את שנת 2017 אסיים כנראה עם 42 לילות לסטטוס במועדון של הייאט. זה רק קצת יותר משנישלישים מהדרך לחידוש סטטוס גלובליסט, הסטטוס הגבוה במועדון, לשנה נוספת. ההחלטה לוותר על הסטטוס לא הייתה החלטה פשוטה אבל אני מאמין שהיא נכונה ולצידה מספר יתרונות.


(סחטיין למי שקלט את כל הרפרנסים).

מסתבר שהרבעון הראשון של 2018 הולך להיות טוויסט רציני בעלילה שלי בעולם מועדוני הלקוחות. אני עוד לא יודע מה יהיו ההשלכות בפועל של השינויים, ואיך תתפתח השנה הבאה, אבל אני מקווה שיהיה מעניין.

כבר באפריל החלטתי שהשנה לא ארדוף אחר סטטוס במועדון AAdvantage (אמריקן), לאור גל  בלתי נגמר של שינויים שליליים שחלו במועדון, וכחלופה בחרתי במועדון MileagePlan (אלסקה). ההחלטה הזו בהחלט השפיעה על בחירת כרטיסי הטיסה שלי בהמשך השנה. עכשיו אני במרחק טיסה אחת מהשגת הסטטוס הגבוה במועדון, MVP Gold 75K (מי הקופירייטר?), וכבר צברתי יתרה של קרוב ל-200,000 מיילים שעוד תגדל עד סוף השנה. אני מרוצה מהמועדון של אלסקה אבל לא קל לי לעזוב את המועדון של אמריקן על אף כל השינויים שחלו בו.

חשבתי שזה יהיה השינוי המשמעותי היחיד בין 2017 ל-2018 אבל מסתבר שזה היה רק שני משמעותי אחד מתוך שניים.

סטטוס גלובליסט של הייאט

בסוף 2016 הודיע מועדון הלקוחות של קבוצת הייאט, שבזמנו נקרא Gold Passport, כי ב-1 למרץ 2017 ייכנסו לתוקף שורה של שינויים במועדון שיחלו בהחלפת שמו ויגיעו עד שינויים מהותיים בסל ההטבות השמורות לבעלי הסטטוסים הגבוהים. במועדון החדש, World of Hyatt, הסטטוס הגבוה ביותר נקרא גלובליסט וכדי להשיגו נדרשים חברי המועדון לרשום לזכותם 60 לילות במלונות הקבוצה לאורך השנה. זו עלייה משמעותית מדרישת הסף של קודמו, סטטוס דיימונד, שהייתה 50 לילות ׳בלבד׳ (או 25 שהיות). לילותבונוס ולילות חינמיים אחרים אינם נספרים לטובת הסטטוס.

למרות הדרישה החדשה הייתי משוכנע שאצליח להשיג את הסטטוס גם ב-2017. בעיקר כי סל ההטבות החדש אטרקטיבי יותר מזה שהיה פעם ולהערכתי המאמץ הנוסף שווה את זה. מה גם שאת שנת 2016 סיימתי עם 59 לילות לסטטוס.

hgp-account-stats-nov16

אבלמבחינת ביקורים במלונות השנה התקדמה אחרת משנים קודמות. לפחות בשתי נסיעות לטיולים (בניוזילנד ובאיטליה) ביליתי לילות רבים ביעדים שבהם אין מלונות של הייאט בכלל. זאת בעצם הבעיה הגדולה ביותר של קבוצת הייאט: יש לה חתימה נמוכה מאוד מחוץ לארה״ב ובערים רבות, ואפילו במספר מדינות פופולריות, אין לקבוצה אפילו מלון אחד.

בתחילת אוקטובר חלקתי אתכם את הדילמה שהייתה לי באותה עת. ידעתי ברמת וודאות גבוהה אילו נסיעות עוד יהיו לי בהמשך השנה והבנתי שיהיו חסרים לי שמונה לילות על מנת לשמר את סטטוס גלובליסט. תהיתי אם ואיזה מאמץ כדאי לי לעשות כדי להשלים את הפער. במילים אחרות: תהיתי כמה אני מוכן לשלם בשביל לנסוע לשבוע וקצת במלון של הייאט שאין לי שום צורך להיות בו וכל תכלית הביקור היא רישום לילות נוספים לסטטוס (כלומר, Mattress Run).

אבל העלות האמיתית גבוהה יותר מעלותם של שמונה לילות נוספים (וכל ההוצאות הנלוות להם). מדוע? משום שמתחילת אוקטובר ועד אמצע דצמבר, באותם חודשיים וחצי, תכננתי לבלות לא מעט לילות במלונות של הייאט ביעדים שבהם ישנן חלופות זולות יותר. כלומר, הייתי צריך לשלם פרמיה מסוימת בכל לילה כדי להישאר במלון של הייאט ואת סך הפרמיות האלו צריך לשקלל יחד עם עלות שמונת הלילות. החישוב הגס שלי הרבה סכום כסף גבוה מאוד. סכום שאני לא מוכן לשלם.

