לצבור ולממש נקודות של הייאט בהזמנת דירות ברחבי העולם

קבוצת הייאט רכשה לא מזמן את חברת אואזיס שמתמחה בהשכרה לטווח קצר של דירות ובתים ברחבי העולם. אפשר לומר שאואזיס היא מתחרה קטנה של Airbnb, אלא שאואזיס מתמחה במגורי יוקרה ומציעה שירות שהוא בליגה אחרת מכל מתחרותיה (אבל היא פועלת רק בעשרים ומשהו יעדים בעולם עם היצע כללי של אלפיים ומשהו יחידות). ובכן, כעת חברי מועדון World of Hyatt יכולים לצבור נקודות מהזמנות של אואזיס (ביחס צבירה רגילה: 5 נקודות לכל 1$) ואפילו להשתמש בנקודות כדי לרכוש שוברים לשימוש בהזמנות של אואזיס (200$ קרדיט תמורת 15,000 נקודות – אז לא רע במיוחד…). מדובר במהלך מעניין מאוד וייחודי של קבוצת הייאט.

מבצע לחברי מועדון הנוסע המתמיד שנולדו בחודש מרץ

המבצע הקבוע של אעל במהדורה חדשה ובעיניי אטרקטיבית במיוחד. במסגרת המבצע נהנים חברי מועדון מכרטיסי בונוס במחירים מוזלים לרכישה בחודש הולדתם בצמוד לכרטיס זהה בכסף (באותן טיסות). כלומר, המבצע הוא לזוג נוסעים. היעדים הפעם: רומא, ציריך, מדריד, בנגקוק וניו-יורק​. שימו לב שניתן הפעם לרכוש גם כרטיסי בונוס במחלקת פרימיום-אקונומי (בטיסות לניו-יורק במטוסי הדרימליינר). להזמנות עד ה-31 למרץ, ליציאות עד ה-30 ליוני.

לילה שלישי חינם במלונות קבוצת אקור

להזמנות עד ה-3 לאפריל ולשהיות בין ה-31 למרץ וה-30 ליוני (למעט ביעדים מסוימים). במבצע משתתפים מעל 2,000 מלונות של הקבוצה ברחבי העולם אם כי ייתכן שהתעריף המוזל לא יהיה זמין בכל אחד מהם בכל התאריכים. התעריף המוזל למעשה מקנה הנחה של 33% על התעריף הגמיש הרגיל של כל אחד מהלילות והוא כמובן דורש תשלום מראש ואינו ניתן לביטול.

כנראה שלא ייבנה בקרוב מלון בנתב״ג – בגלל רש״ת, כמובן…

בפעם השניה בשנים האחרונות נכשל מכרז של רש״ת להקמת מלון בשטח נתב״ג כדי שיוכל לשרת נוסעים ואנשי צוות של חברות התעופה. מלונות ליד שדות תעופה נחשבים לעסק מצליח בכל העולם, ולרוב התחרות גדולה על מיקום פרימיום במתחם השדה, אבל תנאי המכרז של רש״ת היו כ״כ בלתי-סבירים (צפוי) שאף חברת מלונות לא יכלה להרשות לעצמה להגיש הצעה בשל חוסר כדאיות כלכלית. ואל תופתעו – זה קורה בכל מכרז של רש״ת כי  מדובר בגוף לא-יעיל, לא-תחרותי ושדואג אך ורק לכיס של עובדיו.

הושק שירות AirbnbPlus

השירות החדש, והנדרש, מכוון לקהל שוכרים שמוכן לשלם יותר כדי לקבל יותר. במסגרת השירות החדש מוצע אחוז קטן מהדירות במאגר של Airbnb שזכו לדירוג גבוה, שעברו בדיקה של צוות האתר ושכוללות שירותים נוספים ע״פ סטנדרט שהציב השירות. בעצם Airbnb מעוניינת להתחרות בחברות כמו אואזיס שמציעות דירות יוקרה ולצידן סל של שירותים נוספים ברמה גבוהה.

בונוס של עד 40% ברכישת מיילים של אלסקה

המבצע בתוקף עד ה-9 לאפריל. במסגרת המבצע מציע מועדון MileagePlan (אלסקה) בונוס מדורג של 20% עד 40% ברכישת מיילים. תחת הבונוס המקסימלי, שדורש רכישת 40,000 מיילים לכל הפחות, המחיר יורד עד 2.11 סנט/מייל. ניתן לרכוש עד 60,000 מיילים בכל רכישה אך המועדון לא מגביל את כמות המיילים שניתן לרכוש בכל שנה. המועדון לא נוהג להציע בונוס גבוה יותר ברכישת מיילים – אך שימו לב שמשתלם יותר לרכוש כעת נקודות של סטארווד ולהמיר אותן למיילים של אלסקה אם כי בדרך זו ניתן לרכוש יתרה לא גבוהה מדי של מיילים.

רשת מלונות היוקרה מנדרין אוריינטל הקימה מועדון לקוחות

לא מדובר במועדון לקוחות מתקדם במיוחד שכולל צבירת נקודות, סטטוס גבוה וכו׳ אלא במועדון פשוט יותר שנועד לתמרץ אורחים לבצע הזמנות ישירות. ההצטרפות למועדון היא חינמית אם כי ייתכן שלא תהיה חינמית בעתיד. האם זה כדאי? חברי מועדון שיבצעו הזמנה ישירה באתר הרשת ייהנו מאינטרנט חינם, מתנת הגעה ובחירה בשתי הטבות מתוך רשימה שיציג כל מלון. ההטבות כוללות ארוחת בוקר, שדרוג לחדר, קרדיט לשימוש במלון וכיוצ״ב – וכאמור הבחירה בידי האורח בעת ההזמנה. אני אהבתי.

