קצת רקע

כמעט כל רשת מלונות וכל אתר הזמנות בתעשיית התיירות הבינ״ל מציעים תוכנית BRG כזאת או אחרת. חלקן טובות יותר וחלקן טובות פחות. BRG, ר״ת של ״Best Rate Guarantee״, הוא מונח גנרי ובעצם להרבה מהתוכניות יש שמות שונים כמו תוכנית ״Look No Further״ של קבוצת מאריוט. אבל העיקרון שלהן תמיד דומה: מצאו מחיר נמוך יותר מהמחיר של ערוץ ההזמנה הישיר (אתר המלון / אתר הרשת / אתר ההזמנות), בתנאים זהים, וקבלו השוואה למחיר הנמוך ולפעמים אף הטבה נוספת כמו נקודות בונוס או הנחה כלשהי.

בשנים האחרונות, בחלוף כמעט עשור מהמשבר הכלכלי העולמי של 2008, השווקים ממשיכים להתחזק וכתוצאה מכך עולים אחוזי התפוסה במלונות. במקביל עולים גם רווחייהם של אתרי ההזמנות הגדולים. המשמעות הנגזרת: הצורך בתוכניות BRG הולך ופוחת שהרי תוכניות אלו הן כלי שיווקי במציאות שבה אין צורך משמעותי בשיווק נוסף. תוכניות ה-BRG לא נעלמו מהנוף – ואני בספק שיש בכלל חשש כזה – אבל תנאיהם הורעו עם השנים וממשיכים במגמה. כיום מרבית תוכניות ה-BRG בתעשיית התיירות משמעותית פחות אטרקטיביות משהיו לפני כחמש שנים, למשל.

חשוב לשים לב שלתוכנית BRG יש שלושה מאפיינים עיקריים:

 1. הליך הגשת הבקשה. האם חייבים להקים הזמנה בפועל לפני הגשת הבקשה? כמה מהר מטופלת כל בקשה? האם יש התייחסות לצילומי מסך? לפני כמה שנים, לדוגמה, התוכניות של קבוצת סטארווד וקבוצת הייאט איפשרו הגשת בקשה גם ללא הזמנה קיימת – וזה היה יתרון גדול של התוכניות האלו לעומת תוכניות מתחרות. מה גם שהבקשות טופלו במהירות (או אפילו מיידית בטלפון). כיום כמעט כל התוכניות מאפשרות הגשת בקשה רק לאחר ביצוע ההזמנה מה שיכול להיות בעייתי/מסוכן במידה ומדובר בתעריף לא-גמיש.
  – – –
 2. סיכויי קבלת הבקשה. המנוסים יאמרו שאף פעם אין וודאות, בין השאר כי תעריפים משתנים כל הזמן, אבל בפועל יש תוכניות ׳ידידותיות׳ יותר מאחרות. כאמור, ככל שעוברות השנים התנאים של מרבית התוכניות הורעו ובתוך כך גם הסיכוי שבקשה תאושר. אי לכך אני ממליץ להגיש בקשות BRG רק על בסיס תעריפים גמישים (שניתן לבטל ללא קנס במידה והבקשה נדחית).
  – – –
 3. ההטבה המובטחת בתוכנית. יש תוכניות BRG שרק מציעות השוואה למחיר הנמוך – והן כמובן פחות מעניינות, אם כי גם זה יכול להיות כדאי. תוכניות אחרות מציעות הטבות שונות כמו הנחה נוספת על המחיר הנמוך (באחוזים או בסכום נקוב), נקודות בונוס, קרדיט לשימוש במלון ועוד. כל הטבה יכולה להיות כדאית יותר או פחות כתלות במאפייני ההזמנה. כך, לדוגמה, בהזמנת לילה במחיר 100$ אולי עדיף קרדיט של 50$ לשימוש במלון מאשר הנחה נוספת בגובה 20% – אך הפוך אם מדובר בהזמנה במחיר כולל של 1000$.

