקר בזכות המיקום של רבים מהמלונות שלה. הם לא מאופיינים בהילה שיווקית כמו של רשתות וולדורף-אסטוריה, ריץ׳-קרלטון, פנינסולה, שנגרי-לה ועוד, אבל באמת שמדובר ברשת מיוחדת עם מלונות ברמה גבוהה מאוד. ראו, למשל, את המלונות של רשת לנגהאם בהונג-קונג, שיקגו, בוסטון, לונדון או ניו-יורק. רשת לנדהאם מציעה גם תוכנית BRG במסגרתה ניתן לקבל 25% הנחה על המחיר הזול ביותר שמציע אתר מתחרה ועד כה היו לי שלושה ניסיונות איתה וכולם חיוביים.

Langham Chicago - Lobby

Langham Chicago

תוספת אפשרית שניה תהיה הרשתות פור-סיזנס ופיירמונט. שתיהן מצויינות, הראשונה יוקרתית יותר מהשניה, ואת המלונות של שתיהן ניתן להוסיף בתוצאות החיפוש של קיאק למען הנוחות. רשת פיירמונט מעניקה באופן קבוע הנחות למחזיקי כרטיס ההנחות של AAA בעוד הנחה כזאת (או כל הנחה בעצם) אינה אופיינית במלונות פור-סיזנס.

תוספת שלישית היא החיפוש באתר מלונות היוקרה של ויזה או באמצעות אתר ההזמנות ClassicTravel שיודע להציע הנחה של וירטואוזו (תוכנית ייעודיית למלונות יוקרה לסוכנים מקושרים בלבד). שני האתרים האלו רלוונטיים אך ורק להזמנת מלונות יוקרה אבל יכולים להציע ערך מוסף משמעותי לכל הזמנה מבלי להעלות את המחיר. משזה נאמר, אני בפועל כמעט ולא מזמין באמצעות האתרים האלו למרות שהזמנות דרכם נחשבות כהזמנות ישירות על כל המשתמע מכך.

הג׳וקר האחרון, והוא אולי טריוויאלי ומתבקש, הוא שימוש בנקודות מועדון להזמנת החדר. לצד בדיקת המחיר בכל מלון אני תמיד בודק גם את העלות בנקודות. ברוב המקרים לא משתלם להשתמש בנקודות, אומנם, אבל בחלק מהמקרים זה משתלם ובגדול. זיכרו שרוב מועדוני המלונות מאפשרים לכל חבר מועדון לרכוש נקודות בצורה ישירה בכל עת ולכן המחיר בנקודות רלוונטי בעצם לכל אחד אפילו כאשר החשבון שלו ריק מנקודות. כך, לדוגמה, ניתן לרכוש בכל עת נקודות של מועדון IHG Rewards במחיר של החל מ-6$ לכל 1,000 נקודות – ולכן מלון שדורש 25,000 נקודות ללילה הוא מלון שניתן להזמין בכל עת במחיר מקסימלי של 150$ בלבד (בהנחה שיש לילות-בונוס זמינים בתאריכים הרלוונטיים, ויפה בדיקה אחת קודם).

Rates at Holiday-Inn Amsterdam

Reward Night (25,000 poits) vs the lowest non-refundable rate

לסיכום

תיארתי בו בפירוט רב תהליך שנראה מורכב, מסובך ומתיש אבל בפועל לוקח לי דקות בודדות. כמובן שזמן החיפוש וההזמנה מתקצר ככל שהניסיון גדל ולכן אני כן ממליץ לייצר הרגלים בנושא הזה. אני לא אומר שדרך החיפוש שלי היא הנכונה ביותר אבסולוטית אלא רק שהיא הנוחה ביותר עבורי. אני מציע לכל אחד לבחור את אתר השוואת המחירים המועדף עליו, לאסוף את הטיפים הטובים בעיניו ולפתח לעצמו שיטת חיפוש מתאימה. אפשר לשחק את מאפייני הסינון אבל אני ממליץ בחום שלא להתעקש בשלב מוקדם על סינון תוצאות ע״פ מחיר משום שככה מחטיאים בקלות מטרות טובות.

אם אתם משתמשים בכלים אחרים לחיפוש והזמנה של מלונות, אם יש לכם רשמים משלכם אחרי הזמנות רבות ואם יש לכם שאלות נוספות על התהליך שתיארתי – אשמח אם תוסיפו תגובה לפוסט או תשלחו לי מייל. אני תמיד מחפש לשפר את השיטה ולקבל הערות והארות.

7 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ליאור, כתבה מעולה, תודה על הטיפים.
  מספר שאלות בבקשה

  1. ציינת שאתה מעדיף להשתמש ב Kayak כמנוע ההשוואה המועדף עליך (גם עלי). אתה יכול לציין איך אתה מבצע פילטר לפי רשתות של מלונות באתר? נראה כי האופציה הזאת לא קיימת כבר מספר שנים (ניתן להכניס ב Search box כל פעם שם של רשת אחרת ולהתרשם מהתוצאות לגביה אבל נראה שאין דרך אלגנטית לעשות את זה עבור כל הרשתות).

  2. האם אתה לאחר מכן נכנס לאתר של כל מלון למען השוואת מחיר ה BRG? האם יש דרך יותר יעילה לבצע את ההשוואה הזאת?

  3. ציינת שיש רשתות שלא נוהגות להציג מחירים בתעריפים גמישים (לכל היותר ראיתי Semi-Flexible). איך אפשר לקבל גישה למחירים הגמישים במלונות אלו? בהנחה שמדובר בתכנון חופשה גמיש ועל מנת לבצע השוואה נוחה אל מול אתרי ההזמנות מבחינת מחיר

  המון תודה מראש
  הערה: אני אשמח לראות פוסט שעוסק בשיקולים שלך לבחירת השכרת רכב, במידה ויש לך אחד כזה, כי גם שם אפשר לצבור נקודות למועדני טיסה שונים או רכב (לדוגמה אוויס עם BA או עם רשתות של מלונות).

