בסוף השנה שעברה שיתפתי בהתלבטות שלי לגבי בחירת מועדוני תעופה ל-2017. ובכן, הנה אנחנו בסוף הרבעון הראשון של 2017… ורק עכשיו קיבלתי את ההחלטה. בתקווה שלא אצטער עליה.


אני מעריך מאוד את מועדון AAdvantage. אמריקן שומרת עליו כמועדון מוביל – כיאה לחברת התעופה הגדולה בעולם. יש למועדון מגרעות, מושלם הוא לא, אבל סה״כ אני חושב שהוא עדיין אחד המועדונים הטובים ביותר לנוסעים תכופים. אפשרויות צבירת המיילים מגוונות, טבלאות המימוש עדיין אטרקטיביות (אפילו שהן נפגעו מאוד לפני שנה), שירות הלקוחות עובד היטב וההטבות לבעלי הסטטוס הגבוה ביותר נדיבות למדי. 

אבל כל זה לא תמיד מספיק.

AAdvantage Executive Platinum Tags

ההטבה שאני מעריך יותר מכל הם שוברי השדרוג (Systemwide Upgrades, או בקיצור ״SWU״) שמחולקים למי שמגיע לרף להשגת/חידוש הסטטוס הגבוה במועדון הנושא את השם המפוצץ אקזקיוטיב פלטינום (או בקיצור ״EXP״). בעבר היו מחולקים שמונה שוברים עם השגת/חידוש הסטטוס והייתה זמינות גבוהה של מושבים לשדרוג מראש, אך כיום מחולקים רק ארבעה שוברים עם השגת/חידוש הסטטוס וכמעט נעלמה כל הזמינות לשדרוג מראש. המציאות הנוכחית היא שיש לבקש את השדרוג ואז לקוות שיהיו מושבים פנויים במחלקה הרצויה ביום הטיסה. בפועל כמעט תמיד יהיו מושבים פנויים והשדרוג יעבור – אבל הלכה לעולמה האפשרות הנהדרת להבטיח את השדרוג מראש על בסיס זמינות קיימת.

הסיבות שגרמו לי לעזוב את AAdvantage

כאמור, המועדון הוריד משמעותית את ערכם של שוברי השדרוג שהיו מלכתחילה אחת הסיבות שבגינן ראיתי יתרון אמיתי למועדון הזה על פני המתחרים. אבל זו לא הסיבה היחידה לעזיבה.

שירות הלקוחות הפך בינוני

כמה שנים אחורה, לפני שאמריקן רכשה את יו-אס איירוויס, כל הלקוחות הבכירים ביותר של אמריקן טופלו ע״י המוקד הייעודי שנקרא ״EXP Desk״. המוקד הזה ישב במשרדי החברה ליד שדה התעופה הבינ״ל של דאלאס (DFW), המענה בו היה מיידי כמעט תמיד והסוכנים היו מקצועיים להפליא ואדיבים. כמעט כל בעיה הייתה נפתרת ברגע וכמעט ולא היו תקלות.

American and US Airways Tails

ואז אמריקן רכשה את יו-אס איירוויס, ואז סוכנים של יו-אס איירוויס הפכו להיות סוכנים של אמריקן וחלקם הגיעו למוקד ה-EXP, ואז היה שילוב מערכות בין שתי החברות (תהליך מדהים ומאתגר בפני עצמו) שגרם לסוכנים רבים להתבלבל כל הזמן, מוקד ה-EXP עזב את מושבו הקודם והפך מפוזר כשלפעמים סוכנים עובדים מהבית בחיבור מרחוק… ועוד ועוד. המוקד הבכיר ביותר לשירות לקוחות של אמריקן הפך מגן יפני לגן ילדים.

