אני מקבל מיילים והודעות פרטיות מקוראי הבלוג על בסיס יומי. וטוב שכך, כי אני שמח לענות ולעזור היכן שאני יכול. אני שמח במיוחד לקבל פניות מ׳שחקנים מתחילים׳ שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בעולם המיילים והסטטוסים. אלו לפעמים מחפשים את הכרטיסים הטובים ביותר שיאפשרו להם לצבור כמות מכובדת של מיילים/נקודות, ולהתקדם לקראת סטטוס גבוה, מבלי לשבור את הארנק כמו שאומרים. הרי קל מאוד להגיע לסטטוס גבוה עם כרטיסים יקרים במחלקות הפרימיום אבל רוב הנוסעים לא יכולים להרשות לעצמם כרטיסים ב-4000$ הלוך/חזור לטוקיו.

בפוסט הזה אציג לכם כרטיס במחיר שפוי לחלוטין שיאפשר גם לטוס בנוחות ליעד רחוק, גם לחסוך לא מעט כסף וגם לצבור קרדיט משמעותי במועדוני תעופה מובילים.

הכרטיס הזה הוא למעשה גירסה משופרת של כרטיס שהצגתי בפוסט מלפני חודשיים שכותרתו ״שישה תעריפים לאספני מיילים ונקודות״.

מסקנדינביה לחוף המערבי של ארה״ב

בריטיש מפרסמת תעריפים מעניינים מאוד בין אירופה לצפון-אמריקה במחלקת התיירים-פרימיום שלה. מחלקה זו של בריטיש, ״World Traveller Plus״ או בקיצור ״WTP״, נחשבת לאחת המובילות בקטגוריה שלה לפחות מבין החברות האירופיות. על כך בהמשך.

british-wtp-2

בפוסט ההוא מלפני חודשיים הצגתי תעריף אטרקטיבי של 650$ בלבד בין שדות בגרמניה לשדות במערב ארה״ב. הטיסות הקצרות בכרטיס, בין השדות בגרמניה ללונדון, הן במחלקת התיריים בלבד משום שלא קיימת מחלקת תיירים-פרימיום במטוסים צרי-גוף. כרטיס כזה יכול, פוטנציאלית, להחזיר את כל עלותו בשווי המיילים שהוא יצבור לנוסע בעל סטטוס גבוה.

והנה שדרוג: המחיר יכול להיות אפילו נמוך יותר – החל מ-580$ בלבד – ליציאה משדות בסקנדינביה. בפרט השדה הבינ״ל של שטוקהולם (ARN) שאליו מגיעות גם טיסות ישירות מישראל (של נורוויג׳ן). אבל אם תרצו תוכלו גם לצאת משדות אחרים באזור כמו אלו של אוסלו (OSL), קופנהגן (CPH) או גוטנברג (GOT). לצורך המשך הפוסט נישאר עם היציאה משטוקהולם שהיא, לדעתי, הבחירה הנוחה והזולה יותר.

כשדה יעד תוכלו לבחור מתוך מגוון השדות אותם משרתת בריטיש במערב ארה״ב: סן-פרנסיסקו (SFO), לוס אנג׳לס (LAX), סן חוזה (SJC), אוקלנד (OAK), סיאטל (SEA) וסן דייגו (SAN). כרטיסים לשדה האחרון יהיו יקרים בערך ב-100$. תוכלו גם לטוס ליעדים קרובים כמו פיניקס (PHX) ולאס-וגאס (LAS) תמורת 800$ ומעלה – עדיין מחיר אטרקטיבי, ואני מזכיר שכל הטיסות הארוכות הן במחלקת התיירים-פרימיום.

שימו לב למטוסים שבריטיש שולחת לכל אחד מהיעדים האלו. בפרט ה-A380 שטס ללוס אנג׳לס וה-789 שטס לסן חוזה.

BA MSN 0095 Rollout Paint

כדי לאתר את הכרטיסים ואת המחירים אני ממליץ להשתמש בגוגל-פלייטס ולסנן את התוצאות כך שיעלו רק כרטיסים של בריטיש. ניתן להזין עד חמישה שדות כמוצא ועד חמישה שדות כיעד והמנוע סה״כ מציג תוצאות מדויקות. מסך החיפוש צריך להיראות ככה:

gf-search-for-ba-y

תוכלו, לדוגמה, למצוא בתוצאות את הכרטיס הזה:

arn-lax-on-gf

ואם תמשיכו לאתר של בריטיש, המקושר למטה בתוצאות החיפוש, תראו שזה אכן המחיר (= 599$, לפי שער ההמרה הנוכחי):

arn-lax-on-ba-com

עלויות נוספות

נניח ובאמת בחרתם להתחיל את הכרטיס משטוקהולם. עכשיו עליכם להגיע מת״א לשטוקהולם, כן?

