אני מקבל באופן קבוע הודעות ומיילים מקוראי הבלוג עם שאלות, תהיות, שיתוף חוויות, בקשות לייעוץ וכיוצ״ב. תמיד שמח כשאני יכול לעזור ושמח לא פחות כשקוראים בוחרים לחלוק איתי מבצעים שהם מצאו, סיפורי מסע שלהם וכל דבר אחר. קוראים רבים גם שואלים אותי על הנסיעות שלי – עם אילו חברות אני מרבה לטוס, באילו מלונות אני מתארח, באיזה מועדוני לקוחות יש לי סטטוס גבוה וכיוצ״ב. זה מה שגרם לי בשנה שעברה לכתוב את הפוסט על מועדוני התעופה בהם יש לי חשבון פעיל ובכלל מה שגורם לי לכתוב פוסטים בקטגוריית סיפורי מסע.

ועכשיו לעדכון.

נתחיל מהשורה התחתונה: נכון להיום יש לי חשבון פעיל ב-23 מועדוני תעופה. ב-11 מתוכם יש לי גם יתרת נקודות/מיילים אפילו אם היא ׳רדומה׳. ועכשיו לפירוט המלא…

ברית התעופה OneWorld

מרבית הטיסות שלי הן במסגרת הברית הזאת עם חברות כמו אמריקן, בריטיש, קתאי פסיפיק, פינאייר, קטאר איירוויס ועוד. אני משתמש בשלושה מועדוני תעופה במסגרת הברית.

מועדון AAdvantage (אמריקן)

זהו המועדון התעופה הראשי שלי. בעיניי זהו עדיין המועדון המתגמל ביותר לנוסעים תכופים עם שלל הטבות כמו שוברי שדרוג, בונוס נדיב לצבירת נקודות (עד 120%), פטור מעמלות ועוד. אני צובר במועדון זה קרוב לרבע מליון מיילים בשנה ממוצעת – אם כי קצב הצבירה הזה הולך לרדת משמעותית כתוצאה מהשינויים האחרונים בתנאי המועדון. לעומת זאת ערכם הסובייקטיבי של המיילים דווקא עלה עכשיו כשקתאי פסיפיק עתידה לטוס לת״א.

cathay-pacific-a350-2

Cathay Pacific Airbus A350

מועדון Executive Club (בריטיש)

הנקודות של בריטיש, אוויוס, הן כלי מעולה להשתמש בו לטובת כרטיסי בונוס בטיסות קצרות יחסית משום שכרטיסי הבונוס מתומחרים ע״פ מרחק הטיסה. לכן אין לי צורך ביתרה גבוהה מדי של אוויוס באופן שיגרתי, מה גם שאני מעדיף לנצל את האפשרות שהמועדון מציע לרכוש כרטיסי בונוס בשילוב אוויוס וכסף (אפקטיבית לרכוש אוויוס במחיר אטרקטיבי במהלך הכרטוס).

מועדון FinnairPlus (פינאייר)

אני לא צובר נקודות של פינאייר באופן שיגרתי, כי מעדיף לצבור נקודות/מיילים בשני המועדונים לעיל, אבל הנקודות של פינאייר שימושיות מאוד לטובת שדרוגים. זאת משום שלפי מדיניות השדרוגים של החברה הפינית ניתן לשדרג באמצעות נקודות כל מחלקת כרטוס (תיירים לעסקים). שדרוג בטיסות בין הלסינקי לת״א עולה רק 10,000 נקודות לכיוון.

FinnairPlus

ברית התעופה Star Alliance

סטאר היא הברית הגדולה ביותר וקשה להתחמק מהחברות השותפות בה. מה גם שבברית זו שותפות כמה מהחברות הטובות בעולם. מרבית הטיסות שלי במסגרת הברית הן באמצעות כרטיסי בונוס. אני משתמש בארבעה מועדוני תעופה במסגרת הברית:

מועדון LifeMiles (אוויאנקה)

אחד ממועדוני התעופה הפופולריים ביותר על נוסעים תכופים למרות שרובם המוחלט לא מקרדטים אליו אפילו טיסה אחת. למה בעצם? כי המועדון מוכר מיילים לעיתים תכופות במחירים אטרקטיביים מאוד, החל מ-13$ ל-1,000 מיילים, ובטבלאות המימוש שלו עדיין ניתן למצוא לא מעט כרטיסי בונוס מעניינים. אני משתדל לשמור על יתרה שבין 50,000 ל-100,000 מיילים במועדון הזה בכל עת.