כיום זמני ההמתנה במוקד ה-EXP קצרים עדיין אבל השירות של הסוכנים הפך לא-מקצועי במקרה הטוב ומביך במקרה הרע. כבר הפסקתי לספור כמה פעמים בשנה האחרונה קיבלתי תשובות לא נכונות מסוכנים, שמעתי סוכנים עונים ׳אני לא יודע׳ לשאלות פשוטות מאוד, בקשות שלא בוצעו וכיוצ״ב.

צבירת המיילים למימוש הפכה מבוססת הוצאה

יש נוסעים עסקיים שטסים במרבית המקרים עם כרטיסים יקרים להחריד. למה? כי המעסיק שולח אותם לחו״ל ברגע האחרון, מטבעם של עסקים רבים, וכי המעסיק מוכן לשלם יותר על כרטיס גמיש ובר-ביטול. עבור אותם נוסעים עסקיים שיטת צבירה מבוססת הוצאה, לעומת שיטת צבירה מבוססת מרחק טיסה, היא ברכה גדולה. בדיוק את אותם נוסעים רוצה אמריקן יותר מכל.

אני לא מאותם נוסעים. אני לא רוכש כרטיסים באלפי דולרים, ברגע האחרון ובמחלקות כרטוס גבוהות בצורה מכוונת. ההפך הוא הנכון. אני מנצל הזדמנויות לכרטיסים במחירים אטרקטיביים מאוד, אני גמיש בלו״ז הנסיעות שלי בדר״כ ואני משלם בפועל הרבה פחות מהנוסע הממוצע. עבורי שיטת צבירת מיילים מבוססת הוצאה היא אסון אמיתי.

אז נכון, כרטיסים של חברות זרות עדיין צוברים מיילים במועדון AAdvantage ע״פ מרחק הטיסה ולא ע״פ מחירם – כי אמריקן לא חשופה למידע המלא – אבל אם אמנע מרכישת כרטיסים של אמריקן הרי שכמעט לא יהיה לי סיכוי לנצל את שוברי השדרוג שאקבל עם השגת הסטטוס.

american-77w-business-class-window-seats

תנאי השגת הסטטוס הוקשו

כאמירה כללית קל יותר כיום לצבור נקודות לסטטוס, EQM, בטיסות במחלקות הפרימיום של אמריקן או לא השותפות שלה. זה יתרון לכאורה עבור פלח מסוים מהנוסעים. במקביל צבירת הנקודות לסטטוס של מחלקות כרטוס מוזלות הפכה מוגבלת יותר.

הבעיה הגדולה יותר היא שכעת ישנה דרישה להוצאה מינימלית שנתית הנאמדת בדולרים (EQD). דרישת הסף הזו לא הייתה קיימת לפני 2017 אבל לזכותה של אמריקן ייאמר שהיא סה״כ העתיקה אותה מהמתחרות הגדולות דלתא ויונייטד שהכניסו דרישת סף דומה עוד קודם לכן במועדונים שלהן. החל מהשנה חבר מועדון ייאלץ להוציא לפחות 12,000$ על כרטיסי טיסה, של אמריקן ושל השותפות שלה, כתנאי להשגת הסטטוס הגבוה ביותר.

AAdvantage 2017 Elite Requirments

נכון, יש ׳טריקים׳ לצבירת ה-EQD, ולא באמת צריך לסיים את השנה עם כרטיסי טיסה בעלות מצרפית של 12,000$ ומעלה (לפני מסים, אגב), אבל עדיין מדובר בדרישת סף שאני כנראה לא הייתי מגיע אליה.

הסיבות שגרמו לי לבחור ב-MileagePlan

מועדון התעופה של אלסקה לא מתקרב בגודלו לזה של אמריקן. זאת ועוד, אלסקה אינה שותפה באף ברית תעופה כך שהמועדון שלה לא נהנה מיתרונות ברורים מהם נהנים מתחריו הגדולים ממנו.

