פוסטים שאולי תרצו לקרוא שוב:

מבצע של איבריה עם פוטנציאל מצוין

המבצע של איבריהשאלות ותשובות

מה אפשר לעשות עם אוויוס?

פרטים נוספים על המבצע של איבריה

תמחור כרטיסי בונוס

המועדון של איבריה מתמחר כרטיסי בונוס ע״פ מרחק הטיסה בדומה לשיטת המועדון של בריטיש. אבל בעוד במועדון של בריטיש יש טבלת מימוש אחידה לכל חברות התעופה השותפותמה שמקל מאוד על התמחור (ועוד יש מחשבון שימושי) – המועדון של איבריה מציג טבלת מימוש נפרדת לכל חברת תעופה שותפה. למרות שיש זהות גבוהה מאוד בין הטבלאות כך שהן לא שונות בתכלית. כמובן שניתן להשתמש באוויוס להזמנת מושבים בטיסה של כל חברת תעופה שותפה בברית וואןוורלד.

אם כרטיס הבונוס הרצוי כולל מספר קטעי טיסהלדוגמה: מת״א לניויורק עם קונקשיין במדרידאז העלות של הכרטיס תהיה העלות של סך כל קטעי הטיסה שמתומחרים כל אחד בנפרד (לעניין האוויוס ולא לעניין המסים). כלומר, צריך לבדוק את מרחק הטיסה של כל מקטע בנפרד ולא את מרחק הטיסה המצטבר של כל המקטעים כיחידה אחת. הדרך הפשוטה ביותר למצוא את מרחק הטיסה בין שני שדות היא באמצעות אתר GreatCircleMapper.

שימו לב שבמימוש אוויוס לטיסות עם חברות התעופה של קבוצת IAG (ובפרט איבריה ובריטיש) יש שתי טבלאות: אחת לתאריכים עם ביקוש גבוה (Peak) ואחת לתאריכים עם ביקוש נמוך (Off Peak). לפניכם לוח השנה (2019) עליו מסומנים התאריכים בירוק (Peak) וכחול (Off Peak):

Iberia-January-to-April-2019

Iberia-May-to-August-2019

Iberia-September-to-December-2019

המועדון של איבריה גובה היטלדלק בכרטיסי בונוס, או לפחות ברוב המקרים, אבל משמעותית פחות מהיטלהדלק שגובה המועדון של בריטיש עבור אותן טיסות בדיוק. זה יתרון מסוים. על מנת לגלות מהי התוספת הכספית לכרטיס בונוס רצוי (מסים והיטלדלק) יש להתחבר לחשבון ולנסות לתפעל את מנוע החיפוש המוגבל באתר המועדון. אם לא הצלחתםאל תופתעו, זה בדר״כ המצב. אם חשבתם שלאלעל יש תשתית IT מזעזעת אז איבריה לוקחת אותה בסיבוב. החלופה היא כמובן להתקשר לשירות הלקוחות של המועדון ולתמחר את הכרטיס כך.

הטלפון של הסניף הישראלי של איבריה הוא 03-6061505 (בימים א׳ה׳ בשעות 9:00 עד 17:00). אמור להיות מענה בעברית, ספרדית ואנגלית. בהצלחה.

כמה אוויוס תצטרכו לכרטיס בונוס מסוים?

כאמור, אין מנוס אלא לתמחר כל מקטע בנפרד בהתאם לחברת התעופה שמפעילה את הטיסה. לרשימת חברות התעופה באתר המועדוןלחצו כאן.

בלוח המופיע בעמוד המקושר יש ללחוץ על חברת התעופה הרצויה ולאחר שמופיע התקציר שלה יש ללחוץ מתחתיו על ״More information״. בעמוד הבא שייפתח, המוקדש לאותה חברת תעופה, יש ללחוץ על ״See redemption table״.

למען הנוחות, הנה אוסף של טבלאות מימוש לטיסות עם מספר חברות תעופה מובילות מהברית מתוך אתר המועדון:

קתאי פסיפיק, רויאל ג׳ורדניאן, אמריקן ולאטאם

IberiaPlus Redemption CX

איבריהבתאריכים עם ביקוש נמוך (Off Peak)

IberiaPlus Awards Off-Peak Dates

חברת הלואוקוסט לבל

IberiaPlus Level

מימוש אוויוס בדרכים אחרות

לא מעוניינים להזמין כרטיס בונוס? ניתן להשתמש באוויוס גם לשדרוגים (בטיסות איבריה ובריטיש בלבד) ולמוצרים ושירותים אחרים כמו הזמנת חדרים במלונות והשכרות רכב. הערך שיתקבל במימוש אלו יהיה כמעט תמיד נמוךאבל זה עדיף מכלום, אני מניח, אם האוויוס הולכים להימחק ממילא.

למידע באתר המועדוןלחצו כאן.

ניתן גם להשתמש באוויוס כדי להוזיל את מחירו של כרטיס טיסה באתר איבריה. כלומר, כרטיס בכסף, כשבעצם ממירים אוויוס כדי להנות מהנחה בתשלום. גם במימוש כזה הערך שיתקבל לאוויוס יהיה די נמוך אבל לפחות זה מימוש ישיר ומיידי. כרטיס כזה גם יאפשר צבירת נקודות וכל קרדיט אחר בהמשך.

המימוש הטוב ביותר, בעיניי, הוא לטיסות במחלקת העסקים של איבריה בתאריכי Off-Peak. ספציפית מת״א לניויורק דרך מדריד.

5 תגובות

 1. symchusz

  היי ליאור! אמנם לא קשור אבל….
  כבר הרבה זמן לא פרסמת על טיסות חופש חמישי, (פעם האחרונה הייתה לפני כמעט שנתיים)
  נודה לך אם תוכל לפרסם פוסט בנושא

  הגב
 2. Ram Pardes

  מה לגבי העברה לבריטיש? יש סיבות להאמין שזה יימחק למרות ההסבר המקורי שנתנו לגבי כניסה למינוס נקודות?

  הגב
  • Lior @ FlyingOut

   שאלת מיליון הדולר… ולצערי עם התשובות שאיבריה סיפקה עד כה אי אפשר לדעת מה יקרה ב-1 לדצמבר. ועוד עם ה-IT הנוראי של האתר.

   הגב

השאר תגובה