החלטתי, אם כן, שבהמשך השנה אבחר במלונות של הייאט רק אם הם מתאימים לי מכל הבחינות (הרי בכל זאת יש לי סטטוס גלובליסט ואני מקבל סל הטבות נדיב במלונות הקבוצה). כך, לדוגמה, לקראת ביקור של שני לילות בפילדלפיה (שבוטל מאז) בחרתי במלון של קבוצת סטארווד שאותו הזמנתי דרך אתר Club1Hotels במחיר מצחיק במקום במלון של הייאט שהיה יקר משמעותית.

אז בצער רב ויתרתי על הסטטוס.

שחקן חופשי

בשנה ממוצעת אני מבלה בין 100 ל-120 לילות במלונות. זה מספיק לילות כדי לשמור על סטטוס גבוה במועדון מלונות אחד או שניים. אולי שלושה אם אתם מתייחסים ברצינות לסטטוס פלטינום של IHGR. המשמעות היא שבמרדף אחרי הסטטוסים הגבוהים אני נאלץ לוותר על הזדמנויות רבות ומעניינות.

אתן לכם דוגמה. המועדון של קבוצת מאריוט, Marriott Rewards, מציע כעת את מבצע MegaBonus במסגרתו ניתן להשיג שובר ללילהחינם לאחר שתי שהיות במלונות הקבוצה (כתבתי על המבצע כשיצא). זה מבצע אטרקטיבי מאוד עם פוטנציאל החזר גבוה (תחשבו על לילהחינם במלון של 200$/לילה אחרי שתי שהיות שעלו פחות מ-100$ האחת). הייתי שמח לנצל את המבצע הזה אבל אם אני צריך לרשום לפחות 60 לילות לסטטוס בשנה במועדון של הייאט אז אין לי שתי שהיות ׳לבזבז׳ על מבצע של קבוצת מאריוט.

MR Promotion September 2017

אבל מה אם המרדף אחרי הסטטוסים הגבוהים יורד הילוך? מה אם המטרה היא, נגיד, סטטוס גולד של הילטון? הסטטוס הזה מקנה שדרוגים, כניסה לטרקלינים, ארוחת בוקר בחינם ועודאבל הוא דורש ׳רק׳ 20 שהיות או 40 לילות בשנה. זה עדיין נותן חופש רציני לנוסע שמבלה מעל 100 לילות בשנה במלונות.

עם החופש הזה אפשר לנצל מבצעים תקופתיים במועדונים אחרים, אפשר לנסות מלונות רבים יותר ביעדים אליהם חוזרים לעיתים תכופות, אפשר להנות תמיד מהמחיר הנמוך ביותר מבלי להידרש לשלם פרמיה סתמית כדי לבחור במלון של קבוצה מסוימת, אפשר לבחור בדירות של Airbnb או Booking מבלי להרגיש אשמה שאותם לילות לא יצברו קרדיט במועדון לקוחות כלשהו, אפשר לנצל בונוס הצטרפות של כל אתר הזמנות חדש ועוד.

לא תמיד צריך טסטוס גבוה

השנה מצאתי את עצמי מזמין יותר ויותר לילות באמצעות תעריף וירטואוזו ותעריף FHR של אמקס (עכשיו כשאני מחזיק בכרטיס פלטינום). שני התעריפים האלו כוללים סל נדיב מאוד של הטבות במלונות יוקרהמלונות שאני מתארח בהם יותר ויותר בשנים האחרונותוהשימוש בתעריפים האלו אפילו מאפשר צבירת קרדיט במועדון הלקוחות של המלון (בניגוד להזמנה רגילה דרך סוכן). כשאני מזמין לילה באמצעות אחד התעריפים האלו אני מקבל ממילא את מרבית ההטבות השמורות לבעלי סטטוס גבוה כמו ארוחת בוקר בחינם, שדרוג אפשרי ועוד. למעשה, במקרים רבים אני מקבל יותר. בלילות אלו, אם כן, הסטטוס הגבוה כמעט ולא בא לידי שימוש וגם אם כן אז בצורה שולית למדי.

Virtuoso 3

שני התעריפים האלו הם לא היחידים הקיימים בשוק. קבוצת סטארוורד מציעה, באמצעות סוכנים נבחרים, תעריף שנקרא Luxury Privileges. התעריף הזה מקנה גם הוא סל הטבות במלונות נבחרים של הקבוצהרובם ככולם מהרשתות הבכירות והיקרות יותרוכמובן שהתעריף מאפשר צבירת קרדיט מלא במועדון SPG. לרשתות של מלונות יוקרה, כמו וולרודף אסטוריה, פנינסולה ושנגרילה, יש תעריפים דומים משל עצמם שאותם ניתן להזמין רק דרך סוכנים נבחרים. אני לא מתייחס לתעריפים האלו בבלוג בעיקר משום שהם בדר״כ לא משתלמים במיוחד כי מלונות יוקרה נוטים להציע מחירים נמוכים מאוד דרך סוכנים אחרים.