משזה נאמר, MP הוא אחד המועדונים החדשניים ביותר, היצירתיים ביותר, המעניינים ביותר וכיום גם הנדיבים ביותר בעולם. הטענה הזאת אפילו התעצמה לפני מספר חודשים שהמועדון הודיע במפתיע על שורת בונוסים חדשה לטיסות במחלקות הפרימיום של חלק מהחברות השותפות.

לקריאת פוסט מפורט שכתבתי על המועדון – לחצו כאן.

אני לא יודע אם הבונוסים החדשים יחזיקו מעמד, ואולי מדובר בהטבה חולפת, אבל גם בלעדיהם המועדון של אלסקה הוא מועדון נדיב יחסית. זה נכון בעיקר לטיסות במחלקות הפרימיום אבל נכון גם לטיסות במחלקת התיירים. כך, לדוגמה, נשווה בין טבלת צבירת המיילים של שני המועדונים לעיל מטיסות של קתאי פסיפיק שנחתה לאחרונה בישראל:

AAdvantage Earn Flying Cathay

AAdvantage – Earn Miles Flying Cathay Pacific

MileagePlan Earn Flying Cathay

MileagePlan – Earn Miles Flying Cathay Pacific

ההבדלים ברורים.

אבל לגופו של עניין, הנה כמה סיבות שנכונות עבורי לבחירה במועדון של אלסקה:

רשימה מעניינת של חברות שותפות

חלק מהעניין המקצועי שלי הוא לבחון כמה שיותר חברות תעופה בכמה שיותר מחלקות שירות. בשנים האחרונות אני טס בעיקר עם ברית OneWorld ואכן ניסיתי אינספור מוצרים במסגרת החברות בברית – החל ממחלקת התיירים של איבריה ועד המחלקה הראשונה של קתאי פסיפיק. חלק מהמוצרים האלו, כמו למשל מחלקות העסקים של אמריקן וקתאי פסיפיק, אני מכיר ברמה אינטימית מדי שכבר מתורגמת לשעמום לפעמים.

mileageplan-partners-1

mileageplan-partners-2

בחירה במועדון של אלסקה תאפשר לי ׳להרחיב אופקים׳ במובן המקצועי. יהיה לי תמריץ מצוין לנסות מוצרים של חברות שטרם הכרתי לעומק כמו קוריאן, אייר פראנס ואמירטס. למזלי לא אצטרך להזניח את קתאי פסיפיק כי גם היא שותפה של אלסקה. לרשימה המלאה של החברות השותפות לחצו כאן.

סטטוס גבוה עם הטבות מפנקות

הסטטוס הגבוה ביותר של אמריקן מתורגם לסטטוס הגבוה ביותר של ברית OneWorld. כלומר, כשאני טס עם כל חברה בברית – אפילו בכרטיס הזול ביותר במחלקת התיירים – אני מקבל סל פנטסטי הטבות פנטסטי שכולל כניסה לטרקליני מחלקה ראשונה, מושבים מועדפים, שדרוגים מזדמנים וכיוצ״ב. למועדון של אלסקה אין אפשרות להציע לי הטבה מקבילה וזהו אכן חיסרון גדול. אבל החיסרון הזה רלוונטי באמת כאשר טסים במחלקת התיירים – מה שאני ממעט לעשות בשנים האחרונות.

Cathay Pacific The Pier FC Lounge 2

הסטטוס הגבוה ביותר במועדון של אלסקה, עם השם הקליט ״MVP Gold 75K״, מבטיח שתי הטבות מעניינות אחרות: (1) בונוס נדיב של 125% לצבירת מיילים. (2) בונוס של 50,000 מיילים עם השגת הטסטוס כל שנה.

mileageplan-status-bonus

כלומר, פוטנציאלית, אותו דפוס פעילות אמור להניב במועדון של אלסקה עשרות אלפי מיילים יותר בכל שנה לעומת המועדון של אמריקן. לנוסע כמוני, בהערכה גסה, ההבדל יעמוד על 50,000 עד 100,000 מיילים בכל שנה. זה המון. ואפילו לא הזכרתי את זה שמיילים של אלסקה שווים יותר, באופן כללי, ממיילים של אמריקן – זאת בהתחשב בטבלאות המימוש של שני המועדונים.