תוכנית BRG טובה חייבת להצטיין בשלושת המאפיינים לעיל ולא רק באחד או בשניים. מה שווה תוכנית עם הליך בקשה נוח במיוחד והטבה נהדרת אבל כשסיכויי אישור הבקשה עומדים על 0% בשל תנאים בלתי-סבירים?

תוכנית ה-BRG של אתר Club1Hotels

רבים מקוראיי הבלוג הזמינו לילות במלונות ברחבי העולם באתר Club1Hotels וכתבו על שביעות רצונם מהשירות ומהמחיר (בעוד האתר עצמו טעון שיפור). אני ממשיך לכתוב על האתר הזה בתדירות יחסית גבוהה – אולי למורת רוחם של קוראים אחרים – משום שאני מאמין שהוא באמת אחד המקורות הטובים ביותר להזמנת חדרים במלונות יוקרה במחירים שפויים/נמוכים. כמעט בכל חיפוש אני מוצא איזו עסקה כדאית ואם לא היה חשוב לי לצבור קרדיט במועדוני מלונות כנראה שאת מרבית ההזמנות שלי הייתי מבצע באתר Club1Hotels (זיכרו: על כמעט כל ההזמנות דרך צד-שלישי לא ניתן לצבור קרדיט במועדוני מלונות).

Ritz Budapest Paid Price

Great price, and also got an upgrade and a 50$ booking credit

בשנה שעברה הציג האתר של תוכנית ה-BRG שלו. היא פשוטה להפליא, היא מאוד ידידותית למשתמש והיא להיות אטרקטיבית במיוחד להזמנות זולות יחסית.

אלו הכללים העיקריים של התוכנית בגירסתה הנוכחית:

 • ניתן להגיש בקשה ללא ביצוע הזמנה קודם לכן!
  – – –
 • ניתן להגיש בקשה גם כנגד תעריף גמיש וגם כנגד תעריף לא-גמיש. כמובן שצריכה להיות זהות גם בסוג התעריף וגם בסוג החדר בין התעריף הנמוך ביותר באתר C1H לבין התעריף הנמוך ביותר באתר מתחרה.
  – – –
 • לא ניתן להגיש בקשה עם מועד צ׳ק-אין במסגרת שבוע מאותה עת.
  – – –
 • לא ניתן להגיש בקשה כנגד תעריף מתחרה שאינו פומבי. למרות שאחת הבקשות שלי אושרה כנגד תעריף מוזל של בוקינג שחלה עליו הנחת ג׳יניוס שאינה פומבית (ואין לי מושג למה יש לי סטטוס כזה בבוקינג למרות שאני לא מבצע הזמנות באתר בכלל). כמו כן לא ניתן להגיש בקשה כנגד תעריף מתחרה שהוזל כתוצאה משימוש בקוד מבצע או קופון כלשהו.
  – – –
 • לא ניתן לשלב הנחות ומבצעים. כלומר, בין השאר, שלא ניתן לשלם על בקשת BRG שאושרה באמצעות תווי-קנייה שנרכשו בהנחה או קרדיט קיים באתר.
  – – –
 • ההטבה לבקשה שאושרה: השוואת מחיר והנחה נוספת של 10$ עד 25$ לכל לילה כתלות בדירוג המלון (כפי שקובע האתר).

C1H BRG

על פניו מדובר בתוכנית BRG ידידותית במיוחד. נבחן:

האם הליך הגשת הבקשה נוח? בהחלט, שהרי אין צורך להקים הזמנה לפני הגשת הבקשה וניתן להגיש בקשה גם כנגד תעריפים לא-גמישים. החיסרון הקטן הוא שלא ניתן להגיש בקשה עם מועד צ׳ק-אין קרוב מה שיוריד מכדאיות התוכנית בעיניי נוסעים תכופים/עסקיים שנוטים לקבוע תוכניות ברגע האחרון.

מהם סיכויי קבלת הבקשה? את זה בחנתי רק לאחרונה. פרטים בהמשך.

