פוסט אישי, ראשון מתוך ארבעה, לסיכום השנה הנוכחית ולקראת השנה הבאה. באילו מלונות ביקרתי ב-2017? באילו מועדוני מלונות יש לי סטטוס? ומה ישתנה?


אני מבלה קרוב למאה לילות בשנה במלונות. ב-2017 ביליתי שני לילות פחות במלונות לעומת 2016.

בממוצע שנתי אני מבלה כשני לילות בכל מלון, כשבערך מחצית מהשהיות שלי הן ללילה אחד בלבד, כך שלאורך השנה אני מבקר בארבעים עד חמישים מלונות שונים (כי לפעמים אני מבקר יותר מפעם אחת בשנה באותו מלון). אני משתדל לעשות מאמץ ולהאריך את השהיות שלי כשאפשר, כדי להנות ממספר לילות רצופים באותו מלון, אבל זה לא תמיד מסתדר. השהייה הארוכה ביותר שלי ב-2017 הייתה לחמישה לילות במלון בהונגקונג (בה ביקרתי שלוש פעמים השנה).

דפוס הנסיעות שלי מאפשר לי, ריאלית, לכוון לסטטוס בינוני או סטטוס גבוה בלפחות שני מועדוני מלונות ולרשום פעילות מסוימת גם באחרים.

סטטוס גבוה בשנת 2017

השנה החזקתי בסטטוס גבוה בארבעה מועדוני מלונות:

 • סטטוס גלובליסט במועדון של קבוצת הייאט (הסטטוס הגבוה במועדון)
 • סטטוס דיימונד במועדון של קבצת הילטון (הסטטוס הגבוה במועדון)
 • סטטוס פלטינום במועדון של קבוצת אינטרקונטיננטל (סטטוס ביניים)
 • סטטוס סילבר במועדון של קבוצת קרלסון (סטטוס נמוך)

2017 Elite Status Hotel Programs

בשנים קודמות רוב הלילות שלי היו במלונות של קבוצת הייאט. כדי להשיג את הסטטוס הגבוה ביותר במועדון של הקבוצה נדרשו אז 50 לילות בשנה קלנדרית ׳בלבד׳ וזה היה ריאלי עבורי (תוך מאמץ מסוים). החל מהשנה המועדון דורש 60 לילות בשנה קלנדרית כדי להשיג את הסטטוס הגבוה ביותר, גלובליסט, כשלילות בונוס עדיין אינם נספרים. הרף החדש הוכיח את עצמו גבוה מדי השנה.

מרגע שהבנתי שלא אגיע לסטטוס הגבוה ביותר של הייאט התחלתי לבחור במלונות של קבוצות אחרות. את 2017 סיימתי עם 39 לילות במלונות של קבוצת הייאט.

WoH Status at the End of 2017

התארחתי השנה לא פחות מ-20 לילות במלונות קבוצת אינטרקונטיננטל. יותר מב-2016, אבל סה״כ זו קבוצה שאני לא מזניח לאורך השנים. רק חמישה מהלילות האלו היו במלונות של רשת אינטרקונטיננטל, הרשת הבכירה של הקבוצה, כששלושה מתוכם הוזמנו בתעריף וירטואוזוכך שהיה יתרון יחסית מועט השנה לחברות שלי בתוכנית אמבסדור. משזה נאמר, ניצלתי השנה את השובר ללילהשני חינם בסופ״ש במלון אינטרקונטיננטל הנהדר בהונגקונג וקיבלתי חזרה עשרות אלפי נקודות על בסיס מימושים שהיו (הטבה נוספת של החברות בתוכנית). כלומר, אני בכל זאת מרוצה שחידשתי את החברות גם השנה.

IC Ambassador Package 2

התארחתי השנה גם במספר מלונות של הקבוצות הילטון וקרלסון שבמועדונים של שתיהן אני מחזיק עדיין סטטוס כלשהו. לילות אחרים ביליתי במלונות של קבוצות אחרות (כמו המלון הנהדר של רשת פיירמונט בבוסטון) או במלונות שאינם שייכים כלל לרשת בינ״ל כלשהי (כמו מלון הריטאג׳ בקווינסטון).