מיילים ששווים יותר

טבלאות המימוש של אלסקה טובות יותר ומעניינות יותר מאלו של אמריקן. כך, לשם הדוגמה, כרטיס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג בטיסות קתאי פסיפיק עולה 80,000 מיילים של אמריקן או 60,000 מיילים של אלסקה. באותו מחיר ניתן להמשיך גם ליעדים אחרים באסיה – אבל המועדון של אמריקן לא יאפשר עצירה בהונג-קונג בדרך בעוד המועדון של אלסקה דווקא כן.

המיילים של אלסקה גם יכולים לשמש אותי כדי לרכוש כרטיסי בונוס עם חברות שטרם טסתי איתן. כאמור, למועדון של רשימה מעניינת ומגוונת של חברות שותפות.

הפרידה הקשה

הסטטוס שלי במועדון של אמריקן יישאר בתוקף עד ה-31 לינואר 2018. יש לי בחשבון עדיין עשרות אלפי מיילים ועוד כמה עשרות אלפי מיילים בכרטיסי בונוס מכורטסים (שאני יכול לבטל בכל עת, ללא עלות, והמיילים יחזרו לחשבוני). בנוסף יש לי עדיין שני שוברי שדרוג שאוכל להשתמש בהם לטיסות בשנה הקרובה או שאוכל לתת אותם במתנה. כלומר, מערכת היחסים שלי עם מועדון AAdvantage בהחלט לא נגמרה… היא רק עברה מהילוך גבוה לניוטרל.

אני עדיין חושב שאמריקן היא חברה מובילה ועדיין מאמין שהמועדון שלה הוא אחד הטובים בתעשייה. הוא פשוט פחות מתאים לי כרגע.

דבר אחד שאתגעגע אליו היא האפשרות להשתמש במיילים לטובת כרטיסי בונוס בטיסות של אתיהאד. ובפרט במחלקה הראשונה במטוסי ה-A380. אתיהאד, לצערי, אינה שותפה של אלסקה. אבל היי, במקרה הצורך אוכל לרכוש מיילים של אמריקן במסגרת מבצעי מכירה – אז המחיר יורד אפילו מתחת ל-18$ ל-1,000 מיילים – ולהשתמש בהם להזמנת אותם כרטיסי בונוס. אבל בהיעדר הסטטוס לא אוכל לבטל את אותם כרטיסים ללא קנס – חיסרון משמעותי אם כי סביל.

Etihad Airwats First Class Apartment #4

Etihad Airbus A380 First Class Apartment

במקביל, עם המעבר למועדון של אלסקה, נגזר עלי להתחיל לטפס בסולם הסטטוס מהשלב הראשון. מועדון MileagePlan מציע אומנם השוואת סטטוס אך רק ללקוחות אמריקאים. זו תחושה מוזרה לצבור מיילים בחשבון ולא לקבל עליהם בונוס כלשהו. אבל היי, שנה אחת וזה עובר…

לסיכום

זו הייתה התלבטות עמוקה וקשה אבל בסוף היא הוכרעה. אם להיות כן היא הוכרעה במהלך החודש האחרון שבו טסתי לא מעט עם אמריקן וחוויתי מספר ׳תקלות׳. שום דבר טרגי, כמובן, אבל האירועים האלו הזכירו לי לאיזה כיוון הולך המועדון של אמריקן בשנתיים האחרונות וכמה אני לא אוהב את הכיוון הזה. אולי אכתוב בהמשך על אחד מאותם מקרים מהחודש האחרון.

