קבוצת הייאט מנהלת כיום מעל 750 מלונות ברחבי העולם. בשנת 2017 נוספו לקטלוג של הקבוצה 71 מלונות והוצאו ממנו 6 מלונות כך שסה״כ הקטלוג גדל בכמעט 10%. חלק מהמתחרות של הקבוצה, ובפרט הקבוצות מאריוט והילטון, גדולות ממנה פי כמה מבחינת מספר המלונות המנוהלים. קבוצת הייאט ממשיכה לשמור על מעמדה כקבוצה קטנה אך איכותית מאוד כשמרבית המלונות בקבוצה נחשבים מובילים באזוריהם וגובים מחירים גבוהים למדי.

מבחינת נוספים תכופים, או לפחות אלו שנוסעים למדינות אחרות בעולם מלבד ארה״ב, שמירת נאמנות לקבוצת הייאט היא עניין מאתגר מאוד משום שלקבוצה יש נוכחות נמוכה מאוד במדינות רבות בעולם. באיטליה כולה יש מלון אחד בלבד של הקבוצה. כך גם בשוויץ, יוון, אוסטריה ומדינות תיירותיות אחרות. במדינות רבות אין בכלל מלונות של הייאט כמו ישראל, פורטוגל, פינלנד, פולין, סרילנקה, ניוזילנד ועוד.

לחיפוש מלונות של קבוצת הייאט בעזרת המפה העולמית – לחצו כאן.

ועדייןבקטלוג המלונות של הקבוצה ישנם אינספור מלונות מעולים ומועדון הלקוחות של הקבוצה נחשב לאחד המובילים בתעשייה.

בתקופה האחרונה חלו מספר שינויים חיוביים בקבוצה ובמועדון.

לילותבונוס נספרים לסטטוס

לפני כשנה הושק מועדון הלקוחות המחודש של הקבוצה, World of Hyatt, ובין השאר שונו גם הדרישות להשגת סטטוס גבוה במועדון. בעבר הסטטוס הגבוה ביותר דרש 50 לילות או 25 שהיות בשנה קלנדרית וכיום הסטטוס הגבוה ביותר דורש 60 לילות או 100,000 נקודות בסיס (20,000$) בשנה קלנדרית. כלומר, הרף עלה ב-20% מבחינת מספר הלילות הדרושים והוסרה כליל האפשרות להשיג את הסטטוס באמצעות שהיות בלבד.

באופן טבעי השינויים הובילו לירידה דרסטית במספר חברי המועדון המחזיקים בסטטוס הגבוה ביותר (גלובליסט). גם אני איבדתי את הסטטוס לאחרונה בדיוק בגלל שהרף החדש היה גבוה מדי עבורי בשנת 2017. אבל כנראה שהמנהלים של הייאט לא העריכו נכון את תוצאות המהלך וכדי לבצע תיקון בגרף הם עשו שלוש פעולות בחודשים האחרונים:

 1. ברבעון האחרון של 2017 הציע המועדון מסלול מהיר לסטטוס גלובליסט לכל חברי המועדון המחזיקים בכרטיס האשראי של הייאט (כלומר, חברי מועדון אמריקאים). זו לא הייתה הטבה חרישית שהוצעה ע״י חברת האשראי אלא הטבה רחבה שפורסמה בריש גלי. כלומר, המועדון היה מעוניין שכמה שיותר חברי מועדון זכאים יירשמו למסלול המהיר כדי שחלקם גם ישלימו אותו.
  – – –
 2. בתחילת השנה הודיע המועדון שלילותבונוס ייספרו מעתה לטובת סטטוס. מדובר בשינוי חיובי מאוד שנוגע לכלל חברי המועדון ובהחלט מקצר את הדרך לסטטוס גבוה.
  – – –
 3. באופן חריג מאוד המועדון החיל את ההטבה לעיל רטרואקטיבית על שנת 2017. כלומר, לילותבונוס שלא היו תקפים לסטטוס בעת השהייה הפכו להיות תקפים לסטטוס בדיעבד ומכאן שהיו חברי מועדון שזכו לשדרוג בסטטוס שלהם בתחילת 2018 למרות שלכאורה לא הגיעו לרף הדרוש בסוף 2017. הסיבה היחידה של מועדון לקוחות להחיל הטבה כזאת רטרואקטיבית היא כדי להגדיל את מספר חברי המועדון המחזיקים בסטטוס גבוה יותר.