LifeMiles Buy Miles with 125% Bonus - May16

מועדון MileagePlus (יונייטד)

נכון לכרגע זה המועדון הראשי שלי בברית במובן שאליו אני מקרדט טיסות במסגרת הברית. המועדון של יונייטד ראה עליות ומורדות בשנים האחרונות, ובפרט במעבר למודל מבוסס-הוצאה, אבל הוא נשאר בעיניי מועדון אטרקטיבי עם אפשרויות נוחות למימוש וצבירה. משזה נאמר, אני מאמין שבעתיד הקרוב אתחיל לקרדט טיסות בברית למועדון אחר – כנראה זה של סינגפור איירלינס או זה של איג׳יאן איירליינס.

מועדון Miles&More (קבוצת לופטהנזה)

אני לא מקרדט אליו טיסות, כאמור, אלא סה״כ צובר לאט לאט מיילים בהזדמנויות שונות. כך, לדוגמה, המועדון הציע לאחרונה בונוס נדיב של 5,000 מיילים להזמנה של מלון באמצעות האתר – וניצלתי את ההזדמנות הזאת כדי להגדיל את יתרת המיילים שלי. בנוסף, אני מחזיק בכרטיס האשראי הממותג של המועדון המשווק בארץ ע״י כאל (אחד הכרטיסים המומלצים לנוסעים תכופים) כשהחזקתו מונעת את תפוגת המיילים הקיימים בחשבון.

milesmore-book-a-hotel

מועדון Miles&Smiles (טורקיש)

יש לי עדיין יתרה קטנה במועדון הזה ואני מחכה להזדמנות טובה לממש את המיילים. ככל הנראה לטובת כרטיס בונוס בטיסת פנים בארה״ב בטיסה של יונייטד – זה אחד המימושים האטרקטיביים יותר בטבלאות המימוש של טורקיש.

ברית התעופה SkyTeam

אני כמעט ולא טס במסגרת הברית הזאת. כשאני כן טס עם הברית אני מקרדט את הטיסות למועדון תעופה אחד בלבד:

מועדון Flying Blue (ק.ל.מ ואייר פראנס)

מועדון התעופה הצרפתי-הולנדי הוא אחד האטרקטיביים ביותר עבור ישראלים, ובמיוחד במסגרת ברית סקיי, וזאת משום שהוא מחשיב את ישראל כחלק מאירופה. זה הופך את כרטיסי הבונוס לכיוון מערב (אירופה ואמריקה) לזולים משמעותית. אני לא בטוח איך אבל אני מצליח לשמור על יתרה קטנה במועדון זה לאורך השנים ומדי פעם אפילו לנצל את המיילים לטובת כרטיסי בונוס בתוך אירופה.

Earn & Spend Miles FlyingBlue

מועדוני תעופה מחוץ לשלושת הבריתות

יש לי יתרת נקודות/מיילים בשלושה מועדוני תעופה. באחד מהם, של חברת בנגקוק איירוויס, היתרה כמעט אפסית וטרם מצאתי הזדמנות להגדיל אותה. בשני מועדונים אחרים – זה של אלעל וזה של אתיהאד – יש לי יתרה שמספיקה למספר כרטיסי בונוס.

מועדון הנוסע המתמיד (אלעל)

השנה הזדמן לי לטוס מספר פעמים עם אלעל לאחר שקיבלתי בתחילת השנה סטטוס טופ-פלטינום במתנה. בנוסף, אני מחזיק בכרטיס האשראי פלייקארד וצובר דרכו כמה עשרות נקודות בחודש. אני משתדל לממש נקודות פחות או יותר באותו קצב שאני צובר אותן ולכן היתרה בחשבון שלי נשארת בדר״כ מתחת ל-500 נקודות.

ElAl Business Class Boeing 737

מועדון Etihad Guest (אתיהאד)

אני כן מוצא את המועדון אטרקטיבי למדי, בעיקר בגלל אפשרויות המימוש שהוא מציע, אבל לא מקרדט אליו טיסות. יש לי כרגע יתרה לא גדולה של מיילים שאת רובם קיבלתי כפיצוי על חוויות שליליות עם החברה בעבר.