אז התחלתי לרשום טיסות למועדון של אלסקה. כשכולן יתעדכנו, בימים הקרובים, אני מניח שאגיע כמעט לסטטוס הראשון של המועדון. התחלה טובה אבל רק התחלה. מי ייתן ואת 2017 אסיים עם הסטטוס הגבוה ביותר של המועדון כך ש-2018 תוכל להיות שנה מעניינת הרבה יותר.

35 תגובות

 1. מוריס

  קטע, אני בדיוק שוקל להעלות הילוך עם אלסקה גם! כמובן שמטרת החברות שלי במועדונים היא שונה לחלוטין משלך (אני לא טס מספיק בתשלום להגיע לסטאטוס גבוה – רק מחפש המועדון שמאפשר לי למקסם את המיילים שאני מקבל משימוש/בונוס פתיחת כרטיסי אשראי + מילוי סקרים דרך e-rewards/e-miles).

  אבל הונג קונג ובנגקוק גבוהים מאוד ברשימת היעדים שלי לשנה-שנתיים הקרובות, ולא יכול לחשוב על דרך יותר זולה לטוס בעסקים בקת'איי פסיפיק מאשר 30000 מיילים לכיוון עם אלסקה! אתה קולט שאפשר לטוס מניו יורק לישראל דרך הונג קונג (עם stopover מותר בהונג קונג) ל70000!

  יחד עם זאת, אני עדיין ממשיך באסטרטגיה השנייה לצבור הרבה נקודות אל על דרך הפליי קארד פרמיום ולנצל אותן אך ורק לאירופה (אידיאלי בעסקים ותיירות פלוס בטיסות אפ…).

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, זה מועדון נוח גם לנוסעים פחות תכופים בעיקר בזכות רשימת החברות השותפות במועדון. לא צריך להישאר נאמנים לברית אחת.

   ואכן, התעריף של אלסקה לטיסות קתאי מהמזרח התיכון לארה״ב הוא די מדהים. 70,000 מיילים זה לכרטיס בכיוון-אחד במחלקה הראשונה, לא ביזנס אפילו, אם כי כמובן שבקו לת״א אין מחלקה ראשונה.

   הגב
 2. עינב

  ברוך שכיוונתי לדעת גדולים. אני אכן שם את עיני על אלסקה, ואבקש השוואת סטטוס בזכות מעמד הגולד שלי בבריטיש.
  המעמד הנל פג ביום האחרון של יולי, וממש קודם לכן אגיש את בקשת השוואת הסטטוס.
  האם אלסקה תשווה לי אותו רק עד סוף השנה או גם ל2018?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כאמור, מועדון MileagePlan לא נותן השוואת סטטוס לנוסעים שאינם בארה״ב. הם יבקשו ממך צילום דרכון ו/או רישיון נהיגה שמוכיח כתובת אמריקנית. אבל היי, נסה בכל זאת.

   אולי שווה לך לפתוח חשבון חדש במועדון ולהירשם אליו עם כתובת אמריקנית (פיקטיבית יותר או פחות). במקרה כזה אולי לא ידרשו ממך בדיקה נוספת כשתבקש השוואת סטטוס. כמו כן שים לב שיש כעת בונוס הצטרפות של 5,000 מיילים.

   סביר להניח שאם תבקש השוואת סטטוס במהלך 2017 הסטטוס יהיה בתוקף רק עד פברואר 2018. ייתכן שאם תבקש במחצית השניה של 2017, אחרי ה-1 ליולי, הסטטוס יהיה בתוקף לשנה נוספת… אבל זה סימן שאלה.

   הגב
 3. אופיר

  אם אני מבין נכון בונוס ההצטרפות רלוונטי רק למי שיטוס עם אלסקה או וירג׳ן אמריקה עד סוף ספטמבר (טיסות קוד-שייר לא נחשבות לצורך העניין).

  עינב – אפשר לשאול למה אתה עוזב את בריטיש לטובת אלסקה?