החדשות הטובות הן שיש טיסות ישירות של נורוויג׳ן בין הערים וכרטיס הלוך/חזור מתחיל מ-220$ בלבד מחוץ לחודשי הקיץ. מכיוון שנורוויג׳ן היא חברת לואוקוסט כל שירות נוסף, לרבות משלוח כבודה, יהיה בתשלום נוסף. הטיסה מת״א נוחתת בשטוקהולם בשעות אחה״צ (17:15) – מספיק זמן לפני טיסת הערב של בריטיש להית׳רו (19:20). זו אפשרות לחיבור נוח אבל חשוב לזכור שמדובר בקונקשיין לא מוגן ואולי רוב הנוסעים לא ירצו לקחת סיכון ויעדיפו לבלות את הלילה בשטוקהולם. זו גם הזדמנות לראות את העיר. טיסת החזור, משטוקהולם לת״א, ממריאה בשעות הבוקר המוקדמות ועל כן בכל מקרה תדרשו ללילה אחד לפחות בשטוקהולם בדרך חזרה. לילה במלון ליד השדה יעלה כמה עשרות דולרים ואת העלות הזאת יש להכניס לסיכום המחיר.

norwegian-787-dreamliner

לכן, לצורך העניין ובלי לבנות מסלול טיסות שלם, נניח שמדובר בהוצאה כוללת של עד 900$ סה״כ הכוללת את הכרטיס של בריטיש (~ 600$), הכרטיס של נורוויג׳ן (~ 250$) ושני לילות ליד שדה התעופה של שטוקהולם (~ 150$).

ישנן כמובן אפשרויות נוספות, חלקן זולות יותר, להגיע מת״א לשטוקהולם. להערכתי שתי החברות שיציעו את הכרטיסים הזולים ביותר יהיו פגסוס ובלטיק אייר. אני לא ממליץ במקרה הזה אבל לשיקולכם.

(הערת אגב: בפוסט הזה אני בוחן כרטיס ליציאה משטוקהולם, אבל, בהחלט ייתכן שישתלם יותר במקרים מסוימים לשלם יותר לכרטיס המרכזי – נגיד 700$ – כדי לצאת מעיר אירופית שזול יותר להגיע אליה, זול יותר לישון ליד השדה שלה ואולי יש אפשרות להנות מקונקישינים (לא-מוגנים) אידיאליים. המחיר של הכרטיס המרכזי הוא לא ההוצאה היחידה).

צבירת מיילים או נקודות מהכרטיס של בריטיש

הכרטיס שבחרתי לדוגמה, משטוקהולם ללוס אנג׳לס דרך לונדון, מכסה מרחק טיסה של קצת יותר מ-12,700 מייל. ואם לדייק: 911 מייל בין שטוקהולם ללונדון ו-5456 מייל בין לונדון ללוס אנג׳לס.

gcm-arn-lhr-lax

הטיסות הקצרות, הפנים-אירופיות, יהיו במחלקת התיירים ויכורטסו כמעט תמיד במחלקות הכרטוס O/Q/S המוזלות. הטיסות הארוכות, מעל האוקיינוס, יהיו במחלקת תיירים-פרימיום ויכורטסו במחלקת כרטוס T (המוזלת בתוך מחלקת שירות זו). אם לא תהיה זמינות במחלקות הכרטוס האלו מחיר הכרטיס יקפוץ משמעותית.

איזה קרדיט תוכלו לצבור מהכרטיס הזה?

 • במועדון Executive Club (בריטיש): 190 נקודות לסטטוס ובערך 11,360 אוויוס.
 • במועדון MileagePlan (אלסקה): בערך 11,360 מיילים לסטטוס ולמימוש.
 • במועדון AAdvantage (אמריקן): כמעט 17,280 מיילים לסטטוס, בערך 11,360 מיילים למימוש ובערך 2270$ בהוצאה (EQD, תנאי סף חדש לסטטוס).