בכל מקרה, המועדון עשה בשכל כשבחר לראות את לילותהבונוס כתקפים לסטטוס ובכך יישר קו עם מתחריו הגדולים.

הארכת תוקף השוברים

החל מהשנה שעברה מציע המועדון אפשרויות שונות לצבירת שוברים ללילותחינם.

כשחבר מועדון צובר 30 לילות לסטטוס בשנה, או 50,000 נקודות בסיס, הוא מקבל או מחדש סטטוס אקספלוריסט וכמו כן מקבל שובר ללילהחינם בכל מלון עד קטגוריה 4. אותו כנ״ל בצבירת 60 לילות בשנה, או 100,000 נקודות בסיס, אלא שאז השובר תקף לכל המלונות בקבוצה.

שני השוברים האלו היו תקפים ל-120 ימים בלבד מיום השגתם. חברי מועדון רבים התלוננו בפני המועדון שמדובר בתוקף קצר מדי שמעודד אותם לתזמן אסטרטגית מתי יגיעו לרף 60/30 לילות כדי לוודא שיהיה להם את חלון הזמן המתאים להשתמש בשוברים.

המועדון הקשיב לתלונות, כנראה, והאריך את תוקף השוברים ל-180 ימים. מועדון לקוחות שמקשיב לקהל חברי הלקוחות נמצא ביתרון.

מבצעים תקופתיים

המבצע הגלובלי הראשון של הייאט ל-2018 הוא לא האטרקטיבי ביותר שראינו בשנים האחרונות אבל הוא מאוד פשוט וישיר: בונוס של 500 עד 1,000 נקודות לכל לילה בכל מלון בין ה-15 לפברואר וה-15 למאי (לילות בשני רשתות מוזלות מזכים ב-500 נקודות בונוס בלבד בעוד לילות בכל שאר רשתות הקבוצה מזכים ב-1,000 נקודות בונוס). הרשמה נדרשתלחצו כאן. במסגרת המבצע ניתן לצבור מקסימום של 25,000 נקודות בונוס.

במבצע הזה אין גמיפיקציה, אין בונוס מדורג ואין רף מינימום שרוב הנוסעים לא יגיעו אליו מלכתחילה. המבצע הזה מתגמל כל חבר מועדון כבר מהלילה הראשון שלו בכל מלון של הקבוצהוהתגמול לא רע (בשווי הריאלי של 1,000 נקודות הוא בין 15$ ל-20$, וכאמור הבונוס הוא לכל לילה ולא לכל שהייה).

Hyatt 2018Q1 Promotion 2

השבוע יצא מבצע נוסף: בונוס של 1,000 מיילים של אמריקן לכל שהייה במלונות מהרשתות המוזלות הייאט פלייס והייאט האוס (אלו שמזכות רק ב-500 נקודות בונוס ללילה במבצע התקופתי של המועדון). גם המבצע הזה דורש הרשמה מוקדמתלחצו כאן.

בדר״כ כשמועדון מלונות מציע בונוס מיילים מכל שהייה או מכל לילה הוא מתנה את הבונוס בבחירת חבר המועדון לצבור מיילים במקום נקודות. זו הנורמה. אלא שבמבצע הזה הבונוס מתווסף על כל צבירה רגילה וחברי המועדון יכולים להנות, בעצם, משני המבצעים לעיל במקביל. כל הכבוד!

אואזיס (Oasis)

החברה מתמחה בהשכרת דירות ובתים לטווח קצר והפכה לשם חם בתעשייה בשנה שעברה. קבוצת הייאט אינה בעלת החברה אבל היא רכשה כמות לא מבוטלת ממניותיה והשקיעה בחברה סכום שלא פורסם אך מוערך במליונים רבים (סה״כ גייסה אואזיס כמה עשרות מליוני דולרים ממשקיעים).

