המבצע של איבריה – שאלות ותשובות

פוסט שני שמוקדש למבצע הזה, אבל, הוא בכל זאת הכותרת החמה של הסופ״ש ואחד המבצעים הכי אטרקטיביים שראינו מזה תקופה ארוכה. אז הנה עדכון עם כמה תשובות, ותזכורת לנצל את המבצע!

Iberia 9K Promo - June2018

לקריאת הפוסט של יום חמישי לחצו כאן.

בתמצית: כל הזמנת כרטיס טיסה באתר של איבריה מזכה בבונוס של 9,000 אוויוס שאותו יש לנצל עד ה-1 לדצמבר 2018.

הנוסח המקורי של תנאי המבצע הוא קצר, אנמי ולקוני למדי. הנוסח הזה, בשילוב הבונוס החריג שמוצע במסגרת המבצע, הובילו לשאלות רבות. אז הנה לכם אוסף של שאלות ותשובות:

האם ניתן לבצע את הרכישה באתר הישראלי של איבריה?

לא. את הרכישה יש לבצע באתרים המדינתיים של המדינות הבאות: ספרד, פורטוגל, איטליה, צרפת, גרמניה, רוסיה, שוויץ, הולנד, ברזיל, ארגנטינה, קולומביה, צ׳ילה, פרו, מקסיקו, ארה״ב ובריטניה.

ניתן לעבור בין האתרים המדינתיים בקלות בעזרת התפריט בראש העמוד.

האם ניתן יהיה לבטל את הכרטיסים ע״פ חוק הגנת הצרכן?

ככל הנראה – לא. כדי להנות מהחסות של חוק הגנת הצרכן יש לבצע את הרכישה באתר הישראלי של איבריה והוא לא-תקף לטובת הבונוס.

האם יש תנאי נוסף להזמנה באתר?

כן, לכאורה. נדרש כי הגולש יהיה מחובר לחשבונו במועדון IberiaPlus, באתר של איבריה, במהלך ההזמנה.

האם יש דרך להוזיל את הכרטיסים לרכישה באתר?

כן, יש שתי דרכים עיקריות.

הראשונהלעבור לאתר הבריטי של איבריה דרך הקישור באתר הקאשבק TCB (האתר הבריטי). זה יבטיח החזר מינימלי של 3.67 פאונד לכל כרטיסוזה החזר יחסית גבוה כשמדובר בכרטיסים זולים. זיכרו שיש לעבור לאתר של איבריה דרך אתר הקאשבק לפני רכישת כל כרטיס חדש.

השנייהלהשתמש בקוד ״PEREGRINO״ במהלך ההזמנה באתר הבריטי של איבריה כדי לקבל 10% הנחה לכל כרטיס. שימו לב שייתכן שהשימוש בקוד ייטרפד את ההחזר מאתר הקאשבקאז לשיקולכם.

מה לגבי הזמנות הכוללות מספר נוסעים?

כל נוסע בהזמנה יוכל לצבור בונוס בנפרד, לחשבונו, בתנאי שבעת ההזמנה יוזן מספר חבר המועדון שלו במועדון IberiaPlus.

האם יש עלות מינימלית לכרטיס טיסה שמזכה בבונוס?

לא! ניתן להזמין כל כרטיס באתר של איבריה ולקבל את הבונוס. בין אם מדובר בכרטיס בכיווןאחד, בין אם מדובר בכרטיס הלוך/חזור ובין אם מדובר בכרטיס רביעדים.

האם כל כרטיס מזכה בבונוס?

לא. הכרטיס חייב לכלול לפחות טיסה אחת שמופעלת ע״י איבריה או אחת משתי החברותהבנות שלה איבריהפלוס ונוסטרום. הלכה למעשה הרוב המוחלט של הכרטיסים שנמכרים ע״י איבריה כוללים טיסה עם אחת מהחברות הנ״ל אבל באתר של איבריה גם משווקים כרטיסים לטיסות של וולינג וחברות אחרות. כך, לדוגמה, כרטיס שכולל רק טיסות המופעלות ע״י וולינג (גם אם בקוד של איבריה) לא יזכה בבונוס.