הצפי שלי לשנת 2018

ההתלבטות הגדולה היא האם לכוון בשנה הבאה לסטטוס גלובליסט של הייאט. כן, אותו סטטוס שלא הצלחתי לשמר השנה בגלל הרף הגבוה של 60 לילות. הרי לא ויתרתי על הסטטוס בגלל שהוא לא מספיק איכותילהפך, בעיניי ההטבות שלו שופרו משמעותית השנהאלא ויתרתי עליו פשוט כי הנסיעות שלי לא איפשרו לי להגיע לרף הדרוש במאמץ סביר. אבל אולי בשנה הבאה הנסיעות שלי כן יאפשרו לי את זה ואוכל להחזיק פעם נוספת בסטטוס שנחשב בעיניי רבים לטוב ביותר בתעשייה (מבין אלו שהקריטריונים שלהם גלויים והם בריהשגה עבור האדם הממוצע). השנה, כשהחזקתי בסטטוס הזה, זכיתי ליחס מועדף במיוחד ושדרוגים לסוויטות מפנקות כמעט בכל שהייה.

PArk Hyatt Vienna Park Suite 1

Park Hyatt Vienna – Park Suite King

החלטתי שב-2018 אכוון לסטטוס ספייר (Spire) של מועדון IHG Rewards. כן, אני יודע, זה מפתיע ונשמע לא הגיוני במיוחדאבל אני יכול לנמק את הבחירה הזאת ואולי אכתוב על כך פוסט בחודשים הבאים. כדי להשיג את הסטטוס הזה אצטרך לצבור 75,000 נקודות בסיס במועדון (או לבלות 75 לילות במלונות הקבוצהאבל זה רף לא ריאלי מבחינתי). אני מתכוון להשיג את רף הנקודות הדרוש באמצעות הזמנת לילות בתעריף הכולל ׳חבילות נקודות׳. סטטוס ספייר לא מגיע עם סל הטבות מפנק במיוחד, ובפרט לא ביחס לסטטוס פלטינום שבו אני מחזיק כעת, אבל הוא כן מעניק בונוס של 100% בצבירת נקודות בסיס (לעומת 50% לסטטוס פלטינום) וכמו כן ניתן בונוס של 25,000 נקודות בהשגת הסטטוס.

IHGR Spire Status

בסוף פברואר אני עתיד לאבד את סטטוס דיימונד במועדון של הילטון בו אני מחזיק בשנים האחרונות. לא אובדן משמעותי מבחינתי, אם להודות על האמת, אבל אני כן מתכוון לעשות מאמץ בשנה הבאה להגיע לסטטוס גולד במועדון. בעיניי סטטוס גולד של הילטון הוא סטטוס הביניים הטוב ביותר בתעשייה, אולי לצד סטטוס גולד של מאריוט וסטטוס גולד של סטארווד, ובפרט כי הוא מבטיח שדרוג לטרקלין או לכל הפחות ארוחת בוקר בחינם בכל שהייה (הטבה שלבדה שווה עשרות אם לא מאות דולרים בשנה). אם אשיג את הסטטוס זה יהיה באמצעות 20 שהיות במלונות הקבוצה (בשאיפה של לילה אחד לכל שהייה).

hilton HHonors Gold Status

כמו בכל שנה גם ב-2018 כנראה אמצא את עצמי מבלה מספר לילות במלונות קבוצת קרלסון. המועדון של הקבוצה מציע מדי פעם מבצעים שקשה לסרב להם ובכל מקרה אמשיך להחזיק בסטטוס סילבר במועדון תודות לכרטיס הפלטינום של אמקס שהסטטוס הוא בין ההטבות שלו.

ערוצי הזמנה נוספים

השנה הזמנתי מספר לילות באמצעות אתר Club1Hotels. אני ממשיך למצוא באתר מחירים אטרקטיביים מאוד, ובפרט למלונות יוקרה, וכולי תקווה שאזמין דרכו לילות רבים גם בשנה הבאה. על מנת להוריד את המחיר הלאה רכשתי השנה תווי קנייה בהנחה גדולה ואני מאמין שתהיה הזדמנות דומה גם ב-2018.

אני מקווה להזמין יותר לילות ב-2018, לעומת 2017, בתעריף וירטואוזו (באמצעות הסוכן שלי מסוכנות CubeTravel) או בתעריף של תוכנית FHR (באמצעות מוקד הנסיעות של אמקס). השנה הזמנתי לא מעט לילות בשני התעריפים האלו והייתי מאוד מרוצה מההטבות שקיבלתי. כמובן שהתעריפים זמינים בעיקר במלונות מהסוג היקר והיוקרתי יותראבל זו לא באמת תלונה. שימוש בשני התעריפים האלו לא מונע צבירת קרדיט מלא במועדוני המלונות השונים.