האם ההטבה כדאית? לכל הפחות מדובר בהטבה הוגנת והיא הופכת אטרקטיבית יותר ככל שהתעריף המתחרה נמוך יותר.

הניסיון שלי עם התוכנית

במהלך תכנון טיול בסרי-לנקה היו לי שתי הזדמנויות לנסות את תוכנית ה-BRG (בעיקר כי במדינה יש נוכחות נמוכה מאוד של מלונות מרשתות בינ״ל – ורובם מרוכזים באזור קולומבו).

ההזמנה הראשונה: שני לילות במלון Aliya Resort and Spa.

המחיר הנמוך ביותר שמצאתי באתר C1H היה 298.79$. זה המחיר כולל המסים עבור שני לילות בחדר דלוקס עם ארוחת בוקר בתעריף לא-גמיש. כלומר, בערך 150$/לילה. אלא שאתר המלון הציע את אותו חדר בדיוק, כולל ארוחת בוקר ובתעריף לא-גמיש גם כן, במחיר נמוך של 209.04$ בלבד לשני הלילות. הפרש משמעותי מאוד (בערך 30% חיסכון).

ההזמנה השניה: לילה אחד במלון Heritance Tea Factory.

המחיר הנמוך ביותר שמצאתי באתר C1H היה 385.33$. כן, זה מלון יוקרתי למדי. זה המחיר כולל מסים עבור לילה אחד בחדר סופיריור עם ארוחת בוקר בתעריף לא-גמיש. באתר בוקינג – עם הנחת ג׳יניוס – הייתה לי אפשרות להזמין את אותו החדר עם ארוחת בוקר בתעריף לא-גמיש גם כן במחיר של 199.80$ בלבד. כמעט חצי המחיר. ראוי לציין שכמעט כל אתרי ההזמנות שבדקתי הציעו מחיר גבוה יותר מ-C1H ורק בוקינג, משום מה, הציע תעריף מוזל במיוחד למלון הזה ועוד הוסיף עליו הנחת ג׳יניוס נדיבה מאוד. אני רוצה גם להבהיר שייתכן והייתה טעות באישור הבקשה שלי כי להבנתי מהתנאים הנחת ג׳יניוס לא אמורה להיות קבילה.

שלחתי מייל בצירוף צילומי מסך וכל הפרטים הרלוונטיים בכתב. המייל של שירות הלקוחות לחברי האתר: memberservices@club1hotels.com

לא ידעתי כיצד יטופלו הבקשות בפועל מכיוון שמדובר בתעריפים לא-גמישים ומכיוון שלא הקמתי הזמנות קודם לכן. האם מרגע שאושרה בקשה בדרך זו יש ללקוח חלון זמן מסוים לבצע את ההזמנה בפועל?

קיבלתי מענה בתוך פחות מחצי שעה. שתי הבקשות אושרו. זו התשובה:

Hello Lior,

Thank you for allowing us to earn your business with our Best Rate Guarantee! 

We can save you $40.00 on your two night stay at The Aliya Resort and Spa, thus your total will be $169.04.

We can save you $20.00 on your one night stay at The Heritage Tea Factory, thus your total will be $179.80.

Please advise if you would like to confirm these reservations and I will send you a payment link for each.

כלומר, שני המלונות מקוטלגים כמלונות של ארבעה כוכבים. הגיוני – למרות שאני ניחשתי שהראשון הוא מלון של שלושה כוכבים והשני הוא מלון של חמישה כוכבים, אבל אז החיסכון שלי היה קטן יותר. סה״כ קיבלתי השוואת מחיר וחיסכון נוסף של 60$ (כ-17% הנחה נוספת במקרה הזה).

מעניין היה לראות שבמייל לא נכללה כל מסגרת זמן לביצוע ההזמנות. הרי מדובר בתעריפים לא-גמישים והזמנות שיש לשלם עליהן מראש – אז איך ייתכן שהאתר שומר את המחיר עד שאחליט להזמין או לא? זה נראה קצת נוח מדי.