האם ניתן להעביר את האוויוס אח״כ לחשבון במועדון של בריטיש?

כן. אבל יש לכך שתי כוכביות:

כוכבית ראשונהלא ניתן להעביר אוויוס מחשבון של איבריה לחשבון משפחתי של בריטיש. כלומר, לא ניתן להשתמש בהעברה כזאת כדי אפקטיבית לאחד אוויוס של מספר חשבונות במועדון של איבריה. מי שאין לו חשבון משפחתי של בריטיש יוכל להעביר את האוויוס ללא בעיה בכל עת עד ה-1 לדצמבר.

כוכבית שנייהתנאי המבצע קובעים שיש להשתמש בכל האוויוס שייתקבלו כבונוס עד ה-1 לדצמבר. אם עד אז האוויוס ייעברו החוצה מהחשבון של איבריה אז החשבון יהיה ביתרה שלילית ב-1 לדצמבר. לכך יש השפעה של המשך הפעילות עם החשבון הזה. אם מבחינתכם החשבון יכול ׳להישרף׳ אז אין בעיה לעשות שימוש בהעברה.

האם ניתן להשתמש באוויוס לרכישת טיסות למועדים מעבר ל-1 לדצמבר?

כן. ה-1 לדצמבר הוא התאריך האחרון לשימוש באוויוסכלומר, התאריך האחרון להזמנת כרטיסי בונוסבעוד הטיסה עצמה יכולה להיות בכל מועד עתידי.

האם ניתן להזמין כרטיס ולא להגיע לטיסות?

כן. לאיהגעה לטיסה לא תהיה השפעה כלשהי על הבונוס.

האם ניתן לרכוש כרטיסים, לקבל את הבונוס ואז לבטלם?

לא. ביטול הכרטיס יביא למחיקת הבונוס מהחשבון.

47 מחשבות על “המבצע של איבריה – שאלות ותשובות

 1. גיא

  יש לך כמה דוגמאות לשימושים טובים ב90000 אוויוס?
  והאם יש מצב לקושי במימוש לאור זה שהמון אנשים קופצים על המבצע הזה?
  שוקל לקפוץ לחגיגה אבל מאחר ואין לי עדיין תוכנית למימוש, אני חושש שאמצא את עצמי עוד חודש במצב של חוסר זמינות כרטיסי בונוס (לאור זה שהרבה אנשים הולכים לממש הרבה נקודות עוד שבוע…).

  1. קושי אמיתי למימוש כנראה שלא יהיה. שימושים טובים לאוויוס יש בשפע אבל המטבע הזה בעיקר מוצלח ׳לסגירת פינות׳ לטיסות קצרות עם חברות תעופה מובילות כמו אמריקן, בריטיש, קתאי, קוונטס, ג׳אל ועוד.

   האם כדאי להיכנס להרפתקה בצורה ספקולטיבית לגמרי? רק אתה יכול להחליט. זכור גם שאתה יכול ׳לרכוש׳ בדרך זו איזו כמות של אוויוס שתרצה, עד 90,000 בכפולות של 9,000, כך שאתה לא חייב ללכת על המקסימום.

 2. ארז

  האם ביטול הכרטיסים שנרכשו, לאחר שהאוויוס נקלטו והועברו לבריטיש, יוביל ליתרה שלילית בחשבון האיברי אבל שמירתם בבריטיש, בדומה להעברתם ואי מימושם עד ה- 1 בדצמבר?
  האם הכרטיסים הזולים הם בכלל ברי-ביטול?
  בהנחה שהבנתי את המשחק…

    1. תחת ההנחה שביטול הכרטיסים לאחר העברת האוויוס לחשבון של בריטיש לא תיצור סנקציה כלשהי – כן. בנוסף, זה אפקטיבית אומר שאתה מוכן ׳לשרוף׳ את החשבון שלך באיבריה ולהשאיר אותו עם יתרה שלילית. אני אישית משתמש בשלי, אז, האפשרות לא רלוונטית.