כל הערכים הם לפני בונוס לסטטוס, כמובן. בעלי סטטוס גולד במועדון של בריטיש יקבלו בונוס של 100% לצבירת האוויוס, בעלי סטטוס גולד75K במועדון של אלסקה יקבלו בונוס של 125% ובעלי סטטוס אקזקיוטיב פלטינום במועדון של אמריקן יקבלו בונוס של 120%. כלומר, פוטנציאלית, בעלי סטטוס גבוה מספיק יכולים לצבור קרוב ל-23,000 מיילים למימוש מנסיעה אחת.

ואפילו לא הזכרתי את העובדה שעד סוף מרץ המועדון של בריטיש מציע פי שלוש אוויוס על כל הטיסות מעל האוקיינוס האטלנטי. מי שיספיק לטוס עד אז יוכל באמת להרוויח בגדול.

המועדון של אמריקן, אגב, מציע מבצע דומה.

ואם עניינכם בסטטוס,

הכרטיס הזה יצבור כמעט שליש מהנקודות הדרושות לסטטוס סילבר של בריטיש (דרושות 600 נקודות), כמעט חצי מהמיילים הדרושים לסטטוס MVP של אלסקה (דרושים 25,000 מיילים) וקצת מעל שליש מהמיילים הדרושים לסטטוס פלטינום של אמריקן (דרושים 50,000 מיילים).

לסיכום

כרטיסים במחלקות תיירים-פרימיום הם הנחלה החדשה של השחקנים המתחילים, וגם של השחקנים המנוסים, משום שהם מציעים יחס גבוה מאוד של תמורה למחיר. לפחות במובני קרדיט במועדוני תעופה. אלו אומנם לא מחלקות שירות מפנקות במיוחד אבל הן בהחלט שדרוג משמעותי מעל מחלקת התיירים – וגם זה יתרון חשוב עבור נוסע שטס לעיתים תכופות ואולי רגיל למחלקות הפרימיום או לכל הפחות למושבים מועדפים.

מי שמעוניין לנצל הזדמנות כזאת, ולטוס בעיקר בשביל הקרדיט שיקבל, יכול לרכוש יותר מכרטיס אחד. כלומר, לשלם את עלויות ההגעה לשטוקהולם פעם אחת לטוס לפחות פעמיים לארה״ב וחזרה. אפשר למצוא כרטיסים עם ׳זמן סיבוב׳ קצר יחסית, או פשוט לבחור שני יעדים שונים ולהישאר מספר ימים בכל אחד מהם. אפשר אפילו להקצין ולחשוב על נסיעה אחת, בחודש הקרוב, שתכלול שלוש גיחות לארה״ב של שניים-שלושה לילות כל אחד בשלושה יעדים שונים. אם נניח עלות לילה של 100$ הרי שהנסיעה תעלה סביב 3000$ (טיסות ומלונות) אבל תצבור מספיק קרדיט לסטטוס פלטינום של אמריקן ובנק של מעל 100,000 מיילים במועדון. זה מספיק לכרטיס בונוס במחלקה הראשונה מת״א לטוקיו – כרטיס, שבאופן מצחיק, עולה הרבה יותר מ-3000$.

פוטנציאל מעניין נמצא בכרטיסים כאלו. גן עדן לשחקנים מתחילים ומנוסים.

17 תגובות

 1. אליאור

  האם טיסה ישירות
  מתל אביב ללונדון לא עדיפה ?
  או שהמחירים גבוהים יוצר במסלול זה?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   הכרטיס מתחיל מיעדים מסקנדינביה. לא יעזור להגיע ללונדון בתור התחלהֿ, אבל במידה ואתה לא שולח כבודה תוכל ׳לרדת בלונדון׳ בדרך חזור ולטוס משם חזרה לארץ.

   הגב
 2. אלי

  אם בניתוח כרטיסים עסקינן, אז נא עצתך.
  יש לי כרטיס לשבוע הבא מאמסטרדם ללונדון (D) עם בריטיש ומלונדון לניו יורק (I) עם אמריקן.
  החזור הוא לרומא דרך לונדון בחודש אפריל, שוב עם אמריקן ובריטיש – כל הטיסות בעסקים.
  מעמדי באמריקן הוא פלטיניום ובבריטיש סילבר, אך בעקבות המחיר של הזול של הכרטיס (1300 יורו) שעליו אמריקן מסתכלת היום ובריטיש לא, ומבצע הטריפל אויוס של בריטיש, בריטיש הוא המקום שכדאי לקרדט?
  או בעקבות אחד הפוסטים האחרונים שלך, בכלל כדאי לקרדט לאלסקה…

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   ראשית – גם לאמריקן יש מבצע לטיסות מעל האוקיינוס, המקביל לזה של בריטיש, אבל במקום טריפל מיילים אתה מקבל בונוס נתון קבוע (10,000 מיילים, במחלקת העסקים). קישור בסוף התגובה.