  הגב
 4. מאיר

  מעניין מאוד, תודה. הסתכלתי על האתר של אלסקה כדי לראות אפשרויות טיסה ומחירים מת"א לארה"ב – לכאורה הם לא נותנים להזמין אלא אם זה award ticket. אני מפספס משהו?
  אני כרגע Diamond של דלתא ושוקל להחליף.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני לא בטוח שאני מבין את השאלה.

   אלסקה איירליינס עצמה לא טסה מחוץ לצפון-אמריקה. השותפות שלה טסות בכל העולם, ואם תטוס עם אחת מהן תוכל לצבור מיילים במועדון. כרטיסי בונוס מישראל לארה״ב אפשר בטיסות של קתאי, ק.ל.מ, אייר פראנס, בריטיש, קוריאן ועד סוף החודש גם דלתא (ללא מיקס ביניהן, צריך לבחור אחת).

   הגב
   • מאיר

    מה שהתכוונתי זה:
    בדלתא למשל, אתה יכול להזמין טיסה מת"א לאירופה עם אחת השותפות – באתר של דלתא עצמם.
    אבל באתר של אלסקה, אי אפשר בכלל להזמין טיסות מתל אביב (למעט כ-award ticket). לא שלהם ולא של שותפות שלהם. תל אביב פשוט לא מופיעה כאופצית יציאה אם מזמינים כרטיס בתשלום… אז צריך ממש להזמין את זה באתר של אחת השותפות?

   • Lior @ FlyingOut

    עכשיו הבנתי את השאלה.

    הערוץ דרכו אתה מזמין את הכרטיס לא משנה לטובת צבירת מיילים. אתה יכול, לדוגמה, להזמין כרטיס של אייר פראנס באתר החברה או באתר הזמנות (טיסות בקוד AF, לצורך העניין) ואז לצבור מיילים מהטיסות האלו במועדון של אלסקה.

    אותו דבר נכון אגב לדלתא. אתה לא צריך לרכוש את הכרטיס באתר של דלתא כדי לצבור עליו מיילים.

 5. אופיר

  ועכשיו אני גם מקווה ליאור שהפוסט הזה הוא לא מתיחה של ה-1 באפריל…. 🙂

  הגב
 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  השאלה היא האם יש זמינות בכלל של טיסות קטאי להונג קונג במיילים… אני לא מצאתי במספר תאריכים וגם בשיחה עם מוקד אלסקה לא מצאו.
  אז נכון שאולי זה רק 30 אלף מיילים אבל קשה למצוא (אם בכלל).
  נראה שאלקה טובה לטסים הרבה לארצות הברית או לאמריקאים ממה שהתרשמתי.
  אשמח אם מישהו ירחיב על נסיון טוב יותר (-:

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   להבנתי המועדון של אלסקה חשוף לאותה זמינות שקיימת לכל שותפה אחרת של קתאי. הקו של קתאי לת״א הוא בשלב ראשוני והוא כרגע מבוקש מאוד – אז באופן טבעי הוצעו מלכתחילה מעט מושבי בונוס בכל המחלקות ורובם נחטפו מהר מאוד למגוון רחב של תאריכים בהמשך השנה. עדיין אפשר למצוא זמינות פה ושם, והכי טוב לחפש באמצעות האתר של בריטיש.

   שים לב שקתאי נוהגת לפתוח מושבי בונוס נוספים בשבוע שלפני הטיסה, לפחות במחלקות הפרימיום, או לפחות בתאריכים פחות מבוקשים כשהטיסות לא מלאות.

   הגב
 7. נבון

  שאלה לגבי אמריקן, ליאור.
  יש לי כרטיס בונוס מניו יורק לרומא ביום חמישי הזה. עדיין לא יודע אם תוכניותי משתנות וצריך לדחות את הטיסה.
  האם זה נכון שכל עוד יעד היציאה וההגעה נשארים אותו דבר ויש זמינות אני יכול לשנות את הכרטיס גם חמש דקות לפני הטיסה ללא קנס?
  ואה. מעמדי באמריקן הוא פלטיניום.
  בתודה מראש!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, זה נכון ואפילו בהיעדר סטטוס.

