באוקטובר הציע מועדון FinnairPlus (פינאייר) בונוס של 40% ברכישת נקודות. כאומדן לכדאיות המבצע כתבתי את הפוסט ״לרכוש נקודות ואיתן לרכוש נקודות בונוס״. המסר של הפוסט הוא שרכישת נקודות בצורה אסטרטגית יכולה להשתלם בענק לכל אחד – ורכישת נקודות או מיילים אינה פרקטיקה של נוסעים תכופים בלבד. זו דרך אמיתית ומוכחת, אם כי לפעמים מעט מסובכת, בעזרתה יכול כל אחד לטוס בזול במחלקות הפרימיום של החברות הטובות בעולם. לא צריך לטוס עשרות פעמים בשנה ולצבור מאות אלפי נקודות ומיילים אלא רק לרכוש מספיק מהם במחיר הנמוך ואז לממש אותם בצורה חכמה בתזמון המתאים.

כדי לחדד את אותו מסר וכדי לפרסם כמה מבצעים חדשים, הנה חמישה מועדוני תעופה שמוכרים כרגע מיילים במחיר נמוך מספיק שאולי ישתלם לכם לרכוש:

מיילים של אמריקן החל מ-17.7$ ל-1,000

המבצע של AAdvantage החל כבר לפני שבועיים וחצי ויימשך עד ה-28 לנובמבר. אלא שבמהלך הסופ״ש הנוכחי הוא קיבל זריקת עידוד וכעת ניתן להנות מבונוס שמתחיל מ-30% (ברכישת 10,000 מיילים) ומגיע עד 80% (ברכישת 150,000 מיילים). תחת הבונוס המקסימלי המחיר הממוצע למיילים יורד עד כדי 17.73$ ל-1,000 אבל זה אומר שתצטרכו להיפרד מסכום לא מבוטל של 4787$ תמורתו תקבלו לא פחות מ-270,000 מיילים.

aadvantage-black-friday-weekend-sale

ראוי לציין שאמריקן הציעה מיילים במחיר מעט זול יותר בחודש יוני השנה (החל מ-17.25$ ל-1,000). אתם יכולים לקרוא על כך בפוסט שכתבתי אז.

אני מעריך שמיילים של אמריקן שווים בין 15$ ל-20$ ל-1,000 כתלות בגמישות ובמימוש הרצוי. כלומר, רכישת מיילים במחיר המוזל של המבצע יכולה להשתלם אבל לא הייתי ממליץ לרכוש מיילים בצורה ספקולטיבית לגמרי במחיר הזה. אני עצמי הייתי מוכן לרכוש כמה עשרות אלפי מיילים במחיר של פחות מ-18$ ל-1,000, כי אני מקבל ערך גבוה בהרבה במימוש, אבל לצערי כדי להנות מהמחיר הנמוך ביותר במסגרת המבצע יש לרכוש יתרה גדולה מאוד של מיילים שאין לי צורך בה.

מה תוכלו לעשות עם מיילים של אמריקן?

שימוש אטרקטיבי ונוח יהיה ברכישת כרטיסי בונוס לטיסות של קתאי מת״א להונג-קונג או ליעדים אחרים באסיה (החל מה-26 למרץ, כמובן, אז קתאי תתחיל לטוס לת״א). כרטיס הלוך/חזור כזה עולה בין 45,000 ל-50,000 מיילים במחלקת התיירים או 80,000 מיילים במחלקת העסקים. זה אומר שרכישת 270,000 מיילים במסגרת המבצע (~ 4800$) יכולה לממן עד שישה כרטיסי בונוס במחלקת התיירים או שלושה כרטיסי בונוס במחלקת העסקים (עם עודף של 30,000 מיילים). בפחות מ-5,000$ אפשר לסגור מסלול טיסות לשלושה נוסעים מת״א ליפן וחזרה במחלקת העסקים כולל טיסה פנימית ביפן.

Cathay Pacific Business Class Cabin

Cathay Pacific Business Class

שימוש אחר במיילים, מעט גרנדיוזי יותר, הוא לרכישת כרטיסי בונוס בטיסות של אתיהאד איירוויס ובפרט במחלקה הראשונה הנהדרת של החברה במטוסי האיירבאס A380. זו, בעיניי, המחלקה הראשונה הטובה ביותר בעולם כיום והיא נחשבת חלום רחוק עבור מרבית הנוסעים. ובכן, החלום הזה לא רחוק כמו שנדמה לכם – אם רק תרצו. כרטיס בכיוון-אחד מתת-היבשת ההודית לאירופה עולה 62,500 מיילים במחלקה הראשונה של אתיהאד ותוכלו לטוס מסלול זהה לזה שאני טסתי באחת הנסיעות האחרונות שלי (אם כי אני שילמתי מחיר נמוך יותר, ׳במחיר הישן׳). אם תרכשו את המיילים במחיר המוזל של המבצע זה כאילו תשלמו על הכרטיס היוקרתי הזה קצת יותר מ-1100$ בלבד. זה אולי רבע ממחיר השוק שלו.