למידע נוסף על תעריף וירטואוזו, שבו כל אחד יכול להשתמש, לחצו כאן.

Virtuoso 3

אני מקווה להמשיך ב-2018 מסורת ארוכה של הימנעות כמעט מוחלטת מהזמנה דרך אתרי ההזמנות הגדולים דוגמת אקספדיה, בוקינג, הוטלס.קום, פרייסליין ואחרים. המחירים שהאתרים האלו מציעים כמעט תמיד זהים למחירים באתרי המלונות והזמנה דרכם לא מאפשרת צבירת קרדיט כלשהו במועדונים של הקבוצות השונות. אפילו במעבר דרך אתרי קאשבק ואפילו תוך שימוש בקופונים שוניםאני לא מוצא חיסכון אמיתי ומוצדק לשימוש באתרי ההזמנות עבור דפוס הנסיעות שלי.

לסיכום

השנה הבאה הולכת להיות מעניינת מאוד מבחינתי בגזרת מועדוני המלונות וגם בגזרת מועדוני התעופה (על כך בפוסט אחר). במהלך השליש הראשון של השנה אני צפוי לאבד את שני הסטטוסים הגבוהים בהם אני מחזיק, במועדונים של הייאט והילטון, כך שהחודשים הבאים הולכים להיות מאתגרים יותר לניהול.

ככל שתתקדם השנה ויתבהרו כמו ואופי הנסיעות אוכל לכוון בהתאם לסטטוסים הרלוונטיים במועדונים השונים. בגירסה האופטימית ביותר אגיע לסטטוס הגבוה ביותר במועדונים של הייאט ואינטרקונטיננטל ואולי בנוסף לסטטוס גולד של הילטון.

נחיה ונראה.

20 תגובות

 1. הונג קונגי

  גולד של הילטון שווה ל90% פלאטינום.
  גולד של SPG / marriott שוה 90% לדרג הפתיחה שלהם.
  להגדיר אותם בסטטוסי ביניים שווים זה לא נכון.

  הגב
 2. עידו

  ליאור מה בשבילך הסטנדרט בחדר במלון? מה חייב להיות בו ומה אופציונלי?
  (מלון 5 כוכבים)

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זו שאלה מעניינת מאוד. יש סטנדרטים שנקבעים ע״י גופים מדרגים שונים אבל אין לי עניין להשוות ביניהם.

   מה אני מצפה למצוא בחדר של מלון יוקרה אמיתי?

   קודם כל – איכות גבוהה, טכנולוגיה מתקדמת וטעם מקומי. חייב להיות שילוב של שלושת אלו. מלון יוקרה אמיתי לא יכול להשאיר בחדריו מוצרים מיושנים ופגומים, לא יכול שלא להציע פתרונות טכנולוגיים נדרשים ולא יכול לנתק את עצמו מהמקום שבו הוא נמצא. כמובן שיש הבדל בין ׳מלונות יוקרה׳ מהסוג שעולים פחות מ-150$/לילה בממוצע ומלונות יוקרה אמיתיים שעולים לפחות 500$/לילה.

   מאפיינים נוספים שאני מצפה מחדר במלון יוקרה שמכבד את עצמו:

   (1) שטח של 25 מ״ר לכל הפחות. לא ברור לי למה מלונות אירופיים עדיין מרשים לעצמם להציע חדרים קטנטנים.

   (2) מיטת קינג עם מצעים יוקרתיים וכמובן נקיים להפליא. לא קיפול, לא לכלוך ולא כתם. הפגם הקטן ביותר במצעים צריך להוביל אותם לפח.

   (3) אמבטיה. זה לא תנאי אבל בעיניי זה דבר שחייב להציע כל מלון יוקרה בכל חדר.

   (4) שקט. לא ייתכן שחדר במלון יוקרה אמיתי ייסבול מבידוד לקוי מהחדרים שלצידו ומהחוץ. מלונות חייבים להשקיע בקירות ובחלונות.

   נסתפק באלו. כמובן שלצד איכות החדר והמוצרים שבו אני מצפה ממלון יוקרה אמיתי לספק לכל האורחים שלו שירותים חשובים רבים כמו קונסיירג׳ ברמה גבוהה, שירות חדרים 24 שעות ביממה, מתקני ספא וחדר כושר, מסעדה באיכות גבוהה (רצוי מעוטרת) ועוד.