     להערכתי מרבית הסיכויים שהתוכנית שאתה מציע תעבוד היטב, ותוכל כך לרכוש אוויוס בזיל-הזול, אבל יכולות להיות ׳תקלות׳.

     1. ארז

      בזיל-הזול עד כדי חינם (למעט ה׳שריפה׳)…

      אולי כשאגדל עוד קצת בתחום אני אממש תוכניות כאלה – בינתיים משחק על הנייר. למרות שלא השתמשתי ואני גם לא מתכנן להשתמש בחשבון באיבריה. בפעם הבאה 😊

 3. מאיר

  רק הערה אחת לעניין tcb : להבנתי ברגע שתופנה לאיברייה בריטמיה החיוב הוא בפאונדים מה שגורר המרה כפולה ברוב כרטיסי האשראי – דבר שמעציד בספק את הכדאיות.

 4. אלכס

  ליאור, בוקר טוב!
  פחות קשור לאיבריה, שאלה לגבי מועדון M&M של לופטהאנזה. את נקודות המועדון אפשר לנצל רק לטיסות עם לופטהנזה או גם עם סוויס? ואיך אפשר לנצל נקודות בחברות אחרות בברית התעופה?
  תודה!

  1. אתה יכול להשתמש בנקודות של מועדון M&M כדי לרכוש טיסות עם כל השותפות של לופטהנזה. זה אומר כל חברות התעופה בברית סטאר ועוד מספר חברות תעופה נוספות.

 5. יי

  אני רוצה להבין משהו
  אם אני מעביר את 9000 האוויוס מהחשבון באיבריה לחשבון בבריטיש, אני יכול להזמין כרטיס בונוס גם אחרי ה-1.12 (דרך בריטיש כמובן)?
  כמו כן, אם יש לי יתרה גבוהה יותר של אוויוס בחשבון באיבריה, ומחיקה של 9k לא תכניס אותו ליתרה שלילית, האם גם אז צפויות לי בעיות?

  1. למיטב הבנתי העברת האוויוס לחשבון של בריטיש תהפוך אותם ל׳רגילים׳ ולא יקרה להם כלום ב-1 לדצמבר. תוכל לשמור אותם הלאה ותוכל להשתמש בהם כרצונך. אבל מהחשבון באיבריה יימחקו 9,000 אוויוס ב-1 לדצמבר מהיתרה שיש בו או אין בו.

 6. דרור

  היי.
  1. יש סתירה בין התשובה הראשונה (לא ניתן להזמין באתר הישראלי לטובת הבונוס) והשניה (הוא קביל לטובת הבונוס). יש משהו שאני לא מבין?
  2. אני מבין נכון, שאפשר להזמין טיסות בלי לטוס ולקבל את הבונוס?
  3. כמה זולה צריכה להיות הטיסה שאני מזמין בשביל שזה יהיה "משתלם" לקבל עבורה 9k אוויוס, בהנחה שהסיבה היחידה להזמנה היא קבלת האוויוס?
  תודה!

  1. 1. היה ניסוח לא נכון שלי. מתנצל. הטעות תוקנה בפוסט.

   2. כן.

   3. תלוי כמה אתה מוכן לשלם על אוויוס. לדעתי כל מספר מתחת ל-1 סנט/אוויוס זה על הכיפאק, אבל כמובן עדיף לשלם כמה שפחות על הכרטיס. נסה SDR-MAD בתאריכים ב-2019 ותוכל לפעמים למצוא מחיר של 19 פאונד לטיסה.

   1. דרור

    סבבה, תודה.
    הזמנתי 10 כרטיסים ב-21.2GBP כל אחד, עם קאש-בק של 3.67 דרך האתר שציינת.
    בטעות הזמנתי שני כרטיסים לאותה טיסה, זו בעיה?