   לגבי איזה מועדון עדיף,

   זו שאלה קשה והתשובה תלויה בהרבה מאוד מרכיבים שרק אתה יודע. הקושי הוא בעיקר כי אתה כנראה מרבה לטוס, עובדה שאתה מחזיק סטטוסים גבוהים, ואתה גם טס במחלקות הפרימיום – רוצה לומר המקרה שלך מצריך התלבטות משמעותית מול המקרה של הנוסע המזדמן.

   אני אישית מעדיף סילבר של בריטיש על פלטינום של אמריקן. אם אתה לא מאמין שתגיע ל-EXP במועדון של אמריקן אז אולי כדאי לך לוותר על התענוג. בכל מקרה תרכז את הפעילות למועדון אחד בלבד, וכברירת מחדל הייתי לוקח את זה של בריטיש. המועדון של אלסקה הוא בחירה מעניינת אבל הוא מתאים אך ורק אם אתה מרבה לטוס באופן קבוע עם השותפות של אלסקה – ואני מזכיר לך שחברות מובילות מברית OW, כמו איבריה ופינאייר, אינן שותפות של אלסקה.

   קישור למבצע:
   http://www.aa.com/i18n/aadvantage-program/miles/program-offers/bonus-miles-europe.jsp

   הגב
 3. אופיר

  תודה ליאור; WTP היא אכן מחלקה מצוינת מכל הבחינות וגם קל יחסית לשדרג ממנה באוויוס לעסקים, והיא גם ידועה במחלקה שהכי קל לקבל ממנה שידרוגים תפעוליים. עם זאת בחיים לא הייתי בונה את הקישור לטיסה הזו עם טיסה של נורוויג׳ן (או כל חברה אחרת, במיוחד לואו-קוסט) עם הפרש של שעתיים בלבד במיוחד עם טסים עם כבודה שנשלחת לבטן המטוס. בכל מקרה זה גבולי וכל איחור קטן יכול לבטל את כל הכרטיס העיקרי.

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   אני מסכים איתך. הראתי שזה אפשרי אבל גם אני לא הייתי לוקח קונקשיין כזה, אפילו שאני לא מוסר כבודה.

   הגב
 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קונקשין לא מוגן של שעתיים לא בעייתי? בכלל אפשר לשלוח את המזוודות מתל אביב ליעד הסופי או שצריך בשוודיה לצאת, לאסוף את המזוודות ולמסור שוב?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   כן, אתה צודק, זה קונקשיין מסוכן מאוד. לתחושתי הוא יצליח ברוב המקרים, לפחות כשלא מוסרים כבודה, אבל אני לא יכול להמליץ עליו לכל אחד. רק הצגתי את האפשרות.

   הגב
 5. Avi

  כמה זמן זה בטוח לקונקשן לא מוגן לדעתך
  ב מה הדרך לחפש תוכניות כאלה לעבור אחד אחד או יש דרך אחרת

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   בהלוך, לפני ההתחלה של הכרטיס העיקרי, אני חושב שעדיף קונקשיין ארוך. בפוסט המלצתי פשוט לנחות בשטוקהולם יום קודם ולהעביר שם את הלילה – זה האידיאל – כי אתה לא רוצה לפספס את הכרטיס העיקרי. בחזור זה פשוט קריטי אז אפשר לתכנן על ארבע שעות מינימום.

   איך מוצאים כרטיסים כאלו? בחיפוש עצמאי אתה יכול להיעזר במטריקס (כתבתי מדריך למשתמשים מתקדמים) או בגוגל-פלייטס. זה בדר״כ מספיק וניתן לחפש מספר שדות מוצא ומספר שדות יעד במקביל. אבל אתה כן צריך לדעת מה בגדול אתה מחפש (נגיד: פרימיום-אקונומי של בריטיש מעל האטלנטי, כך שהחיפוש שלך לא רחב מדי). יש גם פורומים שעוסקים בנושא ושם חברי הפורום מחליפים רשמים… אבל אני לא מצפה מהנוסע המזדמן הממוצע לעקוב אחר הפורומים האלו כי 99.9% מהתעריפים שמפורסמים שם כנראה לא יהיו רלוונטיים עבורו.

   הגב

השאר תגובה