   אם אתה משנה למועד אחר שהוא בטווח של 21 ימים מיום ההזמנה, בין אם אתה מקדים או דוחה את המועד המקורי לטיסה, תהיה עמלה של 75$ במידה ואין לך סטטוס גבוה. כל סטטוס גבוה מקנה פטור מהעמלה הזאת.

   אתה יכול, אגב, לשנות גם את מסלול הטיסות כל עוד, במקרה הזה, אתה נשאר עם טיסות של אמריקן באותה מחלקת שירות. אפילו דווחו מקרים שבהם לא הייתה עמלת שינוי כשהורדו קטעי טיסה מההזמנה ובעצם שדה המוצא ו/או שדה היעד שונו – אבל נשאר אותו סוג כרטיס בונוס, אותה חברה מפעילה ואותן מדינות מוצא ויעד.

   אם יש סיכוי שתאלץ באמת לשנות את הכרטיס ברגע האחרון, ממש בשדה, אז עצתי היא שתפנה בכתב לאמריקן ותשאל את אותה שאלה. התשובה שכתבתי לך כאן נכונה, וזה מה שיענו לך, אבל כך יהיה לך אסמכתא בכתב לכל מקרה שלא יבוא אח״כ. השאלה היא בעצם האם ניתן לשנות כרטיס בונוס גם לאחר מועד הצ׳ק-אין לטיסה ואפילו לאחר מועד סגירת הצ׳ק-אין לטיסה. כלומר, עד הבורדינג בעצם. לי כבר יצא לבטל/לשנות כרטיסי בונוס בעודי יושב בשדה התעופה.

   הגב
 8. נבון

  תודה ליאור.
  שאלתי אותם את השאלה בטוויטר וקיבלתי את התשובה הבאה:
  Yes, you can change the date, as long as there's availability, even after you've checked in for the flight.

  הגב
 9. נבון

  רק עדכון קטן מניסיון לטובתך ולטובת קוראי הבלוג, ליאור.
  אכן לא טסתי בסוף באותה טיסה, אך גם לא הצלחתי להשיג את אמריקן לפני הטיסה בשל עומס גדול על הקווים שלהם באותו יום בשל הסערה וביטולי הטיסות.
  היום, שבועיים אחר כך התקשרתי אליהם, ובלי בעיות עשו לי בוקינג למועד חדש בעוד כמה חודשים עם אותן נקודות.
  לטענת הנציג, גם אם לא הופעת לטיסה ולא הודעת, אתה יכול להשתמש בנקודות בתוך שנה מיום ההזמנה המקורית ללא בעיות.
  חומר למחשבה לבעלי מעמד באמריקן שרוצים לנצל את זה לטובת חבר שטס? גם תוכלו לארגן לו כסא משודרג וגם לשמור את הכסא לידו פנוי…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מעניין מאוד, תודה על העדכון! שמח שלא איבדת את המיילים שלך ותוכל להשתמש בהם בהמשך.

   לגבי ההערה האחרונה,

   ייתכן שהסוכן מסר לך מידע לא מדויק. נוסע זכאי להטבות ע״פ הסטטוס שלו ולא ע״פ הסטטוס של חבר המועדון שמחשבונו נלקחו המיילים. אלא, כמובן, אם הם טסים יחד. לפעמים מועדון התעופה יסכים ׳לעשות טובה׳ לפנים משורת הדין אבל זו לא הטבה מוכרת. חסימת מושב ליד נוסע בעל סטטוס גם היא אינה הטבה מוכרת על אף שיש חברות שמציעות אותה לבעלי הסטטוס הגבוה ביותר באופן לא פורמלי. החברה היחידה שמציעה את ההטבה באופן פורמלי, למיטב ידיעתי, היא אייר ברלין (לבעלי סטטוס גולד).