    1. ממש לאותה טיסה…? באותו תאריך?

     זו יכולה להיות בעיה, כן. מערכות ההזמנה של חברות תעופה רבות יודעות לזהות כשנוסע מכורטס לשתי טיסות שמתקיימות באותו זמן (קל וחומר אותה טיסה) ולפעמים מבטלות אוטומטית את כל הכרטיסים למעט האחרון שהוזמן. אני מקווה שזה לא יקרה עם איבריה.

     1. דרור

      כן, אותה טיסה. חשבתי שאני עוקב אחרי ההזמנות ופספסתי…
      אז אולי יבוטלו 9 טיסות, או רק אחת מבין השתיים הזהות?

     2. ״אותה טיסה״ הכוונה לאותו תאריך גם. אם כל הטיסות הן פשוט בקו מסוים אחד אבל בתאריכים שונים אז אין שום בעיה. אם שתיים מהטיסות הן לאותו תאריך – כלומר, ממש לאותה טיסה – אז ייתכן שאחת משתי ההזמנות האלו תבוטל (המוקדמת, כנראה).

 7. עומר

  בהנחה שהחשבון המוביל שלי הוא בבריטיש, ואני לא מעוניין לפצל מאמץ בברית אלא להתמקד בו:
  א) אין לי כרגע חשבון. האם פתיחת חשבון חדש היום באיבריה תקפה לקבלת הבונוס או שקיימת תקופת המתנה? אין לי בעיה גם לשרוף את החשבון הזה במידה ואפתח אחד.
  ב) אם אני מבין נכון, כל כרטיס מזכה בבונוס. אין לי אופציה להכניס טיסה של איבריה בעתיד הנראה לעין (לו״ז עמוס), לכן מבחינתי האופציה היא רכישת הכרטיס הזול ביותר בכדי לקבל את המיילים ואז לא להופיע לטיסה. האם הבנתי נכון שבניגוד למצב רגיל זה לא יפגע בצבירה? אם זה המצב – יש איזשהו כיוון מה המחיר הזול ביותר לכרטיס רלוונטי באיבריה? מצאתי לדוגמא כרטיס מדריד-ברצלונה בכמה עשרות דולרים. תמחרת בעבר $14 לכל 1000 אביוס, אז ל 9000 אביוס כל מה שמתחת ל 126 דולר משאיר ערך חיובי, מחפש לראות איך למקסם אותו. יש משהו מעניין בלואו-קוסט?
  ג) בהנחה שעד כאן התוכנית לא קרסה, ואני מעביר את הבונוס לבריטיש, האם מתבטלת המגבלה לנצל אותו עד דצמבר? ואיך אפשר לנצל אותו בנוסף לטיסות בונוס? הקפיצות שלי ללונדון (ובכלל) הן בעיקר על חשבון העבודה ואני מעוניין לנצל אביוס על הזמנה קיימת, האם אביוס בסדר גודל כזה תורמים לשדרוג כזה או אחר או שהערך העיקרי שלהם הוא בהזמנת טיסות?

  1. א. למיטב ידיעתי גם חשבונות חדשים תקפים. לא ראיתי כל התייחסות לגיל החשבון.

   ב. הקו שהפך הכי פופולרי לטובת הענייין הוא SDR-MAD עם מחיר בסיס של 21 פאונד שאותו אפשר להוזיל ל-19 פאונד. נסה תאריכים ב-2019.

   ג. להבנתי לא תהיה בעיה להעביר את האוויוס לבריטיש ואז לא יקרה כלום ב-1 לדצמבר. אז הם יהיו ׳רגילים׳ ותוכל להשתמש בהם כרצונך. שדרוג טיסות בין מחלקות שירות הוא שימוש מצוין באוויוס, אבל, חשוב לזכור ששדרוג ממחלקת העסקים הוא די מאתגר כי אתה חייב כרטיס באחת משלושת מחלקות הכרטוס הגבוהות ביותר. שדרוג מפרימיום לביזנס, לדוגמה, הוא פשוט יותר וזול יותר.