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הנה מספר תשובות לפי סדר הנושאים:

   (1) אני משתמש בתיבת החיפוש תחת ״Hotel Name״. יעיל זה לא אבל אני לא מכיר שיטה נוחה יותר. הלוואי וקיאק היה מאפשר לבחור מראש חיפוש רק ברשתות בינ״ל מובילות. פעם אכן הייתה מופיעה רשימה של רשתות מובילות שיכלת פשוט לסמן V ליד המתאימות לך.

   (2) אין דרך יעילה וקלה יותר לחיפוש BRG. אם אתה מזהה הזדמנות אתה צריך לפתוח גם את האתר של המלון וגם את אתר ההזמנות כדי לבצע השוואה בתנאים ובמחיר. שים לב: ישנם מקרים, בעיקר עם אתרי הזמנות קטנים יותר, שהמחיר המוצג בקיאק נמוך מעט מהמחיר הפומבי (יש לכך סיבות מבוססות). נגיד, לצורך הדוגמה, שתראה מחיר X בתוצאות של קיאק ואותו מחיר אם תעבור דרך קיאק לאתר ההזמנות, אבל אם תגלוש לאותו אתר הזמנות מחלון גלישה-בסתר, כלומר ללא הקישור מקיאק, תראה מחיר Y שיהיה גבוה במעט ממחיר X (אחוזים בודדים, אבל עדיין). אם אתה רוצה להיות ייסודי לגמרי אתה חייב לעשות את החיפוש הנוסף גם בחלון גלישה-בסתר כי כך למעשה תתבצע הבדיקה של נציג המועדון לטובת אישור הבקשה.

   (3) אני לא מכיר מלון או רשת שלא מציעים תעריפים גמישים לגמרי בערוצי ההזמנה הישירים שלהם.

   (4) אין לי פוסט שעוסק בהשכרת רכב. צבירת הנקודות כ״כ נמוכה בדר״כ שהמחיר משחק תפקיד מרכזי ברוב המקרים – אולי למעט השכרות קצרות וזולות שאז אפילו קרדיט של 1,000 נקודות/מיילים יכול להוות החזר משמעותי להוצאה. אני נוהג לשכור רכבים מהחברות המובילות בלבד, לא מחברות מקומיות, ולרוב בודק את המבצעים הטרקטיביים ביותר הזמינים לתאריכים שלי באתר FFB. הנה הקישור:
   http://www.frequentflyerbonuses.com

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי ליאור תודה על התשובה המפורטת.
  עוד 2 שאלות ברשותך:

  (1). חלק מהאתרים מציגים את המחירים כולל / לא כולל מיסים (VAT) וכולל / לא כולל מיסי ערים (לדוגמה ברומא). האם צריך לשים את הדעת על הנושא שמחפשים אתר להשוואה עבור BRG? – אני נוטה להאמין שלא אבל אין חכם כבעל ניסיון… 🙂

  (2). לפעמים יש קופונים מסויימים שמוזילים את המחיר לחדר, אך לא הזכרת אותם במתודת החיפוש שתיארת בפוסט. האם אתה כבר מחפש במקביל קופונים (היה לך פוסט מאוד ישן מ 2014 עוד באתר הקודם על קופונים לרשת IHG לדוגמה) ואם כן איך אתה מחפש את הקופונים האלה בצורה יעילה

  שוב המון תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כדאי בהחלט להתייחס לפירוט במחיר באתרי ההזמנות. יש תוכניות BRG, כמו זו של הייאט לדוגמה, שדורשות ממך לצטט את מחיר החדר בלבד לא כולל המסים. אם אתר ההזמנות לא מבחין בפירוט במסים זו עלולה להיות בעיה (אלא אם גם אתר המלון מציג את המחיר הכולל בלבד). אבל מרבית התוכניות מסתכלות גם על מחיר החדר לפני המסים וגם על המחיר הסופי והן עלולות לפסול בקשות במקרים שבהם אתר ההזמנות לא מפרט את העלויות כמו שצריך. מסים מקומיים, כמו מס עירוני, בדר״כ נשארים מחוץ לחישוב כי הם לעולם משולמים ישירות למלון בעת השהייה.

   קופונים לא הולכים יחד עם תוכניות BRG. המחיר הנמוך שאליו אתה משווה חייב להיות פומבי וללא שימוש בהנחה. את המחיר הזה אתה משווה למחיר הנמוך ביותר המוצע באתר המלון. הטרנד החדש הוא לפסול בקשות BRG בטענה שבאתר המלון קיים מחיר לא-פומבי (לחברי מועדון בלבד) שהוא נמוך יותר מהמחיר באתר ההזמנות. זה ׳לא הוגן׳, אומנם, אבל קשה להילחם בטענה הזאת בפועל.

   אתרי הזמנות מחלקים קופונים והנחות באופן די שגרתי (למעט בוקינג.קום) ואפשר למצוא אותם באמצעות גוגל, פורומים מתאימים, אתרי קופונים וכו׳. אני לא טורח לחפש אותם כי הקופונים האלו כמעט תמיד מגיעים עם מגילה של מגבלות ואינם תקפים למלונות של רשתות בינ״ל. אם אתה מחפש מלון מקומי קטן באיזה יעד משני ואתה מעוניין להזמין דרך אחד מאתרי ההזמנות הגדולים אז בהחלט כדאי לך לחפש קופון זמין שייתן לך בין 5% ל-20% הנחה על מחיר החדר. בשאר המקרים חבל על הזמן שלך.

   הגב

השאר תגובה