כמה שעות אח״כ, ואחרי בדיקה עם המדריך המקומי שבעזרתו תוכנן הטיול, אישרתי את שתי ההזמנות. במהרה קיבלתי במייל בקשות תשלום (אתר C1H משתמש כעת בשירותי הסליקה של חברת FroogalPay שאותה לא הכרתי קודם לכן). לאחר התשלום קיבלתי את אישורי ההזמנות עם המחירים הנכונים. אני, כרגיל, מרוצה מאוד מהשירות.

תוכנית ה-BRG של האתר הוכיחה את עצמה ככדאית מאוד. הליך הגשת הבקשה פשוט וקל, הבקשות אושרו במהרה והחיסכון היה משמעותי מספיק. קצת חבל שלא ניתן לשלם על ההזמנות האלו עם קרדיט קיים או תווי-קנייה שנרכשו בהנחה אבל בעיניי זה תנאי הוגן סה״כ (ותנאים דומים קיימים גם בתוכניות אחרות).

לסיכום

אני ממליץ בחום לנסות את אתר Club1hotels ואת תוכנית ה-BRG הנוחה-במיוחד שלו. התוכנית הזו נוחה מאוד לנוסעים מזדמנים שקצת חוששים לנסות תוכניות BRG כי הן נראות מסובכות מאוד. אך כאן מדובר בתוכנית פשוטה להפליא שסה״כ דורשת לשלוח מייל קצר עם הפרטים הרלוונטיים. מקסימום לא תקבלו את המענה הרצוי ולא תקימו הזמנה לאחר מכן.

והנה מספר פוסטים רלוונטיים על אתר Club1Hotels שממשיך להציע הרשמה בחינם לקוראיי הבלוג (במקום 99$/שנה, ואני לא מקבל כל תגמול על נרשמים חדשים אז זו המלצה כנה).הצעה מיוחדת לקוראי הבלוג: שנת חברות בחינם לאתר ההזמנות Club1Hotels!

כמה נמוכים התעריפים באתר Club1Hotels?

טיפ: ריכשו תווי-קנייה מאתר Club1Hotels

עלה לאוויר האתר החדש של Club1Hotels

14 תגובות

 1. אסף

  היי ליאור
  כבר חיזקתי את ידך לגבי C1H בפעם האחרונה שהזכרת אותם , וציינתי כי אני נהנה מאוד מהטיפול של רוברט.
  אז הנה אנקדוטה נוספת לBRG טרי מאתמול. שלחתי לו במייל תצלום של הזמנת מלון עפ"י AMOMA שהיה זול ב 84 $ מההצעה של C1H, ועוד ציינתי כי יש לי 5% הנחה נוספת אצלם בקוד קופון (אני פחות מעדיף להתעסק עם AMOMA מביקורות שליליות שנתקלתי בתגובות של אנשים בפורומים שונים). כעבור 15 דקות חזר אליי רוברט עם תשובה כי הוא משווה את המחיר (כולל 5% ההנחה שציינתי) + 50$ הנחה נוספת לכלל הימים.
  יישר כוחך על ההמלצה החמה שלהם, ואני מוריד את הכובע שוב ושוב בפני רוברט על הטיפול שלו בפני כל לקוח.

  רק שאלה לי אליך – האם גם אצלך בעקבות האתר החדש שהם העלו – כל ההזמנות שהיו רשומות נעלמו. כתבתי לו על כך – והוא ענה לי כי כולם אושרו ושלא אהיה מוטרד. אבל אני כהרגלי בדברים האלה חשדן. עם כל זאת כבר הייתי
  במספר מלונות שהזמנתי דרכו ובכולם הכל היה 100%.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, הממשק עדיין בעייתי וגם אצלי כל המידע בחשבון לא מעודכן (אין הזמנות, אין פרטים אישיים, אין כלום…). אבל אני לא דואג בכלל.

   מקווה שכל נושאי ה-IT ייפתרו בקרוב מאוד. בינתיים זו המגרעה הגדולה ביותר של האתר הזה. גם האפליקציה, אגב, רחוקה מלהיות מושלמת. אבל המחירים הנמוכים והשירות המצוין יותר ממכפים בעיניי על המגרעות האלו.