השנה גם מצאתי את עצמי מזמין לילות באתר Club1Hotels. רבים מקוראיי הבלוג כבר נרשמו לאתר והחלו להזמין דרכו ובזכות העובדה הזאת האתר מציע הטבות נהדרות בלעדית לקוראיי הבלוג. אני ממשיך למצוא באתר מחירים אטרקטיביים מאוד אבל עד כה נאלצתי ברוב המקרים לוותר על ההזמנה באתר רק משום שאותה הזמנה לא תאפשר לי לצבור קרדיט במועדון הלקוחות של המלון (כמו כל הזמנה דרך סוכן, כאמור). כולי תקווה שבשנה הבאה יזדמן לי להזמין יותר לילות דרך האתר ולהנות מהמחירים הנמוכים המוצעים בו באופן שיגרתי. אז במקום להזמין ישירות באתר המלון חדר מקטגוריית הבסיס ואז להנות מהטבות בזכות סטטוס גבוה אפשר לפעמים פשוט להזמין במחיר נמוך יותר חדר משודרג או סוויטה בתעריף שכולל ארוחת בוקר.

C1H Compare Rates

כלומר, עבור מי שמעדיף להתארח במלונות מקטגוריית אירוח גבוהה יחסית ישנן אפשרויות שונות, יצירתיות יותר או פחות, להשיג הטבות רבות מבלי להחזיק סטטוס גבוה כלל. אני לא מתכוון לטעון כאן חדמשמעית שאין הצדקה כלכלית לסטטוס גבוהבעיקר כי אני מאמין שההפך הוא הנכוןאבל אני רק מבקש להדגיש שיש חלופות.

הרווח של הבלוג

כתיבת ביקורות על מלונות היא לא עיסוק עיקרי מרכזי כאן בבלוג. אני כותב ביקורות מדי פעם, בעיקר על מלונות שאני מתארח בהם לעיתים תכופות, אבל אני מאמין שיוטב לנוסע הממוצע לחפש ביקורות עדכניות יותר, מגוונות יותר ומקוצרות יותר באמצעות חיפוש בגוגל, בוקינג,אקספדיה וכדומה.

את רוב הלילות שלי בשנים האחרונות ביליתי במלונות של הייאט ובהתאם מרבית הביקורות שלי היו על מלונות של הייאט. מדי פעם מזדמן לי לכתוב ביקורות גם על מלונות של רשתות כמו אינטרקונטיננטל או ריץ קרלטון אבל אין ספק שמדובר בספקטרום צר למדי. על זה אני מצטער, אבל, זאת המציאות עבורי. לכן, במובן הזה, אני חושב שהתנתקות קלה מקבוצת הייאט והשתחררות מכבלי הסטטוס לפחות לשנה אחת אולי יאפשרו לי לנסות מלונות חדשים של קבוצות אחרות, ואולי אף מלונות עצמאיים, וישפרו את היקף ואיכות הביקורות שאני כותב כאן בבלוג. אולי יזדמן לי לבקר במלונות של רשתות שטרם ניסיתי ואולי יהיה בכך ערך מוסף לכם הקוראים.

Grand Hyatt Bangkok Grand Club

Grand hyatt Erawan Bangkok – Grand Club

אני בהחלט לא מנסה להתרחק ממלונות קבוצת הייאט. בקבוצה הזאת יש הרבה מאוד מלונות מצוינים ואל כמה וכמה מהם אני מתכוון לחזור בכל הזדמנות. עם סטטוס או בלי סטטוס. אבל אני לא יודע לומר כבר עכשיו איך תיראה שנת 2018 מבחינת ההתמדה שלי עם מלונות הקבוצה ואם אכוון לסטטוס גבוה במועדון WoH (אפילו אקספלוריסט, לא בהכרח גלובליסט). ההחלטות האלו יושפעו מאוד מהיעדים אליהם אצטרך לנסוע, מהחלופות שיהיו והמבצעים שיציעו המועדון של הייאט (שלא הציע אף מבצע אטרקטיבי השנה!). אני כמובן מחזיק ביתרה של כמה עשרות אלפי נקודות במועדון ולא אתן ליתרה הזאת לשבת בחוסר מעש רק בגלל שבסוף פברואר אאבד את סטטוס גלובליסט.