   מלונות רבים בישראל ובאירופה מתהדרים בתואר ׳חמישה כוכבים׳, ולפעמים דירוג שהם נתנו לעצמם, בעוד הקשר בינם לבין יוקרה הוא מקרי בהחלט.

   הגב
   • עידו

    ויש לדעתך כאלה בארץ?
    ואתה יכול לתת דוגמאות של שמות של רשתות שהן יוקרה וכאלה שהן יוקרה אמיתית?

   • הונג קונגי

    לבקשת ליאור, אני אגיב את שתי הסנט שלי:
    בתוך מלונות "יוקרה" שחושבות שהן יוקרתיות, הייתי שם את כל המלונות בישראל ואז מתחיל להוציא את היוצאים מן הכלל. ההתייחסות לרשתות בארץ לא ככ נכונה, כי אין ממש עקביות, וכי הרשתות לא ממש גדולות ורובן ממש מביכות (לאונרדו,רימונים,פרימה).

    היוצאים מן הכלל:
    קינג דיוויד
    וולדוף אסטוריה
    מלון ממילא
    מצודת דוד גבולי ובקטגוריה.
    אוריינט גבולי ומתחת לקטגוריה
    אמריקן קולוני אמנם aspirational שזה לדעתי חלק גדול במרכיב של מלון יוקרה, אבל מבחינות אחרות קצת מאכזב.

    מלון דן תל אביב
    ריץ קרלטון הרצליה
    נורמן
    אינטרקונטינטל

    יערות הכרמל
    בראשית

    היתי מציין את 6 senses שחרות בתור המלון יוקרה המעניין ביותר שבדרך לישראל.
    מתחתיו ברמת היוקרה את W שעומד להפתח ביפו.
    קשה לי לדרג את setai כינרת ויפו, אבל הם כנראה גם מלונות יוקרה אמיתים.

    הערה חשובה:
    ישראל מוצפת במלונות בוטיק של 50 חדר ומטה. זה נחמד שהם בטוחים שהם 5 כוכבים ויוקרה, ולחלקם אפילו יש חדרים נחמדים ו theme מוצלח במלון, אבל זה לא יוקרה, וזה בדר"כ מגיע עם מעטפת מאוד בסיסית של שירותים שמלון יוקרה חייב להציע בשביל להיקרא כך.

 3. משה

  מה לגבי מועדוני מלונות שמציעים השוואת סטטוס למועדוני תעופה? לאלו שלא מבלים הרבה לילות במלונות אבל כן מגיעים לסטטוס גולד ומעלה (או המקבילה שלו) במועדוני התעופה השונים. האם זה צריך להוות שיקול בבחירת מועדון תעופה או ״עוד בונוס צדדי״?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה נושא מעניין מאוד לפוסט נפרד. אוסיף לרשימה.

   בדר״כ שיתופי הפעולה האלו, בין מועדוני תעופה ומועדוני מלונות, מעניקים סטטוס נמוך בלבד במועדון המלונות בהשוואה כך שההטבה די מוגבלת. כלומר, עדיף מכלום אבל לא משהו שבגללו כדאי לבחור במועדון תעופה כזה או אחר. זה על קצה המזלג.

   הגב
 4. יוסי

  ליאור, כמחזיק אמקס פלטינום, אתה לא מקבל סטטוס גולד בהילטון כהטבה של הכרטיס?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לא. זו אולי הטבה של כרטיסי אמקס פלטינום בחו״ל, ובפרט בארה״ב, אבל זו לא הטבה רשומה של כרטיס אמקס בישראל. הסטטוס היחיד שאפשר לקבל בחינם הוא סילבר של קלאב קרלסון (שלא שווה כמעט כלום…).

   הגב
 5. יוסי

  צודק. טעות שלי, סורי. משום מה חשבתי שזו הטבה שניתנת גם לכרטיסים המונפקים מחוץ לארה״ב נניח. ציטוט מתוך אתר Amex: ״ As a Platinum Card® Member, you can enjoy benefits of complimentary Hilton Honors™ Gold status without having to meet any stay requirements.“

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זה לא מופרך שמוקד הטרוול יכול לסדר את ההטבה הזאת ע״פ בקשה מיוחדת. אנסה בהמשך בעצמי. אבל זו לא הטבה מובטחת לכרטיס הישראלי.

