מכירת סופ״ש מיוחדת של יוקריין איירליינס

חברת התעופה האוקראינית, שאינה שותפה באחת מבריתות התעופה ובכלליות נחשבת לחברת תעופה בינונית להחריד, מציעה באופן שיגרתי תעריפים נמוכים מאוד. אך למשך הסופ״ש הנוכחי היא מציעה תעריפים מוזלים במיוחד שנחטפים כמו לחמניות חמות כי, ובכן, המחיר הוא חזות הכל עבור נוסעים רבים. כך, לדוגמה, כרטיס הלוך/חזור לניו-יורק נמכר בהחל מ-300$ בלבד. מוקדם יותר היום, כשהתעריפים עודכנו במערכת ההזמנות אך המכירה טרם פורסמה רשמית, נפוצה השמועה שמדובר בטעות-מחיר (Error Fare) – אך כעת ברור שמדובר במכירה שתקפה ליעדים ניו-יורק, טורונטו, בנגקוק ודלהי, ותימשך עד ה-23 לחודש. בהצלחה!

כפל נקודות או מסלול מהיר לסטטוס במועדון IHG Rewards

המבצע דורש הרשמה (ובחירת ההטבה הרצויה) ותקף לשהיות עד ה-30 לנובמבר. האפשרות הראשונה היא כפל נקודות עד למקסימום של 20,000 נקודות בונוס. האפשרות השנייה היא מסלול מהיר לסטטוס גבוה שמציע סטטוס גולד לאחר שני לילות (לא שווה כלום) וסטטוס פלטינום לאחר חמישה לילות (שווה משהו, לא הרבה). בנוסף, ולא משנה באיזו אפשרות בוחרים, המבצע מבטיח גם בונוס של 2,000 נקודות מכל שהייה במלון של רשת קראון פלאזה. כדאי!

חברות התעופה אמירטס ואתיהאד במו״מ לקראת מיזוג אפשרי

אמירטס היא אחת מחברות התעופה הגדולות בעולם עם צי של יותר מ-250 מטוסים (כולם רחבי-גוף) ובין השאר היא המפעילה הגדולה בעולם – בהפרש עצום – של מטוס-הענק ה-A380 של איירבאס (יש לה 105 כאלו בשירות!). במרבית המדדים היא מדורגת רביעית בעולם לאחר שלושת חברות התעופה האמריקניות. כעת נודע, לאחר גל של שמועות, שאמירטס מנהלת מו״מ להתמזג עם מתחרתה ושכנתה אתיהאד איירוויס כדי ליצור את חברת התעופה הגדולה בעולם. אתיהאד נמצאת בקשיים כלכליים כבר תקופה ארוכה לאחר מספר השקעות כושלות למדי בעוד אמירטס נחשבת לחברת תעופה שמנוהלת היטב, רווחית מאוד וגדלה בקצב קבוע.

15,000 נקודות של מועדון רדיסון ריוורדס לאחר שהייה אחת

תזכורת קטנה למבצעים האטרקטיביים במיוחד שהציע המועדון הזה לפני מספר שנים כשהוא עוד נקרא אז Club Carlson. המבצע החדש דורש הרשמה ותקף לשהיות עד ה-28 לדצמבר ללא מינימום לילות וללא מינימום עלות (אם כי, כרגיל, רק תעריפים שמאפשרים צבירת נקודות בסיס תקפים לטובת הבונוס). ל-15,000 נקודות במועדון יש שווי ריאלי של קרוב ל-50$ אז מדובר על החזר נדיב מאוד לשהייה אחת בלבד.

פינאייר משדרגת את טרקליניה בשדה התעופה של הלסינקי

חברת התעופה הפינית המצויינת, השותפה בברית וואן-וורלד, מפעילה שלושה טרקלינים בשדה הבית שלה: שני טרקלינים למחלקת העסקים ולבעלי סטטוס ספיר בברית (אחד באזור שנגן ואחד באזור נון-שנגן) וטרקלין פרימיום שמיועד לבעלי סטטוס אמרלד בברית (וזה חריג למדי כי פינאייר עצמה לא מציעה מחלקה ראשונה וגם חברות תעופה אחרות מהברית לא שולחות להלסינקי מטוסים עם מחלקה ראשונה). על כל פנים, הטרקלינים של פינאייר מצוינים אבל החברה תשדרג אותם בהדרגה במהלך החודשים הקרובים כך שבכל עת אחד מהם יהיה סגור.

אוויס מציעה סטטוס גבוה (לא מדי) למנויי פריוריטי פאס

כמעט כל כרטיס אשראי שמכבד את עצמו מציע ללקוחותיה מנוי בתוכנית הטרקלינים המקיפה של פריוריטי פאס. המנוי הבסיסי, שפורמלית עולה 99$ לשנה, אינו מאפשר כניסה חינמית לכל הטרקלינים אלא רק את האפשרות להיכנס אליהם בתשלום של 27$ לכל כניסה. אז אם יש לכם מנוי כלשהו של פריוריטי פאס – תוכלו לנסות לקבל מאוויס, בחינם, שדרוג לסטטוס Preferred Plus במועדון הלקוחות של החברה. הסטטוס הזה לרוב דורש 12 השכרות בשנה קלנדרית או הוצאה כללית של 5000$ על השכרות ובין ההטבות שלו: שדרוג אפשרי, הנחות, צבירת נקודות מואצת ועוד.

הונג-קונג מסירה את המגבלות על היטל-דלק בכרטיסי טיסה

צעד שלילי מאוד לציבור הנוסעים. עד כה הגבילה ממשלת הונג-קונג את חברות התעופה בגובה היטל-הדלק שמותר להן לדרוש במסגרת כרטיסי טיסה עם המראות מהונג-קונג אך כעת פורסמה ההחלטה להסיר את המגבלות האלו החל מה-1 לנובמבר. ההחלטה לא תשפיע משמעותית על כרטיסי טיסה בכסף אבל תשפיע דרמטית – לרעה – על כרטיסי בונוס ליציאה מהונג-קונג שלהם, כנראה, יתווסף מעתה היטל-דלק גדול הרבה יותר. כך, לדוגמה, אלעל גובה רק 41$ היטל-דלק במסגרת כרטיס בונוס בכיוון אחד מהונג-קונג לת״א (נמוך בעשרות אחוזים לעומת היטל-הדלק הרגיל של החברה בכרטיסי בונוס אחרים).

אמריקן מעלה את העלות למסירת מזוודה בטיסותיה

ראוי לציין שאמריקן רק מיישרת קו עם מתחרותיה, יונייטד ודלתא, שכבר בחרו להעלות את המחיר לאחרונה. שלושת חברות התעופה מציעות כיום תעריפים ׳רזים׳ שאינם כוללים מסירת מזוודה אחת בחינם ואפילו בטיסות טרנסאטלנטיות (כדי להתחרות טוב יותר, לכאורה, עם חברות הלואוקוסט האירופיות שטסות מעל האוקיינוס). עד כה מזוודה ראשונה הייתה עולה 25$ וכעת המחיר עלה ל-30$. ישנם גם שינויים נוספים.

19 תגובות

 1. ערן

  לגבי המבצע של IHG, לדעתי הוא רק לנוסעים עסקיים (לא בטוח איך הם מוגדרים – אולי מי שיש לו קוד חברה מעודכן בפרופיל?). האם אתה בטוח שהוא פתוח לכולם?
  אם לא, שווה לעדכן זאת בפוסט.

  הגב
 2. אסף

  היי ליאור
  האם יש לך רעיון להחייאת נקודות של הילטון שעומדות לסיים את חייהן?
  האם אפשר לעשות מניפולציה של רכישת מלון בנקודות ואחכ לבטל והנקודות יישארו בתוקף?
  תוקץ הנקודות שלי מסתיים בסוף החודש (אעפי שבמייל קודם שקיבלתי מהם הם אמורות להסתיים בתחילת נובמבר)
  לא הצלחתי למצוא באתר שלהם עד מתי הם תקפות

  הגב
  • ערן

   הי אסף,
   רשמית הנקודות תקפות ל 12 חודשים מהצבירה (הכנסת נקודות בדרך כלשהי) האחרונה. בפועל, לפחות במקרה שלי, הן פגו כ-3 חודשים לאחר מכן, אבל לא הייתי בונה על זה.
   הדרך הבטוחה בהיעדר האפשרות להשלים שהיה היא לרכוש נקודות. עדיף עם מבצע אבל אם אין כזה פשוט תרכוש את המינימום (נראה לי 1000 נקודות ב 10 דולר). זה יחס לא טוב בכלל אבל אם מדובר במספר גבוה של נקודות שעומד לפוג, שווה לשקול האם שווה לך להשקיע 10 דולר כדי להשאירן בחיים.
   אופציה נוספת – מכיון שיש אפשרות להעברת נקודות בחינם בין חשבונות, אם יש לך חבר/מכר שיכול להעביר לך נקודות ( ואתה תמיד יכול להחזיר לו אותן באותה דרך במועד מאוחר יותר) זה אמור להיחשב לך כהכנסת נקודות לחשבון ולתקף את הנקודות ל 12 חודשים נוספים.

   אגב, במקרה שלי, לאחר שפגו, פניתי לשירות הלקוחות והסברתי שהתכוונתי לרכוש נקודות במבצע האחרון (זה באמת היה נכון, חיכיתי למבצע כדי לרכוש נקודות ולהאריך את התוקף תוך לקיחת הסיכון שזה יהיה לאחר 12 חודשים) והן פגו לפני שהספקתי.
   שירות הלקוחות ״החיה״ לי את החשבון והחזיר את הנקודות עם תוקף של שנה נוספת תוך הבהרה שהם עושים את זה פעם אחת בלבד בחיי החשבון .

   בהצלחה!

   הגב
   • אסף

    הרעיון שלך לרכישת 1000 נק ב 10 דולר נשמע אטרקטיבי
    אקח את עצתך – תודה

  • Lior @ FlyingOut

   להבנתי, במועדון של הילטון הטריק של הזמנה/ביטול לא עובד וצריך ליצור פעילות ׳אמיתית׳ בחשבון כדי להאריך את תוקף הנקודות. אתה יכול לרכוש 1,000 נקודות – זה פתרון קל ומהיר. אם אתה מגן בדרך זו על כמה עשרות אלפי נקודות זה כמובן שווה את זה.

   הגב
 3. Vlad

  נראה שהמבצע של אוויס לא תקף לישראל.

  The loyalty programme is available if you reside in the following countries: Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Great Britain, Greece, Iceland, Ireland, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland and Turkey.

  For all other residencies, you will be able to enrol into Avis Preferred (entry level) only.

  הגב
 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני חייב לציין שאחרי טיסה עם אתיאד לפני כמה ימים (ב787 האהוב) הביזנס שלהם נשאר מצויין והשירות היה מעולה, יותר טוב מרוה החברות. כל פעם מדהים אותי כמה השדה באבו דאבי קטן…
  לגבי החברה האוקראינית- אולי שווה פעם לנסות- בכל זאת עברו לטוס ב777 לניו יורק.

  הגב
 5. אלעד

  לגבי מבצע IGH זה לכולם, לא רק לעסקיים.
  כדאי לשים לב שבבדיקה באתר שלהם (עם הזדהות) המחירים הרגילים לחברים גם נמוכים- מלונות מהרשת במרכז מנהטן ב130-150 ללילה , באמת.
  אז שווה לפעמים להזמין כנראה בכסף.
  שאלה- אם כניסה לטרקלין פריורי עולה כ50 דולר, אני עדיין משלם 27 דולר כן?

  הגב
  • אלי

   אני מחפש מלון למנהטן 11-14/10
   לא מצאתי שום דבר נמוך מ 250$ ללילה

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   מנעד המחירים למלונות במנהטן הוא גדול מאוד ביחס לערים אחרות. אותו מלון יכול לדרוש על אותו חדר 150$ בלילות עם ביקוש נמוך ו-500$ בלילות עם ביקוש גבוה. אי אפשר לומר דבר דומה על רוב הערים הגדולות האחרות בעולם.

   בניו-יורק, בדר״כ, לא כדאי להשתמש בנקודות כי כל המלונות הטובים בעיר מקוטלגים גבוה.

   – – –

   אם אתה משתמש בכרטיס של פריוריטי פאס כדי להיכנס לטרקלין – אתה תשלם 27$ לאדם, תמיד.

   הגב
   • אלי

    מצאתי ב Club1hotel מלון אחד במחיר של 200$ ללילה Hilton Central שהפך ל Westgate
    נקווה לטוב

 6. נוסע ותיק

  בנוגע לחברת יוקראין אינטרנשיונל איירליינס האוקראינית אני חייב להדגיש מהיכרותי הקרובה עמם עקב טיסות רבות בציר הזה שהם ממש לא בהגדרה של חברה בינונית להחריד ואני חולק עליך בהגדרה הזו וזו בהחלט חברה ברמה סבירה ומשתלמת במיוחד בהתייחס למחיר המטורף שהם הציעו במבצע כעת

  הגב
 7. יואב ה

  כדאי לציין שהילטון הורידו בדרך עקיפה את ערך הנקודות באופן משמעותי.
  מלונות המפטון של עשרת אלפים נקודות הפכו להיות מלונות של עשרים אלף נקודות, מלונות פרמיום שנעו בין 80 ל 95 אלף נקודות – זזו למחוזות של מאות אלפי נקודות ללילה.
  מרגיז ואולי שווה אפילו פוסט.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   זו סוגיה מעניינת, כן. שינוי קטגוריות לאחוז גדול מהמלונות אכן משפיע בצורה ישירה על שווי הנקודות. מצד שני, 95,000 נקודות עדיין מספיקות ללילה במלונות מפנקים במיוחד שלרוב דורשים מאות רבות של דולרים לכל לילה – אז לחלץ מהנקודות ערך של שליש סנט לנקודה זה לא מסובך מדי.

   הגב

השאר תגובה