בעבר היו רק שני סטטוסים גבוהים במועדון של קבוצת IHG: גולד ופלטינום. כך היה כשהמועדון נקרא Priority Club וכך המשיך להיות כשב-2013 החליף המועדון את שמו ל-IHG Rewards. אבל אז ב-2015 נוסף סטטוס חדש וגבוה יותר: ספייר (Spire).

ההסכמה הכללית בין חברי המועדון הייתה ונשארה שמדובר בשם מצחיק ולא שייך לעולם התוכן של מועדוני הלקוחות. ספייר, למקרה שתהיתם, זה מבנה מחודד וגבוה שמציבים על ראש בניין או כנסייה. שלא להתבלבל עם Spear (חנית), על אף שמרבית הסיכויים שלשתי המילים אותו המקור. על כל פנים, המועדון לא זכה לאהדת הקהל עם השם החדש. החדשות הטובות הן שבינתיים קבוצת הייאט שינתה את שם המועדון שלה לשם האגוצנטרילמדי World of Hyatt, ובתוך כך שינתה גם את שמות הסטטוסים במועדון לשמות מגוחכים לא פחות, ובעצם משכה את האש מהפאדיחה הקטנה לעיל.

אחרי שנרגעו הצחקוקים הבינו חברי המועדון את העובדה המצערת ביותר: גם הסטטוס החדש, שהגיע עם דרישות סף גבוהות במיוחד, לא מבטיח הטבות משמעותיות כמו הסטטוסים הגבוהים של המועדונים המתחרים. סטטוס ספייר, אם כן, הוא שדרוג קל לעומת סטטוס פלטינוםאבל גם הוא נחות ביחס למה שמוצע בשוק ע״י המועדונים המתחרים.

איך להשיג את הסטטוס?

המועדון מפעיל שני מדדים לסטטוס שמתאפסים בסוף כל שנה קלנדרית:

 • מספר הלילותובספירה זו נכללים לילותבונוס.
 • מספר נקודותובספירה זו לא נכללות נקודות בונוס אלא רק נקודות בסיס.

כדי להשיג את סטטוס ספייר יש לצבור 75,000 נקודות בסיס (כעקרון זה שקול להוצאה כללית של 7500$ במלונות הקבוצה) או להתארח 75 לילות במלונות הקבוצה. ראוי לציין שלילותעודפים, כלומר הלילות הנוספים מעבר לאלו שנדרשו כדי להשיג/לשמר את הסטטוס, עוברים לשנה הבאה.

מדובר ברף גבוה מאוד באופן יחסי. להשוואה: 50 לילות יספיקו לסטטוס פלטינום של מאריוט ו-60 לילות יספיקו לסטטוס גלובליסט של הייאט או דיימונד של הילטון. כל השלושה מבטיחים הטבות משמעותיות הרבה יותר טוב מאלו של סטטוס גלובליסט. משזה נאמר, קל יותר (וזול יותר) לצבור 75,000 נקודות בסיס של IHGR מאשר את סך נקודות הבסיס הדרושות להשגת הסטטוסים הנ״ל.

הדרך המהירה ביותר להגיע לסטטוס ספייר היא ברכישת ׳חבילות נקודות׳ בכל הזדמנות. כתבתי על כך בעבר. הנקודות האלו לרוב עולות כ-5$ לכל 1,000 – מחיר הוגן סה״כוהן נחשבות כנקודות בסיס כי הן חלק מהתעריף המשולם במלון. ככלל החבילה הגדולה ביותר כוללת 5,000 נקודות ללילה כך שבתיאוריה ניתן לצבור את כל הנקודות הדרושות לסטטוס ב-15 לילות או פחות (גם אם מדובר בלילות זולים).

מהן ההטבות המשמעותיות ביותר?

אפשר לצפות שסטטוס עם דרישותסף כה גבוהות יבטיח הטבות רבות ואיכותיות. אבל לא. סטטוס ספייר הוא סטטוס חלבי למדי, ואלו עיקר הטבותיו:

 • 100% בונוס בצבירת נקודות משהיות במלונות (לעומת 50% לסטטוס פלטינום).
 • מתנת השגת/שימור הסטטוס: 25,000 נקודות בונוס (בשווי ריאלי של כ-110$) או סטטוס פלטינום במתנה לאדם אחר (בשווי ריאלי של 0$…).
 • שדרוגים בעדיפות גבוהה יותר (לעומת פלטינום, אם כי כל מלון קובע לעצמו מהם השדרוגים שהוא מוכן לתתאז לא מדובר בהטבה מובטחת).

…. זהו.

הסטטוס הזה לא מבטיח ארוחת בוקר בחינם, לא מבטיח שדרוגים לסוויטה או לקלאב, לא מבטיח מתנת הגעה ייחודית בכל שהייה ולא מבטיח הטבות נוספות שהפכו לנורמה במגרש הסטטוסים הגבוהים.

האם הסטטוס שווה מאמץ מיוחד?

בגדוללא. אבל זה תלוי בהיקף ואופי הנסיעות שלכם.

ניקח לדוגמה חבר מועדון המבלה בשנה כ-40 לילות במלונות הקבוצה. נניח שעל כ-30 לילות הוא משלם בכסף (כ-140$ בממוצע ללילה) ועל כ-10 לילות נוספים הוא משלם בנקודות. כלומר, אותו חבר מועדון מוציא במלונות הקבוצה כ-4,200$ בכל שנה וצובר בשל כך כ-42,000 נקודות בסיס. זה מבטיח לו סטטוס פלטינום, בקושי. האם כדאי לאותו חבר מועדון לרכוש ׳חבילות נקודות׳ כדי לשדרג את הסטטוס?