אייר אירופה תשלח לת״א את המטוס המתקדם ביותר שלה

השבוע קיבלה החברה הספרדית מבואינג מטוס חדש מדגם 787-9. זהו מטוס ראשון מתוך ארבעה-עשר מטוסים מאותו דגם שצפויה לקבל החברה בשנים הקרובות. המטוס הראשון, יחד עם המטוס השני שיצטרף אליו בימים הקרובים, צפויים לשרת קודם כל בקו של החברה לבואנוס איירס (אולי הקו החשוב ביותר שלה). כעת נודע שהחל מה-30 לאוקטובר מטוסים מדגם זה ישרתו גם בקו לת״א שכיום משרתים בו מגוון דגמים לרבות מטוסי בואינג 787-8.

לילה שלישי חינם במלונות רשת פיירמונט

מבצע מקביל למבצע של קבוצת אקור (שרשת פיירמונט בבעלותה). להזמנות עד ה-3 לאפריל ולשהיות בין ה-31 למרץ וה-10 ליוני. במבצע משתתפים עשרות מלונות של רשת היוקרה ברחבי העולם – רבים מהם מלונות מצוינים – ותעריף המבצע כולל גם ארוחת בוקר בחינם! בהחלט כדאי, אם אתם מוכנים להתחייב לתעריף לא-גמיש.

1,000 מיילים של אמריקן לכל שהייה במלונות הייאט פלייס והייאט האוס

המבצע דורש הרשמה מראש (עד ה-30 לאפריל) והוא תקף לשהיות עד ה-30 ליוני. המבצע אטרקטיבי במיוחד משום שהוא לא נועד להחליף את צבירת הנקודות הרגילה במועדון World of Hyatt אלא להוסיף עליה. חברי מועדון שייבחרו לצבור מיילים בלבד יהנו מצבירה של 1,500 מיילים מכל שהייה בשתי הרשתות לעיל (במקום 500 מיילים של צבירה רגילה) בעוד חברי מועדון שייבחרו לצבור נקודות כרגיל יהנו צבירה של 1,000 מיילים מכל שהייה כבונוס לצד צבירת הנקודות הרגילה במועדון. שווה!

איירבאס השלימה את בניית המטוס הראשון מדגם A350-900ULR

הדגם החדש הוא המתקדם ביותר, וככל הנראה האחרון, בסדרת ה-A350 של איירבאס שהיא כיום סדרת הדגל של החברה. האותיות ״ULR״ בשמו של המטוס הן קיצור למילים ״Ultra Long Range״ – ומכאן שהדגם הזה מיועד לשרת בקוים הארוכים ביותר בעולם. בין השאר סינגפור איירליינס, הלקוחה הראשונה שתקבל מאיירבאס את המטוס בהמשך השנה, מעוניינת להפעיל איתו קו טיסות נון-סטופ מסינגפור לניו-יורק (קו שפעל בעבר במטוס שהייתה בו רק מחלקת עסקים). הדגם החדש נהנה משיפורים שונים שנועדו לתת לו צריכת דלק טובה יותר, אווירודינמיות משופרת ועוד.

4 תגובות

 1. אור לוגין

  יש דרך (כדאית) לנצל את מבצעי יום-ההולדת של אלעל גם אם יש לי מספר מצומצם מאוד של נקודות בחשבון?
  בעצם, מה שאני שואל זה- האם יש דרך כדאית כלכלית לרכוש נקודות של הנוסע המתמיד כך שהמבצעים הנ"ל עדיין יישארו משתלמים?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   פורמלית המועדון לא מוכר נקודות למעט במסגרת השלמה ליתרה הדרושה לכרטיס בונוס במחיר של 1$ (כלומר, אפקטיבית כן מוכר נקודות אבל במחיר מופקע).

   אם חסרות לך יחסית מעט נקודות לכרטיס בונוס ואתה מוכן לשלם דולר לנקודה אז יכול בהחלט להשתלם לך לרכוש. תצטרך לעשות את החישוב המספרי בהתאם לנתונים.

   הגב
 2. רונן

  שאלה לגבי המבצע של אלסקה:
  לא יותר משתלם לקנות מיילים של SPG במבצע שלהם (אאל"ט עדיין בתוקף עד ה16 לחודש), ולהעביר אותם לאלסקה?
  אתה יכול לקנות נקודה אחת של SPG ב2.227 סנט, ולהמיר 20,000 נקודות SPG ל25,000 נקודות אלסקה. כלומר בסה"כ תשלם 1.82 סנט למייל של אלסקה במקום 2.11 אם אתה קונה ישירות. (וזה עוד לפני מבצעי קאש-בק וכו)

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אתה צודק בהחלט, ולכן הוספתי את המשפט האחרון ״אך שימו לב שמשתלם יותר לרכוש כעת נקודות של סטארווד ולהמיר אותן למיילים של אלסקה…״.

   הגב

השאר תגובה