לסיכום

להחזיק חשבונות פעילים במספר רב של מועדוני תעופה, קל וחומר לטפח יתרות, זה בהחלט לא הדבר המומלץ לנוסעים מזדמנים. זה אפשרי וכדאי עבורי כי אני לא הנוסע הממוצע, וגם אני משתדל לצמצם את התופעה, בעוד לנוסעים מזדמנים עדיף להתרכז במועדון תעופה אחד בלבד בכל ברית ואפילו להעדיף ברית אחת על פני האחרות. ככל ש׳מתפזרים׳ כך הדרך לכרטיס בונוס תהיה ארוכה יותר. מצד שני, כן חשוב להיות עירניים למבצעים ולנצל הזדמנויות.

מקווה שנהניתם מהחדירה היזומה הזאת לעולם הנסיעות הפרטי שלי ואולי קיבלתם מושג על למה אני משתמש במספר כה גדול של מועדוני תעופה באופן קבוע.

16 תגובות

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כנראה שאינך טס הרבה לצפון אמריקה. OneWorld כמעט ולא מספקת יותר אופציות שפויות לטוס מתל אביב לצפון אמריקה במחלקת עסקים. בריטיש? עם המיסים המטורללים שלה על כרטיסי בונוס יורדת מהפרק. אמריקן? לא פותחת בחצי השנה האחרונה למימוש את מחלקת העסקים מלונדון לניו יורק גם אם היא חצי ריקה. עם מה נשארנו? רויאל?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני כן טס הרבה לארה״ב (כרגע בוושינגטון, האמת) אבל לא בכרטיסי בונוס. בתור EXP במועדון של אמריקן אני נהנה משוברי שדרוג ולכן משתלם לי הרבה יותר לרכוש כרטיסים זולים במחלקת התיירים ולשדרג אותם למחלקת העסקים בחינם במקום לרכוש כרטיסי בונוס. הכרטיס הנוכחי שלי, בגדול מת״א ללוס-אנג׳לס עם עצירות בדרך, עלה בערך 600$ ואני טס כמעט את כולו במחלקת העסקים.

   לדעתי הברית מציעה מוצרים טובים מעל האוקיינוס עם אפשרויות מגוונות (דרך מדריד, הלסינקי, ברלין, לונדון ועוד). בריטיש ואיבריה, לא לשכוח, שולחות לת״א גם מטוסים רחבי-גוף עם מחלקת עסקים בינ״ל – בניגוד לכל מה ששולחת לארץ ברית סטאר לדוגמה. המסים של בריטיש גבוהים, כן, אבל זה מאוד תלוי מאיפה אתה יוצא, באיזו מחלקת שירות אתה טס וכו׳ – ואם אתה בוחר את הטיסות שלך נכון המסים יהיו שפויים מאוד.

   הגב
  • Lior @ FlyingOut

   באופן כללי אני מקרדט טיסות רק למועדון אחד בכל ברית. ספציפית בברית OW זה המועדון של אמריקן כי המיילים לסטטוס (EQM) חשובים לי יותר מהמיילים למימוש (RDM). יש מקרים שבהם מחלקת כרטוס מסוימת נותנת קרדיט שונה בתכלית בין מועדוני תעופה – נגיד 25% במועדון של אמריקן ו-100% במועדון של פינאייר – ואז ייתכן שישתלם לקרדט לפינאייר אפילו שהסטטוס שלי באמריקן ייתן לי 120% בונוס (אפקטיבית 60% אחרי הבונוס). אבל, כאמור, המיילים לסטטוס חשובים לי יותר בדר״כ אז גם במקרה שתיארתי כנראה שאעדיף את אמריקן.

   חשוב גם לזכור שיש ערך שונה לנקודות/מיילים של מועדונים שונים. מיילים של אמריקן, לדוגמה, שווים בעיניי בערך פי שתיים מנקודות של פינאייר.

   כשיש לי אפשרות לקבל כמות נתונה של נקודות/מיילים – למשל בונוס בהזמנת מלון במסגרת מבצע – אני בדר״כ אעדיף לקרדט למועדון משני שאליו אני לא מקרדט טיסות. למה? כי זו הזדמנות להכניס נקודות/מיילים לחשבון וחבל לא לנצל אותה. לדוגמה: נגיד והילטון תציע 500 נקודות/מיילים בכל מועדון תעופה שותף ל-HH לאחר כל שהייה – במקרה כזה אני אעדיף לאסוף 500 אוויוס מאשר 500 מיילים של אמריקן.