הייחודיות של אואזיס בשוק שלה, שאותו מובילה Airbnb, הוא בכך שהיא מציעה אך ורק דירות ובתים יוקרתיים שעברו בדיקה של צוות החברה ועומדים בסטנדרטים גבוהים מאוד. כלומר, אואזיס מייעדת את עצמה ללקוחות ש׳לא רוצים ליפול׳ עם דירות ובתים בסטנדרט נמוך או שרוצים להימנע מכל תקלה או טירחה אפשרית (ובתוך כך נוסעים עסקיים). אואזיס, בעצם, נותנת מענה כמעט לכל תלונה משמעותית שיש ללקוחות כלפי Airbnb – אך בקטלוג שלה יש משמעותית פחות נכסים (קצת יותר מ-2,000 כיום).

לאתר החברה – לחצו כאן.

Oasis 1

התוכנית של קבוצת הייאט לגבי אואזיס הבשילו והחל מהחודש חברי המועדון של הייאט יכולים לצבור נקודות וקרדיט לסטטוס מכל שהייה עם אואזיס (שהפכה לחלק מאוסף Unbound Collection שבו ישנם גם מלונות שונים בעולם). מדובר ביחס צבירת נקודות רגיל של 5 נקודות לכל 1$ בעלות הלינה לא כולל המסים וכו׳. לשהיות עד ה-30 ליוני אף מוצע בונוס נדיב של 1,000 נקודות לכל לילה.

חברי המועדון יכולים גם להשתמש בנקודות כדי לשלם עבור הזמנות של אואזיס אבל לא בדרך של לילותבונוס אלא בהמרת 15,000 נקודות לשובר בסך 200$. בדרך זו ניתן לקבל ערך של 13.3$ לכל 1,000 נקדותשזה ערך די נמוך במימוש, אבל, זה בהחלט לא רע כשזה מייצר חיסכון ישיר.

בכך הפך המועדון של הייאט לראשון, לפחות מבין המועדונים הגדולים, שמציע אפשרות מלאה לצבירה ומימוש של נקודות בהשכרות לטווח קצר של דירות ובתים פרטיים. יתרון משמעותי!

6 תגובות

 1. גל וולמן

  אםאם ביצעתי הזמנה ללינה באחד ממלונות הייאט מלפני שהם הכריזו על מבצעי הנקודות, והלינה מתקיימת בסוף מרץ האם אני רשאי לדרוש את צבירת הנקודות?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   לכל מבצע תנאים משלו. כדאי תמיד לקרוא את ה-FAQ.

   המבצע התקןפתי הנוכחי לא מחייב שההזמנה תבוצע לאחר הרישום למבצע אלא שהרישום למבצע יבוצע לני הצ׳ק-אאוט. זה הכל. אז כל עוד תירשם לפני הצ׳ק-אאוט אתה תהנה מהבונוס.

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היי ליאור
  במידה ואתה רוצה להיות במועדון אחד שיתן תמורה טובה ללקוחות מזדמנים (2-3 נסיעות בשנה של שבוע) ביעדים מרכזיים, איזה מועדון היית בוחר?
  תודה

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הייתי הולך על אחת הקבוצות הגדולות – הילטון, אינטרקונטיננטל או מאריוט (בסדר הזה).

   הגב
 3. יי

  זה משנה את האסטרטגיה שלך בתחום המלונות ל-2018? תחזור לרדוף אחרי גלובליסט?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כנראה שלא.

   מרבית הסיכויים שלא אגיע לסטטוס גלובליסט ב-2018 אפילו שלילות-בונוס נספרים. אולי אם אמצא הזדמנות להתנחל למשך חודש במלון זול של הייאט – אבל הסיכוי נמוך מאוד. אני בטוח אבלה לא מעט לילות במלונות הקבוצה גם השנה, ובכל זאת יש לי סטטוס אקספלוריסט, אבל ככל שתתקדם השנה אצטרך להחליט האם אני שואף להגיע לרף 30 הלילות (חידוש סטטוס אקספלוריסט, שובר ללילה-חינם) או אפילו לרף 60 הלילות (סטטוס גלובליסט).

   בינתיים אני משתדל לבחור מלונות ע״פ נוחות ומחיר, בשאיפה לנצל כל מבצע תקופתי אטרקטיבי וכל בונוס, והמטרה הוודאית הראשונה היא סטטוס ספייר של מועדון IHG Rewards. אקדיש פוסט לנושא בעתיד הקרוב לאחר שאפרסם את הפרק הרביעי בסדרת הפוסטים על הנסיעה לדרום-אמריקה.

   הגב

השאר תגובה

BoardingArea