   הגב
 6. יוסי

  באחת מן השיחות הראשונות שלי עם נציג ממוקד הטרוול, נדמה לי שנגענו בנקודה הזו והוא ביקש מס׳ חבר כדי לעדכן סטטוס במערכת. אני כמעט בטוח שהוא פעל למען עדכון סטטוס גולד. איפשהו זה ישב לי בראש ולכן שאלתי לעיל. לעניות דעתי אני לגמרי חושב שזה לא מופרך ואף שווה לנסות ולבקש. מחר בבוקר אני אמור לקבל שיחה מהמוקד. היה והצלחתי והוא אכן פעל למען ההטבה הזו, אעדכן אותך מיד לאחר מכן.

  הגב
 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם השינויים לטובה בהייאט (גם לילות בונוס נחשבים לספירה) ישנו את האסטרטגיה שלך לשנה הבאה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הממ… כנראה שלא. אבל זה ייקל במעט על השגת הסטטוס.

   הסיבה היא שלאורך השנה חבר מועדון שמכוון לסטטוס גלובליסט יצבור לפחות שני שוברים ללילה-חינם – אחד כשיגיעל- 30 לילות ואחד כשיגיע ל-60 לילות – והלילות האלו מעתה ייספרו לסטטוס. כלומר, בהנחה שחבר המועדון לא ייתן אותם במתנה למישהו אחר הרי שהוא נותן לעצמו שני לילות לסטטוס שלא היו קיימים קודם (אחד לאותה שנה ואחד לשנה שאחריה). ב-2017 נתתי שני שוברים כאלו במתנה לאחרים כי לא הייתה לי הזדמנות לנצל אותם.

   אבל סה״כ תעריף נקודות+כסף הוא אטרקטיבי כי הוא מאפשר להוציא פחות נקודות על השהייה בתמורה לסכום כסף הוגן (בין 12.50$ ל-17.50 לכל 1,000 נקודות). כלומר, גם כשלילות-בונוס ייספרו לסטטוס אני עדיין אעדיף ברוב המקרים לבחור בתעריף נקודות+כסף ולא בתעריף נקודות מלא.

   הגב
 8. סוזן

  שאלת מלונות, ברשותך.
  במסגרת טיול מתוכנן בעוד שבועיים רוצים לשהות במלון מרינה ביי סנדס בסינגפור ובושנגרי–לה בבנגקוק. בכל האתרים שאתה ממליץ עליהם לא מצאתי בכלל או איזה מחיר מיוחד אליהם. האם יש לך עצה נוספת או שפשוט להזמין בלית ברירה באתרי המלונות עצמם?
  תודה!

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מארינה ביי סנדס הוא דוגמה מצוינת למלון שכנראה כ״כ בטוח במוניטין שלו ובאחוזי התפוסה שלו שהוא פשוט לא טורח לשווק את עצמו באף ערוץ שיווק כמו וירטואוזו, FHR וכיוצ״ב. אין מנוס אלא לבדוק מחירים באתר המלון, כי לפעמים שם מוצעים מבצעים מיוחדים, ולבדוק באתרים שמציעים מחירים לא-פומביים כמו Club1Hotels ו-LMT.

   שנגרי-לה בנגקוק גם הוא לא משתתף בתוכניות וירטואוזו או FHR. אם יש לך אמקס פלטינום כנראה שתוכלי לקבל סטטוס במועדון של רשת שנגרי-לה, גולדן סירקל, וזה אמור להבטיח לך ארוחת בוקר בחינם ושדרוג על בסיס זמינות. כלומר, זה ייאפשר לך לבצע הזמנה ישירה לחדר סטנדרטי בלי ארוחת בוקר ואולי כך לחסוך קצת. גם במקרה הזה כדאי להשוות למחירים באתרים לעיל.

   לגבי בנגקוק – אני ממליץ לך בחום לבדוק אפשרויות נוספות בעיר. השנגרי-לה הוא מלון טוב אומנם אבל יש מלונות טובים רבים בבנגקוק, שזו באופן כללי עיר שבה אפשר לקבל תמורה גבוהה מאוד למחיר, וחלק מאותם מלונות מתחרים כן משתתפים בוירטואוזו או FHR ולפעמים אפילו מציעים מבצעים בנוסח ׳לילה שלישי חינם׳.

   הגב
 9. סוזן

  תודה רבה על התשובה!
  יש אמקס פלטיניום. איך משיגים את הסטטוס בשנגרי – לה?

  הגב

השאר תגובה

BoardingArea