   אני שוב חוזר על ההערה שלי מהפוסט לעיל: פיזור כזה מתאים אך ורק לנוסעים תכופים שצוברים הרבה נקודות ומיילים לאורך השנה. להם אולי משתלם לנהל מספר רב של חשבונות. לנוסעים מזדמנים עדיף להתרכז במועדון תעופה אחד בכל ברית ולא יותר.

   הגב
 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ליאור,

  תוכל להרחיב על הטיסה הנוכחית שלך שעלתה 600 דולר. נשמע כחומר לימודי מרתק…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בשמחה. אולי באמת אכתוב פוסט על הכרטיס הזה כי הוא כולל מספר טיפים.

   רכשתי את הכרטיס מאמריקן בעלות של 610$. כל קטעי הטיסה במחלקות כרטוס N ו-S (תיירים, מחלקות כרטוס מוזלות). הכרטיס כולל את קטעי הטיסה הבאים:

   (1) איסטנבול לניו-יורק דרך לונדון.
   (2) וושינגטון ללוס-אנג׳לס דרך שיקגו.
   (3) לוס-אנג׳לס לת״א דרך לונדון.

   הטיסות מעל האטלנטי עם אמריקן. סה״כ. שישה קטעי טיסה. השתמשתי בשני שוברי שדרוג (SWU) כדי לשדרג את כל הקטעים של אמריקן למחלקת העסקים. בטיסות של בריטיש יש לי מושבים מועדפים בזכות הסטטוס שלי בברית ותקווה קלה לשדרוג בטיסה מלונדון לת״א.

   סה״כ אמריקן מציעה כרטיסים במחירים אטרקטיביים בחודשי החורף, ליציאה מישראל בטיסות אלעל (בקוד של אמריקן), בריטיש, איבריה, פינאייר או אייר ברלין. אבל כרטיסים ליציאה מאיסטנבול זולים עוד יותר והשתלם לי במקרה הזה לרכוש כרטיס בונוס של טורקיש מת״א לאיסטנבול ולחסוך בעלות הכרטיס הראשי.

   הגב
 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לנוסעים מזדמנים , איזה מועדון בכל ברית היית בוחר ?

  הגב
 4. להזמין עם מיילים טיסה במחלקה הראשונה הטובה ביותר בעולם – FlyingOut

  […] כמובן שניתן להשתמש גם במיילים של מועדון Etihad Gust, המועדון של אתיהאד כמובן, אבל העלויות לרוב גבוהות למדי. פלוס, אני מניח שכמעט ואין ישראלים שצוברים מיילים באופן שיגרתי במועדון של אתיהאד (ואני דווקא כן). […]

  הגב
 5. כמה הייתם משלמים בשביל סטטוס גבוה שאתם לא צריכים? – FlyingOut

  […] יש לי חשבונות פעילים במגוון רחב של מועדוני תעופה. זה בניגוד להמלצה הכללית לנוסעים מזדמנים, שלהם מוטב להחזיק חשבון במועדון תעופה אחד בכל ברית, אבל אני לא נוסע מזדמן. בין השאר יש לי חשבון במועדון התעופה של אתיהאד, Etihad Guest, וכיום יתרת המיילים בו עומדת על 45,000. […]

  הגב
 6. להזמין עם מיילים טיסה במחלקה הראשונה הטובה בעולם - FlyingOut

  […] כמובן שניתן להשתמש גם במיילים של מועדון Etihad Gust, המועדון של אתיהאד כמובן, אבל העלויות לרוב גבוהות למדי. פלוס, אני מניח שכמעט ואין ישראלים שצוברים מיילים באופן שיגרתי במועדון של אתיהאד (ואני דווקא כן). […]

  הגב
 7. בכמה מועדוני מלונות יש לי חשבון פעיל? - FlyingOut

  […] בפוסט מלפני חצי שנה שיתפתי שיש לי חשבון פעיל ב-23 מועדוני תעופה (רק ב-11 מהם יש לי יתרה כלשהי). שוק מועדוני המלונות מצומצם הרבה יותר, אז לכמה מועדונים שונים אני רשום? ובכמה מהם יש לי יתרה כלשהי או סטטוס? חשיפה שניה. […]

  הגב

השאר תגובה