   הגב
 2. רונן

  גם אני מאוד מרוצה מהמחיר והשירות שלהם.
  אני מתקשה להבין איך הם מצליחים להחזיק מעמד עם מחירים זולים + הנחות.
  הזמנתי מהם מלונות בסביבות 1500 דולר והשתמשתי בתוי קניה שרכשתי אצלם ב 20% הנחה.
  בכל הזמנה בדקתי והם היו הזולים ביותר ובנוסף קיבלתי את ההנחה של ה 20%.
  כנראה מתח הרווחים במלונות הוא גבוה במיוחד.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, זאת בדיוק הסיבה.

   C1H הוא פורמלית אתר חברים סגור ולכן הוא מסוגל להציע תעריפים מוזלים במיוחד שאתרי הזמנות מובילים מנועים מלהציג. בתעריפים כאלו ההנחות מגיעות לעשרות אחוזים.

   הגב
 3. דודי

  למישהו יש ניסיון האם נתנו נקודות מועדנים?
  הם אומרים שרוב ההזמנות שלהם מזכות בנקודות מועדון וזה לא נראה לי הגיוני.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אשמח שתפנה אותי למקור בו הם כותבים שההזמנות דרכם תקפות לטובת קרדיט במועדוני מלונות.

   הם אולי כותבים שזה אפשרי אבל אני בספק שהם יכתבו שזה סטנדרטי/שיגרתי. הזמנות צד-שלישי, דוגמת הזמנות מ-C1H, לא אמורות להיות תקפות לטובת קרדיט במועדוני מלונות.

   הגב
   • אסף

    גם משהייה ב MERCURE וגם בשהייה בCOURTYARD MARRIOTT – חד משמעית הם לא זיכו בנקודות
    אעפ"י שבשני המלונות העברתי את פרטי החבר.

  • דודי

   זה ציטוט מהאתר שלהם -תגיד לי אתה מה אתה מבין מזה:

   1. Will I receive rewards points or credit towards hotel elite status with the hotel I stay with?
   Policy and enforcement of policies vary by hotel chain (and often by individual hotels within chains), rates booked through Club 1 Hotels are generally eligible for status earning with most major Frequent Guest Programs. Some hotel chains will create stays booked through Club 1 Hotels towards elite status and most will honor existing status benefits on stays booked through Club 1 Hotels. If you have any questions, we recommend asking the hotel at check-in how your Club 1 Hotels reservation will be treated by your Frequent Guest Program.

   הגב
 4. עוזי

  הגשתי כמה פעמים BRG ל C1Hotels וכולם התקבלו ללא שום בעיה דרך המייל תוך שימוש בצילומי מסך. אין על רוברט. שירות מעולה. המזל שרוב המלונות שחיפשתי יו תמיד יקרים יותר מרוב האתרים מה שהעניק לי הנחה גבוהה.

  הגב
 5. ישראל

  היי ליאור

  יצא לי כמה פעמים להשתמש בBRG שלהם והכל הלך חלק וטוב.
  שלחתי להם מחיר ולינק או צילום מסך והם שיפרו לי את המחיר.

  שים לב שהם הרעו לאחרונה את ההטבה למלונות 4 כוכבים מ80 דולר ל50.

  לגבי קרדיט למועדונים, מבדיקה שעשיתו בזמנו עם רוברט הוא אמר שניתן, ואני הבנתי מכך שיש לבדוק מראש כל פעם לפני ביצוע הזמנה האם זה כולל את ההטבה למועדון.

  לגבי הזמנות ישנות הם שלחו מייל שאמרו בו שהם יודעים שזה עדיין לא מופיע אבל הם עובדים על זה.

  ולגבי הג'יניוס של בוקינג, ממה שאני יודע הם נותנים את זה לכל מי שמבצע כמות חיפושים מסויימת ללא קשר להזמנות.

  הגב

השאר תגובה