המתמטיקה הפשוטה קובעת שכן.

נניח שבמסגרת אותם 30 לילות יש לו מספיק הזדמנויות לרכוש ׳חבילות נקודות׳ במחיר ממוצע של כ-5$ לכל 1,000 נקודות. כדי להגיע ל-75,000 נקודות בסיס הוא ייאלץ לרכוש לפחות 33,000 נקודות במסגרת החבילות האלו ולשלם כ-165$ נוספים שלא תכנן לשלם. אבל בתמורה לסכום הזה הוא ייקבל: 33,000 נקודות בונוס מהחבילות עצמן, 25,000 נקודות בונוס מהשגת הסטטוס ובשנה שאח״כ, בהנחה שימשיך באותו דפוס נסיעות, כ-21,000 נקודות נוספות מהגדלת הבונוס שלו מ-50% ל-100%. כלומר, סה״כ ישיג כ-79,000 נקודותבשווי ריאלי של מעל ל-350$ – מהשקעה של כ-165$ בלבד. משתלם מאוד בעיניי.

לסיכום

אפשר לומר דברים טובים על מועדון IHG Rewards, והוא בעיניי אחד ממועדוני המלונות הטובים ביותר לנוסעים מזדמנים, אבל אין ספק שהמועדון הזה לא מתחרה רציני למועדונים המובילים בשוק מבחינת ההטבות שהוא מציע ללקוחותיו הבכירים ביותר. נוסעים תכופים כנראה יעדיפו להימנע מהמועדון הזה ולבחור באחד ממתחריו (כמו השלושה שציינתי קודם). היה נכון מצידו של המועדון ליצור סטטוס גבוה, לפחות אחד, שכן יבטיח הטבות משמעותיות וימשוך נוסעים תכופיםאבל לצערנו זה טרם קרה.

כהערת שוליים אפשר להזכיר שרשת מלונות אינטרקונטיננטל, שהיא אחת מהרשתות הבכירות בקבוצה, מפעילה את תוכנית אמבסדור שמציעה את סטטוס רויאל אמבסדור (RA) שהוא דווקא כן נחשב לסטטוס מהטובים ביותר בשוק. אבל התוכנית הזאת רלוונטית לרשת המסוימת ולא לקבוצה כולה.

5 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ואני הייתי בטוח עד עכשיו שזה Sapphire, כמו הסטטוס של One World. עד כדי כך אני לא מכיר את IHG….

  הגב
 2. Asaf

  מחזיק בסטטוס כבר שנה שניה ברציפות. מסכים עם כל מילה. הגעתי לסטטוס בעיקר בשל הלוקשינים שהתאימו לנסיעות שלי. יחד עם זאת הם מעניקים שידרוגים בכל ביקור והבונוס נקודות משמעותי. מעבר לכך אמבסדור רגיל זוכה לאותו היחס והתנאים. חשוב לציין שנכנסו לרשת לאחרונה רשת קיפטון שיחד עם אינדיגו נותנים פרישה נחמדה שהם מלונות בוטיק קטנים ברשת. האפליקציה שלהם נוחה וסהכ זה מועדון טוב.

  הגב
 3. נעם

  היי, קיוויתי לשאול את השאלה הזאת בפוסט השבועי של שאלות ותשובות, אבל נראה שהוא כבר לא כל כך קיים-
  טסתי חזרה לארץ מגרמניה עם חברת גרמניה, ואחרי המתנה ארוכה מהצפוי לפנות בוקר, המזוודה שלי הגיחה אחרונה במסוע בנתב"ג, כשהיא… שרופה.
  אין לי מושג איך הם הצליחו לעשות את זה, אבל זה קרה. רוב החפצים בפנים נותרו ללא פגע למזלי. נגשתי לדלפק המתאים כדי לקבל החזר, ונאמר לי שם שהם רק נציגים, ושאני צריך ליצור קשר עם החברה וכל השפיל הרגיל. קבלתי טופס, אישור מצדם שהמזוודה אכן ניזוקה ומייל ליצירת קשר, והמשכתי בדרכי בתקווה להגיע בזמן סביר הביתה.
  זה קרה כבר לפני יותר משבועיים, ומלבד מייל שמציין אישור קבלה לא קבלתי שום מענה.
  יש משהו שאני יכול לעשות?

  כבר היו לי בעיות רציניות עם גרמניה בעבר וטפלתי בהן דרך טל תעופה, הנציגים שלהם בארץ . יש לי עילה לדבר איתם וגם (אני מקווה שהדבר לא יגיע לכך) לתבוע, בהנחה שקניתי כרטיס ישירות מגרמניה? האם יש להם אחריות על הנעשה כנציגים בארץ?

  תודה!

  הגב
  • Lior@FlyingOut

   נסה לפנות שוב לחברת התעופה. מייל שלא נענה לאחר שבועיים זה עניין שכיח לצערנו – אז לפעמים צריך ללחוץ. אולי להתקשר למוקד השירות הבינ״ל או לשלוח מייל נוסף. אפשר לנסות גם לפנות לצוות המדיה-החברתית של החברה דרך דף הפייסבוק למשל.

   טל-תעופה אולי יוכלו לעזור אבל כאמירה כללית זה לא הערוץ הנכון. הם נציגים – אבל לא הכתובת לשירות לקוחות ראשוני. לתבוע את טל-תעופה כנראה שלא תוכל וגם אין סיבה שזה יגיע לזה.

   הגב

השאר תגובה