Etihad Airways A380 First Class Apartmanet

Etihad Airbus A380 First Class Apartment

כדי להבין איך לרכוש טיסות של אתיהאד עם מיילים של אמריקן קראו כאן.

אוויוס של איבריה ב-12 אירו ל-1,000

השבוע פרסמתי במדור חדשות ומבצעים על המבצע של מועדון IberiaPlus במסגרתו ניתן בונוס נדיב של 50% ברכישת אוויוס. המחיר, בשקלול הבונוס, יורד ל-12 אירו בלבד לכל 1,000 אוויוס. בעיניי זהו בערך שווי השוק של האוויוס כך שהרכישה כדאית למי שרוצה להגדיל קצת את היתרה בחשבון או שכבר שם את עינו על מימוש עתידי רצוי. ניתן לרכוש עד 100,000 אוויוס במסגרת המבצע ולקבל בונוס של 50,000 אוויוס נוספים.

המועדון של איבריה הוא אחיו הקטן של המועדון Executive Club (בריטיש). המועדונים כמעט זהים ובין השאר הם מציעים אפשרות חריגה בתחום מועדוני התעופה – להעביר מיילים באופן חופשי, וחינמי, בין חשבונות של אותו נוסע. התנאי היחיד הוא ששני החשבונות יהיו בני 90 יום לפחות. כך, למעשה, רכישת אוויוס של איבריה כמוה כרכישת אוויוס של בריטיש.

מה תוכלו לעשות עם אוויוס?

טבלאות המימוש של בריטיש/איבריה מבוססות מרחק. לכן, מימוש אוויוס הוא אטרקטיבי במיוחד עבור כרטיסי בונוס בטיסות יחסית קצרות ויחסית יקרות. טיסות פנים של אמריקן בתוך ארה״ב יכולות להיות מימוש כדאי במקרים מסוימים וכך גם טיסות פנים של ג׳אל בתוך יפן.

מימוש סטנדרטי יותר, בכינון ישיר, יהיה לכרטיס הלוך/חזור במחלקת העסקים של איבריה מת״א למדריד (במטוסי איירבאס A330). כרטיס הבונוס הזה עולה החל מ-42,500 אוויוס (בחלק מתאריכי השנה) ו-53$ במסים. כלומר, פחות מ-600$ אם תרכשו את האוויוס במסגרת המבצע הנוכחי.

ba-award-ticket-tlv-mad-in-j

ישנן דוגמאות רבות נוספות למימושים אטרקטיביים של אוויוס. הן כמה בקצרה: (1) טיסות רויאל ג׳ורדניאן בין ת״א לעמאן. (2) טיסות של קתאי בתוך אסיה בקוים יקרים. (3) טיסות מ/אל איים אקזוטיים שהטיסות אליהם יקרות להחריד כמו איי פסחא, טהיטי, גלפגוס ואחרים. (4) שדרוגי מחלקה בטיסות של בריטיש ובפרט ממחלקת תיירים-פרימיום למחלקת העסקים.

מיילים של אלסקה ב-21.1$ ל-1,000

המבצע החל לפני שבוע ויימשך עד סוף השנה. במסגרת המבצע ניתן להנות מבונוס של 20% עד 40% ברכישת מיילים כתלות בכמות המיילים הנרכשת. תחת הבונוס המרבי, שמתקבל ברכישת 40,000 עד 60,000 מיילים (המקסימום השנתי המותר), מחיר המיילים יורד ל-21.1 לכל 1,000. המועדון לא נוטה למכור מיילים מתחת לרף 20$ ל-1,000 וסה״כ הם נהנים מערך שוק גבוה יחסית לאור רשימת השותפים של המועדון (הכוללת את אמירטס וקתאי, בין השאר) ולאור מחירי כרטיסי הבונוס האטרקטיביים למדי.

מה תוכלו לעשות עם מיילים של אלסקה?

קודם כל – לרכוש כרטיסי בונוס בטיסות של קתאי מת״א להונג-קונג וליעדים אחרים באסיה ואפילו בארה״ב. הזכרתי את כרטיסי הבונוס האלו בפוסטים קודמים, כאן וכאן, אבל אזכיר אותם שוב. כרטיס הלוך/חזור מת״א להונג-קונג במחלקת העסקים עולה רק 60,000 מיילים וכמה עשרות דולרים במסים. במסגרת המבצע אתם יכולים לרכוש את המיילים הדרושים תמורת קצת יותר מ-1250$, וזה אומר שאתם מקבלים יותר מ-50% הנחה על מחירו של אותו כרטיס בדיוק בכסף (כיום מעל 2700$). זה פנטסטי!