לסיכום

נשארתי אוהד של קבוצת הייאט, של מועדון הלקוחות שלה ושל סטטוס גלובליסט בפרט. אני מאמין שזהו כיום הסטטוס הגבוה הטוב ביותר בתעשייה והוא שווה מאמץ נוסף ממי שיכול להשיגו. לצערי, בבחינה ריאלית של סוף השנה, המאמץ הנוסף המבוקש הפעם הוא קצת מעבר לסביר מבחינתי. אבל מי יודעאולי אשיג את הסטטוס מחדש כבר בשנה הבאה.

אני סקרן לראות איך תתקדם השנה הבאה. האם באמת תהיה לי הזדמנות לנצל מבצעים שהתרגלתי להתעלם מהם? האם אזמין לילות רבים יותר בתעריף וירטואוזו? האם בחירת המלונות שלי תשתנה באיזושהי צורה? האם אמצא סטטוס גבוה חדש להתמקד בו?

בכל מקרה, החל מסוף פברואר אחזיק בסטטוס אקספלוריסט של הייאט. הסטטוס הזה מקנה לא מעט הטבות במלונות הקבוצה אבל שום דבר נוצץ מדי. הולך להיות מעניין.

15 תגובות

 1. nit2an

  אם כבר נגעת בנושא ה club1hotels, הרגע נחת אצלי מייל שמציע שידרוג לכל החיים. אבל לא ממש ברורה לי מה העלות, כי זה לא כתוב במייל ואני מניח שזה יופיע רק אחרי תום תהליך הרישום (שאותו אני לא יכול להמשיך כי אני צריך לבחור מועדון תעופה כדי לקבל 25000 נקודות – אבל אף אחד מהמועדונים לא רלוונטי עבורי)

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני קודם כל משתדל לנסוע הרבה כדי שיהיה לי על מה לכתוב בבלוג, כדי שיהיה לי ניסיון עשיר יותר וכדי שאוכל לנסות כמה שיותר מוצרים ושירותים ברחבי העולם. לניסיון הזה יש ערך מקצועי גבוה.

   הגב
   • Israel Rachmani

    חלום!
    יש לי חברת תיירות קטנה ואני לומד ממך המון אז תודה.

    בכל אופן רוברט מקלאב 1 ביקש שאמסור לך שתדע שאנחנו קונים שם 🙂

  • Lior @ FlyingOut

   לא.

   נאלצתי לבטל נסיעה ארוכה החודש, במסגרתה הייתי אמור להתארח עשרה לילות במלונות של הייאט, כך שגם אם הרף ׳האמיתי׳ הוא 55 לילות בלבד הרי שכנראה אהיה רחוק כ-13 לילות מהרף הזה.

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אתה עדין יכול לקבל סטטוס GOLD במועדון הילטון בעזרת התכנית שלהם Status Match. הסטטוס הגבוה ניתן לאחר 4 שהיות במשך 90 יום לאחר אישור התהליך. כדאי להסתכל על זה.

  אני לפעמים נדהם מהמחירים ב- club1hotels ותוהה כיצד הם עובדים. למשל עכשיו הזמנתי מלון הילטון בגרמניה בעלות של $270 לילה לעומת EURO 434 באתר של הילטון. זה ממש מדהים!!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   קיבלתי בעבר השוואת סטטוס ישירה מהילטון אז אני מאמין שהחשבון שלי לא יוכל לקבל אחת נוספת בעתיד הקרוב. מה גם שכרגע אני עדיין מחזיק בסטטוס דיימונד כך שאין לאן לעלות בינתיים. המסלול המהיר שהמועדון מציע, המעניק סטטוס גולד אחרי ארבע שהיות, הוא בהחלט ׳טריק׳ משתלם ואחד שאני כותב עליו מדי פעם.

   זכור ב-C1H אתה יכול לרכוש תווי-קנייה בהנחה של 20% כך שהחיסכון יכול להיות גדול הרבה יותר.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה מסלול מהיר לסטטוס שמוצע לנוסעים עסקיים של חברות גדולות שעמן יש להייאט הסכם. ההצעה לא פתוחה לציבור הרחב.

   מסלול מהיר דומה מוצע גם למחזיקי כרטיס האשראי הממותג של הייאט בארה״ב (מיועד לאמריקאים).

   הגב
 3. ריו ראן: סיפור על כרטיס טיסה בשלושה פרקים – FlyingOut

  […] לכן החלטתי לתכנן נסיעה שתכלול טיסות של אמריקן ליעד רחוק. כך אוכל גם לנצל את השוברים לפני שיפוגו ולטוס כל הדרך במחלקת העסקים, גם לבקר ביעד רחוק לכמה ימים, גם לצבור מיילים במועדון של אלסקה (אמריקן שותפה) ואולי גם לבלות כמה לילות נוספים במלונות של הייאט (אז כשעוד חשבתי שאצליח לשמר את הסטטוס הגבוה במועדון של ה…). […]

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea