כתבתי על המבצע הזה מספר פעמים בעבר והסברתי מדוע הוא משתלם יותר לטיסות במחלקת העסקים. בעיניי מדובר במבצע יצירתי, ייחודי וסה״כ אטרקטיבי. רבים מקוראיי הבלוג זכו לנצל את המבצע הזה בהצלחה לאורך השנים – וזאת הזדמנות נוספת לומר תודה לכל מי שכותב לי, במייל או כאן בתגובות, ומשתף בחו״ד, פידבקים, הערות והארות.

למקרה שלא הכרתם: מבצע יום-הולדת

בתחילת כל חודש מפרסם מועדון הנוסע המתמיד את המהדורה החדשה למבצע המיועד לחברי המועדון שנולדו באותו חודש. כל מהדורה כוללת רשימה קצרה של יעדים, לרוב שלושה יעדים באירופה ושני יעדים רחוקים, אליהם יכול לטוס חבר המועדון בכרטיס בונוס מוזל במיוחד (החל מ-50 נקודות בלבד לכרטיס הלוך/חזור!). אלא שכרטיס הבונוס המוזל חייב להירכש בצמוד לכרטיס רגיל בכסף לאותו יעד. כלומר, אם תרצו, זו גירסה של מבצע ׳2 במחיר 1׳.

כל מהדורה תקפה להזמנות במהלך אותו החודש ולטיסות במהלך אותו החודש ושלושת החודשים הבאים אחריו. אלא אם מוגדר מפורשות אחרת בתנאים.

מהדורת אוקטובר 2018

לעמוד המבצע לחצו כאן.

המהדורה החדשה של המבצע כוללת חמישה יעדים: טביליסי (TBS), סופיה (SOF), ליסבון (LIS), יוהנסבורג (JNB) ובייג׳ינג (PEK). ליעד הראשון ניתן לרכוש כרטיסי בונוס במחלקת התיירים בלבד בעוד לארבעת היעדים האחרים ניתן לרכוש כרטיסי בונוס גם במחלקת התיירים וגם במחלקת העסקים.

להזמנות במהלך חודש אוקטובר בלבד ולטיסות עד סוף חודש ינואר.

LY Birtday Promo 10:18 Details 2

שימו לב לאותיות הקטנות של המבצע:

 • בשונה מכרטיסי בונוס רגילים, ובאופן חריג למדי, כרטיסי הבונוס המוזלים במסגרת המבצע כוללים את היטל-הדלק. כלומר, מעבר לנקודות נותר להוסיף רק את המסים.
  – – –
 • המבצע מיועד לשני נוסעים הטסים יחד באותן טיסות. הנוסעים לא חייבים להיות בני משפחה. אחד הנוסעים חייב להיות חבר המועדון החוגג יום-הולדת באותו החודש.
  – – –
 • הנקודות חייבות לצאת מחשבונו של חבר המועדון החוגג יום–הולדת באותו החודש. לא ניתן להעביר נקודות בין חשבונות במועדון. ניתן להשלים נקודות חסרות תמורת 1$ לנקודה.
  – – –
 • ביטול או שינוי כרטיס הבונוס יהיה ללא עלות – הטבה מעניינת – בתנאי שהכרטיס שנרכש בכסף לא בוטל. כלומר, במידה ומעוניינים לשנות תאריך לטיסות הרי שיש לשלם את עמלת השינוי רק עבור הכרטיס שנרכש בכסף.
  – – –
 • ניתן לשלב בין היעדים במסגרת המבצע. כלומר, לטוס ליעד אחד ולחזור מאחר.
  – – –
 • לטיסות במחלקת התיירים: הכרטיס בכסף לא יכול להיות בתעריף Lite (אלעל) או תעריף Travel Easy (סנדור).
  – – –
 • לטיסות במחלקת עסקים: הכרטיס בכסף חייב להיות במחלקות הכרטוס J או Z. תנאי מוזר, יש לציין, משום שמחלקת הכרטוס J היא הנמוכה ביותר.

האם המבצע כדאי?

אולי לא בצורה גורפת לכל היעדים ובכל התאריכים – קל וחומר לאור האפשרויות השונות בשוק – אבל סה״כ מדובר במבצע אטרקטיבי מאוד אם במקרה תכננתם לטוס לאחד מהיעדים שנכללים במהדורה הרלוונטית לכם. כפי שהסברתי בפוסט אחר המבצע כדאי במיוחד לטיסות במחלקת העסקים לאור העובדה שהוא לא חייב רכישת תעריף ׳מנופח׳ כלשהו בכסף כדי להנות מהכרטיס הבונוס המוזל.

נמשיך בדוגמה.

יש תעריף נוח של 1900$ לכרטיס הלוך/חזור מת״א ליוהנסבורג במחלקת העסקים. התעריף זמין בתאריכים שונים בחודש נובמבר, למשל.

LY J-Fare TLV-JNB

כרטיס בונוס הלוך/חזור מת״א ליוהנסבורג במחלקת העסקים עולה באופן שיגרתי החל מ-3,000 נקודות וכ-320$ במסים והיטל-דלק (ע״פ אתר אלעל: כ-170$ במסים וכ-150$ בהיטל-דלק). נכון להיום יש תעריף מוזל של 2,500 נקודות בלבד. אם תרצו לשלם את היטל-הדלק בנקודות (לא כדאי!) תוכלו לרכוש את כרטיס הבונוס במחיר של 2,950 נקודות ו-170$.

LY TLV-JNB Award Availablity Nov18 2

חבר מועדון שנולד החודש יכול לרכוש את הכרטיס הנ״ל בעלות מוזלת במיוחד של 400 נקודות בלבד או אפילו 300 נקודות בלבד אם הוא מחזיק בכרטיס פלייקארד. כלומר, חיסכון של עד 2,650 נקודות להן שווי ריאלי של כ-1,200$!

כמובן שיש כאן גם יתרון נוסף: לרוב חברי המועדון פשוט אין בחשבון 2,500 נקודות, כך שרכישת כרטיס הבונוס במחירו המקורי אינה אפשרות קיימת, ומכאן שהמבצע הזה מאפשר לחברי מועדון להשתמש ביתרת נקודות נמוכה יחסית על מנת לרכוש כרטיס בונוס שאחרת לא היו יכולים להרשות לעצמם.

כך, אם כן, יכולים שני נוסעים לטוס הלוך/חזור ליוהנסבורג במחלקת העסקים במחיר של כ-2,070$ בתוספת 400-300 נקודות. בעיניי מדובר בעסקה מעולה.

לסיכום

אני ממליץ לכל חבר מועדון להיות ער למבצע הזה ולנצל אותו היכן שהדבר אפשרי וריאלי. או אפילו לראות בו תמריץ לחופשה ספונטנית קצרה. רק זיכרו שהמבצע כדאי הרבה יותר לטיסות במחלקת העסקים לעומת מחלקת התיירים משום שהוא ׳מגמד׳ את עלות כרטיס הבונוס בנקודות אבל לא מוריד את גובה המסים.

8 תגובות

 1. אבי

  הכן זה הטבה חיובית ביותר. ובשנים האחרונות ניצלתי את ההטבה במגוון יעדים, באירופה ובמזרח הרחוק, ותמיד במחלקת עסקים.
  חבל לי שבחודש יום ההולדת שלי, לא ניתן יעדים כמו ניו יורק או לונדון. שהם יעדים שההיתי רוצה לקחת שוב את בת זוגתי.
  דרך אגב, לי יש בחשבון כ 7000 נקודות. הבעיה היא שאני לא מצליח להשתמש בהם ביעדי ארה״ב. ששם זה משתלם לקנות כרטיס בונוס. וזה ניתן רק ברכישה מוקדמת מאד. וביעדי המזרח שכיום ניתן להשיג כרטיס עסקים במחירים מאד זולים. זה לא כדאי.

  הגב
 2. ליאת

  היי ליאור. רציתי לשאול –
  * האם ההטבה הזו רלוונטית לכל החברים, ללא קשר לסטטוס או יתרת נקודות?
  * האם חובה לשלם אפילו חלק מהכרטיס בנקודות או שאפשר להמיר את הכל בדולרים?
  מה שאני מנסה להבין זה האם ניתן לפתוח חשבון נוסע מתמיד באל-על (כרגע אין לי או לבן זוגי), לא לצבור נקודות בכלל – אבל, אם יש מבצע אטרקטיבי, להרוויח טיסה לאירופה ב-50$ לאחד מאיתנו. אפשרי?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   (א) המבצע אכן פתוח לכלל חברי המועדון.

   (ב) ייתכן שנדרשת יתרה של נקודה אחת ומעלה כדי לרכוש את הנקודות הנותרות במחיר של 1$ לנקודה. אבל אולי אפשר גם עם חשבון חדש וריק.

   (ג) התייחסתי לעלות של 50 נקודות לכרטיס בונוס. זה המחיר המינימלי ולרוב נדרשת יתרה גבוהה יותר של נקודות. לרוב במימוש המינימלי הזה יש ערך נמוך.

   (ד) הנה פתרון אפשרי: להוציא כרטיס אשראי פלייקארד, לקבל 100 נקודות במתנה (והטבות אחרות) ולהחזיק אותו במשך חצי שנה כדי להבטיח את הבונוס. עם דמי שימוש של 20 ש״ח לחודש זה אפקטיבית אומר לרכוש 100 נקודות ב-120 ש״ח – וזו עסקה משמעותית טובה יותר מ-1$ לנקודה. במסגרת המבצע גם מוצעים תעריפים מוזלים למחזיקי הכרטיס כך שזה יכול להשתלם פעמיים.

   הגב
   • ארז

    רק הערה אחת, מנסיון- 100 הנקודות המתנה בגין הזמנת הכרטיס אונליין ניתנות יום או יומיים לאחר תאריך החיוב החודשי בתנאי שגוהץ בסך 250 ש"ח במהלך החודש (ולא בסמוך מדי למועד החיוב). פרקטית, כבר תוך יום לאחר הזמנת הכרטיס, ועוד אפילו לפני קבלתו פיזית, ניתן להנות מההנחה במחירי הנקודות, כך שלא צריך "להחזיק" את הכרטיס חצי שנה למי שלא מעוניין בו לטווח ארוך.

   • Lior @ FlyingOut

    תודה על המידע הנוסף. התייחסתי לתנאי לפי בונוס ההצטרפות (100 נקודות) מותנה בהחזקת הכרטיס לחצי שנה.

   • ארז

    הבנתי.
    כך זה בתקנון?
    כי התנאי שאני ראיתי בתקנון הוא המרה של 1 נקודת מתמיד = גיהוץ של 250 ש"ח.
    בפועל, משני מקרים שאני מכיר, הבונוס ניתן כבר לאחר הגיהוץ הראשון מבלי שנלקח בחזרה ממי שביטל את הכרטיס מיד לאחר החיוב הראשון.

   • Lior @ FlyingOut

    ייתכן ששינו את התנאים. בעבר, אם אני לא טועה, הבונוס היה מותנה בהחזקת הכרטיס לחצי שנה.

    כלומר, הבונוס היה מוענק כבר לאחר החיוב הראשון כפי שציינת אבל במידה וחבר המועדון היה מבטל את הכרטיס הוא היה מסתכן באובדן הבונוס (מחיקת הנקודות מהחשבון).

   • ארז

    אז לגבי מחיקת פוטנציאלית של הבונוס אדע להגיד לך בעוד כחודשיים. בינתיים, לאחר ארבעה חודשים לא נמחק, ואפילו ניתן בונוס מוגדל מהרץ (40 נק') – ניתן בפועל לאחר שהפליי קארד כבר בוטל, כשההזמנה עצמה בוצעה כשעוד היה בתוקף.
    אבל בהחלט יכול להיות שהם עושים מעבר אחת לחצי שנה, אני מבין מה אתה אומר. נראה.

השאר תגובה

BoardingArea