   הגב
 10. חדשות משמחות: פינאייר היא שותפה חדשה של מועדון MileagePlan – FlyingOut

  […] בחרתי לעבור למועדון MileagePlan של אלסקה. בארה״ב הוא מועדון מוכר ופופולרי אבל לאור העובדה שאלסקה היא חברה איזורית לא גדולה במיוחד המועדון לא מוכר לנוסעים באזורים אחרים בעולם. וחבל, כי מדובר במועדון מתקדם ומעניין. אם תרצו לקרוא עוד על המועדון – ראו את הפוסט הזה. […]

  הגב
 11. חופשה במזרח הרחוק, פרק 1: מבוא – FlyingOut

  […] לטיול הזה תכננתי לצאת לבד. הביקור האחרון שלי בדרום–מזרח אסיה היה בסוף מרץ, לפני פחות מחצי שנה, אבל בכל זאת התגעגעתי. בעיקר רציתי לחזור לביקור בהוי–אן, עיר קטנה ונהדרת במרכז ויטנאם, בה לא ביקרתי מאז דצמבר 2014. זו גם הייתה הזדמנות טובה לצבור קרדיט במועדון MileagePlan שהפך השנה למועדון התעופה הראשי שלי. […]

  הגב
 12. להתראות סטטוס גלובליסט ותודה על כל השדרוגים – FlyingOut

  […] כבר באפריל החלטתי שהשנה לא ארדוף אחר סטטוס במועדון AAdvant…), לאור גל  בלתי נגמר של שינויים שליליים שחלו במועדון, וכחלופה בחרתי במועדון MileagePlan (אלסקה). ההחלטה הזו בהחלט השפיעה על בחירת כרטיסי הטיסה שלי בהמשך השנה. עכשיו אני במרחק טיסה אחת מהשגת הסטטוס הגבוה במועדון, MVP Gold 75K (מי הקופירייטר?), וכבר צברתי יתרה של קרוב ל-200,000 מיילים שעוד תגדל עד סוף השנה. אני מרוצה מהמועדון של אלסקה אבל לא קל לי לעזוב את המועדון של אמריקן על אף כל השינויים שחלו בו. […]

  הגב
 13. חדשות משמחות: פינאייר היא שותפה חדשה של מועדון MileagePlan - FlyingOut

  […] בחרתי לעבור למועדון MileagePlan של אלסקה. בארה״ב הוא מועדון מוכר ופופולרי אבל לאור העובדה שאלסקה היא חברה איזורית לא גדולה במיוחד המועדון לא מוכר לנוסעים באזורים אחרים בעולם. וחבל, כי מדובר במועדון מתקדם ומעניין. אם תרצו לקרוא עוד על המועדון – ראו את הפוסט הזה. […]

  הגב
 14. להתראות סטטוס גלובליסט ותודה לך על כל השדרוגים - FlyingOut

  […] כבר באפריל החלטתי שהשנה לא ארדוף אחר סטטוס במועדון AAdvant…), לאור גל  בלתי נגמר של שינויים שליליים שחלו במועדון, וכחלופה בחרתי במועדון MileagePlan (אלסקה). ההחלטה הזו בהחלט השפיעה על בחירת כרטיסי הטיסה שלי בהמשך השנה. עכשיו אני במרחק טיסה אחת מהשגת הסטטוס הגבוה במועדון, MVP Gold 75K (מי הקופירייטר?), וכבר צברתי יתרה של קרוב ל-200,000 מיילים שעוד תגדל עד סוף השנה. אני מרוצה מהמועדון של אלסקה אבל לא קל לי לעזוב את המועדון של אמריקן על אף כל השינויים שחלו בו. […]

  הגב

השאר תגובה