אתם יכולים להמשיך עם קתאי גם ליעדים אחרים באסיה או אפילו בארה״ב במחירים אטרקטיביים, או, לממש את המיילים לטובת טיסות עם שותפות אחרות של אלסקה כמו אייר פראנס, בריטיש, דלתא, אמריקן ועוד.

mileageplan-partners-1

mileageplan-partners-2

מיילים של אוויאנקה ב-13.75$ ל-1,000

מועדון LifeMiles בעוד מבצע אטרקטיבי לרכישת מיילים. כתבתי על המבצע קודם אז הנה ציטוט חלקי:

במסגרת מבצעי רכישת מיילים או נקודות, בדר״כ, המועדונים מציעים בונוסים מדורגים. כלומר, על מנת להנות מהבונוס הגבוה ביותר יש לרכוש יתרה גדולה מאוד של מיילים או נקודות – לפעמים באלפי דולרים. אבל במבצע הנוכחי של LM הבונוס המרבי, 140%, מתקבל ברכישה של כל יתרת מיילים החל מהמינימום של 5,000 מיילים בלבד (165$). המקסימום לרכישה הוא 150,000 מיילים (עם בונוס של 210,000 מיילים נוספים). המחיר, אם כן, יורד ל-13.75$ לכל 1,000 מיילים בלבד.

מיילים של יונייטד ב-25$ ל-1,000

אוקיי, אין ספק שזה המבצע הכי פחות אטרקטיבי בחמישיה. אני לא ממליץ לרכוש מיילים של יונייטד במחיר הזה בצורה ספקולטיבית כי אין ספק ששווי השוק שלהם נמוך בהרבה. אבל – אם חסרים לכם רק כמה אלפי מיילים לכרטיס בונוס רצוי אז זו הזדמנות להשלים את החסר.

לרכישה באתר של יונייטד לחצו כאן.

כדאי לדעת שבמכירות אחרות בחודשים האחרונים הוצע מחיר נמוך יותר למיילים. מזה נאמר, היתרון של המבצע הנוכחי הוא שהבונוס ההמקסימלי (50% נוספים) מתקבל כבר ברכישת 25,000 מיילים עם מחיר כולל של 940$.

לסיכום

רכישת מיילים ואיתם רכישת כרטיסי בונוס זו אסטרטגיה שיכול להפעיל כל אחד – בין אם הוא נוסע תכוף בעל סטטוס גבוה ובין אם הוא נוסע מזדמן. יתרון נוסף הוא שכרטיסי בונוס במחלקת הפרימיום רק מעט יקרים יותר מכרטיסי בונוס במחלקת התיירים ולכן גם נוסעים ללא כל סטטוס יכולים להנות מכל ההטבות הנוספות במהלך הנסיעות שלהם במחיר זול בהרבה ממה שהיו משלמים בכסף.

זיכרו גם שמועדון SPG (סטארווד) מציע, עד סוף השנה, הנחה של 25% עד 50% על רכישת נקודות. המועדון מאפשר להמיר נקודות למיילים של מגוון רחב של מועדוני תעופה ביחס של 1:1 ואפילו עם בונוסים נוספים. פוטנציאלית זו דרך זולה מאוד לרכוש מיילים – בפרט עם החשבון שלכם זכאי להנחה המקסימלית של 50% – ולכן כדאי להשוות את המחיר במבצע של SPG למחירים המוצעים במסגרת המבצעים של חברות התעופה עצמן.

5 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אל על דורשת תמיד עוד תשלום מלבד נקודות הנוסע המתמיד עבור כל כרטיס בונוס. זה נכון גם עבור החברות האלו?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה מתכוון להיטל-דלק. זה בנפרד מהמסים (שכל מועדון גובה, אין ברירה).

   מועדונים אמריקניים (אלסקה, אמריקן ויונייטד) ככלל לא גובים היטל-דלק בכרטיסי הבונוס שהם מנפיקים למעט במקרים מיוחדים. המועדון של אוויאנקה, על אף שאינו אמריקני, מתנהג בצורה דומה. רק המועדון של איבריה כן גובה היטל-דלק על כמעט כל כרטיסי הבונוס שלו.

   ראוי לציין שזה מקרי שארבעה מחמישה מועדונים לא גובים היטל-דלק. הרבה מאוד מועדוני תעופה לא-אמריקניים כן גובים היטל-דלק בדיוק כפי שעושה אלעל. זה, בעיניי, רמאות לשמה.

   הגב
 2. אלעד

  לצערי הזמנת טיסות קתאי עם מיילים של אלסקה הוא תיאורתי בלבד, לא ראיתי אפילו תאריך אחד זמין…
  תודה על הסקירה ליאור

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אם אתה מתכוון לקו מהונג-קונג לת״א אז דע שעוד לא פתחו את מושבי הבונוס בקו בכלל. אני מהמר שאפילו חברי המועדון של קתאי לא רואים זמינות.

   סה״כ קתאי מציעה זמינות טובה במחלקות הפרימיום שלה ופותחת מושבים נוספים בשבוע שלפני הטיסה. כרגיל לא כל מועדון זר מקבל את אותה גישה למושבי הבונוס אבל אלסקה ואמריקן אמורות לראות את אותם מושבים.

   כך או כך הכי נוח לחפש מושבי בונוס של קתאי באמצעות האתרים של בריטיש או קוונטס.

   הגב

השאר תגובה