 8. אם אני מזמין דרך בריטיט העלויות הנוספות הם משמעותית יותר נמוכות,
  בדקתי לדוגמה טיסה למדריד בדצמבר והמחיר בשניהם 42500 נק'
  ב-BA התוספת 56$, ואילו ב-Iberia התוספת 128.70 €

  הבדל משמעותי ביותר

 9. חן

  במידה ויש לי חשבון משפחתי בברטישי היום, ומחר אני מחליט לבטל את החשבון המשפחתי האם אוכל להעביר נקודות לבריטיש?
  במידה וכן אפשר לבטל ולהחזיר אחרי חצי שנה את החשבון למשפחתי לא?

 10. דרור

  1. נראה שיש סתירה בין התשובה הראשונה (לא ניתן להזמין באתר הישראלי ולקבל את הבונוס) לשנייה (והוא קביל לטובת הבונוס). יש משהו שאני לא מבין?
  2. האם אני מבין נכון, שניתן להזמין טיסות בלי לטוס, ועדיין לקבל את הבונוס?
  3. כמה זול צריך להיות כרטיס כדי שיצדיק את הבונוס הזה, בהנחה שהמטרה היחידה בכרטיס היא הבונוס?
  תודה.

 11. אלעד

  האם מישהו ניסה והצליח להזמין באתר שלהם? ניסיתי מספר פעמים ובשלב של התשלום האתר פשוט נתקע ולא מעביר לאישור… לפי מה שראיתי באתרים אחרים, רבין מהגולשים נתקלו בבעיות כאלו.. כנראה הפתרון של מנהלי איבריה לצמצם את ההפסדים ממבצע שלא חשבו עד הסוף על השלכותיו…

  1. כן, האתר עושה בעיות רבות לאורך הסופ״ש. סה״כ זה מובן כי האתר מקבל הרבה יותר כניסות מהרגיל.

   אני הצלחתי להזמין מספר כרטיסים ואני מכיר הרבה אחרים שגם הצליחו. אבל מדי פעם האתר אכן נתקע, לרוב כבר בטעינה ראשונה ולא ספציפית במסך התשלום.

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מקבלים את הבונוס לאחר השימוש בכרטיס או מיד ואיך יכול לדעת שבאמת מקבל את הבונוס לא קיבלתי שום הודעה

    1. אני הולך לטובת איבריה עם פרשנות מחמירה כאילו שהכוונה הייתה שהנקודות ייכנסו לחשבון כ-10 ימים לאחר סיום המבצע ולא כ-10 ימים לאחר ההזמנה (למרות שאני הבנתי שזו האפשרות השנייה). אם סופרים את ה-25 ליוני בתור Day1 אז ה-4 ליולי הוא Day10. בוא נחכה לראות מה קורה בבוקר של ה-5 ליולי.

  1. העלות היא 10,000 אוויוס לכיוון בתאריכי אוף-פיק ו-12,500 אוויוס לכיוון בתאריכי פיק. השנה מחולקת פחות או יותר חצי-חצי אבל לא בצורה מתאריך x עד תאריך Y אלא בתפזורת-שכזאת. המועדון מעדכן כל שנה מחדש אילו תאריכים מוגדרים פיק ואילו מוגדרים אוף-פיק.

   בכיוון לונדון המסים הם 59$ לנוסע, בכיוון ת״א המסים הם 200$ לנוסע.

   כלומר, סה״כ, כרטיס בונוס הלוך/חזור מת״א ללונדון במחלקת התיירים עולה 20,000 אוויוס ו-259$ או 25,000 אוויוס ו-259$.

   במחלקת העסקים בעלות באוויוס היא 31,250 ו-37,500 לכיוון, בהתאמה, וגם המרכיב הכספי גבוה יותר בהמראה מלונדון בגלל המס הבריטי על המראות מהית׳רו במחלקות הפרימיום (APD).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s